Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość a.senna

głodówka lecznicza tak czy nie?

Polecane posty

Gość upsaupsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesssssssssssssssss
Czy w wieku piętnastu/szesnastu lat można przeprowadzać głodówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa-nka
inesssssssssssssssss w jakim celu chcesz przeprowadzić głodówkę, czy coś ci dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy byłam młodsza, stosowałam głodówkę z kilku przyczyn (odchudzanie, brak czasu :P ), kiedy miałam 15 lat stosowałam głodówkę około miesiąca - piękna sprawa, potem jakoś trzy lata później ale tylko 6 dni. Było mi wtedy tak lekko, tak przyjemnie, nie myślałam o głodzie jako o czymś strasznym tylko przyzwyczaiłam się do niego, polubiłam ten stan lekkości. Pociąg do jedzenia minął po około 3, 4 dniach. Niestety oprócz utraty kilogramów straciłam rówież biust i wypadły mi włosy. Biustu nie odzyskałam do dziś (mam już 24 lata), mam cycki wiotkie jak u krowy. Z włosy zniszczyłam farbowaniem :P Dzisiaj moge śmiało powiedzieć, że nie zdecydowałabym się na głodówkę, bo zwyczajnie bym tego nie wytrzymała. Zbyt intensywne życie wiodę. Nie wiem jak ja mogłam wytrzymać miesiąc bez jadła, chyba to ta nastoletnia siła ;) Ale pamiętam jakie to wspaniałe uczucie towarzyszy takiej głodówce, i jak kiedyś będę miała \"dzień\", to kto wie czy sobie nie zafunduje 2 tygodni oczyszczania. Pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambda
witam wszystkich głodujących i zamierzających głodować ;) jestem teraz na etapie przygotowania do głodówki leczniczej, a pojutrze jadę na turnus zorganizowany i mam nadzieję, że dzięki temu uporam się nie tylko z toksycznymi złogami, ale także uwolnię pokłady energii, które teraz są tłumione z różnych powodów... swoją drogą sprawdzę to, o czym się tyle naczytałam - czy na problemy z układem trawiennym rzeczywiście głodówka jest w stanie pomóc...? trzymam mocno kciuki za trenujących swoją wytrzymałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeprowadzając leczniczą głodówkę należy najpierw organizm do niej odpowiednio przygotować, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Polecam książkę Małachowa LECZNICZA GŁODÓWKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos jest chyba nie tak z > bo posty w ogóle nie wchodzą a na innych topikach wchodzę po 10 razy te same . Próbowałam tez napisać emaila do Biedrona 123 ale wrócił z notatka o błędzie Wracając do głodówki to ja swoja pierwsza przeprowadziłam po gruntownym przestudiowaniu wszystkiego co na ten temat znalazłam , czyli Małachów „Lecznicza głodówka” Surowin „Praktyczny kurs leczenia głodowaniem „ i cała reszta bardziej i mniej wartościowych informacji które znalazłam w necie. Pomimo dobrego przygotowania organizmu miałam identyczne objawy jak Biedrona ale mimo to wytrzymałam do 6 dnia i pokonałam RZS , wiem ze do całkowitego wyleczenia potrzeba będzie jeszcze wielu powtórzeń ale zamierzam to zrobić w sposób najmniej drastyczny dla organizmu, czyli pół roku głodówki 24 godzinne raz na 2 tygodnie zgodnie z kalendarzem astralnym czyli 11 dni po nowiu i po pełni, a na wiosnę wg. wskazówki Małachowa 10 dnową głodówkę w okresie wielkiego postu ( nie ma to nic wspólnego z wiarą) kiedy to organizm naturalnie się oczyszcza i przechodzenie głodówki odbywa się o wiele łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ołpina
Ja stosowałam głodówkę, aby spalić zbędne kilkogramy. 2 tygodnie głodówki - 14 kilo mniej. Pierwsze 3 dni trudne... zimno, sennie i bardzo i pot o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu. Po 3 dniach już nie miałam łaknienia. I na dodatek czułam się wyśmienicie. Głodówka bardzo pomogła na silne atopowe zapalenie skóry. Jednak przez swoją własną głupotę zaczęłam znów jeść bez umiaru. Kilogramy wróciły i alergia też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkella
Warto przeczytać (polecam) najnowszą książkę o głodówkach dr Tomasz Nocunia "Głodówka i dieta dla zdrowia. Jak odzyskać i zachować zdrowie", z tego co się orientuję jest dostępna na razie na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atona
