Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marchewkowa

cholesterol 298!!!!!! co robić?

Polecane posty

No cuż,ja mam 44lata waze 60kg.A mój cholesterol wynosi aż 297.Prosze powiedzcie mi co mam przy tym jesc i co zrobic aby go jakos zwalczyc w jak najszybszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tez mam, niestety, wysoki cholesterol-290! I na dodatek wysoki LDL-ostatnio 220, HDL tez wysoki - 75 (chociaz ten pozytywny). Bralam rok statyny, zadzialaly bardzo szybko, potem powoli zmniejszalam dawke, przy tym oczywiscie dieta i zmiana trybu zycia, az do calkowitego odstawienia. NIestety, po 3 miesiacach wynik znowu taki sam jak przed braniem statyn: wszystko wrocilo do tych samych - wysokich - poziomow. Wiec znowu jestem na statynach. Wydaje sie, ze jest to u mnie dziedziczne, chociaz ani rodzice ani rodzenstwo nie ma tego problemu, moze wiec dalsze pokolenia, ale kto wtedy badal cholesterol? Wiec nie wiem tak naprawde \"po kim to\". Jesli chodzi o diete, to nalezy jesc chudo, zrezygnowac ze smazonych potraw na rzecz gotowanych i duszonych. TO da sie zrobic, na poczatku troche jest trudne. Trzeba jesc duzo ryb (duszonych albo gotowanych oczywiscie) - z 3 razy w tygodniu, mieso to drob i tylko od czasu do czasu chude czerwone mieso (np. poledwica wolowa bardzo krotko przysmazona-2-3 min) bo w koncu czerw mieso tez jest potrzebne. Duzo warzyw - ot, tak - ogolnie chudo i nie smazyc. I zredukowac slodycze. Ciekawa jestem czy w koncu wymysla jakies lepsze leki niz te statyny! A czy ktos slyszal o jakis alternatywnych metodach obnizania cholesterolu? Tylko nie piszcie o diecie, bo stosowałam scisla i nie dzialala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 warunki do spełnienia: 1) prawidłowe odżywianie 2) wysiłek fizyczny rekreacyjny na poziomie potu 3) hihiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4) pozytywne nastawienie psychiczne Szczegóły na poniższej www w odpowiednich tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ==ixi===
Ja tez mam wysoki cholesterol.Jak sie dowiedziałam,że mam wysoki to miałam wynik 297-całkowity,65-hdl,167 ldl.Było to 3 lata temu .Ale olałam te wyniki całkowicie,dopiero od ubiegłego roku jak zaczęłam sie żle czuć to sie rochę wzięłam za siebie.Zaczęłam zażywać kapsułkiz czosnkiem,omega 3,olej lniany i sporadycznie olej z wiesiołka.Sprawdzałam miesiac temu czy mi się cholesterol poprawił i moje wyniki na chwile obecną to:całkowity 258,hdl 68,ldl 164.I troche sie martwię,bo niewiele mi sie te wyniki poprawiły.Czy ktos zna jakies inne niefarmakologiczne sposby zbicia tego świństwa?Dodam jeszcze,że nigdy nie jadłam tłusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinka31
W diecie majacej na celu obnizenie poziomu "zlego" chlesterolu starajmy się, przede wszystkim, jeść regularnie i nie zapominajmy o drugim śniadaniu. Jeśli bowiem organizmowi nie dostarczymy koło południa sytego posiłku, podczas obiadu grozi nam przejedzenie. Wielu z nas zaniedbuje jednak ten obowiązek. W ferworze pracy zawodowej bardzo często ignorujemy oznaki głodu lub zaspokajamy go czekoladowymi batonami. Tymczasem nawet 25% ich masy mogą stanowić tłuszcze nasycone, które powodują wzrost stężenia cholesterolu we krwi. Rozwiązaniem jest więc przygotowywanie do pracy kilku kanapek. Robione na pełnoziarnistym pieczywie z liściem sałaty, szynką, ogórkiem i pomidorem dostarczą naszemu organizmowi niezbędnych węglowodanów. tak wklejam, bo wydaje mi sie to istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9/10
ixi, moze to wina nadwagi, palenia papierosow, zbyt malej aktywnosci fizycznej?? nie wystarczy jesc malo tluszczow nasyconych, ale trzeba je rownowazyc w diecie tluszczami wielonienasyconymi, gdyz to one obnizaja poziom "zlego" cholesterolu we krwi, zmniejszając tym samym ryzyko miażdżycy i zawału serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phoebe44
Ja stosowalam Flore pro.active - te specjalna na obnizenie poziomu cholesterolu. Teraz jem na zmiane te specjalna i te standardowa, w zoltym opakowaniu. Z wynikami coraz lepiej, choc poki nie rzuce palenia do konca to nie wiem jak bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JPP
