Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _Ala_

ciaza przed 40

Polecane posty

Gość berrrr
Mam 39 lat i 12 -nia corke i wielkie pragnienie 2 dziecka a ,ale tez mam wiele watpliwosci czy to nie egoizm z mojej strony ze chce miec dziecko w takim wieku, bo kiedy bede miec np.70 lat to ono dopiero 30 w tym wieku niewiem czy bede miec .sily zeby mu np. pomoc w wychowaniu dzieci albo jak bedzie chodzic do szkoly to czy niebedzie miec przykrosci od innych dzieci ze ma stara mama ,bo dzieci sa okrotne,albo czy za 10,15 lat bede miec cierpliwosc czy bede za nim nadazac czy kiedy przyjdze trodny wiek dojrzewania czy dam rade ,i wiele wiele innych zeczy bo fajne miec teraz maluszka ,ale co bedzie za nascie lat.W takim wieku tez wzrasta ryzyko wad wrodzonych,niechec lekarzy ,badanie prenatalne bardzo chce miec jeszcz jedno dziecko ale to tez trzeba brac po uwage ,zaluje ze tak mi sie potoczylo zycie ze wczesniej nie urodzilam ale moze lepiej dac sobie spokuj.Czytalam gdzies w necie opinie dziewczyny ktora opisywala swoje zycie przy boku takich starszych rodzicow i bylo mi smutno bo to nie bylo nic wesolego ,przepraszam za bledy ale pisze z pracy pokryjomu i sie spiesze a jakie jest wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace..to malenstwo Cie omlodzi..bedzie dobrze...dbaj o siebie...o was...❤️a metryka sie nie przejmuj...mamy tyle lat na ile sie czujemy...a Ty bedziesz mloda mama...ciesz sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolecik22
Szkoda, ze nie pomyslalyscie o swoich przyszych dzieciach. Na pewno bedzie im bardzo milo, jak w szkole dzieciaki beda myslaly, ze to babcia po nie przyszla. Moja mama urodzila mnie majac 33 lata i pamietam, ze zauwazylam jako dziecko, ze jest troche starsza od innych mam, mimo iz swietnie wygladala jak na swoj wiek, a co dopiero kobiety rodzace po 40stce...Jezeli brakuje wam celu w zyciu, to nauczcie sie jakiegos jezyka obcego, a nie rodzcie dzieci, ktore potem beda poszkodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz fiolecik, wiele sierot powiedzialoby, ze chcialoby nawet stara matke, niz zycie bez zadnej matki. Mam 41 lat, wiele zainteresowan, wiele mozliwosci o jakich wiekszosc mlodych matek moze tylko marzyc. Bardzo czesto jest tak, ze matka dojrzala calkiem inaczej, bardziej swiadomie podchodzi do macierzynstwa, a to, czy dziecko bedzie sie pozniej jej wstydzilo, to kwestia wychowania i szacunku jakiego nauczy go wlasnie ta STARA matka..........pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolecik22
Tu nie chodzi o wstyd, bo nie sadze, aby mozna sie wstydzic matki ani o Twoje zainteresowania. 20 letnia corka nie powinna miec 60 letniej mamy. Kiedy ona bedzie miala 30 lat, czyli bedzie caly czas mloda kobieta, Ty bedziesz miala 70 lat i prawdopodobnie bedziesz wymagala opieki. Nawet jak bedziesz sprawna i samodzielna, to dziecko bedzie sie czulo zobligowane opiekowac sie Toba, czesto Cie odwiedzac. A moze ona wolalaby wyjechac za granice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alu gratuluje i nic sie nie martw wszystko będzie dobrze. Ja za miesiąc kończe 41 lat a w kwietniu urodziłam synka , jest to moje 3 dziecko. Ja też byłam pełna obaw ale naszczęście dzidziuś urodził sie zdrowy. Ja też zapraszam na topik , który wpisała mama 41. Brawo mama41 za wypowiedż do fiolecika.My za krytyke dziękujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjechac za granice? A co ma wiek do wyjazdu dziecka za granice? Jesli tak wlasnie myslisz, to chyba trzeba wspolczuc wszystkim matkom, ktorych dzieci wlasnie teraz masowo wyjezdzaja za granice. Czy wszystkie te matki urodzily te wszystkie dzieci w poznym wieku? Kazda matka bedzie kiedys stara (chyba, ze odejdzie wczesnie) i co, jak urodzila swoje dziecko w wieku 20-25 lat, to nie musi to dziecko sie nia opiekowac? Nie bardzo rozumiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolecik22
