Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość gość
teraz jest już więcej forumowiczów o nicku "gość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiedziona bardzo
wczoraj na usg miałam pęcherzyk a już dzisiaj LC dał zielone jak bym wczoraj z zieleni skorzystała to zaliczyłabym wpadkę juz nie ufam i nie polecam ufać bezwzględnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki pęcherzyk????? w 1 cyklu dojrzewać zaczyna wiele pęcherzyków ale tylko 1 owuluje... komp zielonego bez powodu nie dał a jak tempka wyższa to po owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możesz dać więcej szczegółów bo to co napisałaś na nic konkretnego nie wskazuje. Czy podczas USG był widoczny pęcherzy i który to był dzień cyklu, czy był skok temperatury? Pechęrzyki są widoczne zarówno w kilka dni przed owu ale także po niej bo tylko jeden pęka a reszta poprostu obumiera. A i wielkość pęcherzyka jest tutaj bardzo istotna bo aby pękł zazwyczaj misi mieć ok 21mm. to że widoczny był pecherzyk na nic nie wskazuje. Ja na usg i to w cyklu bezowulacyjnym miałam widoczne tuż przed miesiączką 2 pęcherzyki jeden ok 9mm a drugi ok 8mm lekarz powiedział że są one zbyt małe i że wskazuje to ,że cykl będzie bez owulacyjny. I tak tez było 3 dni po USg dostałam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
też kiedyś miła podobną sytuację z tym ze miałam pecherzyk 16 mm i lek potwierdził owu ale nie zgadzało mi się to z temperaturami bo był to drugi wyższych więc na pewno było po owulacji do tego po szczycie śluzu a pęcherzyk był nie wiem czy była szansa na dzidziusia bo nie było wtedy okazji :) ale wydaje mi się ze komp by się nie pomylił jedno jest pewne i niepodważalne skok tempki wskazuje ze owu się odbyła a skąd te pęcherzyki to już nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby doszło do owu pęcherzyk musi mieć waśnie 20 mm 16 to za mało na owu a dojrzewa zawsze kilka pęcherzyków ale tylko 1 jest dominujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam kompa
Rozumiem ze może być pęcherzyk nawet po owu? I nie ma ryzyka? Jak był skok? A co się dzieje z tym pęcherzykiem nie owulującym? Dobrze wiedzieć tak na przyszłości żeby nie podejrzewać kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział, że się wchłania. Ale widzicie ile paniki a wystarczy poznać organizm i zaciągnąć jakiejś specjalistycznej wiedzy a nie od razu panikować że jak ma się pęchęrzyk tzn że owu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam o tym, że się wchłania, i po co takie teksty pisać ze się już nie ufa, wystarczy się zapytać bardziej doświadczonych a nie siać panikę. spoko trzeba się wyluzować, są wakacje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No są wakacje i u mnie też :) w końcu wyrobiłam normę i :) i mam zielone eh :) i za to kocham mojego kompika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta_82
Witam, czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć instrukcję obsługi lady compa po polsku? ewentualnie na maila podesłać marta-twardowska@o2.pl z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trybukowska Z
Hej dziewczyny w sobotę mam ślub i wesele koleżanki i chciałabym pominąć pomiar pierwszy raz :) od kiedy mam kompka i nie wiem jak później wznowić pomiar w pearly a już jestem w drodze. Jeszcze jedno jak myślicie czy będzie to miało wpływ na pracę kompka jak pominę pomiar dodam ze jestem na zielonych i za kilka dni M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomiń pomiar poprostu go nie wykonując a na następny dzień musisz od nowa tylko budzik nastawić. A jak jesteś już po owu to pominięcie pomiaru w ogóle nie będzie miało wpływu więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycol
Mam pytanie Dziewczyny. Czy warto kupowac Ladycomp jak sie karmi piersia, spi sie z dzieckiem w jednym lozku i budzi sie co dwie godziny, zeby dziecko nakarmic- czasami czesciej. Do tego jeszcze musze zmieniac boki wiec teoretycznie podnosze sie z pozycji lezacej by zmienic pozycje. Jak myslicie LadyComp da rade???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da rady. Nie będziesz mieć pewności czy to były prawidłowe czy zaburzone pomiary, wciąż będzie niepewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyclo w twoim przypadku chyba jeszcze za wcześnie na Lady Compa tzn pamiętaj, że aby on prawidłowo działał musisz mieć min 3 godziny nieprzerwanego snu. Moim zdaniem powinnaś poczekać z używaniem jak dziecko podrośnie i będziesz miała w nocy max 1-2 karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycol współczuje tego wstawania w nocy sama przez to przeszłam:) na szczęście mam już to za sobą i moja mała przesypia noce najwyżej raz się przebudzi, u nas trwało to około roku niestety. Ja to już po ścianach chodziłam ze zmęczenia. Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycol
Dzieki Dziewczyny za odpowiedz! Czyli na razie sie wstrzymam z kupnem ;) Magi84- dzieki za nadzieje...czyli mam jeszcze jakies 5-6 miesiacy. Chyba jeszcze tyle wytrzymam. Balam sie, ze do 2 lat tak bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramonka z Wawy
Bzdura samo przekładanie z boku na bok temperatury nie zaburzy ma być 3 godziny spoczynku nie musi byc snu najważniejsze żeby nie wstać nie rozmawiać czytać książkę itp tylko odpoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tak być że przekładanie się z boku na bok nie zaburzy pomiarów ale każdy organizm jest inny i trzeba trochę siebie poobserwować ,żeby to stwierdzić. U mnie też nie ma takich wahań, ale są dziewczyny które przed pomiarem nawet palcem u nogi nie poruszają ,żeby nie zaburzyć temperatury. Mamo Antosia może warto już teraz zaopatrzyć się w urządzenie byłby czas na naukę dla Ciebie i dla urządzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Dziewczyny, czy buszując w sieci natknęłyście się na jakieś info odnośnie skuteczności opcji planowania płci w Baby Compie? Przeglądnęłam wątek na chybił trafił ale nie mam czasu czytać ponad 150-ciu stron ;-) Może kojarzycie jakieś opisane przypadki kobiet które korzystały z Baby Compa i na ile skuteczny się okazał w planowaniu płci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gdzieś czytałam że to planowanie to się sprawdza w 80% , ale nie pamiętam, gdzie znalazłam taką informację, może na stronie ladycomp.pl . Moje dwie znajome skorzystały z tej opcji i u nich się sprawdziło. Jedna ma córkę druga syna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o planowanie to moim zdaniem trzeba to traktować jako dodatkowy bajer bo tylko dla tej opcji nie warto kupować urządzenia. Ja teraz planowałam dziewczynkę ale nie wiem czy się udało traktowałam to raczej tylko dla sprawdzenia czy opcja ta jest rzeczywiście skuteczna. Dam wam znać jak się dowiem jakiej płci mam dzidzię w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to taki bajer ja tam bym nie chciała tak świadomie decydować co się urodzi wolę ta kwestię zostawić naturze, Bogu , czy czemukolwiek co jest odpowiedzialne za nasz los :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby tak ale sa ludzie którzy mają ciąg na jakąś płeć i zrobią wszystko aby to osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pewnie banał, ale ja tam w obu moich ciążach chciałam tylko żeby dzidzia była zdrowa, płeć nie miała znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Ja już mam Baby Compa od prawie roku. Nabyliśmy akurat ten model bo przewidywaliśmy, że prędzej czy później będziemy się starać o dziecko więc może przydadzą nam się dodatkowe opcje które ma Baby Comp (i nie chodzi tu tylko o opcję planowania płci). Skoro zapłaciłam 2,5 tys to czemu nie przetestować urządzenia pod tym kątem? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrrrrrrrrrr ja właśnie kupowałam BC z takim samym podejściem. Bałam się, że po wielu latach brania tabletek będę miała problemy z zajściem a BC ma wiele bardzo przydatnych funkcji które pozwalają bardzo szybko wykryć problemy z zajściem takie jak niewydolność ciałka żółtego czy zbyt krótka faza lutealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×