Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Witam, Piszę tutaj po raz pierwszy, gdyż rozpoczęłam starania o refundacje zmniejszenia piersi i potrzebuję drobnej pomocy. Mój rozmiar to 75 N, niecałe 80 cm pod biustem i 120 cm biust. Otrzymałam skierowanie od lekarza rodzinnego do ortopedy, mam wykonane dwa zdjęcia na których widać zmiany kręgosłupa, oprócz tego mam odparzenia i rany pod biustem. Mam nadzieje, że ortopeda pójdzie mi na rękę i wystawi skierowanie do chirurga. I w tym momencie pojawia się problem bo nie wiem gdzie się udać, które szpitale wykonuje takie zabiegi i lekarz jest w miarę w porządku (nie odsyła z kwitkiem). Gdzieś wyczytałam, że we Wrocławiu operują obie piersi na raz? Chciałabym prosić o jakąś wskazówkę, polecenie gdzie najlepiej się kierować, może ktoś ma jakieś dobre doświadczenia, to prosiłabym o kontakt do tego szpitala. Proszę o pomoc i odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Kasiol, dzięki, jakoś się trzymam. Dziś dzwoniłam do Łęcznej, wszystko potwierdzone, mam się stawić:-) Oby tym razem wszystko poszło ok. Nie mogę się już doczekać, tak mnie strasznie boli kręgosłup. Zdesperowana, myślałam, żeby może wyjść w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
marta_199111 Najlepiej by było, gdybyś poczytała trochę forum, przynajmniej kilkadziesiąt ostatnich stron. Przy takim rozmiarze nie powinnaś mieć najmniejszego problemu z refundacją. Nie wiem, jak jest z Wrocławiem, w Warszawie wykonują operacje w szpitalu Orłowskiego - okres oczekiwania kilka miesięcy na konsultację i potem kilka miesięcy na operację. Najszybciej jest w Łęcznej pod Lublinem, konsultacja od ręki, operacja w ciągu miesiąca do dwóch. Sporo dziewczyn ostatnio tam się operowało albo miało klasyfikację. Ja też będę miała operację właśnie tam, za tydzień. Są bardzo łagodni w klasyfikowaniu, ale trzeba mieć co najmniej RTG kręgosłupa i usg piersi albo mammografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta_199111, Najpierw napisz w jakim mieście mieszkasz to na pewno coś doradzimy. Przy takim przeroście na 100% Ci zrobią biust.Skierowanie do poradni chirurgii plastycznej wystawił mi lekarz POZ. ja z biustem 85L (angielskie) mam już skierowanie na operację. Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiol chyba już o niczym innym nie myślę . Dziś zadzwonię do Łęcznej czy nie mam znów terminu zmienionego . Ale jak cycasta Małgosia ma wszystko potwierdzone to chyba u mnie też tak będzie . Przynajmniej mam taka nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak, cycasta małgosiu, równo za tydzień o tej porze będziesz właśnie na stole operacyjnym :) Co zadecydowałaś? Przyjeżdżasz w niedzielę? Przyjedź, przyjedź, pokażę Ci moje cycki, to jeszcze zdążysz zrezygnować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe na którą ja mam przjechać, tylko data jest. Ale jeszcze zdążę zadzwonić i się dowiedzieć :) nie mogę sie otrząśnąc po wczorajszej wizycie. Będę miała zabieg z przeszczepem brodawki, redukcją brodawki bo teraz mam okropne "talerze", pan dr powiedział, że cięcie będzie duże. Z pomiaru od mostka do brodawki wyszło 42cm. O matko i córko ;) sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana68 Dzwoniłam dziś i lekarz powiedział mi żebym stawiła się do 8:30 nie wiem czemu tak wcześnie . Spróbuję zadzwonić jeszcze raz i spytam się czy mogę przyjechać w poniedziałek wieczorem ,może i by było lepiej tylko zależy o której skończy pracy mój mąż bo ostatnio to różnie bywa ,a wziął sobie wolne na wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzwoniłam się mogę przyjechać w poniedziałek wieczorem:)Zaczynam już panikować mój mąż mówi żebym przestała tak o tej operacji myśleć tylko że łatwo mu mówić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania75k, nie panikuj, będzie dobrze, ja już zapomniałam o całej sprawie, mam pewne zastrzeżenia ale i tak jestem zadowolona, bo jest o niebo lepiej niż było :) natka80kl, to na prawdę nie ma znaczenia, czy będą Ci brodawkę przenosić z 30 czy z 42 centymetrów, krwi i cięcia jest tyle samo, tylko zawartości więcej do wyjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola52