Patrzysz na to wszystko bardzo jednostronnie. Ja tez mieszkam za granica i gdybym musiala sie teraz opiekowac moja mama, to mialabym klopot, bo nie mam jeszcze na tyle ustabilizowanej sytuacji, aby moc wrocic do Polski lub sciagnac mame tutaj. Co innego opiekowac sie rodzicem, kiedy samemu sie ma 40 lat, swoj wlasny dom, duze srodki finansowe, a co innego byc postawiana w takiej sytuacji w wieku 20, 30 lat. Jesli tego nie rozumiesz, to twoj problem, ale szkoda, ze nie postawilas sie przed zajsciem w ciaze w sytacji malego dziecka, ktore bedzie mialo mame w wieku babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Twojego nicku wnioskuje, ze masz 22 lata, ja mam 41, ale miedzy nami jest taka roznica, ze ja juz mam dwoje dzieci, a teraz spodziewam sie trzeciego i musze Ci powiedziec, ze takie osoby jak Ty to sa jednostki (zreszta tylko tu na kafe), ktore patrza na kobiety w dojrzalym wieku i w ciazy jak na dziwolagi. Od dawien dawna kobiety rodzily dotad, dokad byly plodne, to nic wielkiego. Nikt mi nigdy ze swiata realnego nie powiedzial, ze bede dla swojego dziecka babcia, bo to nie prawda. Zawsze bede matka niezaleznie ile bede miala lat, a czy dziecko bedzie sie mnie wstydzilo czy nie, to zalezy tylko i wylacznie ode mnie :) Ja nie patrze na to jednostronnie, poniewaz moja pozna ciaza jest jak najbardziej swiadoma, chciana i przemyslana. Mam jeszcze wiele temu dziecku do zaoferowania, a Ty swoimi postami odbierasz wielu kobietom radosc i marzenia, bo wiele kobiet tak jak ja chcialoby miec jeszcze dzieci. Czy to kolejne, czy to pierwsze. I jeszcze jest jedna roznica miedzy nami :) Mieszkam w stanach, a starsza corka mieszka w Szkocji. Na wiesc, ze zostanie siostra od razu chciala przyleciec do mnie i pierwsze slowa jej byly: Mamo, jesli potrzebujesz pomocy, to niezaleznie od wszystkiego jestem u Ciebie i Ci pomoge :)...........pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda abcia
A ja mam 30 lat i będe niedługo babcią ponieważ ja urodziłam dziecko w wieku 16 lat i teraz moja curka jest w ciąży a ma `16 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRRUDA_42
NIe biorę zwykle udziału w takich rofach , ale jak przeczytałam wypowiedzi bachora w wieku 22 lat to sie we mnie zagotowało! Filecki mogłabyś być moją córkę i oprzyznaję, że gdybym jako Twoja matka przeczytała taką wypowiedź byłoby mi bardzo smutno, że wychowałam takie dziecko. NIestety ja nie jestem matką , nie było mi dane do tej pory, ale cały czas mam nadzieję że jeszcze będę mieć tą szanśę! I co tylko dlatego mam zrezygnować ?? Wszystko moja droga zależy od wychowania ! Ja tez jestem poźnym dzieckiem, może kiedyś mi to przeszkadzało, ale na pewno nie wtedy gdy byłam małym dzieckiem, a jeśłi masz problem to może warto by porozmawiać ze swoją mamą. !!!! a dziecko się ma chyba ni epo to żeby na starośc podawało herbatę do łóżka, albo kapcie n anogi zakładało gdy się schylić nie można!!! Wszytsko zależy od tego jak się dba o sibie i wierz mi znam niejedną 60 latkę, kórej kondycji mogłaby pozazdrościć taka siksa jak TY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bababababab
