Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona...

imprezowe sałatki ratunku szukam, proszę !!!

Polecane posty

Gość zagubiona...

kochani niebawem przenosimy się do nowego mieszkanka, będą odwiedzac nas znajomi, rodzinka, co przygotowac do jedzonka ? jakieś sałatki, zakąsku... pomożcie... macie jakieś sprawdzone przepisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna kawa
puszka ananasa, sloiczek selera 2 pory, puszka kukurydzy majonez sol pieprz ananas w kosteczke selerodsoaczony rownież pokroic pory pokroić i sprzyc chwile we wrzatku kukurydza majonez( malo) i przyprawy Mozna pokroić w drodna kostke trochę szynki drobiowej Proste i szybkie do zronbienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka serowa jest pycha i najlepiej smakuje do piwka albo winka czeronego :P Nie znam dokładnego przepisu, ale proporcje nie są tak ważne. Potrzebne są: ser feta, żółty twardy ser, papryka czerona, zielona i żółta, sałata lodowa, szczypiorek, i sos: oliwa z sokiem z cytryny (doprawione pieprzem) Wszystko pokrój na dosyć grube kawałki (szczególnie sery), a sałate potargaj. Wszystko wymieszaj z sosem. UWAGA! Nie sól sałatki, ponieważ feta jest wystarczająco słony. Smacznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super
ja mam taką warstwową zblanszowane brokuły zalać sosem czosnkowym (majonez jogurt czosnek pieprz) feta w kostkę zalac sosem czerwona fasolka z puszki zalac sosem udekorowac pietruchą zieloną .... mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie piersi kurczka pokroic w drobna kostkę ,posolić , popieprzyć i upiec na małej ilosci tłuszczu . Obsaczyć , schlodzic dodać puszke kukurydzy i pokrojone w kosteczkę ananasy. wymieszać z łyzką majonezu . smacznego albo grecka .. pomidory , kolorowa papryka , czerwona cebula , feta i sos winegred ..a i koniecznie oliwki :)) w zaleznosci od upodobania czerwone bądź zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo prosta i smaczna: puszka kukurydzy, groszku, fasoli czerwonej i tuńczyka w sosie własnym + posiekana cebula + trochę majonezu+ przyprawy wedle uznania + można też dodać: czerwoną paprykę i kiełki soi oraz sałatę pekińską wystarczająco dobra jest nawet wtedy gdy damy tylko kukurydzę , tuńczyka , cebulę i majonez polecam! moja ulubiona! a czas przygotowania to 2 minutki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x25
ja znam pyszną makaron swiderki( niecała paczka) 2-3 papryki najlepiej kolorowe 4- pomidory duży zielony ogórek puszka kukurydzy i do wyboru albo tunczyk(2 puszki) albo kurczak pokrojony w kawałki i usmażony majonez około pół słoiczka (jak kto woli) sól , pieprz warzywa pokroić w kostke i wszystko wymieszac. osobiście polecam z tuińczykiem. znajomi mówią ze pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśniaa
paluszki krabowe, puszka kukurydzy, pęczek koperku, jogurt naturalny zmieszaj z majonezem, sól, pieprz.. mniam, pycha! i proste i szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka pyszniutka
ser zółty w kostkę pieczarki w kostkę pomidor w kostkę papryka w kostkę kukurydza ogórek kiszony w kostkę sałata porwana sos czosnkowy (majonez, jogurt, czosnek sol pieprz) pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
makaron swirderki - ostudzony kilka jajek ugotowanych- cieplych kiszone lub konserowowe ogorki pomidory szynka pietruszka sol pieprz oliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybka sałatka na kazdej imprezie robi furore 1 zupka chinska lagodna 1 zupka chinska ostra glowka salaty lodowej puszka kukurydzy puszka czerwonej fasoli 1 duza piers pokrojona w kostke, usmazona bez przypraw, tylko nie rumienic zbyt mocno majonez, ok 4 lyzek wg potrzeb Makaron z zupek chinskich kruszymy drobno i wrzucamy do michy, dodajemy przyprawy do nich dolaczone, tluszczyk wyrzucamy, dalej dodajemy kukurydze, fasole, oczywiscie odsaczamy najpierw, potem pokrojona w paseczki kapuste, ew, salate i kurczka juz usmazonego. Wszystko mieszamy i dodajemy majonez, jak 4 lyzki za malo, no to wiecej odstawiamy salatke na ok 2-3h do lodowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej malutka
ten makaron z zupek chińskich dajemy taki twardy czy taki uprzednio zalany wrzatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /łączenie tematów/
