Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Berga

prawie 3 latka i bardzo malo mowi

Polecane posty

Gość mialo byc
1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn zaczal mowic
prawie normalnie w wieku 5 lat, mieszkamy we Francji .Teraz szlifujemy z logopeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balboa
Berga wybierz sie do logopedy, Moja córcia tak miała i okazało się, ze jak wreszcie zazęła mówi, to popełniała pełno błędów językowych, terapia trwa już dwa lata i jest bardzo dużo wiczeń, bo niektóre słóka jej się po prostu utarły. Na logopede nie jest za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brat tak miał... Do 3 lat mówił: tata, mama, dada, papa itp. Któregoś dnia wyszłam z nim na dwór, była zima... Swiecił wielki, jasny księżyc. Faktycznie przepiękny. Brat wpatrzył się w niego i mówi do mnie: patrz, księżyc! Mi szczęka opadła, bo przeciez nigdy nic nie mówił. A on do mnie dalej: księżyc jest jeden, drugiego nie ma! Wróciłam do domu i mówię do matki - twoje dziecko wreszcie przemówiło :D Odtąd mówił pełnymi zdaniami. Czytałam, że czasami dziecko nie czuje potrzeby mówienia, bo otoczenie i tak go rozumie. potrzebuje jakiegos impulsu. Czegoś, co je zachwyci tak, że potrzebuje to powiedzieć. Choćby księżyca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki Nie martw sie nasz synek jak mial 3latka,tez bardzo malo mowil,balam sie jak nie wiem.Zaczal wiecej mowic jak mial 3.5roku,a teraz skonczyl 4lata i buzia mu sie nie zamyka i mowi w dwoch jezykach.Jednemu dziecku przychodzi latwiej mowa drugiemu drudniej wiec nie ma co sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KR ZY S
JA NIE MOWILEM DO 6ROKU ŻYCIA WCALE. DOPIERO W '0' ZACZĘŁEM TROSZKĘ ALE DO TEJ PORY JESTEM NIEŚMIAŁY. A POWÓD DLACZEGO NIE MOWILEM TO MAJĄC 3LATA SPADŁEM ZE SCHODÓW W DOMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pochodzę z patologicznej
rodziny, mam brata bliźnaka, oboje zaczęliśmy mówić popiero w wieku 4 lat, ale od razu mówiliśmy dużo i wyraźnie, nie po jedym wyrazie i sepleniąc, teraz jesteśmy po 30 -stce i tak zwani normalni, czyli wykształcenie, pracujący z rodzinami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×