Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Wanka

Kiedy najwcześniej robiłyście test ciążowy

Polecane posty

cześć dziewczyny, nie odzywam się, bo nie mam ostatnio humoru powtórzyły mi się dwa razy znowu plamienia :( jestem zdenerwowana i codziennie modle się, żeby nie zobaczyć znowu krwi kontaktowałam się ze swoim lekarzem i muszę znowu brać luteinę + aspargin, więc biorę i czekam jak na szpilkach, żeby w końcu przeszło idą święta a ja nie mogę nic nawet posprzątać, na spacerach z córką myślę tylko o tym gdzie tu by usiąść i odpocząć, ehhhh i co chwile pukam w brzuch, żeby poczuć czy dzieciak się rusza nerwy, nerwy, nerwy, nerwy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
preegers, powiem ci, że dobrze, że w końcu wykryli ci hiperprolaktynemię. Przykro mi, że to napiszę, ale raczej na 100% straciłaś dzidzię przez hiper:( tak więc wychwalaj niebiosa, że w końcu zdiagnozowali. Ja już duuużo wczesniej o tym pisałam, że to najczęstsza zmora kobiet i trudności z zajściem w ciażę, dlatego pisałam o suplemencie diety naturalnym obniżającym prolaktynę Castagnus, bo nie trzeba badań, żeby troszkę sobie obiniżyć prl naturalnami ziołami i wiele kobiet zachodzi w ciążę na castagnusie. prolaktynemii nie widac gołym okiem, okres ma się zwykle (u mnie niestety nie) regularnie i wszystko niby jest ok. Tylko badania krwii i to szczegółowe mogą wykazać nieprawidłowość. Pregg, powiedz mi, którą prolaktynę masz podwyższoną,bo to ma wielkie znaczenie. Robiłaś test z obciążeniem po godzinie? bada się wtedy PRL na czczo, a potem dostaje się tabletkę i po godzinie bada sie znowu PRL. Ta tabletka to tzw. składnik stresowy, który bada jak przysadka mózgowa zachowuje się pod wpływem stresu. Moja przysadka na czczo pracuje świetnie, prolaktyna jest niska, dopiero po tabletce (czyli w życiu w sytuacjach stresowych) szaleje, bo prolaktyna wzrosła 14krotnie, tzn,że przysadka wariuje i działa na nieziemskich obrotach i powoduje to blokowanie owulacji, brak okresu itp.... Jeśli twoja prolaktyna na czczo jest wysoka, wówczas dzieją się rzeczy o których piszesz: bolą piersi i leci z nich normalne mleko... Nie zapominajmy, że prolaktyna jest tym hormonem, który powoduje nabieranie mleka w piersiach po ciąży - podczas karmienia piersią. Wtedy nadmiar prolaktyny jest jak najbardziej wskazany, pożądany i zdrowy (ale tylko wtedy....). W innych wypadkach a szczególnie dla kobiet starających się o dziecko prolaktyna powinna być niska. Twoje dolegliwości na pewno znikną lub zmniejszą się jak zaczniesz brać leki (po paru tygodniach). Zajdziesz na pewno w ciążę i utrzymasz ją, bo leki będziesz kontynuowała również w ciąży ale zmniejszała powoli dawki. To lekarz ci dokładnie powie. Ale jak zajdziesz w ciążę, pamiętaj, żeby dalej brać leki na PRL. Odstawienie ich spowodowałoby poronienie. Jesteś na dobrej drodze do wyleczenia i zajścia w ciążę. Powodzenia! I prolaktynemia nie jest taka straszna. Z twojego opisu mniemam, że masz wysoką prolkatynę tą na czczo, a tej po godzinie nie miałaś badanej? ja nie mam takich dolegliwości jak opisujesz, w ogóle nie bolą mnie piersi, bo ja mam prl wysoką ale dopiero w sytuacjach stresowych. Poza tym leczę się, biorę bromergon od paru miesięcy i jestem spokojniejsza. Ostatnio zapomniałam kilka dni pod rząd:( muszę sobie je postawić gdzieś na widoku, bo wiecznie zapominam ich brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wełna, leż kobieto ile się da. siedź i nie biegaj za córcią. jeśli plamień nie powstrzymasz będziesz leżeć, ale w szpitalu. po co ci to? zaangażuj brata, mamaę, siostre kogo tam masz w opiekę nad małą a ty