Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

pozdrawiam wszystkie dziewczyny, rzadko tu ostatnio zagladam, bo jakoś czas nie pozwala. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam gołąbki!!!!!!! Zuziu...ano deszczowo niestety... Dziś mam troszkę czasu bo jestem sama z małymi...lecę wstawić pranie a potem kawka...ktoś mi potowarzyszy? Dziewczyny karmicie jeszcze piersią dzieciaczki????..bo ja tak.....i mam trochę wyrzuty sumienia bo prawie co wieczór sącze troszkę winka czerwonego...ale tak uwielbiam...:P Asmana-może da się coś jeszcze wskszecić??:P Acha..jak byłam u logopedy to powiedziała mi zebyśmy się wybrali z Kamilkiem do psychologa żeby go ogólnie oceniła(choć sama mówiła że na pewno będzie ok)...ale głównie chodziło o określenie zgodności ręki z okiem i uchem....bo Kamilek jest po tacie leworęczny...powiedziała że to ma bardzo duże znaczenie...czy któraś z Was wie może dokładnie o co chodzi????może Mama_Zuzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry!!!! u nas dzis słonecznie. bylismy wczoraj u lekarza z Milunią.nadal troche kaszle no i ma katarek, ale pozatym nic mu nie jest. zuziu30 my tez kupilismy Nikusiowi laptopa pod choinke, moze wkoncu przestanie szperac przy prawdziwym komuterze i klikac bez przerwy:-) własnie włączył stery komputer i kłuci sie ze mną ze musi zrobic wazne zadanie..:-) ja nie mam dzis zupełnie koncepcji na obiad..w ten weekend mam zajęcia i chłopcy zostaną z tatą,nie chce myslec co zastane po przyjezdzie...wprawdzie ma przyjsc kuzynka pomóc przy maluchach, ale i tak nie wiem czy puszcza domu z dymem ;-) ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka ja nadal karmie piersią, tylko w nocy. Możesz mi napisać jak i kiedy i co dajesz Damiankowi jeść?? Ja piję piwo i wino i już nie mam wyrzutów sumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana-rano dają małemu kaszkę,potem na obiadek jakiś obiadek albo zupkę(ze słoiczka oczywiście bo nie gotuję) a tak to pierś jest nadal podstawą....oczywiście w międzyczasie podjada owoce,chrupkie pieczywo itp... ......soczki i przeciery owocowe są niedobre...ale za to pyszne jest wszelkiego rodzaju mięso i wędliny...Generalnie nie ma schematu i robię to chaotycznie wszystko....acha-i nie podaję wcale mleka modyfikowanego..:P A ja wygląda Twój rozkład jazdy?:DPozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka Ferkamyślałam,że już nam znikłaś Monika Asmana:D Zuziu👄surówka super ,dzięki za pomysł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam od cycka, potem kaszka , zupka (to różnie raz ze słoiczka raz gotowane przeze mnie ), chrupki -flipsy, deserki, danocki, i na wieóczr kaszka a w nocy tylko cycek. Twój pogryzie już wędline??Moja to nawet biszkopna nie zje , bo ma od razu odruch wymiotny. Wczoraj jej zrobiłam \"jajecznice\" z żłótek i bardzo jej posmakowała ... Ziemniaka z masełkiem też nie zje wogóle jakaś księżniczka z niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki Moja to rano cycek potem kaszke, zupkę (sama gotuję) owocek chrupki kukurydziane, biszkopty też lubi, dałam jej ostatnio wafelka śmietankowego to tez moment zjadła, czekolady kawałek moja tesciowa jej wcisnela i tez ok było, a kisielek dajecie bo ja mam zamiar dzis zrobic, a i oczywiscie w nocy tez cycek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuniaz
Witam!! Jestem tu nowa,,nie znacie mnie,,zaciekawil mnie Wasz temat,,,dlatego postanowilam do Was dolaczyc,,,Sama jestem siedzaca matka z dzieckiem w domu,,,Mam 16 miesiecznego synusia Alexa,maz pracuje,,a ja wychowuje malego,,, W sumie nie wiem co ma jeszcze na poczatku napisac,,;) Mam nadzieje,,ze bedzie mi milo sie z Wami klikac,, Pozdrawiam wszystkie mamusie ,,pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiam Cię nowa mamusiu:):)izuniaz Kala dawałam jej juz kisielek i zjadła bez problemu i nic jej też nie bylo po nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową mamusie ;) Wędliny to się troszkę boje jej jeszcze dawać, jutro konczy 7 miesiecy kawał baby już ;) co jeszcze dajecie jeść?? Asmana a na bardzo drobno miksujesz czy już wieksze kawałeczki zostawiasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala miksuje jeszcze , bo inaczej mi nie zje staram sie jej codziennie dawać troszke marchewki i ziemniana i rozgnieść go widelcem by były wieksze kawałki, ale marnie jej to idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wiecie co, marzy juz mi sie to gadanie o dokarmianiu itp, chce mi sie juz dzidziusia i z niecierpliwoscia czekam do Swiat aby zrobic test. Dzisiaj w tramwaju tak mi sie wymiotowac chcialo choc nie sadze aby to byl skutek fasolki, raczej smrodu ;) Martusia, teraz ja Ci moge wyjasnic (to rewanz za te toksoplazmoze ;) ) Zapewne chodzi o to zeby okreslic tak zwana \"lateralizacje\" dziecka (ktora polkula mozgowa jest lepiej rozwinieta). Najlatwiej mowia te dzieci ktore maja okreslona lateralizacje: albo prawostronna albo lewostronna. Np. Twoj synek moze miec silniejsze lewe ucho, lewe oko, lewa reke (dlatego nia sobie radzi ) i lewa noge- wtedy zazwyczaj nie ma problemu z mowa czy pisaniem, czytaniem itp. Dziecko ma troche \"pod gorke\" jesli okazuje sie ze ma lateralizacje mieszana czyli np. Ma przewage prawego ucha lewego oka, lewej reki i prawej nogi... Takie pomieszanie moze powodowac wlasnie klopoty w rozwoju niektorych umiejetnosci, trzeba takiemu dziecku zazwyczaj poswiecic wiecej uwagi przy nauce. Mozesz sama zaobserwowac ktora ma tendencje Kamilek. Mozesz mu na przyklad powiedziec aby kopnal pilke (ktora noga to zrobi?), aby przylozyl lornetke do oka (ktorym okiem popatrzyl) itp. Szczegolowe badania robia wlasnie w poradniach, bo im szybciej wykryja tym szybciej mozna pomoc maluchowi. Zapewniam Cie jednak ze to nic strasznego :D Ufff, no to dalam wywod... Pora na kawke :) A u nas powodz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuniaz
No ja wlasnie pije kawke;) malusi spi,,mamuska ma chwilke relaksu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo_Zuzi-dziękuję i jeszcze mam pytanko:czy jakby się okazało że Kamilek ma pomieszaną lateralizację np.lewa ręka,prawe oko,prawa noga to opóznienie mowy i ewentualne inne zabureznia są do nadrobienia???i w jaki sposób pracuje się z takimi maluchami:O??? Izuniaz🖐️witaj na pokładzie-mam nadziej,że bedzie ci z nami dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko, oczywiscie ze sa. Najgorsze co mozna zrobic to zaczac nastawiac dziecko, tego czynic nie mozna. Chodzi o to aby duzo z nimi cwiczyc w tym kierunku np. duzo rysowac, wyrabiac motoryke, rysowac szlaczki aby oszczedzic mu kiedys np dysgrafii. Czyli po prostu trenowac. Pani pedagog po zbadaniu i zdiagnozowaniu zaleci ci prace w domu, pokaze Ci co robic itp Chociaz byc moze Twoj Kamilek nie ma skrzyzowanej lateralizacji, to moze stwierdzic tylko psycholog albo pedagog. Dla pocieszenia powiem Ci ze mnostwo dzieci ma taka lateralizacje, nie wiedzac o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza witaj u nas:D Mamo Zuzi dorosłym też udzielasz porad? Bo przydałaby mi się fachowa pomoc.Miło Cię widzieć częściej. 