Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Animia

Rozdwajanie paznokci - co polecacie?

Polecane posty

To już szczyt... Chyba źle się odżyiam... Jest gorzej niż zwykle... Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pomogla taka zwykla odzywka z apteki za 7 zl z keratyna i witaminami. Maluje paznokiec ta odzywka a na to jeszcze utwardzacz (ja mam jakis z niemiec ale chyba vipera ma dobry) nie beda sie lamac. Jedna warstwa odzywki (pierwsza) a druga to utwardzacz. Tez mialam problem ale udalo sie, mam dlugie zdrowe paznokcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INGLOT S-BOND lakier do pielęgnacji paznokci z metioniną. Dla mnie super, a problem miałam identyczny jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi pomoglo wcieranie olejku rycynowego - jakis czas nie malowalam paznokci, zeby je odzyskac. A potem zaczelam malowac odzywką BOMBA WITAMINOWA z Joko. Aha! Do tego jeszcze szklany pilniczek. Nie wiem czy czasem nie pisałam juz o tym tu gdzieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo :). Więc jest szansa, że uniknę rachunku z apteki na 50 zł za 60 tabletek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej kupić sobie np skrzyp polny albo capivit A+E...chociaz ja teraz dostałam od znajomej na wypróbowanie (sprwadziła i na nią podziałało) coś o nazwie SILICA...to sa tabletki na włosy, paznokcie i ogólnie skórę...zawierają dużo ziół w składzie i jakieś inne minerały...zobaczymy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejek rycynowy
mozesz cos wiecej na jego temat? tez slyszalam, ze pomaga na paznokcie. sama stosowalam na rzesy i efekt wspanialy. te paznokcie to przemywac wacikiem nasaczonym olejkiem? codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak. Przemywamy paznokcie wacikiem namoczonym olejkiem. Ja na poczatku mialam jakis pedzelek do makijazu, ktorego nie uzywalam i maczalam go w olejku i nakladalam jak lakier :) Najlepiej robic to na noc, zeby spokojnie sie wchlonął :) Tylko trzymac raczki na kołderce, żeby nic nie pobrudzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba się wybrać do apteki :). Kurcze... Mieszkam w małym miasteczku i mam problem z dostaniem niektórych rzeczy... Ale jakoś sobie poradzę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyysiaczek
Anima tez mam ta dolegliwosc;/ dla mnie jest dobra odzywka z avonu na łamliwe i rozdwajajace sie paznokcie,bardzo szybko po nim rosna paznokcie,wiec jezeli ci sie na poczatku dalej beda łamac to i tak szybko odrosna,ale na efekty trzeba poczekac,u mnie potrzeba było ok.2,3 tygodni,ale po tym stwardniały mi paznokcie i mam sliczne;] ale jest mały szkopuł jak przestaniesz uzywac to problem wroci;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **M**
ja kupiłam mase odżywek do paznokci, do tego jeszcze najadłam sie rożnych tabletek z apteki i w sumie nic to wszystko nie dało:( ale ostatnio postanowilam jeszcze wypróbowac odżywke Sally Hansen (taka niebieska buteleczka) na rozdwajające sie paznokcie i musze stwierdzic ze zaczęły roznąć nie rozdwajające się ale wystarczy pate razy zapomniec ją nalozyc i właśnie zabraz sie zaporządki i cały problem powstaje na nowo i tez własnie ta odżywka jest bardzo droga :-( ok 45zł a ileż można kupowac tak drogie lakiery? takze również dziekuje za Wasze wskazówki, sprobuje jeszcze pary odżywek;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart.
problemy z paznokciami mam juz 2-3 lata.... stosowalam odzywki tansze drozsze,tabletki ze skrzypem tranem witaminami itd.itp. i uslyszalam o firmie Nail-tek, zamowilam sobie odzywki - podklad i utwardzacz(sprzedawane sa w komplecie) najmocnijeszcze ze wszystkich(latwo je rozpoznac bo w nazwie mają napis EXTRA) i musze przyznac ze efekt jest znakomity! moje paznokcie nidgy nie byly w tak dobrym stanie....:)poelcam gorąco! (na allegro mozna je znalezc,warte swojej ceny!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni94
Też mam taki problem i niewiem co robić:( ale zasatnawialam sie czy to może dlatego ze maluje paznokcie dość często. Jak myślicie? Może powinnam zmienić lakier? Mam 14 lat i kłopot zaczoł się kilka miesiecy temu i naprawde niewiem co mogę w swoim wieku z tym zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann.
Też mam 14 lat. I też rozdwajają mi się paznokcie. Mam je dość długie ale często Jedna z części płytki paznokcia odłazi. (Trochę) Zaczęłam stostować utwardzacz i narazie czekam na wyniki. Zacznę jeść więcej galaretki, albo żelków. I zacznę brać witaminę A i żelazo. Może się uda ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 14 lat i malowanie paznokci
heh, ja nawet o tym nie myślałam w waszym wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka deszczu123
Ja na paznokcie biorę Maxi Krzem, przy okazji dobrze wpływa też na włosy i skórę, paznokcie są mocniejsze i się nie rozdwajają. Zawiera nawięcej krzemu, nawet 10 razy tyle co Skrzypowita. Zapłaciłam w aptece ok 12zł, a w aptekach internetowych jest chyba jeszcze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paloiw
