Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość karineczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karineczko
wciaz zadajesz infantylne pytania niedobrze sie juz robi masz dziecko a poradzic sobie nie umiesz ? wspolczucia dla dzidzi i meza ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen 🌻 no niestety nie robia lewatywy ale to ich problem :D:D:D:D:D Ty nawet nie wiesz kiedy cos sie tam moze wydarzyc (nie nazywam rzeczy po imieniu bo kazdy wie w czym rzecz) lewatywe kupujesz w aptece ale moim zdaniem kawalek mydelka to to samo :D pozdrawiam serdecznie 🌻 A ja sie na mizsto z niunia wybieram choinke trzeba ubrac :D Mam pytanie czy wiecie cos moze na temat zylakow czy oni cos tu robia jak zaczynaja zyly wylazic :( slyszalam o zastrzykach ze robia takie dla wzmocnienia zyl a jak zylaki juz sa to podobno operacja polegajaca na wyciaganiu takiego delikwenta :) przez otwor robiony w pachwinie brrrrr wiecie cos wiecej? Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Anka brrrr ale mnie wystraszylas tym wyciaganiem przez pachwine, mialam dziwne skojarzenia mnie tez ten temat interesuje, na razie puki co robie masaze wodne na przemian zimna i ciepla woda i zrezygnowalam z goracych kapieli operacje robia, ale to juz chyba jak mialabys takie wypukle guzly, bo ta operacja nie jest chyba az tak bezpieczna, zeby na malutkie robic czekam na babe z counsilu- spoznia sie malpa juz prawie godzine pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pekajace sutki
fantastyczny jest Lansinoh (do kupienia na pewno w mothercare, ale gdzie indziej moze tez) - taka fioletowa tubka w fioletowych pudelku. to jest czysta lanolina, bez zadnych dodatkow i dziala prawie natychmiast - po godzinie, dwoch karmi sie bez bolu. tubka kosztuje kolo 10 funtow, ale jest bardzo wydajna, bo to geste i tluste jest. no i zmywac przed karmieniem nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze p[olozna kazala kupic sobie te sciskajace rajstopy w aptece i specjalna masc, ale masc chyba tylko przynosi ulge a nie ma dzialania profilaktycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 23 będziemy mieszkać na Melville Street. To daleko od Ciebie? A jak tam ciuszki dla dzidzi - masz już coś? Ty wiesz, że po świętach to w miarę sił możemy wybrać się na zakupy dla dzieci :) Trzymajcie się mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobitki:) mam pytanko...mam maly problem z odparzeniami u malutkej zmienilam jej krem z sudocremu na bepanthen pomoglo troche ale jednak nie do konca moze Wy znacie jakis dobry srodek na calkowite wyleczenie... z pierwszym dzieckiem nie mialam tego typu problemu oprocz uczulenia na krem jonshona ale po odstawieniu w ciagu kilku godzin wyleczylam sudocremem... myslalm ze jak czesto bede zmieniac (naprawde czesto) pieluszki i dbac o skore typu smarowanie kremem, wietrzenie bez pieluszki to unikne tych odparzen a tu niestety.. mam nadzieje ze cos poradzicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. Sasania ja mieszkam aktualnie calkiem po przeciwnej stronie od Ciebie, ale jak juz powiedzialam bede sie starac mieszkac blizej centrum i szpitala. a Tobie musze powiedziec a raczej napisac ze masz dosc blisko do szpitala. chociaz to na mapie zawsze sie wydaje blisko ale na pewno blizej niz ja :O a na zakupy z checia, bo ta moja lajza to wszedzie pojdzie ale pewnie po cos takiego to nie. zobaczymy jak bede go po podpaski wysylac hihihihi :):P a ciuszki to mam od jego brata i siostry. pelno spiochow, body, skarpeteczki, sukieneczki, taki kombinezonik ciepluchny, ale brakuje rzeczy typu nawet kocyk czy becik czy cos takiego. pewnie do tego czasu to mi siostra. ale jak to na zakupach zawsze mozna cos