Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _Ala_

ciaza przed 40

Polecane posty

tu o ile sie nie myle jest topik dla kobiet przed 40 tką ,które sa w ciazy.wiec dlaczego zasmiecaja go osoby które z tematem nie maja nic wspolnego .jesli mnie nie interesuje jakiś temat to poprostu tam nie wchodze .załozycielka nie prosiła o wyrazenie opinii czy wpada czy nie wypada,czy mozna czy nie mozna ,czy ładnie czy nie ładnie byc w ciąży w wieku 40 lat .szuka kontaktu z matkami czy przyszłymi matkami w tym wieku ,tak jak 30 tki czy 20 tki ludzie bądźmy troche tolerancyjni (w sumie dla mnie to nic dziwnego że kobieta ma mieć dziecko w wieku 40 lat)nie ublizajcie ,nie obrażajcie innych .ja tylko licze na to ze te pomaranczowe dziewczyny ublizajace innym(nie tylko tutaj)nie są naszymi,waszymi ciepłymi kolezankami ,które pod czarnym nickiem kryją swoje oblicze a tu anonimowo moga pokazac dopiero własna twarz i wyznaja to co leży im na sercu czy raczej na jezyku . dziewczyny szanujmy sie nawzajem wiem,ze najlepiej takie wypowiedzi lekcewazyc.żeby sie miało jeszcze pewnosc ,ze pisze to jakiś małolat ,który jest taki jaki jest .ale gdy ma sie swiadomosć ,ze moze to pisze kobieta ,matka to poprostu cos sie robi człowiekowi w sercu pozdrawiam wszyskie 40 tki !!! trzymajcie sie cieplutko!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratulacje
GRATULACJE!!! Ciąza jest czymś cudownym bez względu na wiek. Ja mam 35 lat, ale jeszcze, ze względów osobistych , nie mogę sobie pozwolić na dziecko, ale ciągle zyje nadzieją, że jeszcze mam parę lat i w końcu będę mogla je urodzić. I chyba już nie mogę się tego macierzyństwa doczekać, choć jeszcze długa droga przede mną. Moja koleżanka - 38 lat - właśnie za kilka dni będzie rodzić i cieszy sie niesamowicie, planuje już następne. Dziękuj Bogu za ten dar i pomyśl sobie, ze są osoby, ktore dałyby wszystko, by moc dzielić Twoja radość. Pozdrówka i najlepsze życzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gold-misteria
tak moja ciocia urodzila w twoim wieku:) gratuluje:) ta pani z TV z programu chce byc piekna chyba starsza byla od ciebie:) wiec ciaza odmładza:) i chyba maciezynstwo jest bardziej swiadome:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się zTobą że ciąża odmładza ,ja urodziłam mając 42 l ma już 5lat jest mojm 3 dzieckiem .Wszyscy ją kochamy ,na porządku wiadomo zazdrość przez starsze rodzeństwo, ale zrozumieli że więcej opieki potrzebuje siostra ponieważ była wcześniakiem 26 t.bardzo mi pomagają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
tyle lat sie staralam, ze teraz kiedy to nastapilo nie moge uwierzyc :-) Chcialabym juz nosic stroje ciazowe i oglosic calemu swiatu o tym cudzie :)-:-):-) Tak naprawde nie boje sie reakcji ludzi, bo jak widac po wypowiedziach, jest wiele zyczliwosci (za ktore dziekuje), a po drugie wygladam dosc mlodo, natomiast boje sie o zdrowie dziecka. I to ono jest dla mnie najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala, to tym bardziej się cieszę, ile lat się starałaś?? Kiedy będzie dzidzia? Och tyle dzieciątek wokoło się rodzi :-)) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje gratulacje jezeli bardzo pragnęłaś tego dziecka to na pewno wszystko będzie dobrze ale z pewnością nie może bagatelizować swoje wieku i powinnaś wybrać dobrego lekarza do prowadzenia tej ciąży. Ja niestety znam kilka przypadków poźnego macierzyństwa, którekończyły sie narodzinami dzieciz zepołem downa. Więc powinnaś od razu pomyśleć o odpowiednicj badaniach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaszłam w ciąże mając 38 lat.to był szok.dzieci w wieku 13 i 14 lat a tu takie maleństwo.ale uwierz mi większego szczęścia chyba być nie może.to dziecko jest czymś najlepszym co mnie mogło jeszcze spotkać.teraz ma rok i cztery miesiące,ale zanim się urodził sporo się namartwiłam.robiłam też usg prenatralne 2 razy.powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
mysle, ze urodze miedzy 14 a 20 grudnia :) Dziewiec miesiecy mialam zatrzymana sztucznie miesiaczke...wiec teraz tylko po wielkosci bedzie mozna ocenic :) To moje drugie dziecko :):) Pierwsze ma 9 lat i aby je miec leczylam sie 5 lat, zaraz po urodzeniu rozpoczelam starania o drugie. Odrzucalam propozycje lekarzy in vitro, gdyz ufalam, ze uda mi sie naturalnie. I oto zaszlam ;) Pracowalam spolecznie przez 2 lata z dziecmi uposledzonymi, zaprzyjaznilam sie z nimi i ich rodzicami, poznalam kilkoro z zespolem Downa...Mysle, ze jestem swiadoma tego co moze mnie czekac. Oczywiscie modle sie o to, by moje dziecko bylo zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stanleya