TRZYMAJCIE MNIE !!! FIOLECIK22 upadłaś NA głowę???? JA MAM 24 LATA I mamę która MA 66 lat i wcale się nią nie muszę opiekować :) jestem z niej bardzo dumna bo urodzić dziecko w wieku 42 lat mając już 6 dzieci to trzeba mieć naprawdę odwagi :) a w tym dwa poronienia miała :( (a w tych czasach wiadomo jaka była medycyna) ale kobieta sie trzyma. i nigdy w życiu się jej nie wstydziłam mimo że zaprowadzając mnie do przedszkola miała już siwe włosy i wszyscy twierdzili że to babcia moja jest he to było i nadal jest fajne :) bo mam trzy kobiety w jednej kobiecie :) Mamę, Babcię i przyjaciółkę powinnaś sie wstydzić fiolecik22- przecież może się zdarzyć tak że twoja mam będzie w każdej chwili potrzebować pomocy bo coś się jej przykrego przydarzy choć z całego szczerego serca jej i tobie tego nie życzę wiesz ja myślę ze to twoja mama jest poszkodowana że ma taką córkę egoistkę jak ty ja będę bronic kobiet w ciąży w takim wieku bo wiem jak dla nich to jest ważne jestem z nich bardzo dumna i kiedyś mam nadzieje że BóG mi da i pójdę w ślady mojej mamy :) a i jeszcze jedno : JA teraz też jestem w ciąży i za 4 dni mam termin porodu :) a żeby było miło to moja siostra starsza o 2 lata jest też w ciąży i ona ma termin na 22 marca w swoje urodziny :) a żeby było jeszcze bardziej miło to moja siostra która ma 40 lat też jest w ciąży i ma termin na 19 lipca :) to szczęście trzeba mieć pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam kolege, ktorego mama wpadla majac 43 lata. kolega mial wtedy 23, jego brat 21 a rodzice oznajmili, ze wpadli. dziewczynka jest zdrowa. kobieta myslala, ze juz nie moze miec a tu taka niespodzianka. dodam, ze po ciazy odmlodniala o jakies 15 lat, widac to po skorze i w ogole. znam ja z widzenia bo czesto roblam zakupy w tym samym sklepie. moj chlopak tez sie urodzil jak jego mama miala juz chyba 38 lat i jakos zyje. oczywicie trzeba patrzec na to tez z tej strony, ze w pewnym wieku robi sie ciezko. moze majac 40 lat jeszcze nie ale 50 lat. tak mowi moj sasiad, ktoremu syn urodzil sie jak mial 34 lata. mowi tak : w pilke juz nie pogram a mam dopiero 48 lat. niedawno wypadl mu dysk ... mama mojego chlopaka powtarza tez, ze jak dziecko jest male to nie ma az tak wielu klopotow ale potem jest duza roznica pokoleniowa i czlowiek nie ma juz sil na wychowaywanie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnies_007
hej jatez mam39 lat i wlasnie zrobilam test pozytywny bardzo sie boje nie wiem jak powiedziec o tym rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnies_007
pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głowa do góry!!!Ja mam 40 lat i baaardzo chcę być w ciąży,ale na razie mi się nie udaje.Ale jak tylko Bóg da to obwieszczę to całemu światu i wcale nie będę martwiła się tym co ludzie powiedzą,że mam tyle lat i spodziewam się dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria67
Ja miałam 40 lat bez kilku miesięcy, gdy urodziło się moje długo oczekiwane pierwsze dziecko, po 13 latach małżeństwa.Już niemal pogodziliśmy się, że nie będziemy mieć dzieci - zastanawialiśmy się nad adopcją. A tu taka niespodzianka, dosłownie jak cud (bo nawet nie chodziłam po lekarzach, nie leczyłam się). Ciąża przebiegała dobrze (brałam tylko magnez, żelazo i potem dopegyt od 8-go mca na nadciśnienie), tylko pod koniec musiałam trochę być w szpitalu bo miałam za wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie miałam i przed ciążą). Dziecko jest zdrowe chociaż mało waży (ale i waga startowa była niska - 2400g). Ja w miarę szybko doszłam do siebie (tylko nie mogę schudnąć do wagi poprzedniej, ale też i za mocno się nie staram - nie ćwiczę). Też czytałam różne komentarze nt. "starszych" mam ale nie przejmuję się tym. Jestem taka szczęśliwa. Pozdrawiam wszystkie około-40-letnie mamy (inne też), życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnies_007
