Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Znowu bez czytania Kur\'anu, bez poznawania Islamu, wrzucenia slowy. \"Wrzuce blota, jesli nie wtrzyma, zostaje znak\" z taka filozofia. Wiele razy pisalismy tu ze kobiety tez maja prawo w Islamie. Nawet jak nie chce karmic dziecko, nie karmi meza musi poszukac kogos inna. Wszystki potrzeby zony musi prowadzic przez meza. Nawet jesli kobieta bogata meza biedny. Moze dodac wiele. Tlumaczenia Hadis (Zadanie naszego Proroka (SAV)) \"Najlepszy od was, kto najlepszy do swojej zony.\" (El-Vâfi, C.3, S.117) (Poprawcie jesli zle przetlumaczylem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aster7
do madziary ... sluchaj kochana nic CI PO MOICH SLOWACH SKORO JESTES ZAKOCHANA to kochaj ale badz ostrozna w milosci latwo sie wierzy tej drugiej polowie poczytaj sobie o turcji na stronach netu Tam kobiety sa posluszne mezowi ma prawo ich do bicia pewnie ze tureckie kobiety te mlode zaczynyja walczyc o prawo wolnosc studiuja TYM BARDZIEJ JAK TERAZ tURCJA CHCE BYC PRZYLACZONA DO UNI zastanow sie dlaczego bo oni w niemczech nie wszyscy maja pozwolenia na pobyt staly tylko im przedluzaja z roku na roku a islamistow chca NIEMCY jak ponstwo odeslac do domu za duzo tu ich i chodzi o socjal zaczyna brakowac i tutaj Jesli chodzi o kontakt o turkami to mialam , facet bardz nalegal ale ja nie dalam mu sie zwodzic zanim sie zorientowalam dokladnie ze leci na moje pieniadze co mam w polsce to zaczol roscic sobie prawo do mnie grozil ze przyjedzie do polski Od zanjomych w podly sposob wyludzi moj aders i telefon i codziennie dzwonil . a rodzina grozila mi mordem On musial przed swoja rodzina wszystko wyznac bo wyrzucili bo go z swojego kregu . PEWNIE ze zdazaja sie dobre rodziny i zyja tez pieknie i spokojnie aale to Ty bedziesz z nim zyla i musisz zdac sobie sprawe ze czy z czasem wytrzymasz to wszystko ZYCZE CI DUZO SZCZESCI badz sobie z nim ale slubu nie bierz ani nie daj sie w domu tutecki przeznaczyc dla niegi to jest tz Slub domowy pa nark pisz do mnie jak tam Ci ulozylo bede wdzieczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście miła Ty oczywiscie wiesz bo tam bywasz i czytasz ;)? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prośbe zna ktoś może turecki i może mi przetłumaczyć bede wdzieczna SADECE GÜSEL SEVGİLİM AŞKIM NURAN TABİKİ.... Dziewczyny co do facetow z Turcji ostroznie moj wielce zakochany okazalo sie ze wlasnie sie ozenil gdyz w momencie jak sie ze mna 2 miesiace temu spotykal zapomnial mi powiedziec ze ma dziewczyne z ktora niby sie rozstal a 2 tygodnie temu okazalo sie ze ona spodziewa sie jego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"....Tam kobiety sa posluszne mezowi ma prawo ich do bicia ...\" Nie wiem czy aster7 byla w Turcji czy pisze z TVP. A dodatek. Zastanawiacie sie tylko \"Turek Turek Turek\". Akceptujecie kazda osoba inna. Ale nie widzicie, ze srodowisko tez bardzo wazny w hodowaniu dziecka. Dlacego tak napisze, bo chcalem pokazac ze czlowiek udorosly w innym kraju, byc moze nie tak samo jak czlowiek udorosly w swoim kraju. Czasem czlowiek zostaje miedzy kultury, miedzy religi nawet. Jesli rodzina nie da rade dawac dobrych rzecy, dziecko dostanie od srodowisko. Wtedy np. Niemczyk wygladajac za Turek. Jesli co on robi by robil Niemieczyk, to nie widziane ale jesli on robi, to Turek... Ale nie wiadomo, ile procent on czuje jak Turek albo on zachowuje jak Turek. Oczywiscie nie obronie calego kraju, ze mamy %100 perfektymi ludzimi. Byc moze ktos wam widzi jako bilet do Europy. Byc moze wam naprawde ponizaja. Ale policzcie, czy taka rizyka nie ma w Polsce tez? Ja znam historie, jednego Turka i Polka mieszkali razem, ale rodzina Polki nie akceptowali. Babcia rozmawiala przez telefon ze nie mieszkaj z nim, a ona powiedziala \"ale babcia tu jest telewizor internet...\" widzicie, rowniez nie jestesmy i jestescie perfektami. Wiec probujecie szukanie najpasujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aster7 ja nie jestem ślepo zakochana podchodzę do tego z dystansem, chciałabym, aby nam się udało ale jesteśmy dopiero na etapie \"zauroczenia\" i to, że mój Turek mówi już o ślubie to nie znaczy, że ja zaraz muszę się na to zgodzić. Lecę do Niego bo chcę go lepiej poznać a on chce mnie przedstawić swojej rodzinie. Będę pisać czy nam się udało czy pezezwyciężymy różnice kulturowe i wyznaniowe. Dla mnie ludzie są równi nie ważne czy to Polak, Niemiec czy Turek. Nikogo z góry nie przekreślam. Więc mam nadzieję, że przy wzajemnej tolerancji stworzymy udany związek. A jeśli możesz Aster7 to napisz coś więcej o \"ślubie domowym\" bo tak to chyba nazwałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aster7
