Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aiszza

ZAJADY, co na nie?

Polecane posty

No niestety sam również mam tendencję do powstawania zajadów Co się okazało to było to skutkiem niedoboru witamin ;) Konkretnie witaminy B2: https://leksykonwitamin.pl/witamina-b2/witamina-b2/ Której niedobór może powodować właśnie zajady. Najszybciej niedobory witaminy B2 zauważalne są w błonach śluzowych jamy ustnej. Pojawiające się owrzodzenia, afty i pleśniawki czy powstawanie zajadów w kącikach ust świadczą, że w diecie jest zbyt mało produktów bogatych w witaminę B2. Dieta uboga w produkty z witaminą B2 może również doprowadzić do powstania chorób układu nerwowego, nadwrażliwości na światło, zawrotów głowy czy wreszcie do chorób narządu wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
Dnia 31.03.2006 o 11:48, Gość marysia123 napisał:

wiem ze to co napisze wyda Ci sie głupie, ale naprawde działa. Jak byłam amlutka miałam straszne zajady. NIc mi nie pomagało. MOja mama dowiadywała sie co mi moze pomóc. Wiesz co jak sie okazało? Poprostu jak sciagasz majtki wieczorem to przejedz tymi majtkami (ta brudna stroną_ po tych zajadach. Ja wiem ze to jest obrzydliwe, ale naprawde działa. Z zajadów sie wyleczyłam.

Nie działa, miałam majtki w błocie przejechałam nimi po zajadach i po tygodniu wyrósł mi tam taki zielonkawy muchomor. A po następnym tygodniu umarłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei na ustach bardzo często pojawiaj się opryszczka a najgorsze jest to, że zawsze wyskakują mi w najmniej oczekiwanym momencie. Żeby pozbyć się wirusa musiałam zacząć kurację tabletkami hevipoint, cała kuracja trwała 5 dni i narazie od 2 miesięcy nie mam ani jednej opryszczki, a kiedyś miałam opryszczke co 2 tygodnie, więc z problemem poradziłam sobie całkiem sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Engystol hamuje namnażanie się wirusów odpowiedzialnych za rozwój opryszczki. Warto spróbować, bo działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrana maść przez farmaceutkę z apteki, dużo witaminy z grupy B. Problem w ciągu miesiąca powinien ustąpić, trzeba tylko często smarować kąciki ust. Unikać przez ten czas pocałunków z partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×