leż.naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silu ja Ci podam moje wyniki, norma przed obciazeniem to 1,3-25 ja mam 26,34 a po obciazeniu jest 334,89. Pewnie jest tak wlasnie jak mowisz. Ja do tej pory mialam regularne cykle dopiero te 4 mi sie spozniaja, coraz bardziej. Biore dostinex co tydzien po pol tabletki w niedziele, wiec pewnie jakis rezultat bedzie w przyszlym miesiacu dopiero. Ale nie wydaje mi sie zebym w tym i tak zaszla, bo malo jest staranek. A z tego co lekarz podejrzewal jest wlasnie tak jak mowisz ze poronilam przez podwyzszona prolaktyne. Dobrze ze mi powiedzialas zebym nie przestala brac tego leku. :) Naprawde jestes taka pomocna ze az jestem w szoku! :) Dziekuje ;* Welna kochana, ja wiem ze bedzie wszystko dobrze tylko musisz faktycznie wypoczywac! :) Trzymam caly czas kciuki za Ciebie i Malucha! Na pewno wszystko sie ulozy, tylko mamunia musi troche bardziej o siebie zadbac i sie zrelaksowac! Wierze w Was! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pregg, Twoja prolaktyna wyjściowa na czczo jest już za wysoka:( niestety, a po obciążeniu (czyli w sytuacjach stresowych) wzrasta ci 12krotnie:( czyli też źle. W normie jest wzrost 5krotny (max). Moja po obaciążeniu wzrasta 14krotnie, więc nawet więcej niż twoja, tylko że ja mam wyjściową w normie, ale to jeden pieron. Oba przypadki są beznadziejne, bo utrudniają zajście w ciażę, trzeba brać leki i kontrolować. Ale ja zaszłam w ciazę i donosiłam (wtedy brałam właśnie Norprolac na PRL i na tym zaszłam...) więc i tobie się uda!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pregg, cieszę się, że mogłam pomóc. Pocieszające jest to, ze wiesz i leczysz się. Zobaczysz jak szybko zaciążysz i donosisz zdrową dzidzię. I pamiętaj stres nie pomaga prolaktynemii, więc staraj się relaksować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pregg, powiem ci jeszcze jedno - jak zaczęłam brać Norprolac, to zaszłam w 1 cyklu starań:) więc weź no dorwij tego swojego kochanego chłopa i postaraj no się bardziej! te leki obniżające prl działają świetnie, a szczególnie na początku, bo organizm reaguje na coś lepiej, kiedy nie jest przyzwyczajony do takiej broni:) staraj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram sie staram, ale tak naprawde to nie wiem nawet czy jestem jeszcze przed owu czy po:( wczoraj robilam test owu, i zupelnie nie bylo tej drugiej krechy, kilka dni temu jeszcze byla taka jasna. wiec podejrzewam ze mialam juz owu, ale nawet nie wiem kiedy, co i jak... moze to i lepiej, ze nie wiedzialam kiedy byla i po prostu robilam wszystko na luzie. Troche mnie kusi zeby sprawdzic czy przypadkiem nie mialam normalnego cyklu czyli 30 dni i zatestowacw srode, chociaz wiem, ze to pewnie bardzo glupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muna a co u Ciebie robilas dzisiaj test? Jest @? Misiaczek jak sie czujesz? Myslisz ze zaszlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki moje, alez sie za wami stesknilam wszytskimi!!!! Welna dbaj ty mi o siebie, nie biegaj, nie chodz, najlepiej tylko oddychaj ;), ale powaznie, to staraj sie osczedzac jak sie da, wiem ze t nielatwe przy 3 letnim dziecku, ale musisz dac rade rozumiesz, nie ma innego wyjascia jak szczesliwie i do kocna utrzymac ciaze!!!! Siuletta, dzieci mojego meza sa w wieku 12 lat corka i 9 lat chlopiec, dogaduja sie swietnie, moja corcia wpatrzona w swoja starsze siostre jak w obrazek, ona czyta jej do snu, bai sie z nia, opiekuje... lecz niestety bywaja u nas tylko raz w roku, tak srednio, no czasami sie zdarzy, ze ich mama zazna odrobine pozytywnej energii i zgodzi sie np na jakies