troche mi lzej na sercu jak was czytam kochane jestescie kobitki ale jakos sie nie moge oswoic z to wiadomoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnies-007🌼głowa do góry!Teraz najważniejsze to nie zamartwianie się co powiedzą inni,tylko myśl pozytywnie i ciesz się ,że nosisz swoje szczęście pod sercem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3MO
fiolecik,przeciez dzis coraz wiecej kobiet własnie po 30-tce decyduje sie dopiero na pierwsze dziecko. boz,jak za młoda żle,jak za stara zle. ja piórkuje,to dzieci rodzi sie w jakims sztywno okreslonym wieku???? ja przezyłam maciezynstwo jako nastolatka,urodziłam synów w wieku 18 i 23 lat,a teraz dane jest mi sie tym cieszyc jako kobieta dojzała ,niedługo koncze 35 lat i w sierpniu rodze córeczke:) w miedzy czasie dostałam moja wymarzona prace,kupiłam mieszkanie i nie uwazam,ze moje dziecko bedzie sie mnie wstydziło.tym bardziej,ze zawsze dbałam o siebie i teraz tez mam taki zamiar.nawet bede bardziej zmobilizowana do tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnies_007
hej kobitki dzisiaj powiedziałam swojemu meżusiowi zaskoczyłmnie bo sie nawet cieszy a ze mnie sie śmieje żejapłacze ale dziewczynom jeszcze nie powiedziałam i dziwnie boli mnie brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 3MO
Gratulacje:),tym bardziej,ze córeczka:) 35 lat to super wiek na ciążę,ale 40stka to jak dla mnie zdecydowaniw za późno ,niby tylko 5 lat,ale różnica w funkcjonowaniu organizmu ogromna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki po 30 i 40 rodzace dzieci zycze wam wszystkiego dobrego radosci z macierzynstwa!:):):) Do wszystkich gimnazjalistek plujacych jadem- moja mamuska urodzila mnie w wieku 39 lat.Jestem na tyle zdrowa ze w przeciwienstwie do was mam przed nazwiskiem mgr i biore sie za podyplomowke a potem doktorat:p Wasze matki porodzily was w wieku 20 lat i co z was wyroslo???zawistne wstretne baby:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
se manthodea uważaj :D moja córka jest prawie mistrzynią Polski, chociaż urodziłam ją po 20 :D:D:D no doktoratu jeszcze nie ma, ale kto wie a tak poważnie moja mama ostatnio mi powiedziała, że gdyby nie mój brat (urodziła go mając 40 lat), to teraz byłaby o 10 lat młodsza i zdrowsza... i że w tym wieku, to człowiek powinien już żyć dla siebie, a nie wychowywać dzieci...bo to już nie te siły i nerwy... ale powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka - mnie nie chodzi o sam tytul przed nazwiskiem.Tez urodzilam corke majac 20 lat.Chodzi mi o to ze nieprawda jest ze kazde dziecko ktore rodzi sie po 30-40stce musi urodzic sie z jakims deficytem.Nie wiem kto to w ogole wymyslil ze majac 40 lat dziecko rodzi sie z zespolem downa.Przede wszystkim jest to obarczenie genetyczne ryzyko wzrasta w momencie gdy ktos z rodziny mial downa.Owszem ryzyko jakies tam jest ale kurde w kazdej ciazy jest!20l.kobitki zdrowe silne rodza dzieci chore lub martwe.Poza tym medycyna poszla tak daleko ze w pierwszych tyg.ciazy mozna juz wykryc wady i ewentualnie ropoczac leczenie lub myslec co dalej...Jesli chodzi o wiek sam w sobie.Macierzynstwo w wieku 40 lat jest piekne.Jest dojrzalsze inaczej ta milosc do dziecka sie odczuwa.Jedyny problem to w pozniejszych latach konflikt pokoleniowy ale jak dziecko z matka zyja w