Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 2168849484

europeistyka, wszystko o tym kierunku

Polecane posty

Gość 2168849484

no właśnie, jeśli wiecie coś na ten temat to bardzo prosze o informajcie, bardzo jestem zainteresowana .. pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co chcesz wiedzieć na ten temat i o jakie studia Ci chodzi?magisterskie? podyplomowe? ja studiowałam w Centrum Europejskim UW - mają tam trzy rodzaje studiów pierwszefo stopnia - licencjackie, drugiego stopnia - magisterskie uzupełniające i podyplomowe (są to studia interaktywne - studiujesz przez internet) same studia bez innego kierunku moim zdaniem niewiele dają ( w sensie dobrej pracy), poznajesz co prawda Wspólnotę Europejską we wszystkich jej aspektach (historycznym , antropologiczno - kulturowym, ekonomicznym, prawnym, politologicznym) ale trudno mi powiedzieć co można po takich studiach robić. Dają one jak prawie każde studia akademickie ogólną wiedzę i mało konkretów. Dlatego ja studiowałam europeistykę (wtedy to była integracja europejska) jako drugi kierunek, zaczęłam ją studiować na 3 roku prawa i nie powiem w zakresie np. prawa europejskiego dało mi sporo dodatkowej wiedzy, poza tym łyknęłam tez sporo wiedzy ekonomicznej ogólnej (mikro, makroekonomia, MSG, ) ale i związanej ścisle z Unią . Szkoda , ze studia nie są bardziej wyspecjalizowane, np. na fundusze unijne, czy prawo wspólnotowe. Jak każde studia akademickie bez praktyki i samodokształcania nie znajdziesz po nich pracy w konkretnym fachu. Fajne, przyjemne, nie specjalnie trudne, ogólnorozwojowe, ale jak wspominałam bez szczególnych konkretów. Po ich ukończeniu wiesz jak funkcjonuje UE, z czym co się je, ale nic poza tym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrana21
Ja bardzo prosilabym o jakiekolwiek informacje dotyczace studiow europeistyka. Jestem strasznie niezdecydowana czy isc na nie,a juz konczy sie wrzesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byla studentka europeistyki
ja zrezygnowałam po 2 roku europeistyki na sgh. przeniosłam się na bardziej zyciowy kierunek. Euroopeistyka jest fajna jako hobby. Ale racy w polsce po tym nie dostaniesz... to tak jak filozofia... ciekawe ale nieżyciowe. Niepolecam..chyba ze jako drugi kierunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie...........
ty, studentka, naucz się najpierw pisać:o Bo po tym, jakie błędy walisz, to widać, że cię raczej wyjebali, a nie zrezygnowałaś:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była studentka europeistyki
jasne, najlepiej się czepiać literówek. Pewnie siedzisz w domu i biadolisz nad swoim losem, bo nie masz pracy, studiów nie skończyłaś i nie masz żadnych perspektyw. A może masz pracę, ale beznadziejną, nierozwojową i nudną. Więc najlepiej powyżywać się na innych i udowodnić sobie że jest się lepszym. Żałosne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrana21
Ta europeistyka jest naprawde az tak zła i bez perspektyw?? Boze,to co ja mam teraz zrobic?Na jakie isc studia? Wiem ,ze musza to byc na pewno jakies humanistyczne studia. BŁAGAM,poradźcie mi cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była studentka europeistyki
nie mówię że jest aż TAK zła, mi po porostu nie przypasowała :) przejrzyj ogłoszenia o pracę? nikt nie szuka absolwentów europeistyki... no chyba że w urzędach ale tam trzeba zawsze mieć plecy... drugie wyjście to bruksela ale tam poza ogólną wiedzą o europie muisisz znać języki i być w czymś specjalistką, dlatego uważam, ze europeistyka jest dobra jako drugi kierunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrana21
Mam jeszcze takie bardzo ważne pytanie.W mojej szkole z europeistyki jest licencjat.Czyli studia trwaja 3 lata.W zwiazku z tym mam takie pytanie:czy orintujecie sie moze czy po licencjacie z europeistyki mozna zrobic magistra z jakiegos innego kierunku????Czy jest to w ogole mozliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słodka_lady16
Ja chodzę do liceum o profilu edukacja europejska i jestem ciekawa jaką pracę można mieć po takich studiach :europeistyka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na 5 roku europeistyki na francuskim uniwerku. Przygotowywuja mnie tutaj do tego jak montowac projekty unijne. Kierunek bardzo mi sie podoba i uwazam, ze jest przyszlosciowy. W Polsce patrzac tylko na to jak doskonale \"potrafimy\" wykorzystywac fundusze strukturalne, specjalistow od studiow europejskich na pewno nam potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrana21
Ale prosze,odpowiedzcie mi na to pytanie: czy orientujecie sie moze czy po licencjacie z europeistyki mozna zrobic magistra z jakiegos innego kierunku????Czy jest to w ogole mozliwe??Jak to wygląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrana21
Czy jakas dobra duszyczka mi odpisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowana19
Ja tez chce wiedziec!Napiszcie cos o tym kierunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wygrana
po licencjacie z euro mozesz robic jakie chcesz magisterskie :) Moj chlopak po stosunkach miedzynarodowych na licencjacie robil finanse na magistersk$ich p.s. tez uwazam ze euro jako jedyny kierunek to zly wybor. zbyt ogolny po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mój chłopak po stosunkach
...to musi zajarać :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrana21
Czyli jesli po licencjacie z eurpeistyki zrobie magistra z jakiegos innego kierunku to te studia nie beda ogólne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×