2lata temu też miałam świąteczny \"prezent\"w postaci pozytywnego testu:D Marteczka Kupiłam dzisiaj na lumpkach świetną firmową sukienkę dla Julci za całe 8zeta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mężuś dziś dłużej w pracy a ja już mam serdecznie dziś dość bo moje kochane dzieciaczki tak mi dały dzisiaj w kość 😠 a na dodatek nie wiem nawet o której on wróci buuuuuu z nerwów zjadłam wszystko chyba co było słodkie w domku az mnie mdli Do bani dziś ten dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka77bobo innych oóżnień
Mamo_Zuzi kochana jesteś...zawsze mnie uspokoisz:DNie chcę Cię zadręczać pytaniami ale Mamo_Zuzi kochana a jak ma się lateralizacja do opóźnienia mowy...bo wiem że badania wykazują taki związek...Czy jeśli by się okazało że opóznienie mowy u mojego synka wynika ze skrzyżowanej lateralizacji(widzę leworęczność i prawonożność-choć to nic pewnego-lekarz to oceni dopiero) to jest to do nadrobienia?:I do kiedy ta lateralizacja może się ustalić...chodzi mi o wiek...dziękuję z góry za odpowiedz...i to dla ciebie😘 P.S.mój mąż jest mańkutem i wcale mi to nie przeszkadza a wręcz odwrotnie:Pu Kamilka tez oczywiście nie ale być może ma to związek z tym,że mój synek jeszcze nie mówi...:(bo innych zdecydowanych opóznień manualnych na razie u niego nie widzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jeszcze 2 lata temu odpowiedzialabym ci celujaco, bo zdawalam z tego egzamin, teraz wiele rzeczy juz nie pamietam. Na pewno rozwoj mowy ma sie bardzo do tego ktora polkule mozgowa dziecko ma bardziej rozwinieta. Leworeczne (a raczej o lewostronnej lateralizacji) dzieci sa zwykle lepsze od praworecznych w dziedzinach ktore wymagaja myslenia przestrzennego: sztuce, architekturze czy w sporcie a gorzej moga im isc rzeczy takie jak: pisanie , czytanie czyli takie \"humanistyczne\" :) I dlatego warto okreslic lateralizacje. Ustala sie ona zazwyczaj okolo 3 urodzin dziecka, czasem troche pozniej, a u 20 % dzieci nie ustali sie nigdy (lat. mieszana). Ciesz sie kochana ze Kamilek rysuje (powinien rysowac juz postac, moze byc jeszcze bez tulowia, tylko glowka, raczki, nozki), wycina, maluje, lepi plastelina, i do tego go jak najbardziej zachecaj . Wszystko jest oki, nic sie nie martw :)Moj bart na przyklad pisze lewa reka a je prawa i skonczyl studia nawet hihihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj przepraszam Martusiu, rysowac postac powinien jak skonczy 4 latka a nie 3. 🌻 Teraz to jeszcze moze abstrakcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj przepraszam Martusiu, rysowac postac powinien jak skonczy 4 latka a nie 3. 🌻 Teraz to jeszcze moze abstrakcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzi ja jestem leworęczna i przedmioty humanistyczne przychodziły mi z łatwością,zaś wyobrażenia przestrzenne to nie moja dziedzina. Do sportu nie mam zacięcia:) Właśnie moja Julka ma jakieś nieprawidłowości w lewej części skroniowej odpowiedzialnej za mowę:(Jest praworęczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×