Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość będę wdzięczna za podpowiedź

W jakim wieku przekłuć córce uszy? Bo prosi i prosi...

Polecane posty

Gość przeczytaj sobie
choćby o dziewczynkach w Somalii to dowiesz się na czym polega obrzezanie kobiety.I wtedy się wypowiedz w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze
sorry,ale potem przemywalam codziennie...najpierw mydlinami....potem alkoholem...i co? chuja dalo...pol roku meczarni...kazdy reaguje inaczej...nie wadaje mi sie,ze gdzies w czasie trwania ewolucji ktos pomyslal o takiej bzdurze,ze kiedys czlowiek bedzie pchal metal w rane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy w polsce i puki co interesuje sie polskimi praktykami a dziewczynkom w somali tylko wspolczuc.wiesz nie zaglebiajmy sie w inne kultury bo nikt nie mowi o robieniu centymetrowych otworow w uszach tylko delikatnych kolczykach,czy wydluzaniu szyi jak w niektorych krajach wiec nie przesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj sobie
a ja mam w nosie czy twoje dzieci mają kolczyki.Co mi do tego.Rozśmieszyłaś mnie tylko,że kobiety nie można obrzezać,bo nie ma pewnego narządu:)Ale to jest nie na temat więc z mojej str.koniec dyskusji.I wszystko co napisałam to nie złośliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze
no wlasnie kobiety da sie obrzezac...i wyglada to duzo gorzej niz u mezczyzn... wycina sie lechtaczke i czesc warg mniejszych...nie wiem jak to jest z wiekszymi..ale potem laczy sie wargi z obu stron,tak aby cala "muszelka" byla zamknieta...choc to zalezy,czasem zamyka sie ja tylko czesciowo,ale efekt ma byc taki,ze podczas pierwszego razu,mezczyzna,zeby wsadzic czloenk,musi to wszystko porozrywac,krwi oczywiscie pelno...i potem ta krwia maluje sie drzwi,by pokazac,ze byla dziewica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze
z laski swojej podaj wiek swojej corki,bo w ciemno,to mozemy ci radzic do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj sobie
nie wiem MaMani,myślę,że mogą połknąć jak wszystko inne.Dlatego nigdy nie przebiję uszu dziecku nieświadomemu tego.Bo po co???Moje dziecko jest piękne bez tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze
a przepraszam...Mani ma date urodzin w stopce...ale autorka topicu moglaby wyznac wiek corki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak szczerze prosze nie opisuj wiecej takich rzeczy bo to niezbyt przyjemne.ja oczywiscie tez nie zlosliwie tyle ze ten zabieg bardziej kojazy sie z mezczyznami a co inni maja w glowie to ja nie musze miec i wyprowadzila bym sie z kraju predzej niz bym miala na to pozwolic na moich dzieciach.a co do moich dzieci czy przekluc czy nie to jeszcze sama nie wiem bo jak mowilam boje sie zakazenia.wyglada ladnie ale nie chce robic zagrozenia dla dzieci,wiec jesli bede pewna na 100 ze bezpieczne wtedy zrobie, a kiedy to bedzie nie wiem ale chciala bym wiedziec czy ktos mial probleemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakka
Trzeba być wyrodną matką i durną pipą, żeby narażać małe dziecko na niepotrzebne cierpienie. Pozdrawiam popraprane mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakka
I to jeszcze po co? Żeby zadość uzynić własnym zachciankom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa Młoda Mężatka
Moja siostra miała chyba 3 lata a ja 5 jak Rodzice poszli z nami przekłuć uszy :) ale widzę mnóstwo maluszków, które mają kolczyki :) myślę, ze Im wcześniej tym lepiej, bo dziecko nie ma jeszcze takiej wyobraźni a samo przebicie nie boli :) ale jeśli zacznie sobie wyobrażać że to jest igła i ona mi ucho przebije to już tak kolorowo może nie byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 19 lat 2 miesiące temu przebiłam uszy,nosze srebrne kolczyki,uszy puchną,ropieją,krwawią,wydobywa się z nich mnóstwo ropy bleee,myslałam że może mam uczulenie na srebro,poszłam do lekarki stwierdziła że to ropień przepisała detromycyne 1% smaruje ucho tym dopiero jeden dzień i nie widze efektów,mam cały czas napuchnięte .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelcake
nie nalezy przebijac dzieciom uszu ponizej 6 miesiaca zycia, poniewaz moze to doprowadzic do nienaturalnego rociagniecia malrzowiny podczas rozrostu czaszki niemowlaka, gdzie uszy ksztaltuja sie w tym czasie w najwiekszym stopniu. teoretycznie pozniej nie ma zadnych przeszkod, ale osobiscie radze zaczac przekluwanie uszu po okresie ukonczenia 12 miesiecy zycia. Tak dla wiekszego bezpieczenstwa i pewnosci ze wszystko bedzie w pozadku. Pozdrawiam. Monika - fryzjerka-kosmetyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×