Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elizzzka20

polpasiec kto mial?jak to wyglada?

Polecane posty

Gość Libretto
No niestety wychodzić z domu muszę, ponieważ taką mam jak na razie robotę. Tak więc nie ma opcji, że nie wyjdę i mocniej tego nie przeziębię czy coś w tym rodzaju. Nie wiem dokładnie co to za maść, na razie mi ją przepisał (jest bez recepty) i mam tym smarować to miejsce 2 razy na dzień. Wyszło mu na to, że to jakiś stan alergiczny, a nie półpasiec i że np. mam to od kamizelki taktycznej, którą noszę w pracy, gdzie jest co prawda gaz w jednej z kieszeni, ale jakie to ma znaczenie? Przecież mam kilka warstw ubioru przed tą kamizelką. A padło pytanie, czy się pocę w tym miejscu? Odpowiedziałem, że nie bardzo. Może jest to jakiś liszaj płaski lub pokrzywkowy? Trudno napisać, na razie nie panikuję, bo nie jestem picza, lecz oby miał rację ten dermatolog co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam do Was pytanie czy półpasiec może prowadzić do rzutu ? ja mam go zlokalizowanego na nerwie kulszowym i nie wiem czy to od niego noga jest taka ciężka i czasami się potykam czy to może rzut ? po drugie jeżeli mam tego półpaśca na plecach i brzuchu to czy może mi się przenieść na twarz ... powiem szczerze że strasznie się tego boję i nie śpie przez to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libretto
Ja już to wyleczyłem, ale podczas choroby były bóle pleców i lewej łopatki, na pewno było to spowodowane półpaścem, ponieważ atakuje on właśnie nerwy. Jeżeli chodzi o przeniesienie na twarz, to skoro już wyskoczyło w innych częściach ciała, nie powinno wyskoczyć na twarzy, lecz są półpaśce, które atakują szyję i twarz. Na szczęście jest to wyleczalne, ale są możliwości powrotów tej choroby/pasożyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile takie coś może trwać ? bo ja mam to już od soboty i takie bóle że masakra :( ... mam to na plecach i ciągnie się później na brzuch :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libretto
Najlepiej udać się do dermatologa, on przepisze stosowne leki na półpaśca i powiedzmy na uśmierzanie bólu. W moim przypadku bóle trwały krócej aniżeli znikające krosty, lecz zazwyczaj jest tak, że bóle mięśni ciągną się jeszcze długo po wyleczeniu choroby. Dopóki nie dostałem leków, to piekło, ściągało skórę jak cholera. Czułem nawet ból w sercu, ale to była właśnie wina półpaśćca, przez którego miało się wrażenie, że to serce (miałem to na lewej części klatki piersiowej, przy lewej pasze, i lekko na plecach), ten stan utrzymywał się spokojnie tydzień. Dopiero po tygodniu, kiedy leki jako tako zaczęły działać, ból pomału opadał. Po dwóch, trzech tygodniach już nie piekło i nie ściągało. Zażywałem jakieś tabletki, teraz już nie pamiętam nazwy, smarowałem zakażone części ciała Pudrodermem, który ostał mi się do dzisiaj (jest pod postacią mleczka). Przepisał mi też jeszcze jakieś inne tabletki, właśnie na ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przepisany heviran i jakieś witaminy, jednak strasznie mnie piecze, boli, mam uczucie jakby ta skóra się ściągała w dodatku jutro minie tydzień odkąd mam tą wysypkę ale z dnia na dzień jest jej coraz więcej ... nie wiem już co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tthhjjmm
ja mam od 3 dni na dolnej powiece. doktor dal mi masc i kroplre. wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciałam powiedzieć że mi to już wszystko ładnie zaschło i strupki się porobiły, prawie wszystkie odpadły, ale teraz mnie tak strasznie swędzie skóra ze nie mogę sobie poradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba tez mam
Czy to mozliwe nie chorowałam na ospe,10lat temu miałam mała wysypke taki rogalik lekarz stwierdził półpascia ,nic mnie nie bolało ani nie swedziało ,tylko osłabienie.od kilku tygodni mam wysypke która swedzi i w jednym miejscu jak sie zagoi przechodzi dalej i tak od brzuccha doszło pod pache i troche na karku.Myslałam ze to od swinki morskiej która juz drugi dzień siedzi biedna na korytarzu,nie chce oddawac zwierzatka bo może to co innego tylko co.Pewnie niejeden powie idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libretto
Idź do lekarza. (-_-) Lepszej rady na forum w internecie nie znajdziesz, bo internet Cię nie wyleczy. :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnidsfffffff
Witam zachorowałem na półpaśca mam 18 lat! Lekarz zapisał mi heviran 4 razy dziennnie 800 mg. Chciałem się dowiedzieć czy tą chorobę trzeba wygrzewać w łóżku, czy wystarczy być ciepło ubranym? Czy moge trenować na hali i chodzić do szkoły? I narazie to jest początek choroby wiec co na te bóle które mają nadejść ? Ogólnie poprosze jakies porady jak to leczyć i szybko wyleczyć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To się wydało!!!
Mam wątpliwości, czy masz półpaśćca...U kilku, znanych mi osób, które miały to draństwo-choroba rozpoczynała się od bolesności i palenia skóry,zanim pojawiły się wykwity! Te skupiały się w "placku",który niemiłosiernie bolał (osoby te musiały przyjmować, od początku, silne leki przeciwbólowe).Pojawiła się też gorączka...:( Gdy byłam w Twoim wieku też wyszedł mi taki placek z bąblami (na piersi, zachodzący pod pachę). Poszłam do lekarza, który stwierdził półpasiec. Zapisał jakąś białą pastę i jakiś lek doustnie(nie pamiętam nazwy). Bąble swędziały, spinały mi skórę, ale nic nie bolało...:D Po tygodniu draństwo wysuszyło się i -po paru kolejnych dniach-znikło...:D Później zapytałam lekarza o to i dowiedziałam się, że to nie był półpasiec... Rok później to samo przytrafiło się mojej kuzynce. Bardzo przeżywała chorobę(lekarz stwierdził półpasiec), bo za 3 tyg. miała mieć ślub...:O Gdy ją odwiedziłam-leżała zapłakana i wystraszona przez ciotki-dewotki, które roztoczyły przed nią wizje półrocznego, nieopisanego cierpienia... Okazało się, że jej to nie boli, tylko swędzi... Skończyło się ,jak w moim przypadku-po tygodniu znikło...:D Tak, że -jeśli nie masz nerwobóli i wysypka "tylko swędzi"-bądź dobrej myśli. Minie szybko...:D Na wszelki wypadek-kilka dni nie wychodź z domu, by nie zarazić tym draństwem nikogo. Nie musisz leżeć, wystarczy nie narażać się na wyziębienie. Życzę Ci zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To się wydało!!!
Poczytaj to forum. Dowiesz się jak wygląda prawdziwy półpasiec.:( Wysypka jest tylko "przykrywką" dla tego, co dzieję się pod nią. Półpasiec atakuje nerwy i nie chce odpuścić długi czas...:O A Ty piszesz o chęci chodzenia do szkoły(!) i na halę sportową(!!!!). To- gdzie u Ciebie-ten półpasiec????? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie tylko prawa noga
wysypka glownie pod kolanem - nawet nieswedzi...zadnych innych objawów poza gigantyczna przeczulica skora i ogolnie bolem nog, mrowienie, itp zero goraczki, oslanienia, itp tylko ból jednej nogi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
Wyszedlem z niego po 2 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×