Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martushia1986Lublin

obrączki... co mowia jubilerzy?

Polecane posty

witam wszystkich... mam do Ws pytanie, co slyszeliscie o powiekszaniu obraczek laczonych z bialego i zoltego zlota? bo ja dzisiaj bylam w 3 roznych sklepach jubilerskich i uslyszalam 3 rozne opinie: 1, jak jest biale i zolte zloto laczone to nie mozna powiekszac bo maja rozne temperatury topnienia, 2, ze mozna bez problemu 3,ze mozna jesli pod spodem obraczka rowniez ma biale i zolte zloto widoczne a nie samo zolte... moze macie jakiegos jubilera znajomego ktory powie prawde., albo napiszcie co u Was mowia jubilerzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka na i
kup sobie lepiej normalne obrączki a nie tandete jakąs - połączenie złota ze srebrem jest ohydne i wstrętne - jak mozna cos takiego nosic?????????????????bleeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze czytac ze zrozumieniem
nie chodzi o laczenie zlota ze srebrem a o laczenie zoltego zlota z bialym zlotem!!! Roznica zasadnicza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabierz sobie ta kropke
ale ona pisała o białym i zółtym złocie...gdzie tu mowa o srebrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabierz sobie ta kropke
o widzę, ze ktos mnie wyprzedził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka na i
a czy białe złoto nie wygląda jak srebro?????? (zero u was nteligencji0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjja
Zloto biale i srebro to dwie rozne sprawy i wygladaja ROWNIEZ inaczej. A jesli chodzi o obraczki to nie wiem... Ja wybralm cale zlote i na wlse zyczeni wybralam grubosc ( a nie szerokosc!!) 1,7 mm. A teraz siedze i mysle,ze zaa gruba, azmienic sie nie da bo grawer na dole i na gorze...wrrr...no ale moze bedzie dobra, dizs odbieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie jubiler powiedział
żeby brać złote - żólte bo te białe potem wyglądają nie najlepiej a pozatym jest problem ze zmianą wielkości. powiedział że te łączone to tylko trend chwilowy. prztytknełam mu, i zostałam przy tradycyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cowybraj jak
a jua złota nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez bylismy nastawieni na cale zolte zloto, jednak moj pierscionek zarezynowy ma dodatek bialego zlota i doszlismy do wniosku ze obraczka tez moglaby miec mala wstawke... i ten wzor jaki wybralismy ma doslownie 1mm paseczek bialego zlota na srodku... bardzo mi sie one podobaja, tylko wlasnie nie wiem czy bedzie mozna je powiekszyc... bo narazie mam rozmiar 9, a wiadomo,ze cale zycie nie bede miala chudych palcow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj facet powiedział
że pedalszczyzny z białym zlotem nie bedzie nosić. zreszta nie znam faceta któremu to sie podoba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mojemu
a mojemu si epodobaja, nawet mamy z calego bilaego zllota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o b r a c z k a
a moj ukochany chce zrobic obraczki u jubilera ze swojego złota......i dokupic białe u niego .....czy jubilerzy sie zgadzają na takie coś/?????ze daje sie swoje złoto iczy raczej proponuja tylko swoje..... oprócz tego mam inny problem bo on ma jedna obraczke z zółtego a druga z czerwonego( ruskiego złota) którego nie nawidze.......i nie moge odwiesc go od tego zeby kupic nowe tylko uparł sie ze zrobimy u jubilera...... nie chce zeby pomysłał ze jestem materialistka......ale boje sie z tym9i robionymi moze byc różnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój brat tez ma łączone
Kupil za dużą (jak to zwykle bywa w przypadku facetow) no i najpierw powiedziano im, ze można zmniejszyć, ale oddaje się na jakiś tydzień, ale kolejna osoba poinformowala, ze nie da się tych łączonych zmniejszyć, tylko wymieniają ją na inna (taka sama) no ale to juz bedzie zawsze calkiem nowa, nie TA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
------> HEJ o b r a c z k a moj przyszly maz dostal od babci na 18stke obraczki... bylo to 7 lat temu.... i coz tu duzo mowic, teraz moda nie taka :) obraczki sa duze i takie \"rudawe\"... nie wiedzielismy co z tym zrobic, wiadomo - jesli dostal od babci to pamiatka.... ale wlasnie znalezlismy takiego jubilera u ktorego wybralismy wzor obraczek (takie wlasnie laczone) i on te nasze przerobi na takie jakie chcemy, zwazyl te nasze obraczki i odliczyl cene zlota, placimy tylko za przerobienie tych obraczek,cena zlota nam odchodzi... i jesli chodzi o biale zloto to je rozniez mozna uzyskac z przetopu tego zoltego, czy czerwonegojak napisalas- wiec nie ma obawy... tylko musisz znalezc dobrego jubilera, ktory bedzie chcial to zrobic. ja poszlam do jubilera \" z tradycjami\" i nie robil rzadnych trudnosci, na wyrob czekam 10dni... a jesli chodzi o pomniejszanie to wiem, tych obraczek nie mozna pomniejszac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o b r a c z k a