cześć ,cycasta małgosiu ,aniu75k będe trzymała za was kciuki, dziewczyny jeżeli będziecie miały całkowity przeszczep brodawki to piersi wyjdą male jak u mnie ale jeżeli zachowają wam węzły wraz z brodawką to niestety wyjdą większe bo przecież muszą to gdzieś umieśćić . nie martwcie się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola52
natka 80 kl ja miałam odległość 36 i 37 cm a odółem usuneli mi 2,700 kg i teraz mam rozmiar C/D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola52, idealny rozmiar C/D :) ciekawe ile kg u mnie wytną. Aniu75k, wiem, że to trudne, ale postaraj się maksymalnie zrelaksować w przeddzień pójścia do szpitala - obejrzyj romantyczną komedię, pójdź na spacer w miłym towarzystwie :) zresztą tutaj kciuki są magiczne, ja juz zaciskam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem po zabiegu:)Wiecie że tym razem wycinanie nie bolało i całą dobę po zabiegu też nic.I znowu mam antybiotyk na 2 tygodnie:( Miałam wyczyszczoną ranę z martwicą i zeszytą.Ja też mam nadzieję Kasiol że teraz się zagoję,chociaż zrobił mi się na tej ranie mały krwiak.Miałam usg i pani dr powiedział że takie twarde piersi zwłaszcza ta z raną to takie zrosty(stany zapalne), powinny zniknąć jak te po szwach. Wiecie ,że leżałam z panią,która dzisiaj też miała zmniejszane piersi,widziałam -są malutkie:)mniejsze niż moje.Mam do kontroli w środę czy nic się nie dzieje.Ale szwy mają zostać dłużej,do jeszcze następnej środy. Co do ciężkiej pracy ja też taką mam jestem na zwolnieniu już 2 miesiące,teraz mam do początku września i pani dr z wahaniem mówiła o zakończeniu leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dzisiaj mówiłam Arlecin, że wolałabym mieć całkowity przeszczep brodawki i mniejsze piersi niż mam teraz, po przeniesieniu brodawki na szypule. Nic to, najwyżej za parę lat się znowu zoperuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia68
Natka, a kiedy i gdzie masz operację? Arlecin, trzymam kciuki, żeby teraz już się dobrze i szybko goiło. Ania i Małgosia - mysle o Was i trzymam kciuki. Mnie to się cały czas wydaje, że to moje zzaświadczenie od ortopedy nie wystarczy. Boję się, że przyjadę i odeslą mnie do domu, kurde no. Im bliżej operacji, tym większy niepokój. A gdzie tam 130 wrzesień, ale nie dam się stresowi, wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka termin Twojego przyjęcia do szpitala wypada we wtorek, więc jeśli to dr Ulatowski ma Cię operować, to musisz stawić się, najlepiej, przed 7 rano na czczo. Nasz dr operuje tylko we wtorki czyli operację będziesz miała w dniu przyjęcia do szpitala. Możesz dla pewności dzwonić ale ja wiem to na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurfilda, sprawdzilam operacje mam we wtorek 21, zglosic sie mam do szpitala w poniedziałek 20tego :) ale Dziękuję za troskę. Już po wakacjach? Mam uważać na jakieś otarcia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Dziewczyny, bardzo Wam wszystkim dziękuję za wsparcie. Jesteście nieocenione i ze świecą szukać drugiego takiego miejsca. Zwłaszcza że już zaczynam się trochę cykać - najbardziej narkozy. Reszty jakoś nie tak bardzo. Rodzina to tylko próbuje mnie odwieść od operacji. Wiem, że to wynika z tego, że się o mnie boją, ale tylko mnie nakręcają i niepokoją, zamiast wesprzeć.:( Zwłaszcza mama panikuje i zaraża tym męża. Natka, gratuluję terminu. A kto Cię kwalifikował? Arlecin, super, że już jesteś po tym wycinaniu. Oby teraz wszystko się już dobrze goiło:-) Zdesperowana, doskonale Cię rozumiem, też wolę mieć wolny przeszczep i nie wiem co, żeby tylko były małe. Kierując się Waszymi doświadczeniami (Twoim i Arlecin), będę ich błagać, żeby wycięli jak najwięcej. Może coś wskóram. Zdesperowana, przyjeżdżam w niedzielę. Umówiłam się, że się zjawię w szpitalu w niedzielę wieczorem, więc mam nadzieję, że się zobaczymy po południu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka gratuluję terminu ja mam umówioną konsultację u Ulatowskiego dopiero