ukladzie tzw\"partnerskim\"to i z tym mozna sobie dac rade. Wkurzaja mnie mlode siksy uwazajace sie za Bog wie co.Nie rozumiem w ogole co to kogo moze obchodzic w jakim wieku dziecko mam!Moje zycie i moja sprawa na utrzymanie dziecka ani jedna ani druga madrala nie da bo same sa utrzymywane przez swych rodzicow tylko zapominaja o tym siedzac na kafe:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a Ty urodziłaś dziecko przed 40, że wiesz z autopsi, że to takie piękne? Dobrym teoretykiem, to każdy może być ;) I co to znaczy dojrzalsza miłość? Bo generalnie mi się ta dojrzalsza miłość nie podoba. Już samo sformuowanie zawiera jakąś dozę niesłusznej wyższości :O Bo ta dojrzalsza miłość powoduje, że w większości późne dzieci są specyficzne. Na niekorzyść. Oczywiście nie generalizuję, ale obserwuję je i w porównaniu do dużo starszego rodzeństwa, są po prostu inne. A wszak ci sami rodzice je wychowują, więc coś w tym jest. Matki chwalą się że są bardziej inteligentne. Może tak - bo od dzieciństwa są obkładane rozwijającymi książeczkami, zamiast ganiać się z matką na czworaka itp. Ja z moją córką wywijałam fikołki na trzepaku, a z synkiem nie sądzę, żebym to robiła. 40 latka do góry nogami na trzepaku! To byłby dopiero widok.. :D To, że ktoś późno dojrzewa, to nie jest powód do dumy :D Tylko wina rodziców. Mam w rodzinie wiele późnych matek i wierz mi, wszystkie urodziłyby to dziecko znacznie wcześniej, gdyby mogły cofnąć czas. Łącznie ze mną. A wszak ja jeszcze nie mam 40. :D:D:D Ale wolnoć Tomku w swoim domku, niech każdy rodzi kiedy chce, bo to on będzie wychowywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż ja wczoraj zjeżdżałam z synkiem ze zjeżdżalni :D ale po paru razach się zasapałam... siedziała tam też taka 40 z dwulatkiem jak przyklejona do ławeczki odpieprzona w szpilki chyba 10 centymetrowe i w ogóle na wysoki połysk biedny dzieciak ciągnął ja, żeby się z nim pobawiła w piachu odganiała się jak od muchy "mamusia jest zmęczona, pobrudzi ubranie, ty też pobrudzisz rączki, a w piachu tyle zarazków, pobrudzisz nowe spodenki, chodź lepiej do domu poczytamy książeczkę" i za parę minut zwinęła dzieciaka i oddaliła się, a on patrzył tęsknie. a w piaskownicy siedziały chyba ze 4 młode matki i bawiły się ze swoimi dziećmi, które były uśmiechnięte i brudne taka jest właśnie różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka- podobno tyle ma sie lat na ile sie czuje...Mozesz miec 19 lat i zachowywac jak stara oma a mozesz miec miec 70 lat i tryskac energia.Moja mama ma dzis 69 lat i zapyla na rowerku na dzialke na drugi koniec miasta.Jest niejeden samochod w rodzinie ale nie ona woli dla zdrowia pojedzic na ciezkim gracie.Ma kolezanki tez emerytki z ktorymi spotyka sie 2 razy w mcu.Wychodzi do teatru kina pojdzie na piwko ze mna chociaz moglaby byc moja babcia a nie mama.Ma specyficzne poczucie humoru- jak rzuci swinskim kawalem w towarzystwie to nie wiem czy mam sie smiac czy chowac.Moi znajomi bardzo ja lubia bo jest gryfna zywa babka. Nadal bede uwazac ze wiek nie ma znaczenia w kwestii rodzenia dziecka tu chodzi o charakter werwe a nie lata.Zreszta pewnie nie raz nie dwa spotkalas sie z \"gnojeniem\"20 l.matek na kafe.Acha- czasem zdarza sie tak ze kobieta leczy sie na nieplodnosc dlugie lata dobiega 40 i bach okazuje sie ze w ciazy jest.Wymarzonej wyczekiwanej i co ma usunac bo bycie w ciazy w tym wieku jest sprzeczne z oczekiwaniami naszego nietolerancyjnego spoleczenstwa?:-o Urodzilam synka w wieku30 lat:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×