Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LaDonna

Wlochy-studia, praca, mieszkanie

Polecane posty

Gość LaDonna

Zapraszam wszystkich ktorzy chcieliby badz juz tam studiuja, pracuja, mieszkaja. Wymienmy sie doswiadczeniami. Ja w tym roku zamierzam rozpoczac tam studia i co za tym idzie znalesc prace i mieszkanie. Chetnie porozmawiam z kims kto ma podobne plany. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corry
ciao.ja mieszkam tu od 8 lat.co chcialabys wiedziec?pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
A studiujesz lub studiowalas? Bo to najbardziej w sumie mnie interesuje. I z jakiego miasta jestes? Gdzie pracujesz i czy bylo Ci trudno znalesc prace na pocztatku? Jak w ogole oceniasz zycie tam w porownaniu do tego w Polsce. Ja mieszkalam we Wloszech pol roku, wczesniej bywalam wielokrotnie turystycznie i naprawde patrzac obiektywnie bardzo mi sie wszystko podoba, choc jak wszedzie sa tez rzeczy irytujace. Zastanawia mnie tez jak jest z uznawaniem naszego wyksztalcenia?? W ogole jesli przychodzi Ci do glowy cos co mogloby sprawiac trudnosci itp. to bardzo bym chciala wiedziec, po 8 latach wiesz juz chyba wszystko :) Dzieki i czekam na odpowiedz. Saluti :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia-------
Hej, ja studiowałam we Włoszech dwa lata w ramach wymiany . Pozrawiam LECCE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
chyba Wlochy nie ciesza sie zbytnia popularnoscia...anusia------- i jak ci sie podobalo? co studiowalas? jakie porownanie studiow tam i u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowalam i pracowalam przez 8lat na polnocy Wloch.. Rade jaka moge dac to nie wyjezdzaj poniezej Florenji lub Rzymu tam jest biedne i niema takiej cywilizacji jaka znajdziesz na polnacy!!! Polecam Padwe jest miastem nieduzym 200.000tys mieszk.i reszta to studenci..jest typowym miastem studenckim,uniwersytety sa na poziomie.Fajna atmosfera,dobre zakwaterowanie i jedzenie... ew.wynajecie mieszkania..ofert nie brakuje..trzeba miec kase-jak nie starczy ze stypendium (to jest pewne) trzeba zarobic... W Padwie nie ma prawie Polakow,to jest dobre poniewaz nie kojaza cie z gosposia lub niania do dzieci..Co od Rzymu w dol to wstyd powiedziec,ze jestem Polka.. jezeli chcesz cos wiecej dowiedziec sie -pytaj!!! a co chcesz studiowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowalam i pracowalam przez 8lat na polnocy Wloch.. Rade jaka moge dac to nie wyjezdzaj poniezej Florenji lub Rzymu tam jest biedne i niema takiej cywilizacji jaka znajdziesz na polnacy!!! Polecam Padwe jest miastem nieduzym 200.000tys mieszk.i reszta to studenci..jest typowym miastem studenckim,uniwersytety sa na poziomie.Fajna atmosfera,dobre zakwaterowanie i jedzenie... ew.wynajecie mieszkania..ofert nie brakuje..trzeba miec kase-jak nie starczy ze stypendium (to jest pewne) trzeba zarobic... W Padwie nie ma prawie Polakow,to jest dobre poniewaz nie kojaza cie z gosposia lub niania do dzieci..Co od Rzymu w dol to wstyd powiedziec,ze jestem Polka.. jezeli chcesz cos wiecej dowiedziec sie -pytaj!!! a co chcesz studiowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowalam i pracowalam przez 8lat na polnocy Wloch.. Rade jaka moge dac to nie wyjezdzaj poniezej Florenji lub Rzymu tam jest biedne i niema takiej cywilizacji jaka znajdziesz na polnacy!!! Polecam Padwe jest miastem nieduzym 200.000tys mieszk.i reszta to studenci..jest typowym miastem studenckim,uniwersytety sa na poziomie.Fajna atmosfera,dobre zakwaterowanie i jedzenie... ew.wynajecie mieszkania..ofert nie brakuje..trzeba miec kase-jak nie starczy ze stypendium (to jest pewne) trzeba zarobic... W Padwie nie ma prawie Polakow,to jest dobre poniewaz nie kojaza cie z gosposia lub niania do dzieci..Co od Rzymu w dol to wstyd powiedziec,ze jestem Polka.. jezeli chcesz cos wiecej dowiedziec sie -pytaj!!! a co chcesz studiowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowalam i pracowalam przez 8lat na polnocy Wloch.. Rade jaka moge dac to nie wyjezdzaj poniezej Florenji lub Rzymu tam jest biedne i niema takiej cywilizacji jaka znajdziesz na polnacy!!! Polecam Padwe jest miastem nieduzym 200.000tys mieszk.i reszta to studenci..jest typowym miastem studenckim,uniwersytety sa na poziomie.Fajna atmosfera,dobre zakwaterowanie i jedzenie... ew.wynajecie mieszkania..ofert nie brakuje..trzeba miec kase-jak nie starczy ze stypendium (to jest pewne) trzeba zarobic... W Padwie nie ma prawie Polakow,to jest dobre poniewaz nie kojaza cie z gosposia lub niania do dzieci..Co od Rzymu w dol to wstyd powiedziec,ze jestem Polka.. jezeli chcesz cos wiecej dowiedziec sie -pytaj!!! a co chcesz studiowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowalam i pracowalam przez 8lat na polnocy Wloch.. Rade jaka moge dac