to że jest to publiczne forum nie zwalnia od dobrego wychowania. Bo można się anonimowo wypowiedzieć to należy natychmiast komentować i to w sposób niemiły? pozdrawiam dojrzałe brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza siostra
Ala: mam 2 rodzeństwa młodszego ode mnie o 20 lat. moja mama urodziła oboje tuz przed 40, jedno za drugim, nie miała żadnych problemów. a moja siostra cioteczna własnie skończyła 40 i stara sie o dziecko..nie ma reguły co do wieku, a do tego w tzw. dzisiejszych czasach, z dobrą opieka medyczną urodzenie dziecka w tym wieku nie jest juz takim problemem, jak kiedyś. powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza siostra
co ja mówię, wokół mnie jest mnóstwo kobiet, które urodziły ok 40tki, więc nie martw sie na zapas, rób badania, dbaj o siebie i wszystko będzie dobrze :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala, no to supper! Ale trzeba myśleć pozytywnie, wszyscy tylko straszą i straszą dojrzałe mamy, a przecież każdy ma prawo mieć dziecko, tym bardziej że dojrzała kobieta wie co to miłość i odpowiedzialność. Oj przestańcie już z tym Stanleyem, czy jak mu tam, po co prowokować przykre dyskusje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
Dzieki dziewczyny :-):-) :-) Ciekawe czy pozwola mi rodzic naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmarta
ja mysle ze to nic takiego ciaza przezd 40. sama wiem co to znaczy bo mam siostre ktora ma 20 lat a 3 lata temu urodzil nam sie brat i jestesmy szczesliwi a on najbardziej bo kazydy go rozpieszcza maly kochany nasz urwisek Kubuś Pozdrwaiam dbaj o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 35 lat jak urodziłam moją córeczkę :) Alu - gratulacje i trzymam kciuki. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
kciuki sie przydadza :) bylam wczoraj u gina i powiedzial ze to jeszcze nic pewnego, mam przyjsc za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka67
Od jakiegosz czasu szukam informacji na temat późnej ciąży założyłam nawet topik 40letnia mama.Gratuluję odwagi podtrzymałyście mnie na duchu odezwie się bo jestem w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
czesc Serduszko :-) o mnie wiesz juz wszystko :):) i moje zdanie znasz :):) Dodam tylko ze wzorem dla mnie jest moja wychowawczyni z podstawowki ;-) kt. w 8 kl. urodzila synka w wieku 46 lat :) byla i jest wysportowana, miala i ma figure modelki, a do tego dlugie czarne wlosy :-) mieszka kolo moich rodzicow, jej syn jest teraz dorosly :-) lubiany i super gosc :-) To bylo jej drugie dziecko - roznica wieku miedzy nimi 21 lat :-D Starszy syn mieszka daleko i wiem ze kontakt z nim jest ograniczony, natomiast mlodszy odnosi same sukcesy :) i jest powodem dumy calego osiedla ;-) Sciskam cie i patrz optymistycznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Oleńki
Kochana ! O jakim upośledzeniu Ty myślisz? O jakim zespole Downa? Jeśli w Waszych rodzinach nie ma ryzyka chorób genetycznych- ze względu na sam wiek nic Twojemu Dzieciąteczku nie grozi! Dbaj o Was- łykaj witaminki, odpoczywaj, nie stresuj się, dotleniaj się - to najważniejsze teraz. Sama 2 mc temu urodziłam prześliczną i zdrową córeczkę. Mam jeszcze 35 lat ;) . No i myślę, że jeszcze przed 40-tką wyrobię się z braciszkiem lub siostrzyczką dla Oleńki. Na głupie wpisy nie zwracamy uwagi- bo to nasze życie i nasze decyzje a nie jakiś tam internetowych nieznanych psycholi. Powodzenia Szczęściaro :) m*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka67
Ja dopiero zaczełam łykac kwas foliowy i w niedługiej przyszłości wybieram się do gin. ciekawe co on na to, dodam, że jest to mój lekarz od X czasu odbierał moje dzieci i nigdy nie byłam u innego. Zamuwiłam książkę "Komu chłopca komu dziewczynkę" bo nie ukrywam, że marzę o córeczce. Zresztą nie tylko ja moi rodzice mają 6 wnuków w "chłopów nam w rodzinie obrodziło" Pozdrawiam i dziękuję za ciepłe słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka67
