Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam już dosyć

Preparaty i sposoby na gojenie ran...

Polecane posty

Gość mam już dosyć

Hej wszystkim. Otóż jak nietrudno się domyśleć chciałam Was zapytać czy macie jakieś sposoby i co polecacie na gojenie się ranek na buzi. Kurcze moje łapki lataja po twarzy i czynią same szkody. Ostatnio, czyt.wczoraj przeszłam samą siebie i pozbyłam się paskudztwa rozwalając przy tym sporo skóry obok ;/ eh żeby to jedna rzecz była, ale nie, bo po co, trzeba było sobie zdemolować pół twarzy. Miejsca te wyglądają co najmniej nieestetycznie, ogromne zaczerwienie wokół, nie mówiąc już o zdartej skórze w miejsu krostki którą usunęłam. Chce mi sie płakać jak na siebie patrze w lustrze ;( dlatego jeszcze raz zapytam, co (oprócz tribiotica, który na mnie nie działał) pomaga w gojeniu się takich ran? Za wszelkie odpowiedzi będę szczerze wdzieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urynoterapeutka
Stosować okłady z moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam już dosyć
emm jakoś do stosowania moczu nie mogę się przekonać, czy któraś moze mi jeszcze coś doradzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam już dosyć
hmm maść cynkowa ..wydaje mi się, że ona bardziej wysusza niż pomaga w gojeniu,. Mnie chodzi o ranki, a nie o wypryski, to tak jak ze zdartym kolanem- coś na szybsze gojenie, a na rozdrapaną ranę raczej nie wrzucę wysuszajacej maści cynkowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masc cynkowa pomaga w gojeniu!!! Wysusza i w ten sposob tworzy sie strupek który później odpada. Dobry jest takze tormentiol (tansza wersja masc pieciornikowa, maja taki sam sklad) wymieszaj tormentiol z maśćia cynkowa.masc z wit A tez pomaga:) tez czasem powyciskam troche, wtedy najlepiej zrobic maseczke ktora zalagodzi stany zapalne, troszke podgoi i zregeneruje - polecam glinke. Posmaruj cala buzie mascia z wit. A, a punktowo ta mieszanka ktora opisalam. Ja tak robie i po nocy sladu nie widac naprawde:) no chyba ze bardzo narozrabiam to 3-4 dni potrzeba na zagojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mnostwo sprawdzonych
sposobow ale nic lepiej nie goi od moczu, a jak Ci sie jest trudno przekonac no to wspolczuje, bo z takim rozdrapanym strupem to malo wyjsciowo sie wyglada. Ja odkad stosuje siuski to nawet blizn nie mam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a fe a fe a fe
siuśki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adjin

ozon tez pomaga z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilika1

Większość ran i otarć smaruję po zdezynfekowaniu help4skin. Żel zabezpiecza przed infekcją i przyspiesza gojenie. Na zranienia na twarzy nakładam czasem aloes. A przede wszystkim oduczyłam się wyciskania krostek, bo zawsze było z tego więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ranami nie ma co czekać i warto od razu poszukać specjalisty, który pomoże jak najszybciej je wyleczyć. Takim miejscem uważam jest Przychodnia Leczenia Ran i Pielęgnacji w Warszawie na Melomanów 10. Fachowa pomoc i spersonalizowane opatrunki dzięki którym rany goją się w bardzo szybkim tempie. Szczerze polecam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×