to nie wyjezdzaj poniezej Florenji lub Rzymu tam jest biedne i niema takiej cywilizacji jaka znajdziesz na polnacy!!! Polecam Padwe jest miastem nieduzym 200.000tys mieszk.i reszta to studenci..jest typowym miastem studenckim,uniwersytety sa na poziomie.Fajna atmosfera,dobre zakwaterowanie i jedzenie... ew.wynajecie mieszkania..ofert nie brakuje..trzeba miec kase-jak nie starczy ze stypendium (to jest pewne) trzeba zarobic... W Padwie nie ma prawie Polakow,to jest dobre poniewaz nie kojaza cie z gosposia lub niania do dzieci..Co od Rzymu w dol to wstyd powiedziec,ze jestem Polka.. jezeli chcesz cos wiecej dowiedziec sie -pytaj!!! a co chcesz studiowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowalam i pracowalam przez 8lat na polnocy Wloch.. Rade jaka moge dac to nie wyjezdzaj poniezej Florenji lub Rzymu tam jest biedne i niema takiej cywilizacji jaka znajdziesz na polnacy!!! Polecam Padwe jest miastem nieduzym 200.000tys mieszk.i reszta to studenci..jest typowym miastem studenckim,uniwersytety sa na poziomie.Fajna atmosfera,dobre zakwaterowanie i jedzenie... ew.wynajecie mieszkania..ofert nie brakuje..trzeba miec kase-jak nie starczy ze stypendium (to jest pewne) trzeba zarobic... W Padwie nie ma prawie Polakow,to jest dobre poniewaz nie kojaza cie z gosposia lub niania do dzieci..Co od Rzymu w dol to wstyd powiedziec,ze jestem Polka.. jezeli chcesz cos wiecej dowiedziec sie -pytaj!!! a co chcesz studiowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
oj namnozylo sie tego hehe ;) ja raczej pojade do bolonii, nad padwa sie zastanawialam, ale jakos ostatecznie stwierdzialam, ze nie. wczesniej bylam przez jakis czas w weronie tez niezle, ale nie odpowiadaja mi kierunki na uniwersytecie. a czy studiowalas od poczatku czy kontynuowalas? i jak wyglada sytuacja ze znalezieniem pracy? mam na mysli oczywiscie jakies dobre legalne oferty? bo z tego co wiem w ostatnim czasie raczej za ciekawie nie bylo. tzn. sa oferty , ale nie tak latwo o przyjecie. przynajmniej z tego co zaobserwowalam w weronie. ale oczywiscie wszystko zalezy od kwalifikacji i tego jak szukamy, bo nic samo nie przychodzi. przydaje sie tez bardzo znajomosc niemieckiego. jesli mialabys jakies sugestie odnosnie szukania pracy bede wdzieczna :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonaa
a na jakiej zasadzie chcesz tam studiowac...? z erasmusa czy jakiegos innego programu wymiany...? napisz, bo ja tez myslalam nad studiowaniem tam od przyszlego roku, ale nie wiem jak sie za to zabrac, na razie duzo sie ucze jezyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
nie z wymiany, po prostu chce tam zrobic magistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha_28
ja klikam z Abruzzo studiuje w chieti farmacje i jestem bardzo zadowolona z takiego wyboru!!! polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
a jakia laurea robisz?spec. czy triennale? jak bylo z papierami na studia? i czy pracujesz poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BX
czy wiecie moze czy mówiąc niepoprawnie gramatycznie Włosi mnie zrozumieją? Chodzi o to ze jak ktos mówi do nas kali miec i kali skakac to rozumiemy o co chodzi. Czy mówięc tak samo do Włochów zrozumieją nas? Dośc trudna jest ta gramatyka i obawiam się ze będę robiła wiele błędów i nie wiem czy mnie zrozumieją tylko po wypowiedzenie(czy napisaniu) samych słówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BX
czemu na apołudniu Włoch wstydziłabys sie powiedziec ze jestes Polką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
BX nie martw sie Wlosi sami sa kiepscy z gramtyki ;P , a wiekszosci jej zasad w ogole nie stosuja. ale wydaje mi sie , ze warto sie jednak nauczyc mowic poprawnie, zwlaszcza jesli myslimy o studiowaniu bo wtedy to sprawa wyglada juz inaczej. i mowie ci ta gramatyka nie jets taka straszna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidor123445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
Witam:) Ja pisze z Bolonii :) Milo mi bedzie poznac nowe kolezanki z ktorymi mozna pogadac, pobalowac:) Mam tu kolezanki polki, ale kilka wyjechalo do PL..., i znajomych Wlochow. Pracuje tutaj i baluje:) Pozdrawiam i czekam na odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam z Perugii gdzie studiuje na Wydziale Ekonomii. Miasto nie jest duze, super jesli chodzi o atmosfere studencka, niestety gorzej zeby znalesc jakas prace. No ale na razie skupiam sie na nauce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam,ze ta pani co twierdzi,ze wstydzilaby sie powiedziec,ze jest polka..jest zalosna niech nie mysli ze po tych studiach dostanie dobra prace tam haha zalosna naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciao! Obecnie u mnie 37 stopni, patelnia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×