Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rhapsodia

Potrawy WIELKANOCNE...

Polecane posty

Gość efwahf-
zawsze mamy czerwony barszczyk , zawsze salatke jarzynowa , a co do ciast , to mazurek , sernik i jedno ciasto , ktore wprawdzie nie jest jakies typowo wielkanocne , ale wszyscy je strasznie lubimy - ciasto francuskie (okolo 6-7 tafli) przekladane masa budyniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie obowiązkowo żurek, jakieś mięsko pieczone z ciast sernik (zrobię z brzoskwiniami, smakował mi u koleznaki) babki, Póbowałam kiedyz mazurka ale mi nie wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barszczyk? ciekawe:) ja mam na wigilię. Jesli ktoś ma sprawdzone smaczne przepisy , bardzo proszę o wklejanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię czerwony barszcz na żeberkach zabielany śmietaną ,zakwaszany chrzanem z jajkami i kiełbaską ze święconki/taka tradycja u nas od lat/,piekę pasztet z cielęciny,do tego robię ćwikłę. Piekę też szynkę cielęcą na masełku.Robię trochę ryby po grecku,Kupiłam już pangę.Jajka faszerowane,jajka w sosie tatarskim.Na drugi dzień gotuje rosół.Z ciast piekę makowce drożdżowe i mazurki kruche. Jeden z masą kaimakową,drugi z gorzką czekoladą.Oba posypane dużą ilością bakalii.To wszystko, niczego gotowego nie kupuję,a tymbardziej wędliny.Robię święta na cztery osoby.Wszystko już kupiłam.Wydałam krocie na mięso,ale lubię dobrą cielęcinę i raz na jakiś czas sobie pozwalam dobrze zjeść.Napoi wyskokowych nie pijemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimlan
w tym roku będę robiła pieczeń z mięsa mielonego z jajkiem w środku, ładnie to wygląda i świetnie smakuje. bardzo też lubie białą kiełbase pieczoną mniam, mięska jakieś też będę piekła z ciast pewnie zrobie sernik z kokosem miodownik-moja specjalność :) i takie ciasto z bitą śmietaną może ktoś mi podać dobry przepis na jajka faszerowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgocha_samocha_39
Ja robię jajka faszerowane z pieczarkami i bardzo mi smakują: 5 jaj 5dkg masła nac pietruszki sól i pieprz łyżka śmietany Jajka ugotować, przekroić na połówki, wyciągnąć żółtka. Umyte i pokrojone pieczarki podsmażyć na maśle, przestudzić, przepuścić przez maszynkę razem z żółtkami. Doprawić solą i pieprzem, dodać nać pietruszki i łyżke śmietany. Napełnic połówki białek, układać na sałacie, udekorować nacią i papryką. Ja osobiście bardzo lubię te jajka a najbardziej farsz, jest przepyszny, polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimlam a jak robisz te pieczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tradycyjne jajka faszerowane.Jajka gotuję na twardo oczywiście po uprzednim sparzeniu.Kroję wzdłuż bardzo ostrym nożem skorupki,trzeba uważać,żeby były w całości te połóweczki.Wydrążam.Pozostają połówki skorupek i masa jajeczna.Masę siekam tasakiem.Garść koperku,zielonej pietruszki i cienkiego szczypiorku /też posiekane/ dodaję do masy jajecznej,do tego trochę masła,trochę bułki tartej ,troszkę mleka i jajko surowe.Sól,pieprz do smaku i trzeba wyrobić na jednolitą masę.Wkładam masę do skorupek.Na płaski talerz nasypuję bułki tartej i każdą połóweczkę odgniatam w bułce.Przed podaniem ,należy na patelni rozpuścić masło i podsmażyć ułożone masą do spodu. Często pozostaje jeszcze trochę farszu.Wtedy robię z tego takie okrągłe kotleciki,obtaczam w bułce,podsmażam na maśle i wykładam na liściach sałaty. Również bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny:) Alanka może mogłabyś skrobnąć o tym mazurku, ktory zawsz eCi wychodz? mam kilka przepisów ale jakies skomplikowane się wadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzechowa
SAŁATKA z orzechami 1 warstwa ugotowany seler pokroić w kostkę jabłko pokroić w kostkę 10 dkg orzechów włoskich To wszystko wymieszać z majonezem 2 warstwa groszek surowy, pokrojony por To wszystko wymieszać z majonezem 3 warstwa 10 dkg żółtego sera zetrzeć na tarce 4 jajka pokroić w kostkę To wszystko wymieszać z majonezem 4 warstwa pokrojona w kostkę szynka gotowana wszystko powinno być drobno pokrojone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzechowa
doprawić solą i pieprzem oczywiście do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimlan
no w sumie to klops, ale nazwał to ktoś pieczeń więc ja też tak to nazywam :) mięso jak na kotlety mielone, tylko żadnego czosnku nie daje i żadnych bułek,częśc mięsa układam w małej wysokiej blaszce natłuszczonej i wysypanej byłką tartą, na to całe jajka ugotowne na twardo i reszte mięsa.posypuje byłką tartą, nacinam lekko góre daj tam wiórki masełka i do piekarnika. do mięsa daje dużo posiekanej pietruszki czasami też drobno pokrojone i podsmażone z cebulką pieczarki. to taki mój schab ze śliwką wielkanocny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANMARIA
BARSZCZ NA WIELKANOC/? PIERWSZE SŁYSZĘ . U MNIE JEST ŻUREK TROCHĘ MIĘSKA ,DUŻO RÓŻNYCH SAŁATEK I DUUUUŻO SŁODKICH RZECZY- OBOWIĄZKOWO SERNIK NA ZIMNO . DOBRE CIASTA UWIELBIAMY CHOĆ JA ( NIESTETY) CIĄGLE LICZĘ KALORIE . ALE CHĘTNIE WYPRÓBOWAŁABYM JAKIŚ NOWY -SPRAWDZONY- PRZEPIS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babka bananowa 3/4 szklanki maki 1/2 szklanki cukru 3 cale jaja 3 duze banany mniej niz polowa kostki margaryny pol lyzeczki sody lub proszku do pieczenia Porcja na mala okragla blaszke. Proszek lub sode mieszamy z maka w misce, dodajemy jaja i cukier, mieszamy ( wychodzi twarda masa ) dadajemy rozstopiona lekko przestudzona margaryne, mieszamy i juz nam sie robi ladna konsystencja, dodajemy rozgniecione widelcem banany, ktore mozna skropic cytrynka, dodajemy je do miski, mieszamy. Czynnosc zajmuje okolo 8 minut, mieszalam wszystko drewniana lyzka, mase wlewamy na blaszke i do srednio nagrzanego piekarnika na 45min. Ciasto ladnie wyroslo, wyglada jak murzynek choc nie dodajemy kakao i jest dlugo swieze. Mozna posypac cukrem pudrem lub polewa wedlug uznania. Dostałam od koleżanki, mówi że pychaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest typowo świąteczna ale łątwa i smaczna szybka sałatka na kazdej imprezie robi furore, 1 zupka chinska lagodna 1 zupka chinska ostra glowka salaty lodowej puszka kukurydzy puszka czerwonej fasoli 1 duza piers pokrojona w kostke, usmazona bez przypraw, tylko nie rumienic zbyt mocno majonez, ok 4 lyzek ( ja lubie winiary) Makaron z zupek chinskich kruszymy drobno i wrzucamy do michy, dodajemy przyprawy do nich dolaczone, tluszczyk wyrzucamy, dalej dodajemy kukurydze, fasole, oczywiscie odsaczamy najpierw, potem pokrojona w paseczki kapuste, ew, salate i kurczka juz usmazonego. Wszystko mieszamy i dodajemy majonez, jak 4 lyzki za malo, no to wiecej odstawiamy salatke na ok 2-3h do lodowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABKA MOŻE BYĆ SUPER PRZEPIS PRZECZYTAŁY MOJE POCIECHY (A MOŻE NIESZCZĘSCIA) I POPĘDZIŁY DO SKLEPU CHYBA WROBIĄ MNIE W POMOC TZN. ONE BĘDĄ POMWGAĆ MI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANMARIA może coś bez pieczenia:) rafaello bez pieczenia 0.5 litra mleka 2 lyzki maki 2 lyzki maki ziemniaczanej 1 szkl. cukru 1 cukier waniliowy krakersy (najlepsze sa LAJKONIK) 250 gr. wiórek kokosowych 1 kostka masła Z mleka odlac pol szkl mleka, reszte zagotowac z cukrem i cukrem waniliowym. Do odlanego mleka dodac make i make ziemniaczana, wymieszać wlac do wczesniej gotujacego mleka zrobi sie masa o konsystencji budyniu. po ostudzeniu dodac masło i zmiksować, dodać 200 gr wiorek, wymieszać. NAKLADAC NA BLASZKE: krakersy polowa masy krakersy druga polowa masy posypac reszta wiorek..........i gotowe!! Do lodowki i smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazurki kruche. 5 szklanek mąki krupczatki, 1 i 1/2 szklanki cukru pudru 1 kostka masła 1 kostka margaryny kasi 8 zółtek. Zagniatamy i do lodówki na 1/2 godziny Po wyjęciu kroimy na pół i wałkujemy ,na grubość około 1 cm.,jednocześnie formując kwadrat lub owal.Z tego wychodzą dwa bardzo duże mazurki,jeśli się chce mniejsze to na 3 części,ale można jeszcze wygospodarować ciasta na babeczki /to samo ciasto/. Żeby w pieczeniu nia robiły się takie bulby trzeba ciasto na blasze ponakłuwać widelcem.Piecze się krótko.trzeba sprawdzać ja czuje nosem kiedy gotowe. Pięknie pachnie. Po wystudzeniu można zalać masą kaimakową,albo rozpuszczoną gorzką czekoladą. Czekoladą rozpuszczamy z masłem. Na gorącą polewę układamy bakalie.Ja najbardziej lubię z rodzynkami,morelami,figami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje się prosty:) układasz kratkę na ciescie z ruloników? w tym przepisie na sałaktę zamiast sałaty można użyć kapusty pekińskiej i ew. więcej majonezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochane...