dodatkowe ferie, wiec jest szansa, ze bede u nas jeszcze latem ;) Trzymam za was wszytskie kciuki!!! U mnie zas chyba juz po plodniakach, sama nawet nie wiem, bo tak sie rozluznilam, ze nie wiem ktory to moj dc ;), poza tym zbieram sily i trenuje nieco moja zakurzona kondycje, poniewaz od przyszlego poniedzialku bede wozic i odbierac corcie z przedszkola, rowerkiem, czylli 4 razy dziennie po 4 km ;) hihihihi z wozkiem przy rowerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pregg, nie pocieszę cię, ale przy hiperprolaktynemii, owulacji często nie ma...a na pewno nie ma jej w każdym cyklu. Dopiero przy lekach/po 2mc leczenia lub często już w 1 cyklu leku (od nowego cyklu), owulacja następuje. Wg testow owu, które przysłała mi margotka, również owulacji nie miałam w tamtym cyklu (zapomniałam kilku tabletek bromergonu;/). Ale teraz zamierzam równiutko codziennie brać lek i liczę na owulkę. Niestety nadmiar prolaktyny blokuje uwolnienie jajeczka:( to jak masz w ciążę zajść? bierz leki i się staraj. Na pewno wtrafisz. Daję ci max 3 mc na zajście w ciążę. 3maj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam teraz o tej hiperprolaktynemii, i faktycznie wiekszosci kobiet po lekach udaje sie zajsc w ciaze w ciagu kilku miesiecy. Ale duzo osob pisze ze leki trzeba przestac brac jesli zajdzie sie w ciaze, wiec jak bede szla po kolejna recepte na dostinex musze sie koniecznie zapytac lekarza, a jesli zobacze 2 krechy w przyszlym tyg od razu dzwonie do niego i sie pytam co robic:) Silu a czy po jakims czasie trzeba zrobic jakies badanie kontrolne prolaktyny zeby sie upewnic czy spadA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick..................wiek..........cykl starań..............termin @ Muna.................33...............17................. ..........26.03 Misiaczek2507......20................3................... ........28.03 teacher26............26...............3.................. ..........01.04 preggers ............23...............4.............................0 6. 04 gosiak666 ..........26...............6................... ..........13.04 magduniaa..........25...............3.................... ....... 23.04 Mamusie : nick.....................wiek.............cykl starań.......termin porodu Margotka9022.........26..................3............... ....... 9 sierpień Doti .....................24..................5.................. ....19 sierpień wełna....................30 .................3......................7 wrzesień roxikct.................21..................3............ ..........21 wrzesień Racuszekkk26.......26...................2................ ........10 listopad Majeczka_83........28...................5................ ........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muna..................33..............17................. ..........26.03 Misiaczek2507......20...............3................... .........28.03 exe....................33...............1............... ...............30.03 teacher26...........26...............3.................. ..........01.04 preggers ............23...............4.............................0 6. 04 Majeczka_83........28...............6.................... .........10.04 gosiak666 ...........26...............6................... ..........13.04 magduniaa...........25...............3................... . ....... 23.04 Mamusie : nick.....................wiek.............cykl starań.......termin porodu Margotka9022.........26..................3............... ....... 