jaka kontrola skoro wciąż palisz??? flora owszem, może pomoc w obniżeniu LDL, ale tak naprawde dziala wtedy, gdy podejmiesz wiekszy wysiłek – zwłaszcza rzucenie palenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ====ixi===
Cześc wszystkim,chciałam wam powiedzieć,ze niestety ale zaczęłam stosować statyny,bo pomimo wszelkich sposobów nie udało mi się obniżyć cholesterolu.Pozatym zaczęły mnie boleć nogi i żyły i ssię wystraszyłam,że to zaawansowana miażdżyca.Ale ostatnio przestały mnie bolec zyły. Mam do was pytanie innego typu:co może oznaczac zbyt niski poziom cholesterolu to znaczy 104,4 przy normie minimum 140,bardzo sie boje bo mój mąż odebrał wyniki i taki cholesterol mu wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osobiscie poznalam pewnego
pana, ktoremu spadl cholesterol z ok 300 do normy po spożywaniu dziennie ok. 3 lyzek oliwy z pestek winogron. czasami dodawal do tego sok z cytryny. Nie stosował zadnych lekow ani innych specyfików. ponadto HDL wzrosl ponad normę. Widziałam jego wyniki, więc to nie ściema. a tak swoją drogą- chyba napisze o tym doktorat;) ciekawe zagadnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterianka9389746
Ja dostałam jakiś czas temu na e-mail reklamę preparatu niski choresterol + gynostemma - pomyślałam, że pic jak zawsze ale jednak obejrzałam tą stronę i kupiłam preparat. Efekty są niesamowite!!! Lekarz był pod wrażeniem, że tak szybko cofa mi się miażdzyca, na którą chorowałam! Polecam, wpiszcie sobie w google niskichoresterol albo macie link do preparatu jaki kupiłam: http://www.niskicholesterol.pl/p/536/strona/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypranie mózgów
ciekawy jestem kafeterianka9389746 jak ten zdumiony lekarz stwierdził że cofa Ci się ta miażdżyca, bo z tego co mi wiadomo za bardzo stwierdzić się tego nie da, do póki nie dostaniesz zawału i Cie nie otworzą.... a może po prostu sama jesteś właścicielką preparat tej strony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika280389
a jakie są normy w poziomie cholesterolu, bo dziś odebrałam wyniki i wyszło mi 196. czy to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolciak
Dopuszczalna norma jest 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla wszystkich
pod linkiem vademecum zdrowia, radzę znaleź t. Prostacyklina, postudiować i zastosować. Oprócz tego realizować 5 poniższych punktów: Notabene, nie ma leków/sposobów cud na zdrowie, zatem jedyną radą, to realizacja 5. punktów : 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ zablokowany http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5sdoo - dobry 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz linki do filmów http://www.gerson.yoyo.pl/film.html http://www.youtube.com/watch?v=YsT6qNk8_qQ&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla wszystkich
Współczesna medycyna i medycyna przyszłości nie będzie polegała na tabletkach, zastrzykach, operacjach chirurgicznych, wszczepianiu implantów, przyczepianiu protez, lecz na stymulacji(środkami zarówno fizycznymi jak i psychologicznymi), wręcz zmuszaniu Układu immunologicznego do obrony i walki z infekcją chorobotwórczą poprzez spełnianie 5. warunków determinujących zdrowie: 1)odżywianie, 2)wysiłek fizyczny,3) higiena,4) systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn 5) pozytywne nastawienie psychiczne; krótko mówiąc, dzięki higienie w pełnym tego słowa znaczeniu, by nie dopuścić, wykorzystując Układ Immunologiczny, do koniecznego wszczepienia implantu np. z powodu zwyrodnienia szyjki kości udowej, czy przeszczepienia nerki, serca zniszczonej przez paciorkowca, czy raka powstałego w wyniku toksycznej wody i pożywienia. Przyczepienie protezy np. do kikuta nogi po wypadkowym obcięciu nogi to inne zagadnienie i niezwiązane jest z dbałością o zdrowie, bo to często wypadek losowy na który nie mamy wpływu, ale na inne choroby/kalectwa mamy wpływ i to, wg Golemana, aż >90%. Będzie to najsensowniejszy, zarazem najtańszy sposób na zdrowie i życie. W przeciwnym wypadku ludzkość ulegnie zagładzie biologicznej lub stanie się chodzącymi kalekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto do diety włączyć oprócz Flory czy Benecolu pieprz cayenne i otręby owsiane. Oba te produkty obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla Wszystkich cd.