znalezc :) a dla dzieci to juz w ogole. dzis to mialam taki potworny skurcz ze myslalam ze rodze. ok 6 przez pol godz tak mnie meczylo pozniej przeszlo i ok 10 znow i mam nadzieje ze juz koniec na dzis bo strasznieeeeee bolalo, w takim razie nie wyobrazam sobie porodu. ale te skurcze to juz chyba trzeci raz albo czwarty w ciagu miesiaca i z tego co czytalam w madrych ksiazeczkach od pani doktor to sie tak dzieje ze macica sie przygotowuje do porodu i ze w 7-8 miesiacu sa skurcze takie. one maja nazwe jakas od nazwiska ale nie pamietam. ale naprawde po tym ze Oleczka urodzila niedawno to az sie wystraszylam :O pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) :* Czarna, dla dziecka najlepszy penthanol lub bepanthen jak sudocrem nie dziala. Swoją drogą masc cynkowa, która w nim jest moze powodowac u niektórych dzidź uczulenie i to daje efekt odparzenia. Nie wiem czy dziewczyny nie wspominaly tu o firmie Oilatum, w bootsie mozna dostac jakies rózne specyfiki,ale ja nie korzystalam z tego, natomiast z penthanolu i bepanthenu korzystalam wielokrotnie i jest swietny. Smaruj wiec a czasem wykąp w herbatce rumiankowej - jesli nie uczulona dzidzia to mozna- wiem, że mówią dzis ze to jeden z alergenów,ale na skórę super dzialają kąpiele. A teraz ja mam pytanko - moze któras wie,jakiej firmy i jaki typ elektrycznej tarki mozna kupic, zeby i drobno tarło i grubo, bo ja uwielbiam marchewkę ostatnio i inne warzywka,ale mi juz ręce odpadaja od tego ucierania :D :P :D :P Sokowirówka Philipsa jest dobra, to wiem,ale moze tareczkę macie przetestowaną? No i oczywiscie, widze ze nowe Mamusie 😘 GRATULACJE I CAŁUSY!!!!! 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kochane :) Ania Menchester - dzieki wielkie na temat tej lewatywy, mnie sie wydaje ,ze to troche niehigieniczne rodzic bez....ale co sie dziwic, anglicy nie naleza do czysciochow.:) Agnes 23 - nic sie nie martw tymi skurczami, chociaz mnie dokucza twardniejacy brzuszek wieczorami no i w nocy nie moge zmienic pozycji bo czuje tak jakby mnie cos ciagnelo, nie jest to mile uczucie no i nie wiem czy miesci sie w granicach normy... A co do lotu to chyba wykupie sobie to pierwszenstwo wejscia na poklad bo jest taka mozliwosc, nie bede sie przeciskac, bo wiadomo jak to polacy, pchaja sie nie patrzac na nikogo,i tego wlasnie nie znosze wrrrrrrr...!!!!!!!! A to dla Was dziewczynki, moze Was to uspokoji troszke no i mnie samej sie przydalo : DLACZEGO BOLI BRZUCH? cz I Skurcze ALVAREZA Pojawiaja sie po 20 tc. Sa skurczami fizjologicznymi charakterystycznymi dla prawidlowego przebiegu ciazy choc nie wszystkie ciezarne je odczuwaja. Ich zadaniem jest przygotowanie macicy do skurczów porodowych. Nie prowadezą jednak do porodu czyli nie są na tyle skuteczne by doszło do rozwarcia szyjki macicy i by wypchnąć dziecko. Rozpoznasz je po tym że miesień macicy napina się w różnych miejscach (charakterystyczne jest to że nie są to skurcze całej macicy). Są raczej niebolesne choć wiele ciężarnych określa twardnienie macicy jako nieprzyjemne uczucie. Szybko mijaja. Aby poczuć ulgę wystarczy spokojnie we własnym rytmie oddychać. Skurcze BRAXTONA-HICKSA Podobnie jak skurcze Alvarexza występują po 20 tc są jednak od nich silniejsze i rzadziej spotykane. Mogą pojawić się dość regularnie przez kilka godzin po czym nagle zniknąć. Trwają na ogół od 15 do 30 sekund ale niekiedy też kilka minut. Kiedy zbliża się 9 miesiąc ciąży stają się częstesze, intesywniejsze i bardziej bolesne. Czasem towarzyszy im zle samopoczucie i bół krzyża, Wieloródki odczuwają je zwykle silniej niż kobiety które jeszcze nie rodziły. Aby złagodzić dolegliwość spróbuj zmienić pozycję: jeśli stałaś połóż się, jeśli siedziałaś wstań i