miałam ten sam problem przez ostatnich kilka miesięcy - zaczęłam brać tabletki SILICA i o dziwo jest dobrze ale na efekt trzeba poczekać ok. miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm .. jakies 1,5 roku temu zaczelam zrzucac wage [ teraz mam 18 lat i waze 54kg przy wzroscie 164cm] nie zdradze wam zadnej diety bo zadnej nie stosowalam, nie wiem co sie stalo : okres dojrzewania, milosc .. :D tak wyszlo. mniejsza z tym .. bo nie chodzi mi o to. Rzecz w tym że teraz wyszly skutki uboczne. Mam strasznie rozdwojone, łamliwe paznokcie !! nigdy czegos takiego nie mialam. Wlosy mi wypadaja [ zawsze miala geste i mocne] ;p Przestraszylam sie i poszlam do apteki. Kupilam skrzypoVite za jakies 18zl. Przy okazji zahaczylam o kosmetyczny :D Kupilam odzywke do paznokci firmy ADOS [odzywka z wapniem] Dzis jest 9 dzien mojej kuracji i musze powiedziec ze widze efekty . Naprawdę ! :] Płytka paznokcia staje się ładniejsza. Na nawo odrośniętych paznokciach nie widać rozdwojeń. Stały się one twardsze. Naprawde szczerze polecam !!!!! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kainka90
Ja mam ten sam problem i nie wiem co na niego poradzić... :/ sądzę,że u mnie jest to spowodowane tym,że przez wiele lat obgryzałam paznokcie.Ostatnio się za siebie wzięłam i muszę się pochwalić,że od miesiąca już tego nie robię!!! :) Ale łamliwość i rozdwajanie pozostało... :( Stosuję odżywkę z keratyną ale narazie nie widać efektów... Mam zamiar kupić Capivit A+E albo podobny specyfik...Mam nadzieję,żę pomoże imoje paznokietki będą śliczne!!! No i że wytrwam w swoim postanowieniu!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedź minimum 1 łyżeczkę żelatyny dziennie (alergolog mi kiedyś polecił i jako manikiurzystka polecam to też swoim klientką) wsyp do soku albo wody (zimnej) zamieszaj i szybko wypij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Może to dziwne, ale mi na rozdawajanie paznokci pomaga po prostu ich malowanie :) Wiele razy nasłuchałam się o tym, że malowanie paznokci szkodzi, płytka staje się słaba i łamliwa. Nic podobnego ! Przynajmniej w moim przypadku (może jestem jakimś odmieńcem :P) . Maluję sobie paznokcie (najczęściej frencha, lub jakieś inne kolorowe) w sumie co 3 dni - dopóki nie zejdzie lakier. Na paznokciach mam: - warstwę cielistą (czasami x 2) - kolor (białe paski, jeśli chodzi o frencha) - bezbarwny (utwardzacz) Paznokcie są twarde, jakby żelowe. Nie łamią się, nie rozdwajają. ;) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaoolena
ja mialam koszmarne paznokcie , teraz biore Falvit i witamine PP przepisana od lekarza , uzywam odzywki Lovely , taka niebieska przeroczysta i widze efekt , dobry tez jest capivit A+ E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatak
ojej! mam tak samo. Mnie sie paznokcie rozdwajaja nawet, gdy mam poobcinane:( jedna warstwa odchodzi. Mam mase odzywek, te o ktotych mowicie tez. jestem niesystematyczna bo nie mam za duzo czasu.. ale od dzis znow zaczynam. Wyglada na to, ze do poki stozuje sie te wszystkie preparaty, to jest ok, a jak [przestaniesz--masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatak
Odzywki, witaminy, jogurty...pomagaja, widac efekty po okolo 2-3 tyg, ale po zaprzestaniu ich brania niestety problem powraca... czasem nawet jest jeszcze gorzej, przynajmniej w moim wypadku... Nigdy nie mialam twardych paznokci, zawsze takie gietkie... Probowalam wiwlu eksperymentow i jedno jest pewne- dziala dopoki sie stosuje. NailTek- baza pod lakier sprawia ze lakier szybko odpryskuje:( ale ma szybko wchlaniajaca sie konsystencje, to chyba dobrze. Bomby witaminowe na mnie dzialaja na chwile, uzywam pilniczka mineralnego, ktory kosztowal mnie 50zl :-/ niedawno przestalam brac Revalid, co prawda bralam go tylko okolo 3 tyg i pewnie dlatego nic nie zauwazylam.(Antybiotyki, wiec musialam przestac) przez dlugi okres wcinałam prawie tylko jogurty, mase Danonkow. itp pomoglo, ale, kiedy przestalam bylo jeszcze gorzej.. i tak chyba ze wszystkim... zrezygnowana troche jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatak
ojej... Dziewczyny, jesli znajdziecie jakis nastepny zloty srodek, dajcie znac. Ja tez napisze. Pozdrawiam i zycze twardych, zdrowych i pieknych paznokci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie pomaga tylko
odżywka Sally Hansen "nailgrowth miracle" (złota buteleczka). Maluję nią co dwa dni, nie zmywając poprzedniej warstwy, albo pod kolorowy lakier jako podkład. Rosną mi paznokcie super mocne, nie rozdwajają się no i rosną bardzo szybko! Aha, odżywka jest dość droga, ja zazwyczaj robię tak, że zużywam jedną buteleczkę, potem robię przerwę, ale jesli tylko zauważę, że coś zaczyna się rozdwajać, znowu sięgam po odżywkę. Średnio jedna buteleczka co 4-5 miesięcy mi wystarcza, żeby utrzymać paznokcie we względnie dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to dołączam
mi pomogło robienie wszystkich prac domowych, a zwłaszcza tych wymagających kontaktu z wodą i detergentami (głównie mycie naczyń) w gumowych rękawiczkach. A przedtem stosowałam tony odżywek, łykałam tabletki, skrzypy i inne - i nic nie skutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×