dzięki martynka...no to rozumiem ze z czewonego złota mozna zrobic zółte i białe???? rozumiem ze jubilera masz w lublinie ja jestem z rzeszowa....słyszał ktos o dobtrym jubilerze z okolic rzeszowa????? dziekuje uspokoiłas mnie z tym złotem...a wzór obrączek wybieraliście sami czy jubiler wam pokazywał wzory???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOKLADNIE , KOLOR ZLOTA MOZNA PRZEROBIC JAKOS, PRZETOPIC CZY COS... CZYLI TYM SIE NIE MARTW. A OBRACZKITO JUBILER NAM POKAZAL JAKIE WYKONUJE WZORY, ALE ROWNIEZ MOZNA U NIEGO ZAMOWIC OBRACZKE Z KATALOGOW JAKIE POSIADA. NAJLEPIEJ JAKBYS POSZLA DO JUBILERA KORY DLUGO JEST W TWOIM MIESCIE, WIESZ ZEBY Z TRADYCJAMI BYL, MASZ PEWNOSC ZE GOSC JEST DOBRY W TYM CO ROBI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj z narzeczonym kupiliśmy obrączki. Jublilerzy twierdzili, że obrączki łączone można poszerzyć, ale nie dają gwarancji na nie, właśnie ze względu na różne temperatury topnienia. Ja chciałam żeby były całe z żółego złota, więc nie zmartwiła mnie ta wiadomość. Kupiliśmy w salonie w OLimpie, całkowity koszt 600 zł (z grawerowaniem). Dodatkowo w ramach promocji w mojej obrączce wbity będzie diamencik. Pozdrawiam. P.S. Ja też biorę ślub 2 września :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniqua100
Witam a ja mam pierścionek zaręczynowy taki łączony i nie chce straszyć ale to białe złoto zaczyna się ścierać na krawedziach, nie wiem czy źle go wykonali ale chyba pójde z reklamacją, więc uwazajcie z tym łaćzeniem w może one tak mają i z waszymi obraczkami tez tak sie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pierscionek zareczynowy tez jest laczony- biale i zolte zloto. i sie nic nie sciera :) a obraczki jednak kupimy laczone, model wybrany- pokazany w wypowiedzi wyzej i zamowimy te obraczki u jubilera z tradycjami, ktory od lat jest u mnie w miescie i co najwazniejsze- dal gwarancje ze mozna je poszezyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy laczone obraczki ze zoltego i bialego zlota i sa przepiekne. Nigdy nie chcialam takich tradycyjnych obraczek. Co do powiekszania to wprawny jubiler da sobie rade, choc nas ostrzegano zeby lepiej dopasowac i pozniej sie z tym nie bawic :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnosze temat bo sama mam dylemat: moje wymarzone obrączki są ze złota dwukolorowego a słyszałam ze przy poszerzaniu takich obrączek jest problem. Dopasować mozna ale po latach palce puchną .... Najlepiej jakby się wypowiedział jakiś złotnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa220984
ja też tak niestety słyszałam...od 3 jubilerów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niedobrze, będę mieć dylemat teraz czy żółte czy białe złoto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio bylam u jubilera i wlasnie tez chcem dac swoje zloto na obraczki i się pytam czy robi łączone to powiedzial,że nie bo on twierdzi że są nietrwałe i problem ze zmniejszeniem lub powiekszeniem, także mi nie poleca. No i u mnie takie jak mi sie podobaja http://www.wec.com.pl/Obraczki-Slubne/Obraczki-slubne-ze-zlota-ST-21Z-p518.html ze swoim zlotem kosztują 400zl a bez 800 :) takjze polowa ceny, a ja mam tam jakies polamane kolczyki i pierścionki także będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się zdecyduję na żółte złoto bo całe z białego to mi sie kojarzy z małolatami, którzy sobie kupują srebrne obrączki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupowałam obraczki u znajomego jubilera i on wytlumacyl mi na czym polega to pomniejszanie i powiekszanie obraczek laczonych jesli od wewnatrz obraczka rowniez jest dwukolorowa to mozna ja poszerzac/zmniejszac poniewaz wtedy jest stopiona z tych dwoch kolorow jesli nie jest kolorowa od wewnatrz to znaczy ze na zoltym zlocie namalowano bialy wzorek, nie mozna wtedy zmieniac rozmiaru poza tym wzorek i tak sie wytrze po jakims czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sxsx
My kupujemy obrączki białe złoto i żółte(jeśli to tak można nazwać)i Pani mi powiedziała,że jak będziemy u nich powiększać czy pomniejszać to nie ma problemu.Gościu wie w jakiej temp. się topią i on to robi więc no problem:)zna się chyba na rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×