pochodź trochę. Spokojnie oddychaj. Skurcze te nie oznaczają niczego niepokojącego. Mogą być jednak trudne do odróżnienia od przedwczesnej czynności skurczowej macicy która poprzedza poród przedwczesny. Dlatego jeśli przed 36 tc występują częściej niż co godzinę skontaktuj się z ginekologiem. Rozstep spojenia lonowego Objawia się bólami w okolicy spojenia łonowego. Jego przyczyną są zmiany normonalne które prowadzą do rozejścia się chrząstki łączącej dwie kości spojenia łonowego. Ból nasila się podczas chodzenia, wstawania, podnoszenia cięższych przedmiotów, dźwigania oraz przy leżeniu na boku. Często promieniuje do uda i do kości krzyżowej może też pojawić się uczucie rwania w nogach. Niektóre ciężarne mają trudności z poruszaniem sie - kołysząc się niepewny tzw kaczy chód oraz problemy przy wchodzeniu na schody. Co może złagodzić te dolegliwości? Lekarze zalecają oszczędzający tryb życia ograniczenie wysiłku chodzenia i dźwigania. W sporadycznych przypadkach zakłada się opatrunek uciskowy, który tworzy pas na wysokości spojenia łonowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLACZEGO BOLI BRZUCH? cz II Bóle w podbrzuszu W pierwszym trymestrze ciąży możesz mieć wrażenie pełności w dole brzucha i odczuwać pobolewanie przypominające dolegliwości pojawiające się przed miesiączką. To normalny objaw ciąży – pod wpływem wzrostu poziomu hormon9ow do narządów rodnych dopływa więcej niż zwykle krwi dlatego stają się one obrzmiałe i bardzo tkliwe. Poza tym wraz z rozwojem ciąży powiększająca się macica uciska narządy leżące w jej pobliżu co również może powodować nieprzyjemne uczucie. Bóle w dolnej części brzucha możesz też odczuwać w ostatnich tc, kiedy macica obniża się przed porodem a główka dziecka napiera na jej ścianki oraz okoliczne narządy (np. pęcherz moczowy). Pojawia się wtedy uczucie ucisku a nawet ostre drobne kłucie. Czasem możesz też odczuwać ból w okolicy krocza. Nie stosuj na własną rękę żadnych leków szczególnie w pierwszych trzech miesiącach. Uzgodnij z lekarzem prowadzącym co możesz zażywać by złagodzić te bóle. Często wystarcza chwila odpoczynku – połóż się nogi oprzyj nieco wyżej np. na poduszce. Oddychaj spokojnie, miarowo ale niezbyt głęboko. Bóle w nadbrzuszu Pojawiają się w trzecim trymestrze kiedy powiększająca się macica podchodzi do gory naciskając na wątrobę, żołądek i przeponę (co powoduje dodatkowe problemy z oddychaniem). Możesz odczuwać niewygodę, ucisk, kłucia, zwłaszcza że w tym okresie dziecko coraz bardziej się rozpycha dając mamie co jakiś czas kuksańca w bok. Bóle te są szczególnie dokuczliwe w pozycji siedzącej dlatego warto wtedy dużo wypoczywać na leżąco czy półleżąco. Dolegliwości te mijają w ostatnich 2-3 tc kiedy macica się obniża, Wynika to ze zmiany ułożenia się dziecka – przesuwa się ono do dolnej części miednicy i przyjmuje pozycję ułatwiającą opuszczenie brzuch mamy. Zmniejsza się wtedy ucisk macicy na wewnętrzne narządy co przynosi ciężarnej znaczną ulgę i poprawę samopoczucia. Macica obniża się zwykle ok. 36 tc ale uwaga są kobiety które tego nie odczuwają. Bóle w pachwinach Charakterystyczne są dla 1 i 2 trymestru ciąży. Następuje wtedy szybki wzrost dziecka co wiąże się z powiekszeniem macicy i rozciaganiem wiązadeł które ją podtrzymują. Powoduje to uczucie cięgnięcia w pachwinach i dolegliwości po bokach macicy. Czasem bóle te maja charakter skurczu i kłucia. Ciężarna zauważa je gdy zmienia pozycję podnosi się z łóżka czy krzesła ale też gdy długo siedzi w tej samej pozycji np. przy komputerze. Bóle te odczuwalne są także podczas kaszlu. Mogą trwać chwilę ale także kilka godzin. Dopóki są przejściowe i nie towarzyszy im gorączka i wymioty nie ma powodu do obaw. To po prostu