kochane podrzućcie jakis fajny przepis na salatke z pieczarkami???? :) 🌻 z góry dziękuje 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajka faszerowane -jajka w zależności od potrzeb -szczypior -szynka wędzona -ser tarty -majonez Przystrojenie: -sałata -rzodkiewki -oliwki Gotowane jajka podzielic na połowy, wyjmij żółta. Wymieszac razem (tworząc gładką pastę) drobno pokrajany szczypior, szynkę wędzoną i ser tarty. Dodac do nich łyżkę majonezu. Powkładac ją (pastę) w jajka, elegancko dekorując. Ułóżyc je na zielonej sałacie. Z wierzchu, dla lepszego efektu ułóycż rzodkiewki i oliwki Poszukam :) na razie ekspresowa i przepyszna puszka kukurydzy sloik selera w zalewie 4 jajka na twardo(zetrzec na tarce jarzynowe sa wtedy bardziej puszyste) niby, ale ja kroję w kosteczke) wymieszac doprawic,dodac majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pieczarkami znalazłam takie: Sałatka pieczarkowo-porowa z jajami -1 por -0,5kg pieczarek -6 gotowanych jaj -majonez -sól -pieprz PRZYGOTOWANIE: Pora pokroić drobno. Pieczarki na chwilę włożyć do gotującej wody (około 1 min.), pokroić drobno. Pokroić drobno jaja, dodać majonez, wymieszać i przyprawić. Sałatka z pieczarek 10 dag pieczarek, cebula, jabłko, główka sałaty, sól, pieprz, 1/2 szklanki oliwy, 4 łyżki octu, 2 łyżki wody, 2 łyżeczki gęstej śmietany, 2 łyżki zieleniny PRZYGOTOWANIE: Do słoika twist wlać oliwę, ocet, wodę, wsypać sól i pieprz, zakręcić wieczko, wstrząsać przez 45 sekund, wstawić do lodówki. Oczyszczone, wypłukane, osuszone pieczarki pokroić na bardzo cienkie plasterki, włożyć do głębokiej salaterki. Do sosu dodać śmietanę, wstrząsać przez pół minuty, polać grzyby, przykryć, wstawić na godzinę do lodówki. Obraną cebulę pokroić na cienkie talarki. Wymyte jabłko przepołowić, usunąć gniazdo, pokroić na cienkie plasterki. Cebulę i jabłko dodać do pieczarek, wymieszać. Sałatę wypłukać w kilku wodach, osączyć, osuszyć, pokroić w paski, dodać do sałatki, wymieszać. Sałatkę posypać zieleniną, podawać natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TERAZ DOTARŁAM .PO CIĘŻKICH BOJACH-NA KOGO KOLEJ W SPRZĄTANIU-CZEKAM NA EFEKTY. TO RAFAELLO CZYTA SIĘ FAJNIE NIE OMIESZKAM SPRÓBOWAĆ LECZ NIE DZIŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam rafeallo z takiego przepisu i trochę mi przeszkadzały takie pomieszane smaki słono -słodkie,bo jak wiadomo krakersy maja taki posmak.Mojej rodzinie też to nie smakowało. Czy to ja mam tylko takie odczucie? Może lepsze byłoby na petitkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbi znalazłam , ale zaznaczam, ze nie próbowałam:) Ciasto ananasowo-kokosowe Składniki: Biszkopt: - 4 jajka, - pół szklanki cukru, - niepełna szklanka mąki torotowej, - 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia. Krem: - puszka anansów, - 1 budyn smietankowy, - małe masło roślinne, - 1 łyzka cukru, - 2 łyzki cukru pudru, - 1 szklanka zimnej wody. Placek kokosowy: - 4 białka, - 1 szklanka cukru, - 20 dkg wiórek kokosowych. Jak przyrządzić? Pieczemy biszkopt (w prostokątnej blaszce). Placek kokosowy: biała ubijamy na sztywną pianę, dodajemy cukier i jeszcze ubijamy, na koniec dodajemy wiórka i mieszamy. Blaszke wyłozyć papierm do pieczenia, papier dokładnie posmarować margaryną i dokładnie wysypać bułka tartą. Wylać masę. Upiec. Odsączamy na sitku anansy. Sok z puszki i pół szklanki wody, 1 łyżkę cukru zagotowujemy. W pozostałej wodzie rozprowadzamy budyń, wlewamy do gotojucego się soku, zagotowujemy. Odstawiamy do ostygnięcia. Ucieramy masło roślinne z 2 łyżkami cukru pudru, nastepnie dodajemy po łyżce budyniu, ciągle ucierając. Do utartej masy dodajemy pokrojone ananasy. Mieszamy. Masę wykładamy na upieczony biszkopt. Przykrywamy upieczonym plackiem kokosowym. Alanka nie przepadam za słodkim, mnie smakowało, posypywałam płatkami migdałowymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAKT.PETITKI LEPSZE ALBO DELICJE . TYLKO NIE WIEM - CZEKOLADĄ DO GÓRY CZY NA DÓŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×