Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trudno tak

Gdzie można kupić orkisz ?

Polecane posty

W Polsce orkisz nie jest popularny i uprawiany na areale okolo 300ha tak wiec bardzo maly udzial w uprawie zboz no i glownie uprawiany w gospodarstwach ekologicznych. cyt : \"Zastanawia mnie jedno, skoro orkisz jest taki zdrowy i nawet nie wymaga nawożenia, to czemu jest taki drogi i nigdzie nie można go dostać \" skoro sie go nie nawozi i nie stosuje chemii(chociaz nie do konca) to trzeba sie troche napracowac aby dal plon odpowiedni.no i w porownaniu z odmianami pszenicy ma nizszy potencjal plonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyhusky
Ostatnio stwierdziłam ze musze zaczac zdrowo sie odżywiać bo te wszystkie fast foody mnie wykończą, i od pewnego czasu przezucilam sie na soje, orkisz, ciemne kasze i ryze. Musze powiedziec ze czuje sie o niebo lepiej.Jeszcze 3 miesiace temu moze ciezko bylo znalesc orkisz i byl drogi teraz jest porównywalny do jego substytutów. A co i gdzie to ja osobiście zaoparuje swoja spiżarkę w sklepie lifemenu.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eko rolnik
Zapraszam do naszego sklepu internetowego www.zenszen.com.pl/sklep można kupić u nas bezpośredni z naszego gospodarstwa ekologicznego. orkisz, żeńszeń, zioli przyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość F101
Mam do sprzedania Orkisz piszcie do mnie na e-mail franio101@poczta.onet.pl lub na tel 603104586

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenszen.com.pl
Najlepiej jest kupowac ekologiczną oraz funkcjonalną żywność,a znajdziecie ja na naszej stronie http://www.zenszen.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młynarka
OSTRZEGAM !!! przed kupnem orkiszu w sklepie zenszen.com – skuszona atrakcyjną ceną (6 zł/kg) kupiłam 30 kg worek orkiszu. Niestety otrzymałam ziarno b.złej jakości, pokruszone, z bardzo dużą ilością różnych innych zbóż, patyczków i w dużej części nieodplewione. Było też mnóstwo ziarna prawdopodobnie ze starych zbiorów -ciemne, wyschnięte. Na moje maile nikt nie raczył nawet odpisać. Ziarno odesłałam. Otrzymałam ponownie worek z orkiszem tym razem już tylko 25 kg! Ziarno tym razem z mniejszą ilością nieodplewioną ale za to z dodatkiem innych "roślinek". Jakość ziarna bardzo mierna. Oczywiście moje wielokrotne żądania zwrotu straconych pieniędzy na odesłanie worka śmieci, które otrzymałam zamiast orkiszu pozostają bez reakcji. Także przestrzegam przed sklepem zenszen.com ! Jeżeli dorabiają się oszukując przy sprzedaży to kwestia ekologiczności upraw również według mnie jest wątpliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krótko mogę zachwalić sklep Ogród Marzeń z allegro. Starają się robić wysyłkę od ręki, nie ma problemu z kontaktem mailowym, zawsze odpowiadają na wątpliwości. Co do takich rzeczy jak zwroty to też rozpatrują z korzyścią dla klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę pochwalić te rośliny co oferuję w sklepie Ogrod-Marzen z allegro. Mam od nich chociażby dereń jadalny, a teraz myślę, żeby zainwestować w coś takiego jak jagoda goji, ponoć dobre na odchudzanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monach
Mogę zaproponować orkisz z własnego gospodarstwa - już obłuskany. Ziarno (prawie) czyste cena - 4pln + przesyłka. Dla chętnych jest też mąka orkiszowa z pełnego przemiału na żarnach (5pln +...)typ od 850 wzwyż, otręby orkiszowe. Mąka kukurydziana (nie GMO)przemiał żarnowy. Certyfikatu eko nie posiadamy, bo to kosztuje i uprawiamy głównie dla własnych potrzeb. kontakt http://monasterujkowice.pl/info.php?p=kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swojego czasu dużo czytałam opracowując sobie dietę z produktami ekologicznymi, apropo polecam stronę biokurier, stamtąd wiele przydatnych informacji, w artykułach można znaleźć też informacje o sklepach, w których warto zamawiać. Myślę, że przy obecnej dostępności produktów orkiszowych nie warto zamawiać samego orkiszu, polecam mąka orkiszową, którą możemy zastąpić zwykłą mąkę, w tym przypadku polecam mąkę od bio babalskich :) dostaniecie ją w sklepie http://www.tobio.pl oraz w innych sklepach też, ale w tobio z tego co się orientowałam mają najlepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sklepach ze zdrową żywnością. Np w http://www.tobio.pl jest duży wybór produktów orkiszowych w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly girl90
ja wierze jesli nie w lecznicze, to na pewno w dobroczynne własciwosci orkiszu. chce przyzwyczajac dziecko do tego smaku i raczej nie ma z tym problemu, bo kupuje kaszke holle wlasnie z orkiszu i nie dosc ze jest ona z ekologicznych ziaren, to jeszcze bardzo dobrze smakuje, takze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazachok
orkisz jest dobry też dla dzieci! tylko musi być ekologiczny, ze sprawdzonych źródel. Jak na razie znalazłam kaszki orkiszowe i ciasteczka z orkiszem firmy Holle (im ufam, bo mają super mleka następne), ale będe szukała dalej ziarna eko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oryginalny orkisz starej odmiany Oberculmer Rotkorn, która ma najlepsprze właściwości można kupić w sklepie www.orvita.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkaaa9892
Jeśli już mowa o zbożach, to ja sprawdzam sobie na stronie https://www.syngenta.pl/ w jaki sposób wygląda ich ochrona. Jestem pewna, że niewątpliwie ten temat w rolnictwie bardzo się przyda. Na pewno osoby, które rolnictwem są zainteresowane będą bardzo ciekawe wszystkich rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara

Jestem na diecie orkiszowej 3 miesiąc i efekty jest rewelacyjny. Poza tym czuję się dużo zdrowsza i mam więcej sił witalnych. W produkty orkiszowe zaopatruję się w sklepie www.diogra.pl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×