Witam, Jak najbardziej uważam, że głodówka lecznicza pomoże wyleczyć z wielu chorób. Sama stosowałam post wg. dr med. Ewy Dąbrowskiej warzywno- owocowy, ale tylko przez 2 tygodnie. "Jaki jest mechanizm terapii głodówkowych lub półgłodówkowych? Podstawową zasadą jest endogenne czyli wewnętrzne żywienie, polegające na zużywaniu tkanek według hierarchii ważności tzn. organizm najpierw wydala zbędną wodę (ustępują obrzęki), zużywa jako pokarm niepotrzebne zapasy, złogi m.in. tłuszczu, zwyrodniałych komórek i ogniska zapalne, zaś narządy życiowo ważne takie, jak mózg i serce są najdłużej oszczędzane. Wraz z zużywaniem starych komórek następuje regeneracji młodych, zdrowych komórek, co wiąże się z odmłodzeniem organizmu.Ustępują bóle stawów. Stawy są często od lat siedliskiem złogów kwasu moczowego i zwyrodniałych tkanek. " - cytat z książki ciało i ducha ratować żywieniem wyżej wspomnianej Pani Doktor. Jestem tak bardzo przekonana do głodówek leczniczych, gdyż miałam w rodzinie przypadek ok 15 lat temu, o którym lekarze w pewnym momencie zaczęli mówić"nie ma szans", wtedy została wypróbowana głodówka 6 tygodniowa i ona pomogła. Gdyby nie przypadkowe spotkanie z Panią Doktor mogłoby by się to wszystko inaczej skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraaa20
witam was tu wszystkie o głodówce dowiedziałam się wczoraj czytając metody niekonwencjonalnych metod leczenia na jakimś tam topiku nie ważne. Chciałabym się dowiedzieć czy przy wykrytym wirusie HPV mogę podjąć leczenie tą głodówką. W sumie to wczesne stadium bo mam tego wirusa nie więcej niż 1,5 roku więc jak radzicie ? myślicie że pomoże mi te złe komórki zniszycz i nie dopuścić do raka macicy ? dodam że mam 20 lat i ważę 55 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwanimri
Przyznam szczerze, że mialam obawy co do stosowania głodówki. Pierwszy dzien był najgorszy - strasznie bolała mnie głowa, chciało mi się wymiotować. Nie było mowy o cudownym uczuciu lekkości i nagłym przypływie enegrii. Ja czułam się jakby soki żołądkowe miały zaraz eksplodować! Drugi dzień był zdecydowanie lepszy, ale nie było w tym żadnej euforii i uniesienia. Przełom nastąpił w dniu trzecim - czyli dzisiaj. Otóż czuję się wyśmienicie - mam mnóstwo energii, jestem wypoczęta, w ogóle nie czuję żołądka, o żadnym nieprzyjemnym uczuciu głodu nie ma mowy! Jakbym zupełnie nie potrzebowała niczego innego do życia tylko powietrza i wody! Przyznam szczerze, że od tego uczucia można się uzależnić. Będę głodować jeszcze kilka dni, bo naprawdę czuję się świetnie. Nie wiem czy w ogóle jest możliwe że mogę czuć się źle. Ale rozsądek podpowiada,że nie można przeholować. Nie rezygnujcie po pierwszym dniu, bo najlepsze dopiero nadejdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arla110
Trochę bałabym się sama na własną rękę organizować sobie jakąkolwiek głodówkę, bo nie wiem jak odbiło by się to potem na moim organizmie. Dlatego zaczynam rozglądać się za jakimś cateringiem, który ma dietetyka. Taki catering jednorazowo może być dobrym rozwiązaniem. Patrzyłam na menu, np. tu: http://postleczniczy.pl/menu-tygodniowe i wydaje mi się, że wygląda to całkiem nieźle. Nie wiem jak jest z jakością dań od takich cateringów. Miał ktoś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej
Dnia 29.03.2006 o 17:44, Gość a.senna napisał:

Mnie to raczej chodzi o dłuższa glodowkę, bo po takiej2-3 dniowej to moje choroby chyba nie przejdą. Za dużo tego jest - zespól jelita drażliwego, alergia ciężka z początkami astmy, nadciśnienie, arytmia serca. Wlaśnie o to serce mi najbardziej chodzi. czy taka głodówka nie zaszkodzi zamiast pomóc. Jestem już strasznie zdesperowana, sama nie wiem, co robić.

moze zastosowac glodowke na mniej drastyczna. pic kisle i siemie lniane. z samych ziarenek. czyli same plynne dania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 19:32, Gość MASAZ TAJSKI WARSZAWA KURSY napisał:

glodowka nawet jesli nie pomoze ci na konkretna chorobe to przynajmniej odtruje organizm. pamietaj tylko wziac srodki wyprozniajace na poczatku glodowki i pic duzo wody (okolo 5 litrow)

5 litrów? Masz cos z mózgiem. Chcesz zabić kogoś? Środki ??? Wtf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×