Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

mrożone ciasto francuskie- co z niego zrobic?

Polecane posty

Gość krakrakarkrakra

zaznaczam, ze nie chce aby to byl jakis slodki wypiek tylko raczej pikantny :) macie jakies przepisy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka niedawno nas
uraczyla przysmakami na bazie tego ciasta zrobila dwa pierogi, w jednym nadzieniem bylo mieso mielone z cebulka i pieczarkami a w drugim podsmazona kielbasa z ogorkiem kiszonym i papryka obydwa pyszne,ja chociaz nie znosze ryb robie lososia w ciescie francuskim ,rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak
zrobic lososia w ciescie francuskim? juz mi posmakowal, prosze o przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak to co
paszteciki ze szpinanakiem, pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka niedawno nas
oooo tak szpinak to swietny pomysl:)a jezeli o lososia chodzi to robota na 5 minut,filet z lososia kroimy w porcje w ksztalcie prostokatow,sol pieprz,skrapiam cytryna i posypuje koperkiem odstawiam na chwilke,ciasto rozwalkowuje i wycinam prostokaty odpowiedniej wielkosci do porcji lososia i zawijam go w ciasto jak nalesniki,smaruje rozbeltanym jajkiem i do nagrzanego piekarnika na czas az ciasto sie ladnie przyrumieni,smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak
chyba zrobie a ten szpinak to jak?Ja jadlam wlasnie lososia w ciescie francuskim i w srodku byl tez szpinak-to bylo gotowe danie ale pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie zawsze paszteciki, z kwadratów o bokach 10 cm, faszeruje mięskiem, pieczarkami, co akurat mam, składam je po przekatnych i zapiekam, pycha, można faszerowac też na słodko, owocami, serkiem, mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatek do barszczyku, piwka, na przekaske = paluszki :) Ciasto posypuje kminkiem, sezamem lub gruboziarnista sola. Wwalkowuje \"posypke\" w ciasto/ Kroje rozwalkowane ciasto na waskie prostokaty. Kazdy prostokat zwijam w poprzek, choc niekoniecznie. I to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakrakarkrakra
Dziekuje :) ja dzis zrobilam taka rolade nafaszerowana serem zoltym, szynka, cebula, szczypiorkiem i przyprwami. Wyszla dobra :) Ale to ciasto niemilosiernie sie klei, rwie i ciągnie. Myslalam, ze szału dostane :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie kolo tematu
a ja mam pytanie takie: jak sie nazywa takie mrozone ciasto co jest w platkach cienkich jak papier, takie uzywane w wypiekach srodziemnomorskich? nie jest to ciasto francuskie. moze ktos wie jak to sie nazywa? (nazwa miedzynarodowa "phylo")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba filo
a ja polecam jeszcze do ciasta francuskiego brokuły z pieczarkami i żółtym serem. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak zrobić to nadzienie z szpinaku? Może ktoś zna przepis? Jadłam takie pikantne paszteciki i były super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto musi być prosto z lodówki, rozmrożone, ale zimne, wtedy nie klei sie i nie rwie, i tzreba szybko z nim kombinować. Narobiłyście mi smaka i zaraz nafaszeruję go sobie boczkiem, mniam mniam. Te paluszki do piwka też są niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsypywac maka i sie nie rwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G..***
Co mozna zrobic z mrozonego ciasta francuskekiego jakies ciastka ? jesl tak to w jaki sposob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nabralam smaka :) a jak to sie piecze? tzn uklada sie na samej blasze? na papierze? jak dlugo i w jakiej temp piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ciasto jak papier
to ciasto do baklavy chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszne paszteciki
ciasto francuskie można pociąć na kwadraty, na każdy położyć miesankę sera żółtego i pleśniowego z dodatkiem zielonej pietrzuszki, można wzbogacić resztkami wędliny. Zakładam boki, by nadzienie nie wypłynęło i wierzch smaruję rozmąconym jajkiem. Piec w gorącym piekarniku (190 - 200 st C) aż się zezłocą (25 - 30 min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smak
hmmmm...to ciasto trzeba polozyc na papier do pieczenia czy raczej prosto na blache ????.. bo obawiam sie ze moze sie przykleic do blach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto jak ciasto, moze sie przykleic ;) tluszczyk jak dasz, to sie raczej nie przyklei. ja ostatnio widzialam taki przepis: ciasto na kwadraty, chyba ze 6 wyjdzie z calego prostokata ... na patelni, na masle, rumienimy cebulke, ale zeby nie byla taka wysmazona, lecz raczej skarmelizowana, czyli pomalu smazymy. na kazdy kwadrat w srodku dajemy ta cebulke (w ksztalcie kolka), a na cebulke plaster sera koziego. ser moze byc obtoczony w mielonym pieprzu. wyglada rewelacyjnie i prosto, smakuje chyba super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na słodko robie
ciasto francuskie kroję w kwadraty, na srodek klade pokroje brzoskwienie z puszki i konce zszczepiam w taki cycek :P smaruje rozmąconym jajkiem i wkładam na około 25 minut do piekarnika 180 stopni , jak przestygną obsypuje cukrem pudrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne ale ja bym
zamiast parowki dala jakies normalne jedzenie, np miesko, bo nie przepadam za jedzeniem wymion i skory zwierzat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek z mięsem 50 dkg mięsa mielonego 2 opakowania ciasta francuskiego 1 fix do mięsa mielonego 1 brokuł 250 ml wody 250 ml mleka 2 torebki jasnego sosu pieczeniowego w proszku 3 żółtka starta gałka muszkatołowa 2 białka 10 dkg startego sera żółtego Blachę opłukać zimną wodą. Dno i brzeg formy wyłożyć ciastem i ponakłuwać widelcem. Fix do mięsa mielonego wymieszać z 125 ml wody i wyrobić z mięsem mielonym. Wyłożyć je na ciasto. Brokuł króciutko obgotować w wodzie z dodatkiem odrobiny cukru.(ok. 2 minut) Odcedzone różyczki brokuła rozłożyć na warstwie z mięsa. Połączyc mleko z wodą, zagotować, następnie dodać sos w proszku, zmiksować i znów zagotować. Połączyć z 2 surowymi żółtkami, przyprawić gałką muszkatołową i polać brokuł. Białka ubić na sztywno, delikatnie połączyć z utartym serem i rozprowadzić masę na cieście. Pozostałe ciasto pokroić w paski i ułożyć skośnie na cieście. Paski posmarować żółtkiem wymieszanym z odrobiną wody. Piec 40 minut w piekarniku w temperaturze 200*C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamówić profesjonalistę
rany, aLE TEN PLACEK Z MIELONYM I BRKUŁEM APETYCZNY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubione i najszybsze
wzdłuż dłuższego boku układam plastry salami i żółtego sera tzn. pasek salami powyżej żółty ser. Zwijam w roladę, kroję na plasterki ok. 0.5 cm. układam na tym papierze w którym ciasto było oryginalnie zapakowane. piekę parę minut. szybkie i pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelso
jaz zrobić ciasto francuskie (jak zrobić , przepis )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×