Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneta_22

Łykanie tabletek...

Polecane posty

Witam! Mam taki kłopot. Kupiłam dziś Skrzypovitę żeby poprawić kondycję włosów i paznokci, ale mam problem żeby łyknąc tak dużą kapsułkę. Nie umiem połykac dużych tabletek. Przeważnie je rozdrabniam, ale co z kapsułkami??Macie jakiś sposób? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka28
Też mam z tym problem, ale absolutnie nie dotyczy to Skrzypovity. Tabletka jest wykonana ze śliskiej kapsułki, nie ma problemów z połknięciem. Weź tabletkę, łyk wody głowę odchyl do tyłu i połknij:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka28
Nawet Skrzypovita?? Dziwne, ale na pewno nie otwieraj kapsułki, anie nie rozdrabniaj, kapsułka powinna rozpuścić się dopiero w żołądku. Próbuj aż do skutku, w końcu połkniesz. Zauważyłam, że im więcej o tym myślę tym gorsze mam z tym problemy, staram się do tego podejść jak do rutynowej czynności i chociaż ze Skrzypovitą nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpisanie, właśnie próbowałam znowu. Trzymałam ją dość długo w buzi, zrobiła się trochę miękka, ale w końcu przeszła!Mam nadzieję, że teraz będzie coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kęsem
Duże tabletki najlepiej połyka się z jedzeniem. Ugryź troszkę chleba. pogryż i poczekaj aż sie troszkę rozmięknie i bedzie dobry do połknięcia wtedy do buzi włóż tabkletke delikatnie wymieszaj językiem i połknij. Idzie bardzo łatwo... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalaloli
ja mam nerwice na punkcie polykania tabletek, kazda to dla mnie problem ;DDD hihi, ot, taka ciekawostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haka
Łykanie tabletek ułatwia masło. Ja "otulam" tabletkę masłem i połykam ją bez trudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXpatkaXX
jA TEZ MAM duzy problam z lykaniem tabletek jak ja probuje polknac i mam duzo wody w buzi a nastepnie nie czuje jej to od razu przestaje ja polykac i zatrzynuje jezykiem bo sie panicznie boje wogole na sam widok tak duzej tebletki juz mowie ze jej nie polkne pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXpatkaXX
jak bylam mala to umialam lukac tran i sie jakos nie balam a teraz nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewewewew
ja tez mam ten problem:( nie potrafie lykac tabletek!!! czy rozgryzanie tabletek daje taki sam skutek jak polykanie? czy może szkodzi? Obecnie "łykam" skrzyp polny i tabletki na odchudzanie w kapsulkach, pierw rozpuszczam je pod jezykiem az kapsulka namieknie i pozniej rozgryzam na polowki ;/ staram się połknąc całe tabletki ale nie potrafię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylka19
a z czego te kapsułki są robione?To naprawde się łyka?Wczesniej miałam skrzypovite w tabletkach i łykałam bez problemu,ale tych kapsułek się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hezbietka
Do dzisiaj też miałam problem z łykaniem tabletek o dużych rozmiarach i niepowlekanych, ale: Dziewczyny wypróbowałam sposób z masełkiem od koleżanki z forum i muszę powiedzieć że działa! Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka_milenka
Mam to samo! Tak naprawdę, gdyby nie ten problem to pewnie łykałabym więcej prepratów. Jakkolwiek to źle brzmi, ale chciałabym brać np belisse, czy skrzypowitę, żeby wzmocnić włosy i paznokcie, ale jak sobie pomyślę, że musiałąbym sie codzennie męczyć z łykaniem tych tabletek to masakra!! Przeszukałam cały internet i trafiłam na coś co się nazywa Pill Glide. Niestety to jest zagraniczny produkt. W polsce chyba nie ma nic podobnego. To taki smakowy spray, który psika się na język i niby ma pomóc w połknięciu tabletki. Zamówiłam na ebay i zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pillmaster
Rewelacyjnym sposobem na łykanie tabletek jest jogurt. Biorę na łyżkę trochę jogurtu, kładę na nim tabletkę i łykam. Zazwyczaj muszę jeszcze dołożyć trochę jogurtu zanim łyknę. Trzeba zrobić tak żeby "oszukać" umysł, że niby łykamy tylko jogurt a na języku nie czujemy żadnej tabletki. Alternatywny sposób to rozdrobnienie jedzenie w ustach i dołożenie tabletki przed samym połknięciem jedzenia. Przecież kęsy, które łykamy są kilka razy większe niż sam medykament! Dla mnie to sposób niezastąpiony. Do tej pory miałam ogromny problem z łykaniem tabletek. Dławiłam się i wiecznie koniec końców rozdrabniałam/rozgryzałam tabletkę przed łyknięciem. Teraz 100% stresu zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam żel Gloup. Służy dokładnie do tego, wygooglujcie! Jest też filmik na YT po polsku. Jest już w Polsce, ale jeszcze trudno dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×