Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ela79

rozwój mowy u dziecka 8 mies

Polecane posty

Tak jak w opisie. Mam malca ktory ma 7,5 mies,słyszy dobrze nawet ciuchutkie dżwięki-rozwija ise motorycznie wg karty niemowlęcia,pytalam pediatre o ta mowę a ona powiedziala że na tym etapie dzieci rzadko skladają sylaby typu mama,tata,papa. Jak wszystkie podreczniki mowią powinien macec juz to robić,a jego rowieśnicy skladają on tylko geje,jeje,gege, czasem wyjdzie mememe-jak płacze,ela,la,da. Nie wiem co o tym mysleć czy chłopcy wolniej mowią??? Zauważylismy że juz robi Kosi-kosi,uśmiecha śie na swoje imię Opowiedźcie o swoich malcach i ich rozwoju mowy. z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia.....................
witaj, moj synek wlasnie skonczyl 8 miesiecy..jeszcze sam nie siedzi, ale potrafi sie na caly dom wydzierac: mama, tata... wychodzi mu to z kazdym dniem coraz lepiej, ma juz 2 ząbki, a wlasnie jak z ząbkami u Twojego malenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela79-mam znajomą której córcia skończyła 10 miesięcy i mówi mama i tata od 3 tygodni ale tylko jak drze się w niebogłosy,jak się ze złości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, rozwój każdego dziecka jest sprawą indywidualną. Mogę to powiedzieć na podstawie własnych porównań, bo moja córeczka ma 3 miesiące mlodszego kuzyna i dzieci te rozwijają się zupełnie różnie - w innym czasie ząbkowały, zaczynały chodzić, mówić... itd. Myślę, że nie masz jeszcze powodów do zmartwień. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia....................
oo, to widze ze moj synek szybko sie rozwija, skoro ma 8 miesiecy a juz od jakichs 3 tygodni wola mama tata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama od Kubusia
mój ma 9 miesięcy i recytuje Inwokację macie coś nie tak z dziećmi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia.........
nie rob sobie zartow mamo kubusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka w wieku 8 miesięcy mówiła na wszystko \"ko-ko\" i ka-ka\" pokazując paluszkiem na wszystko. Mówiła też \"ta-ta\" i ba-ba\" ale bez wskazywania odpowiednich osób Pierwsze \"mama\" skierowane do mnie usłyszałam w 10 miesiącu. Od tamtej pory rozwój mowy przebiega lawinowo :D Teraz ma 17 miesięcy i mówi około 70 słów, nie liczę zniekształconych i dźwiękonaśladowczych, typu brum i hau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak siedzi siada i ma 2 ząbki Rozwój rzeczywiście to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×