na połowę grudnia więc operacja będzie pewnie dopiero za rok Czy u Ulatowskiego taki długi termin na operację to standard? Kobietki czy którąś z was operował dr Mądry? na internecie znalazła dużo pozytywów na jego temat ale na temat zmniejszenia piersi nic możecie go polecić? natka jakie dokumenty brałaś ze sobą na konsultację? ja mam wyniki rezonansu, usg piersi i zastanawiam się czy iść do dermatologa po zaświadczenie o odparzeniach pod biustem - nie wiem czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogie panie "po" możecie polecić lekarza z łącznej słyszałam że tam czeka się krócej na operację a je nie wytrzymam roku z tymi bimbolami na początku cieszyłam się na konsultację w grudniu, bo może troszkę schudnę, ale jak natka dostała termin operacji na styczeń to się podłamałam bo czekać rok to dla mnie za dużo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
zdesperowana68 to nie jest prawda,ze po operacji przeszczepu brodawki piersi sa mniejsze, ja mam taki przeszczep i sa spore, moj lekarz powiedzial,ze oprocz tego co pacjentka chce, on tez dopasowuje do budowy ciala,zeby wszytko proporcjonalnie wygladalo. ja wolala bym na szypule, bo przynajmniej mialabym czucie w brodawkach a tak nie mam. Arlecin, teraz to juz bedzie tylko dobrze :) zalamana70j ja mialam u dr nowak, czekamla od konsultacj do operacji tylko 3 i pol m-ca- fajny facet i specjalista. ja mialam od pon maly problem, myslalm ze szwy mi poszly na laczeniu poziomu z pionem, dzwonilam do wawy, przesylalam mailem zdjecia i w koncu jeszcze poszlam na oddzial chirurgiczny do szpitala w swoim miescie, ale mnie uspokoili,ze od skora sie zrasta dobrze,a w ierzchnia wartswa(mam bardzo delikatna skore) sie porozrrywala,ale sie zrosnie,mam sie nie przejmowac,ale potora dnia panikowalam ze mi cycki dolem wypadna. teraz wiem juz na 100% ze jedna piers jest szyta przez stazyste, jak sie porowna moje piersi to na jednej jest idelany szew,a ana drugiej same oka, nie posciganee, pisze dziwnie bo dzis mam 30-tke i jestem po kilku "kolach" ale ogolnie jest dobrze. powodzenia ania i cycasta-mocno trzymam kciuki zebyscie byly tak szczesliwe jak ja buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiol Wszystkiego Najlepszego, Spełnienia Marzeń i szybkiego wygojenia:D Załamana 70j w Łęcznej są krótkie terminy czekania i dlatego zdecydowałam się na Łęczną a mam ponad 200 km tam .Ja miałam konsultacje 3 czerwca a już 1 lipca miałam iść na operacje ,ale przenieśli mi termin bo urlopy się zaczęły i operacje będę miała 14 sierpnia:) Mnie kwalifikowała dr. Sergiey Antonow a jaki jest to mogę dopiero powiedzieć po operacji .Zdesperowana 68 była operowana przez dr. Mądrego to może Ci powiedzieć jakie wrażenia i czy jest dobrym lekarzem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiol 100 zadowolonych i szczęśliwych lat!!! z malutkimi piersiami.Dla mnie też chyba stażyści szyli bo zupełnie inne techniki szycia.Mnie też operował ten lekarz ,wizyty kontrolne tez u niego były ale na poprawkę kierował i robił ją ktoś inny,jak byłam w szpitalu nawet nie zajrzał do tej rany ani nie zamienił ze mną słowa,chociaż uważam że powinien wcześniej coś zrobić z ta moją raną.Ja miałam pech,może teraz będzie ok:) ale dla Was życze wszystkiego naj naj.Aha i dziękuję za wsparcie,to forum jest rzeczywiście super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola52
załamana70j dr Mądry jest ordynatorem tego oddzialu ja bylam operowana przez niego i dr .Bugaj 3 miesiące temu i jestem bardzo zadowolona z operacji. Doktorek przyjmuje w czwartki i czeka się naprawde krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arlecin to Ciebie też operował dr.Mądry a myślałam że jakaś Pani doktor ale pewnie mi się coś pokręciło .To raczej chyba Ty byś tego lekarza nie poleciła bo moim zdaniem on Cię olał a w szczególności Twoją ranę bo jak by się wcześniej za to wziął to by do takiego stanu nie doszło. Ale to jest tylko moje zdanie .Mam nadzieje że teraz będzie wszystko dobrze i się ładnie zagoi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×