Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaaaaaaaaaa

Prezent od babci!!!!!!!!!!!!!!111

Polecane posty

Gość jaaaaaaaaaa

Czy wasz dzieci dostaja prezenty od babci? moja corka ma juz 4 miesiace i jeszcze nic nie dostałą od mojej teściowej, niebiednej osoby!!! Czy to normalne? Zawsze przychodzi z "pustą ręką", nie wiem co mam o tym myśleć, może tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bądź taką materialistką. Tylko prezenty ci w głowie? Ehh..aż się przykro robi jak się czyta takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
nie jestem materialistka!!! pytałąm się tylko jak to jest u innych, gdybym była materialistką, to bym się na nia obraziła, a nie myła u niej w domu okna na święta!! pisze tak , bo ja zawsze z jakimś drobnym upominkiem ide do dziecka, każdy z moich znajomych pierdołkę przyniósł, a ona nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój, przecież prezenty nie są najważniejsze. Wogóle dziwne, że o tym myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
Dla mnie wcale nie jest to dziwne, moja mama jest osoba bardzo biedną, a cieszy się jak dziecko jak przyniesie małej jakiś mały prezencik,a teściowa nic, dla mnie to dziwne troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyciel
No i co się już czepiacie dziewczyny ? To nie jest normalne , żeby nie przynieść dziecku żadnego prezentu , zwłaszcza własnemu wnukowi. Każdą z moich koleżanek , którym sie urodziło dzieko , odwiedziłam i zawsze miałam jakiś drobiazg dla mamy i dla dziecka. To jest miłe i tak się po prostu robi. I to sprawia przyjemność. Autorka się przecież nie dopomina prezentów , tylko się dziwi , że babki nie ciągnie do wnuka i nie odczuwa potrzeby sprawienia mu radości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteryjka
w sumie konwencja nakazywalaby prezenyt, ale nie przesadzajmy, swiat sie na nich nie konczy. taki maluszek nie ma pojecia, ze nie dostal jakiejs grzechotki czy fatalaszka, ale na pewno czuje milosc babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
Miłości raczej też nie czuje, babcia jakoś nie pała do niej miłościa, na ręce nawet nie bierze, nie pyta sie o zdrowie, za to sie przechwala i opowiada jak to jej w życiu pomagali tzn. rodzice, rodzeństwo itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze babcie nie mają kasy, podarunki na szczęście są rzadkością, ale jak coś wnuczkom podarują... to nie wiadomo, co z tym zrobić? Takie suuuuuuuuuper. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miło jak babcia daje jakiś upominek, ja rodzę dopiero we wrześniu, a zarówno moja mama, jak i teściowa już kupują coś dla dzidzi. Pomimo że mama męża mieszka za granicą do przysłała mi paczkę z ciuszkami i to było miłe. I wcale nie uważam że to jest podejście \"materialistki\", poprostu każda babcia jest ukochaną dla swoich wnuków.. Ja moje obydwie bardzo milo wspominam, te drobnostki-prezenciki np. czekoladki czy jakieś przytulanki, to na prawde miłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywnaaaa
-martka- Nie bądź taką materialistką. Tylko prezenty ci w głowie? Ehh..aż się przykro robi jak się czyta takie rzeczy. pfffffffffff Moja mama jest babcią dzieci mojej siostry i zawsze bez okazji robi prezenty i zawsze daje im pieniądze, pilnuje je choć wredne są jak cholera...i obie strony są zadowolone...babcia bo ma pociechy i siostra która widzi, ze babcia uwielbia wnuczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uwierz że żadna z was nie lubiła prezentów od swoich babc, i nie zaprzeczajcie bo nigdy w to nie uwierze...Tu nie chodzi o matki tylko o dzieci i ich babcie. Czym zyskuje mama na tym że dziecko dostanie drobny prezent, i co to za dyskusja że to materializ, przecież nikt nie mówi że babcia ma kasą rzucać, tylko durnego zwykłego nawet misia dać Głupia dyskusja!!!! Ja jestem za prezentami i już, a teraz możecie na mnie ponarzekać :) i tak zdania nie zmienie. My materialistki, a wy egoistki same od babci nic nie dostawały i dziecku chcą radość odebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_roczniaka