_Ala_odezwij się bo ciekawa jestem co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
Inka, myslalam o Tobie :-) Jak Wasze starania?? ;-) Napisz mi maila vwd@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagga
A ja mam mieszane uczucia. Mam 39 lat jestem w ciąży, której nie planowałam i nie potrafię się cieszyć. Zazdroszczę wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erental
Alu , ja rowniez zycze Ci wszystkiego najlepszego i na pewno bedzie dobrze . Ja mam 43 lata i tak mi sie zycie poukladalo , ze dopiero teraz mysle o drugim dziecku . Przezywam obawy i rozterki i tez na forum znalazlam duzo cieplych slow . Mozesz poczytac wypowiedzi na topiku ktory zalozylam : " Czterdziestoletnie kobiety w ciazy ". Tez znajdziesz tam przykre wypowiedzi , ale zdecydowanie wiecej jest zyczliwych . Ciesz sie swoim blogoslawionym stanem . pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy miałam 15 lat a moja mama 38, urodziła najmłodszą siostrę. Wszystko przebiegało prawidłowo, ciąża, rozwój dziecka. Bawiłam ją jak swoje.... wszyscy myśleli, że to moje dziecko, a to siora..he he. Teraz ma 20 lat i jest wspaniałą siostrzyczką!!! Obecnie mam 35 lat dwulatkę i w maju tego roku urodziłam synka. A w przyszłości kto wie...Dodam, iż moja mama wcale nie wygląda na babcie, to głupota!!!! Wręcz ja to odmłodziło!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Ci emcia71 mam39 lat i też po wielu rozterkach zdecydowałam się na kolejne dziecko jestem już po pierwszych starankach ale nie wiem jeszcze czy coś z tego wyjdzie. Potrzeduję takich właśnie potwierdzeń ,że postępuję słusznie tym bardziej, że ostatnio nie jestem w najlepszym nastroju. Dziękuję powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grace 102
czytam czytam i sama nie wiem co myslec Od soboty wiem ze bede miala dziecko 42 lata Balam sie powiklan chorob ale czytajac boje sie mniej Tylko ten wiek mnie przeraza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berrrr
Mam 39 lat i 12 -nia corke i wielkie pragnienie 2 dziecka a ,ale tez mam wiele watpliwosci czy to nie egoizm z mojej strony ze chce miec dziecko w takim wieku, bo kiedy bede miec np.70 lat to ono dopiero 30 w tym wieku niewiem czy bede miec .sily zeby mu np. pomoc w wychowaniu dzieci albo jak bedzie chodzic do szkoly to czy niebedzie miec przykrosci od innych dzieci ze ma stara mama ,bo dzieci sa okrotne,albo czy za 10,15 lat bede miec cierpliwosc czy bede za nim nadazac czy kiedy przyjdze trodny wiek dojrzewania czy dam rade ,i wiele wiele innych zeczy bo fajne miec teraz maluszka ,ale co bedzie za nascie lat.W takim wieku tez wzrasta ryzyko wad wrodzonych,niechec lekarzy ,badanie prenatalne bardzo chce miec jeszcz jedno dziecko ale to tez trzeba brac po uwage ,zaluje ze tak mi sie potoczylo zycie ze wczesniej nie urodzilam ale moze lepiej dac sobie spokuj.Czytalam gdzies w necie opinie dziewczyny ktora opisywala swoje zycie przy boku takich starszych rodzicow i bylo mi smutno bo to nie bylo nic wesolego ,przepraszam za bledy ale pisze z pracy pokryjomu i sie spiesze a jakie jest wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berrrr
Mam 39 lat i 12 -nia corke i wielkie pragnienie 2 dziecka a ,ale tez mam wiele watpliwosci czy to nie egoizm z mojej strony ze chce miec dziecko w takim wieku, bo kiedy bede miec np.70 lat to ono dopiero 30 w tym wieku niewiem czy bede miec .sily zeby mu np. pomoc w wychowaniu dzieci albo jak bedzie chodzic do szkoly to czy niebedzie miec przykrosci od innych dzieci ze ma stara mama ,bo dzieci sa okrotne,albo czy za 10,15 lat bede miec cierpliwosc czy bede za nim nadazac czy kiedy przyjdze trodny wiek dojrzewania czy dam rade ,i wiele wiele innych zeczy bo fajne miec teraz maluszka ,ale co bedzie za nascie lat.W takim wieku tez wzrasta ryzyko wad wrodzonych,niechec lekarzy ,badanie prenatalne bardzo chce miec jeszcz jedno dziecko ale to tez trzeba brac po uwage ,zaluje ze tak mi sie potoczylo zycie ze wczesniej nie urodzilam ale moze lepiej dac sobie spokuj.Czytalam gdzies w necie opinie dziewczyny ktora opisywala swoje zycie przy boku takich starszych rodzicow i bylo mi smutno bo to nie bylo nic wesolego ,przepraszam za bledy ale pisze z pracy pokryjomu i sie spiesze a jakie jest wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×