cyt. z vademecum zdrowia z t. Prostacyklina: Prostacyklina zapobiega procesowi "klejenia" się płytek krwi. Zdrowe naczynia krwionośne same produkują ją w wystarczającej ilości. Z wiekiem, a także z powodu wielu zaburzeń funkcjonowania organizmu, naturalna zdolność nabłonka naczyń krwionośnych do produkowania prostacykliny słabnie. Można ją uzupełnić farmakologicznie i w tym kierunku prowadzone są doniosłe badania i eksperymenty. Jednakże już w tej chwili wiadomo, że najprostszy sposób zmuszenia organizmu do produkowania większej ilości prostacykliny polega na intensywnym wysiłku fizycznym. Największym producentem prostacykliny są płuca. Zmuszanie płuc do większego wysiłku powoduje automatycznie wytwarzanie się hormonu i rozprowadzanie go z krwią po całym organiźmie. "Rozładowane" zostają wówczas "zlepy" płytek, poprawia sią krążenia, znikają lub co najmniej zmniejszają sią problemy z ciśnieniem krwi. Jedni powinni biegać, by odzyskać utracone zdrowie, inni jeśli nawet ogólnie zdrowi, by opóźnić procesy nieuchronnie związane z upływem lat.Trening fizyczny powoduje odmłodzenie funkcji organizmu - COFNIĘCIE SIĘ WIEKU BIOLOGICZNEGO! Bieg , najnaturalniejszy z ruchów człowieka jest najlepszym przepisem na dobre samopoczucie i dłuższe życie. Lekarstwa (tabletki, zastrzyki) nigdy nie zastąpią samoregulujących się zdolności organizmu ludzkiego, jakie uruchomimy przez prosty bieg na świeżym powietrzu. Zatem biegajmy po zdrowie!! Po biegu konieczny jest prysznic hartujący dla naturalnej wit. C pobudzającej układ immunologiczny do ochrony organizmu przed infekcją chorobotwóczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabet1947
Polecam b.dobre tabletki na naturalnych składnikach ,nie ma skutków ubocznych jak tabletki chemiczne Moja mama bierze. Po m-cu z 282,5, spadł na 222 .Nazywa się LCBalance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale tragedii przeciez nie ma,nie jest wazna ilosc cholestrolu we krwi,tylko czy sa naczynia krwionośne w dobrym stanie,znam ludzi z cholesterolem 400 i maja sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już bardzo poważny problem. Myślę że powinieneś zastosować się do zaleceń lekarza w przeciwnym razie może skończyć się to dosyć kiepsko. Od siebie mogę dodać że olej kokosowym obniża poziom cholesterolu. Warto spróbować. Tutaj masz pełen artykuł : http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3788543,olej-kokosowy-100-bio-extra-virgin-tloczony-na-zimno-gdzie-kupic-wlasciwosci-opinie,id,t.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniolekkk10
Ja proponowałabym abyś w swojej diecie uwzględniła dobrej jakości margaryne obniżającą poziom cholesterolu, należy pamiętać o tym iż z powodu wysokiego cholesterolu może nam się pojawić niedobór potasu a co za tym idzie problemy z sercem wiec warto w swojej diecie zwrócić uwagę na potas. Polecam margarynę #OptimeCardioPotasPlus której klinicznie udowodniono, że sterole roślinne obecne w Optima Cardio obniżają poziom cholesterolu we krwi. Jest do smarowania pieczywa, duszenia, smażenia, pieczenia, najlepsze rezultaty osiągniesz przy codziennym stosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giant
Po dwóch latach jedzenia Benecolu (po 17 pln za opakowanie), co najmniej dwie kromki posmarowane Benecolem dziennie, mój cholesterol zmienił się. Z 280 na 290. Acha jeżdzę rowerem i 3 razy dzienie po 0,5 h chodzę z psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×