znak że macica i dziecko rosną. Ulgę przyniesie odpoczynek w wygodnej pozycji. Silny długotrwały ból w pachwinach wymaga konsultacji lekarskiej bo może oznaczac np. zapalenie wyrostka robaczkowego. Skurcze przepowiadające Pojawiają się po 36 tc. Ich cechą charakterystyczną jest to że występują nieregularnie. Możesz je odczuwać kilka razy w ciągu dnia ale też kilka razy w ciągu tygodnia. Są krótkie, bolesne, nasilają się i mijają. Twardnieje cały trzon macicy. Skurcze przepowiadające to znak że macica intensywnie trenuje przed godziną zero. Stają się bardzije odczuwalne na kilka tygodni przed porodem a im bliżej do niego tym są częstsze. Mogą naśladować skurcze porodowe – być regularne, silne – ale w przeciwieństwie do nich ustępują po 1,5-2 godzinach. Gdy są dokuczliwe warto wziąć prysznic lub ciepłą krótką kąpiel albo zażyć leki rozkurczowe zalecone przez lekarza. Skurcze porodowe Są bolesne, regularne, trwają wiele godzin. Objawiają się twardnieniem całego mięśnia macicy. Prowadzą do skracania i rozwierania się szyjki macicy. W przeciwieństwie do skurczów przepowiadających nie ustępują. W miarę upływu czasu stają się coraz silniejsze i bardziej regularne, a przerwy między nimi są coraz krótsze. Ulgę przyniesie odpowiednie oddychanie. Gdy pojawia się skurcz trzeba wziąć głęboki wdech przez nos – tak by uniósł się cały brzuch – przez moment wstrzymać oddech i powoli wypuszczać powietrze ustami. Gdy skurcze zwiększają częstotliwość (pojawiają się co 5 min) to znak, że poród się rozpoczął i pora jechać do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
hej dziewczyny!! Agnes powiem Ci,że ja również miemam czasami takie skurcze a zwłaszcza rano... Na szczęście są one krótkie czy bolesne?... trochę...,ale mimo wszystko trochę się boję,że urodzę wcześniej!!! Ja nawet nie mam popranych ciuszków dla mojego maleństwa no i łóżeczka,bo myślałam,ze do 4 lutego mam jeszcze sporo czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
Maddalen dziękuje bardzo za wyjaśnienie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen normalnie z Ciebie encyklopedia :) Agnes ja nie wiem, czy to tu dziewczyny pisały, czy gdzieś czytałam, że w Anglii ciężko o rożek. Powiedz co jeszcze zabrać ze sobą z apteki polskiej? Tak mi się nic nie chce. Wiecie co powinnam skakać pod sufit z radości, że poniedziałek już tak blisko. A tu dupa... Zaczynam przeżywać to, że zostawię tu bliskie osoby, znane mi miejsca. Guzik - mało we mnie radości i otwartości na nowe. Czasem sobie płaczę w głos, nie myślałam wcześniej, że tak mogę to wszystko przeżywać... A miała być sama radość. Ech... Przeglądam już rzeczy, które chciałabym zabrać: pościel, nasz album ślubny, zdjęcie dziadków, kubek... Nostalgicznie się robi i gęba mi się wykrzywia. Miałam dziś jechać do centrum, ale tak mi się nie chciało, że zrezygnowałam. 🌻 O właśnie ładny kwiatek - jeszcze mnie tam nie ma, a już mnie wkurzyła moja sublokatorka, bo ma zastrzeżenia do mnie i dziecka, gdy ani mnie ani dzidzi tam jeszcze nie ma. Uroki mieszkania razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen dzieki za tekst. Vika widze ze blisko mamy termin. bo ja z USG mam na 9 lutego a z okresu na 5. albo odwrotnie nie pamietam zbytnio mam gdzies w karcie zapisane. nie martw sie ja tez zadnego ciuszka jeszcze nie wypralam. czekam az sie wyprowadzimy i tam sobie wszystko popiore i poprasuje i poukladam. ehh nie moge sie doczekac. Sasania mowisz ze rozkow nie ma, wiesz nawet nie wiem bo nie szukalam nigdzie i nie mam obycia. a jak nie bedzie to ktos mi przywiezie :) z ta wspollokatorka to po prostu mogla sie nie zgadzac. a jak sie zgodzila to niech nie jeczy. zreszta pamietaj ze jak tam przyjedziesz to oczywiscie