Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Mada - mam pytanie. Nie odbierz mnie źle, nie gniewaj się, to tylko pytanie. Po co swojemu syneczkowi zakladasz buty? Przecież nie chodzi, nie potrzebuje więc butów. Oczywiscie możesz to robic, ja jednak tylko pytam, bo osobiscie nie rozumiem po co matki zakladają takim maluszkom buty :) Rozumiem skarpetki - żeby bylo cieplo w nozki; natomiast przeznaczenia butów nie rozumiem za bardzo. A co do tego czeku na 250f. Czy każdy ma do niego prawo? Bez względu na zarobki? I jesli tak - czuy mozna te pieniadze wyplacic w jakims banku (tylko ktorym) czy one mają byc na koncie dziecka i 'czekac' na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka- jasne, ze sie nie obraze:). To nie sa normalne buciki tylko takie materialowe , bardzo mieciutkie. A zakladam do wyjscia aby bylo cieplej w nozki. Czasami dzidzio przez przebieranie nozkami moze sciagnac skarpetke a jak ma cos wiecej nalozone to jest mu trudniej. Co do czeku- to kazde dziecko cos takiego dostaje. Fundusz na ktory go wplacisz wybierasz juz sama. Pozniej mozna na niego wplacac jakas sume miesiecznie albo nie- procent i tak rosnie przez te kilkanascie lat. Po 16ch lub 18ch urodz. dziecko moze wybrac te pieniadze na start w dorosle zycie lub nauke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli mowiąc \'fundusz\'? Czy to ma byc fundusz w doslownym znaczeniu czy moze byc normalne konto w banku? I jeszcze jedno - czy to trzeba tak, czy mozna spieniężyć ten czek od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpionka tak sie
przygotowywalas na przyjscie tego dziecka i taka strasznie przemadrzala jestes, a nie wiedzialas i dalej nie wiesz nic na temat tego czeku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemądrzala? a to dlaczego? :) Dlatego że mam zdanie na tematy poruszane na forum i o tym piszę? Chyba do tego służy forum, tak? A może forum sluzy do tego by przygadywać innym? ;) Jeśli tak, to nie wiedzialam. :classic_cool: A co do przygotowywania sie do ciąży i dziecka - to fakt - robilam to z obsesją, ale kwestie pieniędzy i zasilkow byly dla mnie sprawą najmniej ważną, wiec teraz dopiero zaczynam sie orientowac. To też coś zlego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka- w banku wplacasz ten czek na tzw fundusz powierniczy- konto dla dziecka. Tego czeku nikt nie moze zrealizowac wczesniej, nie mozesz go zamienic na gotowke. Jedynie dziecko po skonczeniu 16 lub 18 urodzin bedzie moglo wybrac te pieniadze. My takie konto dla Oli zalozylismy w Lloyds TSB dla Julka idziemy w poniedzialek. Po zalozeniu dziecku konta powinnas dostac taka broszurke w ktorej bedzie wszystko napisane- jaki procent jest kazdego roku, czy w naglym przypadku bedzie mozna wyplacic pieniadze itp. Te wszystkie zasady wczesniej powinien przedstawic Tobie przedstawiciel u ktorego bedziesz zalatwiala to konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka- to jest Child Trust Fund a tu masz linka gdzie jest wszystko opisane www.childtrustfund.gov.uk A, i jeszcze gdy dziecko skonczy 7 lat jeszcze raz dostanie ten czek na 250f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............TERMIN.......TYDZIEN.....MIASTO.......P LEC. ..... IMIE Szczęśliwe brzuchatki: camillee..........29/11.....41.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......36...Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......34... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......32.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? .....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan oleczka0629......07.02.......30....Leicester.....coreczk a...Liliana agnes23............09.02......31.....Northampton.....corcia.......Zuzia asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...27.02...27...Szczecin/Northampton...córeczka.. ...Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...16.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...17.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...17.......Coventry............ ?.... ........? Maddalen83.....02.03.08....25....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Vika25..........4/02..........29........Peterborouhg.... .syn......Kacper Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
