Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lament

Dlaczego człowiek płacze ?

Polecane posty

Gość lament

żadne inne zwierzę tego nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lament
Puciu skąd wiesz, widziałeś ? Czytałam że tylko człowiek potrafi płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"żadne inne zwierzę\" To człowiek zwierzęciem jest? Od kiedy? Nie wiem czy zwierzęta \"płaczą\", czy mozna to tak nazwać? Wybierz się z kims na polowanie i zobacz co robi postrzelona sarna! Nie widziałem tego ale słyszałem, \"płacze\" okropnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwierzęta płaczą , może łez nie widać ale słychać - płaczą , płaczą. mi się robi przykro jak mojemu psu coś złego się śni i płacze przez sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dawna wiadomo
że konie idące na rzeź płaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek to też zwierzę...tylko wygrało wyścig ewolucji :P . Pieski płaczą.....wiem bo mam pieska i jak mu się krzywda działa to płakał....wystarczyło spojrzeć w te piękne oczka by wiedzieć.... Ja płaczę bardzo rzadko, przewaznie z bezsilności albo ogromnego żalu ....ale tak, żeby nikt nie widział.....nie mogę pozwolić sobie na słabość.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...przykromi kobitka, ale ja nie jestem zwierzęciem, to co mnie odróżnia od zwierząt jest to, że myślę i umiem się smiać... skoro u Ciebie jest inaczej? No to współczuję... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...tak oczywiście myślą zupełnie jak my... wybacz :D ...i zupełnie jak my się śmieją... :D... z kawałów, które sobie robią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lament
Kobito...... ---> mam podobnie, jak już 😭 to tylko w ukryciu :) Jednak ciągle się zastanawiam dlaczego kiedy czujemy smutek itp. uczucia, to kapie nam słona woda z oczu, po co tak się dzieje ?? = ---> to pewnie ssakiem tez się nie czujesz :p bo one przecież zaliczają się do gromady zwierząt :) Chyba lepiej jednak żebym na to polowanie nie szła, bo mogę " przypadkiem " postrzelić myśliwego :p Nie zadaję się z mordercami sarenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...dobra zwierzątka, zapoluję na Was... :P :) Biologicznie podobny, ale jeśli mentalnie bliżej wam do małpek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lament....wiesz, czasem jest tak że życie da po dupie i wtedy musimy być silni żeby dać sobie radę....i wtedy nie możemy być słabi. Mnie jako dziecko w domu nauczono, że płacz to oznaka słabości....i tak mi już zostało. Aczkolwiek nie jest to normalne, bo człowiek jest tylko człowiekiem i ma prawo być słabym jak każdy. A co do łez....sama nie wiem, bo ludzie płaczą z różnych powodów, czasem nawet za szczęścia :D . Może to po prostu taki sposób wyładowania emocji....w każdym razie jeśli ktoś ma do tego zdrowe podejście to jest to dobry sposób-lepszy na pewno niż agresja lub depresja :O . A co do zwierząt....na pewno mamy nad nimi przewagę w niektórych dziedzinach, natomiast w niektórych one są lepsze od nas....i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lament
Kobitko tak :) chyba masz rację z tym wyładowywniem emocji, chyba tak to właśnie działa :) Dodatkowo jak płaczemy to oczy oczyszczają się nam z kurzu i paprochów :p ( to wersja dla = :p ;) ) Mnie w domu nie mówiono tak - że płacz jest dla słabych, tylko jakoś tak sama z siebie nie lubię pokazywać uczuć w obecności innych. I co, jako dziecko tłumiłaś w sobie płacz ? To chyba trudne. Przecież dziecko to w gruncie rzeczy bezbronna istota i kiedy płacze, oczekuje przytulenia, pogłaskania, cmoka w czoło :) :) Aż warto płakać żeby to dostać ;) = ---> koniecznie wpisz sobie w stopkę " homo sapiens " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaak, lament. Kiedy ma się ojca alkoholika to nie ma dzieciństwa i przytulania. Jest tylko pijący często agresywny ojciec, matka wiecznie zabiegana, wiecznie coś załatwiająca i wiecznie się martwiąca-nie majaca czasu ani ochoty na \"duperele\" która ma problemy sama ze sobą ... Niestety. Teraz tato nie pije, razem z mamą próbują coś naprawić poprzez miłość do wnuków-na miłośc do własnych dzieci nie mieli czasu . Wiem, że to strasznie gorzko brzmi, ale nie każdy mógł być kiedyś dzieckiem............ i sobie popłakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lament
Kobitko Ojej, rzeczywiście strasznie to brzmi :( w takim razie jak sobie radziłaś z emocjami, bo przecież rodzice straszanie Cię " zablokowali " :o Udało Ci się dojść " do porządku " ze swoimi uczuciami ? Chyba tacie jeszcze nie przebaczyłaś.. a dzieci ? rozumiem że masz już własne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, z emocjami było bardzo źle-dowiedziałam sie o tym dopiero jakiś czas temu na terapii, na którą trafiłam z \"zaburzeniami jedzenia\". Całe moje życie zresztą jest skutkiem dzieciństwa. Dopiero teraz, mając 31 lat i dwoje dzieci 12 i 5 lat zaczynam pracę nad sobą i nad tym, żeby moje dzieci nie miały takiego życia jak moje. Żeby czuły się docenione, kochane, bezpieczne. Też mam męża alkoholika, ale nie pije już 2 lata-leczy się, zaczynaliśmy wszystko od nowa pracując nad sobą na terapiach. I to nam pomogło. Natomiast do zrobienia jest jeszcze wiele....ale jestem na dobrej drodze. Najważniejsze to chcieć coś z sobą zrobić-coś pozytywnego, co odmieni nasze życie na lepsze.Płakać też się chyba z czasem nauczę...i pewnie dopiero wtedy poczuje prawdziwą ulgę. Ojcu wybaczyłam, gorzej z mamą-ale zawsze relacjemama-córka są najtrudniejsze i myślę, że z czasem będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaapacze
po co człowiek płacze? zeby oko się oczyszczało i nawilżało :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele czasu potrzeba żeby zebrac wszystko co najgorsze smutki, cierpienie i złośc a tak niewiele żeby to wyrzucic z siebie płacząc uwalniamy się od tego co w nas się zrodziło co się gromadziło i tak bardzo nas raniło tak trudno powstrzymac płynące łzy jednak przynoszą nam ulge, i wewnętrzną pustkosc czujemy że nie ma w nas tego co było przedtem i chociaż w pamięci pozostaje smutek i żal to w sercu rodzi się nadzieja ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj mam ochotę
😭 ale się powstrzymam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiscie że
zwierzęta płaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffffffff
Domena eukarioty Królestwo ZWIERZĘTA Typ strunowce Podtyp kręgowce Gromada ssaki Rząd naczelne Rodzina człowiekowate Rodzaj Człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to są
eukarioty ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×