masz prawo do powiedzenia zeby np sie zamkneli bo jestes zmeczona. bo bedziecie za to placic i macie sie czuc jak u siebie a nie jakbyscie mieszkali u nich. ja tak nmieszkalam ze jak cos z kolezanka zle zrobilysmy (czyli jedzienie kanapki bez talerzyka! tym samym kruszenie na podloge w kuchni, albo ze byla wspolna impreza ale to moi znajomi zrobili balagan w ogrodku, wiec ja mam sprzatac) to byla wojna o matko ale jak oni (para) cos takiego robili to byla swietosc bo to przeciez oni!!! ciesze sie niezmiernie ze juz z nimi nie mieszkam. teraz mieszkam z trzema facetami i mi dobrze, tzn czasem dobrze bo nie ukrywam chcialabym sama. ale wszystko da sie przezyc. co do lekow to kurcze nie wiem. ja jak bylam w Pl to wzielam nospe, wit C wapno, i ja bralam masci i tabletki na zakazenie grzybiczne co mi sie zdarzalo zalapac cos a jak mialam tu czekac na lekarza za dwa tyg to przynajmniej mialam swoj zestaw. nie znam sie dobrze na dzieciach i nie wiem nawet jak tu traktuja np przeziebienie u malenstwa, wiec nie wiem czy lepiej leciec ich systemem leczenia czy polskim. zreszta polskim tez nie wiem jak. wiem tylko ze na katarek to woda morska dobra a nie jakis spray do nosa bo one maja jakies tam w sobie leki blabla i sie dziecko uodparnia. moze dziewuszki wiedza i doradza co brac. ja tez skorzystam z rad. i mam pytanie dziewczyny czy jak bede sie starac o housing benefit to lepiej mieszkac samemu z partnerem i dzieckiem w drodze badz ledwo po porodzie tak zeby zobaczyli ze np sami placimy 500f za mieszkanie, prawda? bo i tak bedziemy brac dwa pokoje z living roomem i w jednym my a w drugim kolega. ale z councilu wcale nie musza wiedziec ze tam jest kolega tylko ze to bedzie pokoj dziecka... jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
ages mamy bardzo zbliżone terminy.. ja z okresu na 4 luty a z usg 10 luty :) ale dziecko pewnie i tak wyjdzie,jak mu się będzie chciało ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecię chyba będzie czekoladowe, bo zajadam stresy resztkami czekoladowymi, które znajduję w szufladzie, przy okazji przeglądania co by tu wziąść ze sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🌻 mam pytankodo tych co byly juz w konsulacie po paszport dla dziecka.Co konkretnie bralyscie jak tam jechalyscie? na stronie konsulatu przeczytalam,ze trzeba miec polski akt urodzenia.to prawda? odpiszcie prosze,dzieki za odpowiedzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny naprawde
nie kombinujcie z tymi benefitami, to takie zenujace agnes to do ciebie, chociaz nie pisz o tym na forum, ze chcesz tak pokombinowac, niedobrze sie robi czlowiek mieszka tu pare lat i potem czyta takie rzeczy i mu wstyd ze tez jest z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyny naprawde. jak Ci jest niedobrze to proponuje rozwiazanie albo tego nie czytac albo jakies kropelki wziac albo do kibelka sprawe zalatwic. jesli Tobie jest wstyd ze jestes z Polski to Twoj problem. mi nie jest wstyd ani ze jestem z Polski ani ze mam taka sytuacje a nie inna. jakbys czytala wszystko to bys wiedziala. ciesze sie ze Ty masz takie wspaniale zycie i nie musisz kombinowac. moja kombinacja polega na tym ze sa benefity z ktorych mozna korzystac i nikogo to nie dziwi tylko oczywiscie Polakow! i jakbym naprawde niewiadomo jak kominowala sciemniala itd to rozumiem ze moglabys mnie osadzac ale mysle ze w tym wypadku, o mieszkanie z dodatkowa osoba tak jakby jej nie bylo to nie jest jakas kombinacja na miare oszustwa stulecia itd. jakbym kombinowala to bym biegala po urzedach i mowila ze jestem samotna biedna przyszla matka ktora nie ma dachu nad glowa i Krolowa by mi zalatwila cieple gniazdko i inne pomoce finansowe. poza tym po to jest forum zeby sie pytac. miejmy nadzieje ze nie znajdziesz sie w podobnej sytuacji zeby nikt nie skierowal czegos podobnego w Twoja strone. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka- WIELKIE DZIEKI:) Musze wybrobowac wszystkie sposoby mam nadzieje ze cos zadziala:) Dziewczyny jak macie jakies inne sprawdzone sposoby na odparzenia to piszcie ;) sasania-nie dziw sie swoim nastrojom oprocz tego ze jestes w ciazy czeka Cie \"cos\"nowego i nieznanego...az mi sie smutno robi jak czytam jak to przezywasz u mnie bylo bardzo podobnie... wiem ze latwo powiedziec ale staraj sie nie myslec o rozlace z ludzmi na ktorych Ci zalezy bo to tylko poglebia Twoj kiepski nastroj... wazne ze bedziesz razem z mezem i juz niedlugo z dzidzia:)... zobaczysz wszystko bedzie dobrze:);) jezeli chodzi o rozki to rzeczywiscie trudno je dostac ja mialam tez problem z posciela do lozeczka i w koncu przywiezli mi z polski, co do lekarstw to ja przwoze zawsze cos na grypke a dla dzidzi to nic innego nie przychodzi mi do glowy co juz zostalo wymienione ;) izabela26- ja jeszcze nie bylam w konsulacie ale z tego co wiem to... gdy wyrabiasz pierwszy paszort tymaczasowy na rok nie musisz miec polskiego aktu tylko angielski , ten polski jest potrzebny do wyrobiena stalego paszportu (gdy ten roczny straci juz waznosc) ... a co wziasc ze soba to zapewnie swoje dokumety tozsamosci, zdjecia paszportowe malenstwa no i niewiem moze akt slubu no i musicie byc w trojke:))... niewiem czy cos ominelam jak tak dziewczyny dopiszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny naprawde
agnes to co napisalas to juz jest zwykle dziadowanie i uwierz mi ze wiekszosc osob godzi sie z ta opinia przyjechaliscie tutaj to pracujcie, a nie kombinujcie jak najwiecej wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny naprawde
i oszukiwanie czy jestes samotna matka, czy tez ze mieszkacie sami jest takim samym oszustwem, czytaj dziadostwem i nic tego nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny naprawde
zadalas pytanie.... jak myslicie? odpowiedzialam ci jak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mile ze odpowiedzialas, ale jak myslisz Ciebie o to pytalam?? ludzie nie przylatuja tu tylko zeby pracowac ale zeby tu zalozyc rodzine i po prostu zyc. jesli przylecialas pracowac tylko to prosze bardzo tyraj sobie ja niedlugo zaloze rodzine i mam to gdzies co Ty piszesz o dziadowieniu, coz to za nowoczesna nazwa. heh. i jakbym byla w Pl i mialabym problemy to tez bym tak sie zachowala zeby tylko mojej rodzinie zylo sie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o sorry dziadowanie. no masz racje dziaduje jestem oszustka i bardzo dobrze sie z tym czuje. ludzie tacy jak Ty mysla ze Anglia to jest kraj w ktorym trzeba tyrac itd. jestesmy w Uni jakbys nie wiedziala i ja mam zamiar zyc. i bede sobie dziadowac i wiesz co zyc za Twoje pieniadze, za pieniadze podatnika. czyli za pieniadze ktore ja skladalam i ktore sklada moj facet i miliony innych ludzi. a wiesz co w Pl jest tak samo wyobraz sobie. jak masz zamiar sie zalic na ludzi mojego pokroju to zaloz topik \"wstydze sie Polakow zyjacych pracujacych i zakladajacych rodziny w Anglii\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 23- daj sobie spokoj i ignoruj takich ludzi,ktorzy nie maja odwagi sie przedstawic i wtracaja sie w polowie zdania....po co? Co do rozkow to tez tu nie spotkalam, a co moze go zastapic? A jezeli chodzi o posciel to rozmiar jest taki sam jak w polsce?Bo ta posciel na duble bed lub na king jest zupelnie inna niz w polsce,chyba nie dostanie sie rozmiaru poszeweg w polsce na te lozka tutaj...? Mam racje?Bo moge sie mylic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×