Nieladnie ze strony babci ale chyba nic na to nie poradzisz. No ale pociesz sie tym, ze nie bedzie mogla opowiadac jak to sie wam napomagala. MOze zmieni sie gdy dziecko podrosnie. Dobrze by bylo, bo prezenty to mila sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma wredny charakter
Powodów da których babcia nie daje prezentów wnuczce może być kilka: - może uważa, że mała jest za mała na prezenty i czeka z tym, aż dziewczynka będzie się potrafiła cieszyć z podarków - być może nie oszalała na punkcie wnuczki, nie tyle co jej nie kocha co może nie czuje do niej emocjonalnej więzi, dzięki czemu się od niej odsuwa. Ja mam siostrzenicę wprost ją uwielbiam, zawsze kupuję jej jakiś prezent mimo, że sama mam małe dziecka, natomiast szczerze nienawidzę mojego siostrzeńca, dzieciak jest okropny i nieznośny nigdy nie będzie dnia, żebym cokolwiek miała mu dać. Prezenty są tylko i wyłącznie naszą dobrą wolą, przyjęło się, że jak idzimy w odwiedziny do kogoś kto ma małe dzi4ecko powinniśmy mu kupić prezent, ale widocznie Twoja teściowa chce być nowoczesna. Ja z moją teściową mam bardzo zły kontakt, ale o prezencie dla małej nigdy nie zapomina:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dracenka
a ja tez mam zal do mojej tesciowej - dziecko zobaczyla po dwoch miesiacach, na exkrta szykowne zaproszenie, przyniosla, owszem, ale ciuszki z epoki kiamienia lupanego. nigdy nie zapytala jak sie maly chowa, nigdy nie interesuje sie niczym. to jest przykre. dobrz ze moi rodzice malego uwielbiaja, bo nie wiedzialby w ogole kto to sa dziadkowie. i gadajacie sobie co chcecie, to zaden materializm, to ludzkie odruchy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jaaaaaaaaaa
Ja mam podobnie jak Ty. Tylko, że ja mieszkam z teściową, więc ona nie może z każdą wizytą przychodzić z prezentem. Ale na przykład dziecko nic od babci nie dostaje na urodziny i inne okazje (na Gwiazdkę kupiła z wielkim halo). Dostaliśmy tylko od niej łóżeczko, ale kupiła je bardziej na pokaz (bo moja mama kupiła wózek). Może nie miałabym do niej o to żalu, ale pierwsza wnuczka jest cały czas obsypywana prezentami (typu ubranka, czy coś do jedzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak..
no to troche dziwna ta tesciowa,jak nawet nie wzięła dziecka na ręce?... ja po porodzie dostałam od tesciowej perfumy i zegarek,zeby zrekompensować mi trudy porodu:-)) dzidzius ubranka i wszystko co mu potrzebne. wogóle tesciowa ma tylko jedno dziecko(mojego męża) wiec cały czas pomagała nam finansowo, a na punkci dzidziusia oszalała!! ja raczej mam problem odwrotny, tesciowa pracuje za granica, przyjezdza co dwa tygodnie i jeszcze sie nie zdarzyłlo zeby nie przywiozła czegos wnukowi, a jak mały ma urodziny, to go zasypuje prezentami.. zresztamnie tez czesto przywwozi jakis ciuch. a z Nikusiem mogłaby byc cały czas, on ją tak kocha ze czasem jestem zazdrosna, i nie lubie jak jest dłuzej, bo wtedy on woli ją niz mnie....:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabyyyyy
JEŻELI tWOJA MAMA DAJE DZIDZI PREZENTY TO PRZY NASTĘOPNEJ OPKAZJI NAWIĄŻ DO TEGO I POWIEDZ A TENO. ŚPIOSZKI DZIDZIA DOSTAŁA OD BABCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zupełnie odwrotnie teściowa kupuje i kupuję naszej dzidzi różne rzeczy i mnie to przeraża bo mam wrażenie, że chce ją sobie kupić. Teraz dziecko jest małe wiec te prezenty to niby pomoc dla nas ale potem jak dorośnie boję się ze będzie rozpieszczone. A co do Twojej teściowej to rzeczywiście mogłaby coś podarować a może chociaż Ci pomaga przy dzidzi i to jjest jej prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek dostaje prezenty,przydatne i z czystego serca ale tylko od moich rodziców.MI nie zalerzy na tym by cokolkwiek teściowa kupowała mojemu dziecku,wręcz nie chce .A to tylko dlatego że nie wypominając jej przez 7 miesięcy od kiedy synek jest na świecie kupiła 1 śpiochy i 1 body które później w tym samym dniu kiedy wręcząła je lub po paru dnaich wypomniała więc ja dizękuje z ataki interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
dziękuję Wam za wypowiedzi:) Widze, że nie tylko ja mam taką sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany co za sknera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×