9 sierpień Doti .....................24..................5.................. ....19 sierpień wełna....................30 .................3.......................7 wrzesień roxikct..................21..................3........... . ..........21 wrzesień Racuszekkk26.........26..................2............... . ......10 listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdunia strasznie mi przykro, ale tak jak tu wszystkie dziewczyny zwiastuje, niedlugo wszystkie zaciazymy w koncu wiosna! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pregg, nie można odstawiać OD RAZU leków na prolaktynę w przypadku ciaży. Stopniowo pomalutku tak, ale nie można od razu, bo poronisz. Zapytaj swojego lekarza,ale ja mam tą informację od mega znanej pani profesor endokrynologii i mogę cię zapewnić, że mam rację. Ja brałam Norprolac będąc w ciąży przez miesiąc, powoli odtsawiając (pół tabletki) aż w końcu odstawiłam całkowicie. Wiem, że niektóre kobiety muszą brać całą ciążę te leki, nie szkodzą one dzidzi, bo bez nich może się zrobić guz na przysadce mózgowej. Ale zawsze należy pytać się lekarza. Nie czytaj za dużo, każdy przypadek inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exe
Majeczka , dzieki sliczne : ))) Pozdrawiam Cie rowniez. Gotowa do kolejnej walki? : )))) Silu, tak tez zamierzam, uwierzyc w przeznaczenie : ))) A Ty dzieci juz masz? Starasz sie? Nie ma Cie w tabelce? Welnianykamyk Ty moze lepiej usiadz na tylku : ) wez sie za szydelkowanie albo czapke zrob welniana na przyszla zime ; ) Oszczedzaj sie slonko! Nie szalej : ))) Teacher ja kolo 30 powinnam miec @ podobnie jak Ty, wiec do dziela! Moze uda nam sie zostac mamusiami w tym samym czasie : )))) Pregg ma racje, wiosna idziei tez mam wrazenie, ze niedlugo cos z tych naszych jajeczek sie wykluje : )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exe
Ja raczej tez nie sadze by mi sie tym razem udalo. Wczoraj byly przytulanki i pojawily sie plamienia. Nie wiem czy to na @. Nie pamietam kiedy ostatnio dostalam @ przed terminem, zazwyczaj mi sie opoznial a tu masz! Z tym ze caly czas nie wiem czy to @ czy cos innegobo dzisiaj sladow nie ma. W ogole mam wrazenie, ze jakas zmeczona jestem, glowa ciezka, jajniki, sama nie wiem czy bola bo trudno to bolem nazwac, ale cos tam odczuwam, dodatkowo jakies tak jakby male kolki boshe.nie mam pojecia co to :/ Mam nadzieje, ze zadna infekcja : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem, dlatego tak jak pisalam, na pewno jesli zobacze 2 krechy od razu dzwonie do lekarza i sie pytam o dostinex i umawiam na wizyte! :) Dziekuje Ci za wszystkie info. Sa naprawdę przydatne, nie chce za bardzo czytac tego co pisza na innych forach , bo wiem,ze niektorzy pisza tylko zeby przestraszyc. W nastepnej ciazy, na pewno postepowala duzo uwazniej niz przy pierwszej, a na szczescie mam takiego super lekarza, ze moge do niego dzwonic z kazdym pierdnieciem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exe a nie masz ochoty juz zatestowac? ;p Ja chyba oszaleje przez te 2 tygodnie. w zasadzie juz 12 dni;p Chcialabym znowu miec cykle 30dniowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exe
Preg, mysle o tym co 5 min ale te krwawienie mnie jakos zniechecilo. Nie wiem co o tym myslec. 