Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młoda....

leczenie endometriozy

Polecane posty

Gość BetiQ5344
Uzywaliscie preparatu o nazwie Danazol Polfarmex? No bo wyszukiwalam opinii na temat tego produktu i nie wiem co myslec. Moze mozecie cos opowiedziec mi o tym produkcie? Warto go kupowac, znacie jakies zamienniki? Tu jest troche informacji o Danazol Polfarmex: http://www.listalekow.pl/danazol-polfarmex/ - uwazacie, ze warto sie tym zasugerowac? Nie w smak mi sie naciac i zmarnowac bezsensownie siano, dlatego pytam Was o rade. Dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betiq - cały temat jest o danazolu, przeczytaj poprzednie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka_30
Witam Stwierdzono u mnie Endo w maju zaczęłam brać Danazol i zbliżam się ku końcowi tzn. zastosowano u mnie półroczną terapię tym lekiem po 2 tabletki dziennie. Większych skutków u siebie nie zauważyłam oprócz tego iż przytyłam 6 kg ale to tylko na plus bo jestem osobą bardzo szczupłą, czasami miewałam nudności i zgagę ale to sporadycznie biorąc pod uwage fakt czego się naczytałam to u mnie wszytko było ok. Endo stwierdzono u mnie po drugiej laparoskopii przy pierwszej lekarz chyba był ślepy bo stwierdzono u mnie zaawansowaną . Chciałam sie dziewczyny dowiedzieć jak u Was po skończeniu kuracji? Dodam, że to wszystko to po to aby mieć dzidziusia. Wiem ze po terapii mam jakieś 2-3 miesiące na zajście w ciąże zanim endo wróci a co jak wróci znowu Danazol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po wyczerpaniu środków farmakologicznych ,dostępnych na naszym rynku, po utracie tysięcy złotych u dr.hab ginekologii, zaczęłam się interesować zdrowym stylem życia, naturoterapia itp.w które nie wierzyłam kiedyś…. Zastanawiające jest to jak człowiek chętnie sięga np.po tabletki które wywołują menopauzę tylko dlatego że lekarz medycyny tak chce a już np. po pestki moreli, czy ostropest plamisty sięga na zasadzie ” i tak mi to nie pomoże przecież to ziółka, przecież to naturalne”… W każdym razie długo by pisać, ale ja jestem stałą klientka w sklepie z naturalną żywnością odkąd choruję . Poczytajcie sobie o wit.C w proszku ,o aloesie do picia, o wit.D, wit.K2, spirulnie -czyli tzw.chlorelli, o oleju lnianym, o oleju z kiełków pszenicy o cynku………Noż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę że pakują lekarze w kobiety masę chemii….we mnie też pakowali i co? i nic endometrioza się odnawiała. Na razie ją uspokoiłam naturą,,dlatego chętnie się dzielę tą „metodą”. Każda niech znajdzie swój sposób, ale błagam to co mówią lekarze przeanalizujcie zawsze dwa razy zanim np.będziecie brać tabletki hormonalne które masakrują wątrobę ,która jest odpowiedzialna za produkcję hormonów, estrogenów. Jak z chorą wątroba mamy marzyć później o dziecku lub o prawidłowej gospodarce hormonalnej?? może mi odpowie jakiś lek.med.?? ps. Zapomnijcie chorując na endometriozę o kawie, papierosach, alkoholu, przetworzonym jedzeniu – tego też wam nie powie lekarz medycyny, ale już kobieta któa przeszła koszmar chętnie… Pozdrawiam Was dziewczyny TRZMAJCIE się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty tez sie trzymaj! Madrze napisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy możesz napisać coś więcej o stosowanych naturalnych środkach? Jakie ilości, jak długo, co konkretnie? Pozdrawiam, Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem ciekawa... Proszę o rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiNyam
Witam wszystkie Panie i kolezanki z Polski ,mam 23 lata od 5 lat staram sie o dziecko , aktualnie od 7 lat zyje w Niemczech zawsze slyszano ze tu sa lepsi lekarze ale jadnak jak dla mnie to samo co w Polsce , bylam tu u niejednego ginekologa specjalisty z dyplomem , zawsze stwierdzano u mnie infekcje , mialam zawsze bole przy menstruacji ,czasami przy dniach plodnych ,mniejsze z tym kobitki nie jeden mowil specjalista jestem zdrow jak ryba w koncu ok.miesiaca przyszly mi bole az wyladowLam tu na klinice w izbie przyjec ok powoedziano mi moze cos zatkane poniewaz powiedzialam tej specjalisce ze staram sie o dziecko ne wiem czemu mam takie bole nie raz itd stwierdzila ze zatkane cos moze byc ,dala mi ulotke do kliniki zyczen dzieci i kazala termin zrobic natychmiast na laparoskopie i histeroskopie zrobilam termin max dwa tyg i zaraz miala ten zabieg/operacje i wyszla Endometrioza . Zalamalam sie jak zaraz przyszla specjalistka i mi powiedziala to ale kazala mi zrobic termin do ginekologa za tydz poszlam do specjalisty sama dala list z adresem takze poszlam obejrzala ze w porzadku rany sie goja w podbrzuszu i przeczyta!a list ze szpitala jedynie powiedziala ze jak dostane okres mam przyjsc na badania krwi hormony sprawdzic i zobaczymy i terapie zaczniemy robic i ja tak sie rozpisalam do was bo jestem ciekawa czy ktoras z was juz probwala terapie jak to dokladnie idzie , co robia na ta terpie bo jeszcze nie dostalam okresu a cieawa jestem po prostu... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ubiegłym roku lekarka stwierdziła u mnie endometrioze. Przez wiele lat nie mogłam zajść w ciążę, potem doszły krwawienia międzymiesiączkowe, krwotoczne miesiączki. Lekarka nic mi nie wyjaśniła, od razu poinformowała mnie, ze muszę przyjmować hormony. Nie zgidzilam się. Wiele lat wcześniej po tabletkach anty przyjmowanych latami miałam poważne problemy z ciśnieniem, wątroba, przeszłam operację i leczylam się długo u kardiologa. Nie wyraziłam zgody na leczenie hormonalne a lekarka nic nie zaproponowała. Temat jest uspiony. Czasem się boję, powinnam chyba pójść do innego lekarza. Czy któraś z pań nie leczy endometriozy hormonami? Co w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze zbyt dużo nie zaproponują. Albo skrobankę albo hormony. A czy stosowałyście może castagnus? Zaczęłam brać, ale po 2 tygodniach za duzej różnicy nie widzę. Podobno bierze się to co najmniej 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika_975
Polecam Wam skorzystać z popularnej metody leczenie endometriozy dzięki laparoskopii - w Polsce najlepsze operacje wykonują podobno w KCM Clinic - http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/ginekologia,139.htm - na pewno warto spróbować albo chociaż pozyskać szersze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angeliza
Dnia 19.04.2006 o 19:50, Gość Młoda... napisał:

jeśli leczycie endometriozę tabletkami anty, napiszcie jakimi.. Słyszałam coś o Cilest, ale nie wiem na pewno...

witam, zaczęłam leczenie tabletkami Bonadea. Któraś z Was miała, zadziałały? Chcę po zakończeniu leczenia zajść w ciąże, tylko czas mi ucieka.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×