Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wyciszona

Tai-Chi jak wrazenia??

Polecane posty

Gość wyciszona

Chodzę juz na te zajęcia półtora miesiąca,ale naprawde wyciszam sie na nich ,chociaz ciag 108 figur jest dośc trudny do szybkiego opanowania,instruktor cały czas nam podkreśla,ze cierpliwośc się opłaca:) i z zajęć na zajęcia bedzie coraz lepiej:) po kazdych zajeciach bardzo boli mnie kregosłup ale ponoc tak musi być,zeby potem przestał całkiem boleć,sa osoby które kiedys prawie nie mogły się zbytmio ruszac ze wzgledu na kregosłup a po tych zajęciach jak nowo narodzeni:) czy jest ktos kto tez chodzi na tai chi i moze podzielić sie wrazeniami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na kilku spotkaniach, ale właśnie za bardzo bolał mnie kręgosłup po ćwiczeniach, dlatego dałam sobie spokój :o Ogólnie jednak fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciszona
no własnie,ten ból kregosłupa ale ja sie jakos tym nie zrażam,zauwazyłam natomiast,z całkiem dobrze sie czuję po tych zajeciach taka wyluzowana i wyciszona.mam fajną grupę ,gdzie ludzie nawet szybko sie uczą układu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjutefscd
Nie powinien bolec kręgoslup po takim czasie. Mnie nie boli (bolal ok.2 tyg, ale coraz słabiej). Coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciszona
moja grupa jest całkiem młoda grupą jest sporo młodych osób ale sa i starsze ,ja wiem może srednia wieku to tuż po 40-stce a ile razy w tygodniu chodziliście na te zajecia ja mam tylko raz w tygodniu po 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzilam w Chinach
pzrzerobilam kurs podstawowy i nic mnie nigdy nie bolalo, Prowadzil Chinczyk z tamtejszego Instytutu Med Naturalnej, specjalista.Nigdy mnie nic nie bolalalo, choc nie powiem, cwicznia byly trudne, wymagaly mnostwa powtorzen. To bardziej filozofia niz gimnastyka. Czy wasz instruktor jest sprawdzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciszona
jest sprawdzony:) nawet był ostatnio na jakis warsztatach w Łodzi i opowiadał nam jak było to były międzynarodowe wrsztaty było sporo osób z Kanady gdzie jest jest główna siedziba stowarzyszenia Taoistycznego:) hmmm dziwie sie troszke ,z enic Cię nie bolało ,u nas raczej wiekszośc na początku mówiła o bólu pleców ale ten ból zmniejszał sie w raz z intensywnością ćwiczeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś ćwiczyłem Tai-Chi, miałem wtedy ponoć bardzo płynne ruchy :) tak poza tym, bardziej bym polecał to, niż wymagającą większej cierpliwości hatha-yogę. Najbardziej znana jest szkoła Nama, tu podam parę przydatnych linków z adresami: http://www.wushu-chinwoo.pl/treningi.htm http://www.ymaawarszawa.4me.pl/witamy.html http://www.republika.pl/mechelewska/zajecia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storka
Jak zrozumiałam, spotkałyście się z taoistycznym taichi. Jest to bardzo łagodny sposób ćwiczenia i po zajęciach na początku, jak ktoś za bardzo się stara, mogą trochę boleć kolana. Ale nie ma prawa boleć kręgosłup. Przyczyn bólu są dwie: albo nie słuchacie ( lub nie słyszycie) instruktora, albo macie początkującego instruktora. Zasygnalizujcie mu swój problem, zwróćcie jego uwagę i na pewno dojdziecie do przyczyny bólu. Ja osobiście ćwiczę taichi po to, żeby mnie nie bolał kręgosłup... I NIE BOLI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dłuższego czasu myślę o Tai Chi. Boli mnie kręgosłup, słyszałam ,że pomaga na to. Mieszkam w Koszalinie czy tutaj jest możliwość uprawiania Tai Chi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryanna Paździochowa
poszłam kilka razy na tai chi , ale to nie dla mnie :| Nudne to było , nijakie , nie podobało mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teee planer nie spamuj, bo odświeżasz stare "kotlety" . chcesz tworzyć marketing szeptany, ale coś ci nie idzie, bo wszedzie wrzucasz swoje glupawe posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek65
Ja ćwiczę Tai Chi w Łodzi http://www.taichi-lodz.pl Poszedłem tam z problemami z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Na początku też czułem mocniej mięśnie wzdłuż kręgosłupa (w końcu ruszyłem mało używane mięśnie), ale po kilku tygodniach ciało się przyzwyczaiło a na dodatek wcześniejsze bóle minęły. Obecnie jestem uzależniony od tych ćwiczeń. Jak nie mogę być na treningu to ćwiczę Tai Chi w domu i mi to bardzo dobrze robi. Kręgosłup mnie pobolewa tylko wtedy, gdy nie ćwiczę przez dłuższy czas. No i dodatkowo ten relaks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka Mak
Tai Chi to moim zdaniem świetny sposób żeby utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji . Po urodzeniu drugiego dziecka byłam kondycyjnie w rozsypce a nie chciałam się zarżynać na siłowni, do tego stresować z pokazywaniem pociążowego brzucha. Załapałam się na zajęcia TaiChi i okazało się że to coś akurat dla mnie, fanie mnie wyciszało i relaksowało. Nie sądziłam że takie lekkie ćwiczenia cokolwiek dadzą na moją figurę ale się pomyliłam. Im dłużej i dokładniej ćwiczę tym widze ile mięśni jest zaangażowanych w takie o niepozorne ruchy. W każdym razie polecam taichimoy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkujący

Ja ćwiczę w Warszawie u Andrzeja Kalisza w Strefie Tai Chi http://www.taichi.edu.pl

Jest fajnie, bo zajęcia na wpół indywidualne - początkujący mają do wyboru jedną z 5 małych grup, które ćwiczą w różnych godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×