10:07 taka sobie kucharka niespodziewana wizyta na kolacji, a ja nie mam pomysłu. Nie mogę im zaserwować tego co zawsze, a wiem że lubią sałatki z majonezem. Jak macie jakies fajne przepisy to ratujcie i podzielcie sie nimi 10:14 Papużka "Sałatka jarzynowa z majonezem " Składniki: 0.25 kg włoszczyzny z rosołu (marchew i seler oraz pietruszka), 1 szkl. zielonego groszku z puszki, kilka ziemniaków ugotowanych w łupinach, świeży ogórek, 4 pomidory, 2 korniszony, kilika grzybków marynowanych, pęczek zielonej pietruszki, cebula, kilka łyżek majonezu. Jest bardzo dobra robiłam tydzień temu Sposób przyrządzenia: Wszystko pokroić i wymieszać. Doprawić do smaku, polać majonezem i udekorować zieleniną. " Nadzieja - to szansa na nowe życie " GG - 10180754 10:20 Emsy Super szybka sałatka i inna niz wszystkie: 2paczki zupek chińskich : rosół z kury, fasola czerwona, kukurydza i kapusta pekińska, majonez. Makaron pokruszyć w misce, dodać fasole, kukurydzę, pokrojoną pekinkę, dodać majonez i przyprawy z zupki, ja dalam z jednej a nie z 2, ale to jak kto lubi i dodałam troche soli. Jest pyszna jak makaron jeszcze nie zmięknie. Ale po zmięknięciu, pod wpływem majonezu też pycha. SMACZNEGO!!! Byle do wiosny 10:24 Papużka Sałatka warstwowa z ananasem " Składniki: 3 jabłka, 15 dkg szynki, słoik selera marynowanego, puszka kukurydzy, 10 plastrów ananasa, 6 łyżek majonezu light, 15 - 20 dkg sera żółtego. Sposób przyrządzenia: Jabłka obrać, dość drobno pokroić. Kukurydzę i seler odsączyć z wody. Szynkę pokroić w krótkie paski, a ananasa na kawałki. Sałatkę układać warstwowo w kolejności: jabłka, szynka, seler, kukurydza, ananas. Poszczególne warstwy posypywać pieprzem, i delikatnie solić. Całość posmarować majonezem i posypać grubo startym serem. Odstawić na godzinę do lodówki do przegryzienia. Sałatka jest lekka, szybka w przygotowaniu i doskonale nadaje się na przyjęcia. A ta jest najsmaczniejsza dla mnie wczoraj ją zrobiłam. " Nadzieja - to szansa na nowe życie " GG - 10180754 10:27 a ja powiem tak... puszka czerwonej fasoli gotowane jajko (opcjonalnie) brokul (mrozony lub swiezy) kukurydza majonez przyprawy wedle uznania ugotowac brokul, ostudzic, wymieszac z pozostałymi skladnikami pyyycha albo salatka z tunczykiem: 2 puszki tunczyka w oleju kukurydza fasola czerwona torebka ryzu ogorek konserwowy jajko (opcjonalnie) majonez 10:27 kwiecień-40lat ssuper szybka sałatka. pierś z kurczaka pokroić w kostkę i posypać przyprawą do gyrosa...usmażyć...wyłożyć do naczynia polać ketchupem..na to pokrojone w kostkę korniszony, cebula.....kapusta pekińska....sos jogurtowy: jogurt nat. majonez czosnek i przyprawy wg. smaku..polać i dwie godzinki żeby się ,,przegryzło"...rewelacja... Babę zesłał Bóg, raz Mu wyszedł taki cud... 10:41 Takatamsobie Ja Ci dam tzw. bazę: - woreczek ryżu ugotować, wystudzić dodać: - czerwoną pokrojoną paprykę - ja robię ze słoika bez skórki i jest lepsze chyba - puszkę czerwonej fasoli, dobrze byłoby przelać na sitku wodą, żeby sie nie małaździła - puszkę kukurydzy - pokrojony szczypiorek albo cebuli trochę - sól, pieprz, majonez - można rodzynki, jak ktoś lubi I teraz tak: dla lubiących ryby - dodać tunńzyka z puszki. Może być ten tańszy sałatkowy. Dla nie lubiących ryb - dodać pokrojoną wędlinę, najlepiej szynkę lub pierś z kurczaka. Ilość - na oko. I juz. Robi sie naprawde migiem, a jest pyszna. A migiem sie robi bo ja tylko takie mogę robić, nie mam za dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka warstwowa bardzo dobra
ugotować drobniutki makaron (pół paczki) cebulkę pokroić w kostkę i zeszklić na złoto (3 sztuki), podsolić ugotowac 4 jajka na twardo i pokroić w kostkę ser żółty setrzeć na grubych oczkach (20 dkg) majonez, keczup Układamy warstwy: makaron, cebulka, keczup, jajka, majonez, ser żółty i tak dalej az do wyczerpania składników. POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regiata
pieczarki cebula majonez jajka Pieczarki smażymy z cebulką, następnie odsączamy dokładnie z oleju. Dodajemy do tego ugotowane, posiekane na drobno jajka i majonez. Doprawiamy na ostro. Sałatka jest ciężka na żołądek, ale przepyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×