Czesc dziewczynki , widze ze temat czeku jest poruszony na forum , czy mozecie mi powiedziec kto przysyla ten czek i jakie warunki musze spelnic ? Czy wystarczy sama rejestracja dziecka i reszta dziala juz automatycznie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! ale tu pusciutko od wczoraj Camille mam nadzieje, ze to juz!!! ja powoli przygotowuje malutkiej pokoj torba spakowana, ciuszki poprasowane-tylko poukladac zostalo. no i oczywiscie okazalo sie ze i tak mam za malo szafek, wiec dodatkowa duza szafe musimy kupic i za diabla nie mam jak w kuchni zrobic miejsca na rzeczy dzidziuniowe- chyba pozbede sie czesci naczyn- i tak nie mam zamiaru gotowac przez jakis najblizszy rok pospalabym jeszcze, ale chlopaki tak dzielnie mi nad glowa wymieniaja dach ze nie ma takiej opcji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpionko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpionko
jak cie lubie i lubie czytac Twoj blog bo wypowiadasz sie madrze i sensownie to zgadzam sie z opinia ze jestes zarozumiala a mialam to powiedziec juz dawno po Twoim stwierdzeniu zeby szukac pracy w biurze bo magazyn jest tylko dla fizoli uwazam ze jestes bezczelna w swoim stwierdzeniu jak mozesz powiedziec cos takiego? to ze Tobie jest lepiej niz magazynowcom to gratulacje ale nie wypowiadaj sie w taki sposob bo obrazasz miedzy innymi mnie wyobraz sobie ze ja robilam magisterke z informatyki i teraz siedze wlasnie w magazynie i jestem FIZOLEM jak zwyklas to okreslac a poza tym od siedzenia w biurze d**** rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpionko
powiem Ci jeszcze ze nie musisz sie chwalic ze benefity Ci nie przysluguja bo nawet tak bogatym jak Ty cos sie nalezy znam takich ludzi jak ty droga Skorpionko i wiem ze ma sie kase jak sie cala wiara w domu mieszka smiac mi sie chce przyjechalas do Anglii dziadowac i oszczedzac kase czzy zyc normalnie jak czlowiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co za bardzo chodzi tej osobie powyżej. Mnie sie benefity nie należą i juz to sprawdzilam, (tylko child benefit, bo to kazdy dostaje). I wlasnie o to chodzi, ze zyję jak czlowiek a nie biduję - nie wiem skąd te wnioski?? Nie sram pieniędzmi, ale mam tyle, że benefitow juz nie dostanę. Co w tym zlego? Czy kazdy kto tu mieszka musi byc na tyle biedny (sorry - mieć low income), bo jak nie to juz jest gorszy? Nie kumam. Poza tym - co za to tekst? \"wiem ze ma sie kase jak sie cala wiara w domu mieszka\" - o co w tym chodzi, bo nie zrozumialam... :-0 Poza tym - jesli mowisz, że jestem zarozumiala - podaj jakies argumenty, bo takie gadanie byle gadać mnie raczej nie interesuje. :-0 Chętnie wysluchalabym jakichś argumentów na to co piszesz, bo póki co - tylko zarzutów i dokuczania pełno w tym co piszesz, tylko zadnych konkretów. :) A co do pracy w magazynie - no cóż. Jesli ktos jeździ wózkiem i przeklada towar, albo nosi ciężkie pudła, to co? Nie jest to praca fizyczna????? Jesli nie - to w takim razie nie wiem co ot jest praca fizyczna. I nadal podtrzymuję to, że jeśli ktoś studiowal i mial wysokie aspiracje i ambicje - nie powinien obniżać sobie poprzeczki i zadowalać sie np. magazynem. A jesli to robi - no cóż - nie muszę tego pochwalać; to jego sprawa, ale dla mnie to .... deliktanie mówiąc - obniżanie lotów. :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1
WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE! NIE BYŁO MNIE KILKA DNI,DLATEGO ŻE MOJA CÓRCIA BYŁA CHORA NIE MIALAM CZASU.MAM PYTANIE,DZWONIŁA DO MNIE DZISIAJ POŁOŻNA,PYTAŁA O LEKARZA ITD... ALE JESTEM PEŁNA OBAW CO MNIE CZEKA NA PIERWSZEJ WIZYCIE,CO PRAWDA JESZCZE DALEKO DO WIZYTY BO JESTEM DOPIERO W 5 TYG. ALE CHCIAŁABYM SIĘ PRZYGOTOWAĆ.OGÓLNIE WZIAŚĆ SIĘ ZA NAUKE JĘZYKA,NIEMAM POJĘCIA O MEDYCZNYCH SPRAWACH W JĘZYKU ANGIELSKIM. WIĘC PROSZĘ O POMOC,NAPISZCIE MI PROSZE JAKICH PYTAŃ MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ NA WIZYCIE,O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTAJĄ I WOGÓLE JAK TA WIZYTA WYGLĄDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz znać na tym etapie żądnych okreslen medycznych. O ile pamiętam, na pierwszej wizycie - byla tylko gadka szmatka o sprawach, które nie \'dotykają\' w sumie szczegolow medycznych. Będzie Cie pytal czy nie jestes na cos chora, czy w twojej rodzinie nie bylo powaznych chorob (genetycznych na przyklad), czy masz na coś alergię, czy przechodzilas jakies operacje, czy to pierwsza ciąza, czy regularnie miesiaczkujesz... nie pamietam co jeszcze, ale bardzo ogolne sprawy, dotyczące Twoje zdrowia i trubu życia (czy palisz też pytają). Żadne sensacje. :) Zobaczysz. A nawet gdybys czegos nie zrozumiala, jesli Twoj ang. jest bardzo zły - zawsze możesz zapytać \"What do you mean?\" - i Ci polozna wytlumaczy na okolo innymi slowami o co jej chodzi. Nie martw się - bardziej szczegolowe slownictwo będzie dużo dużo poźniej, choć nawet dziewczyny, co jezyka nie znaly rodzily w UK i daly radę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Mamuski :) Jak weekend? Dziekuje za wszystkie rady, zapsalam sobie stronki i wezme sie za analizowanie:)Ciesze sie , ze tu jestem z Wami, naprawde wasze rady sa bardzo pomocne.A co do tego czeku to moj maz tez pierwsze slyszal... Skorpionka - ja nie wiem po co dyskutujesz z takim osobnikiem,ktory nawet nie potrafi sie ujawnic tylko pisze bzdury i czepia sie niewiadomo czego...po co wchodzic w te potyczki slowne,ignoruj takich osobnikow a zapewniam ,ze to jests jeszcze bardziej dnerwujace dla tej osoby :)nie daj sie sprowokowac:) Camille - co z toba kochana? justa1 - ja nie ci nie pomoge bo sama czekam na wizyte w szpitalu ale widze, ze nic sie nie rusza,wiec chyba przejde sie jutro do GP i powiem tak jak dziewczyny radzily, zeby lekarka zadzwonila do szpitala i powiedziala ,ze wyjezdzam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1
DZIĘKI ZA PORADE! MYŚLAŁAM ŻE BĘDZIE GORZEJ,CHYBA DAM RADE,NA TYLE ZNAM JĘZYK A WRAZIE CZEGO POWIEM TAK JAK MI DORADZIŁAŚ SKORPIONKA! DZIĘKI. A CZY BĘDĘ MOGŁA RODZIĆ Z MĘŻEM? CZY MUSZE TO ZGŁOSIĆ POŁOŻNEJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1
M ADALEN A TY W KTÓRYM TYGODNIU JESTEŚ NA KIEDY MASZ WIZYTĘ U POŁOŻNEJ? MYŚLE ŻE PRZEŁOŻĄ CI WIZYTE JESLI ZGLOSISZ ZE WYJEZDZASZ.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zglaszasz to dopiero na samym końcu, bodajże w okolicach 38-39 tygodnia, teraz nie. Poza tym - nie wiem jak bedzie w Twoim szpitalu, ale w moim bylo tak, że moglam sobie nawet w ostatniej chwili zdecydowac z kim rodze, tuż przed salą porodową. Po prostu jak juz pojechalam do porodu, to sie wtedy pytali, czy ktoś ze mną idzie. :) W każdym razie - na poczatku w ogole o takie rzeczy nie pytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpionko
Na marginesie nie zadawaj infantylnych pytań bo chyba aż tak głupia nie jesteś? To ze nie pochwalasz tego ze ktoś jest FIZOLEM to jeszcze nie powód żeby się wypowiadać w tym temacie sadzisz ze osoba która skończyła technikum albo zawodówkę to nic nie warty fizol? no przepraszam Pani psor chylę czoła przed wyższym wykształceniem Maddalen wyobraź sobie ze wcale mnie to nie denerwuje bo szczerze powiem ze mam w dupie ten cały topic i to czy ktoś odpowie na zarzuty czy nie zresztą i tak nic z niego nigdy nie wyniosłam bo gderacie tylko 3po3 i co rusz to co innego gdybym miała opiekować się dzieckiem wg waszych wskazówek to chyba by już go nie było I jeszcze jedno po kiego wala przyjeżdżać do Anglii bez podstaw choćby języka pytać wszystkich co jak gdzie i dlaczego ? To chyba trochę krepujące nie uważacie ? Trzeba było w Polsce zostać i się podszkolić a nie robić z siebie błazna na każdym kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba czegos nie zrozumialas, albo co gorsza - nie doczytalas - nie pisalam o osobach co skonczyly zawodowke czy technikum, że są fizolami (ani razu tak nie napisalam - znajdź taki fragment, jesli mi to zarzucasz!) - pisalam o osobach co skonczyly STUDIA, a na magazynie teraz robią. To zasadnicza roznica - chciej zauważyć. I nie bede wiecej z Tobą dyzkutować, bo juz poraz ktorys - zadnych argumentow nie masz na swoje zarzuty, wiec to płytka rozmowa. A poza tmy - przychodze na forum dla przyjemnosci a kłótnia z tobą do nich nie należy. Bye 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytam o urlop
zadalam juz kiedys to pytanie ale bez echa :( Dziewczyny jak to jest jezeli zajde w ciaze na urlopie macierzynskim to bede dalej dostawala SMP? ile urlopu sie dodatkowo nalezy?czy musze przepracowac jakis okres czasu dodatkowo zebym mogla ponownie isc na urlop? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpionko
to wal sie na obwisle cycki i workowaty brzuch zarozumiala babo!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌻 Agnes jak to jest, że Ty już masz 31 tc, a ja 27? Jak liczysz? U mnie w środę skończy się 27tc. A Ty masz termin na2 tyg. przede mną. Napisz bo z tymi tygodniami się chyba nie dołapię po ostatnich obliczeniach u lekarza. ;) Dziewczyny za tydzień o tej porze... Będę już z mężem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasania widzisz jak szybko minelo.i mieszkanie znalezione. mieszkanie z para ma swoje plusy- bedziesz miala jakas babke do pogadania (bo pewnie nikogo tam nie znasz, to nawet nie bardzo wiesz gdzie takie najbzdurniejsze babskie rzeczy kupic zeby nie przeplacic), no i w ciazy a potem z dzieckiem zawsze przyda sie ktos kogo znasz (nie mowie o pomocy, a raczej o poczuciu bezpieczenstwa). a ja mam ciekawy dzien -chlopaki od dachu w koncu rozwalili mi to okno w kuchni na dachu (przepowiadalam to od poczatku) siedze sobie w livingu, slysze trzaski, posypalo sie i patrze mam w ramach nad kuchenka pol goscia w czerwonej bluzie i z fajka wiszaca na ustach, ktory mowi-nic sie nie stalo, nic sie nie stalo! debil-jemu nie!. i zjadlam na obiad krakersy bo do lodowki nie dojde- maz wroci posprzata i wszystko zalatwi, bo ja nie mam sily i nie moge sie denerwowac.na razie zakladaja mi pape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytam o urlop
no to skoro nic nie wiecie o urlopach to moze powiecie mi chociaz co w wypadku kiedy zrezygnuje z pracy ? naleza mi sie jakies benefity typu Income Support? z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten ktos ma maly iloraz inteligencji i zle wychowanie piszac takie rzeczy na forum a juz nie wspomne o braku kultury osobistej Sasania - wiesz...ja tez cos nie moge sie polalpac w tych tygodniach...niby mam termin z USG na 29 luty-11marzec a z miesiaczki lekarz wyliczyl na 2 marzec....malo tego jak sprawdzam sobie na stronkach i wpisuje w kalkulatory i roznie pokazuja...sama nie wiem....a tygodnie leca :)Wiem ,ze jestes szczesliwa bo bedziecie razem:)Fajne uczcuie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×