2 tyg to cala wiecznosc, wiem cos o tym. Nie wiem jak Wy to jeszcze nerwowo wytrzymujecie hahah To moja pierwsza proba a juz dostaje swira hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exe, tak mam najcudowniejszego synka na świecie, który ma 1,5 roczku. Biega, skacze, woła mama i śpi wtulony we mnie w nocy, kiedy budzi sie, szuka rączkami czy jestem obok i całuje mnie w oba policzki, kiedy się do niego uśmiecham, śmieje się całą buziunią, jest całym moim światem. Na imię ma Oliwier, choć wołam na niego moje Oliwierunie;) Marzę o drugim dziecku, bo posmakowałam co to znaczy kochać własne dziecko. Naprawdę staracie się wszystkie o coś wspaniałego, ja już znam ten smak i cóż...chcę więcej... Mąż powoli przekonuje się do moich próśb, nie mogę nazwać się starającą, bo na razie ja tylko bardzo chcę, a mąż średnio, a do tanga trzeba dwojga. Nie zabezpieczamy się za bardzo, ale czasami mąż przerywa. Jakoś jeszcze nie wpadłam, choć bardzo bym chciała. A chyba najbardziej bym chciała, aby mąż chciał tak bardzo jak ja. On cieszy się naszym skarbem i na razie jest szczęśliwy. Ja również, choć jestem juz gotowa i bardzo pragnę drugiej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exe Faktycznie! Tak naprawdę możemy razem zatestować :) Kiedy robisz testa? Mnie korci strasznie... Jak zwykle z resztą :P Ciekawa jestem strasznie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exe
Silu, fajnie, ze masz Oliwierka : ) Dla Ciebie drugie podejscie pewnie bedzie juz mniej stresujace : ) Slicznie to wszystko opisalas. Dla mnie do tej pory, dziecko bylo synonimem placzu, nieprzespanych nocy i smierdzacych kupek : ))))Wiem jak to jest byc corka, ale byc mama to brzmi jak abstrakcja. Jakos nie moge sobie tego wszystkiego wyobrazic : )))) teacher ... Ciebie goraco dopinguje i nie obraze sie jak zdecydujesz sie mnie wyprzedzic. Ja to raczej wypadne z tych rozgrywek bo plamie : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exe, ten płacz to najpiękniejszy dźwięk pod słońcem, te nieprzespane noce to wyrażanie miłości do dziecka, a kupki nie śmierdzą...kupki Twojego skarba pachną i nawet nie wiesz jaką mam radochę kiedy moje dziecko zrobi kupkę. Teraz jest taki słodki, że zawstydzone oczka patrzą na mnie, a rączki pokazują na pieluszkę, a kiedy chcę mu zmienić pieluchę, ucieka przede mną bo się wstydzi:) dziecko to takie małe żyjątko, od pierwszych chwil życia przejawia takie "dorosłe gesty", ale to, że wszystko jest takie nieporadne i niewinne owija się w taką nieziemską słodycz, którą tylko dumna mama czuje patrząc na swoje dziecko. No i dla Ciebie Twoje maleństwo będzie zawsze najpiękniejsze. Teraz pewnie jak patrzysz na zdjęcia innych dzieci, to myślisz że są śliczne. Oj nie...:) nie są ani trochę ładne, bo ładne to dopiero zobaczysz po porodzie. Mówię ci:) Powodzenia! Tak mniej mam stresu związanego z zajściem w ciażę, bo jedno szczęście już mam i dziękuję za niego codziennie. Mam 29 lat i jeszcze mogę sobie na upartego z rok poczekać, choć czuję, że lada moment zajdę w ciażę, bo bardzo o niej marzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Welna jak sie czujecie z maluchem? Misiaczek jak u Ciebie ? Jakies oznaki @ albo ciazy? Jutro mozesz testowac!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki :) Pregg u mnie Cisza przed burzą , żadnych oznak na @ ani nawet na Ciążę , jedynie biały śluz ale to raczej nic przewidującego . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
preggers dziękuję :) czujemy się ok, tzn. plamienia narazie u mnie ustąpiły, a ja z duszą na ramieniu modlę się, żeby już tak zostało... postaram się więcej odzywać, teraz przez to wszystko jakoś nie miałam humoru i weny żeby pisać ale cały czas trzymam za Was kciuki i oczywiście wszystko czytam na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pregg mam takie pytanko bo mieszkasz nie daleko , może masz znajomych jakiś co chcieli by kupić działkę budowlaną . Bo mamy na sprzedaż w Baninie a teraz ciężko o klienta ,dlatego trzeba próbować na wszystkie sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×