zapytaj swojego Turka on wie ze to obrzed ktory robi sie w domu jego rodzice Cie poblogoslawia Ty skladasz przysiege posluszenstwa i wiernoscie .Pomysl ile oni maja postu ile swiat bedziesz godzinami lezal i sie modlila co nie jest zle albo pozwola Ci zostac przy swojej wierze ale z grzecznosci wypada przejsc na ich .......zalezy od rodzin ... ja Cie nie chce straszyc ale troszke uprzedzic Ja w Turcji nie bylam znam turka i dobry czlowiek ale jak sie pozniej okazalo to nie byl taki dobry bo od razu z rekoma NIE moge opisac szczegolow tych wydarzen bo musze chronic ludzi ktorzy mi pomogli aby zostawiono mnie w spokoju Powiem mnie tez by kusilo pojechac skorzystac z zaproszenia ..... ale po tych przezyciach NI GDY!!!!! !!!!! PAMIETAJ TUREK MOZE MIEC ! ZONE I 4 kochanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Nie mogę - muszę napisać, bo mnie skęrca !!! Mój narzeczony: - zawsze dba o to, bym miała wszystko czego mi potrzeba - On jest na drugim miejscu, a właściwie na trzecim, bo jest jeszcze moja córka (Turcy nie uznają dziewczynek????? Gdzie Wy to wyczytaliście???) - zawsze jeśli mam kłopoty finansowe mogę na Niego liczyć - On nigdy nie przyjmuje nic ode mnie - to nie honor - jesteśmy "starą parą" - ja mam 35 lat On 41 i nikt nikogo nie bije - byłam w Jego rodzinie, przebywałam wśród Jego bliskich - każdy mężczyzna dba o to, by kobiecie niczego nie brakowało - jeśli ktoś w naszym związku podnosi głos lub się denerwuje to niestety jestem to ja - szanuje moją religię - chodzi ze mną do mojego kościoła - nie zamyka mnie w domu, nie ogranicza moich znajomości, szanuje moją wolność (tak samo jak ja Jego) - urodził się i mieszka cały czas w Turcji i to na dalekim wschodzie w małym mieście i jakoś nie jest fanatykiem kulturowym i religijnym - miałam męża Polaka - nie raz poczułam na sobie jego siłę i siłę jego wulgarnych i brutalnych słów Ludzie opanujcie się!!! Telewizja to jedno a świat realny to całkiem co innego. W każdym narodzie, zawodzie i kulturze są ludzie dobrzy i źle i nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka bo świadczy to jedynie o niewiedzy i powielaniu stereotypów! Wskazówki dla dziewczyn jadących do Turcji? Nie wiem co mam napisać, bo ja miałam nieco inną sytuację. Mój Hasan jest mądrym, wykształconym, odpowiedzialnym i dojrzałym mężczyzną - ja też jestem już dorosłą kobietą i trudno mi się wypowiadać na temat Turków, którzy mają po 18-25 lat. Myślę, że podobnie jest w każdym kraju - to wiek który sprzyja szybkim miłościom i jeszcze szybszym rozstaniom, ale kto nie próbuje ten nic nie ma. Napewno nie polecałabym jechać do obcego kraju w pojedynkę - nie dlatego, że jest to akurat Turcja ale dlatego, że raźniej jest być z kimś - taki komfort psychiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SilveRek
nocka73 świetna wypowiedz :) mam nadzieje, że antyTurki się w końcu zatkają własną głupotą. Miłego wieczorku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SilveRek
Wzorujcię się na tym tekście bo to czysta prawda. Nocka jest mądrą dojrzałą kobietą, a na tym forum dominuje niewiedza zazdrosnych małolat :/ Mam nadzieje ze to forum stanie się bardziej wesołe od takich ludzi jak Ty nocka :) cieszmy sie wspólnie naszymi Turaskami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista
Hey dziewczyny. Po kakiemu wy z turkami gadacie/piszecie? I jka w ich poznalisiscie? Mysle ze jest tutaj duzo ciekawych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozmawiam z moim turkiem po angielsku, dlatego ze mieszkamy w Angli.. Lol a poznalismy sie w autobusie i tak sie zaczelo ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista
A ile masz lat, jesli sie moge spytac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aster7
do NOCKI :::::::::::::::: FAJNIE ZE trafilas na dobrego faceta tak jak pisalam zlezy tez od rodzin ....... ten twoj jest pewnie wyksztalconym facetem i moze na stanowisku a turcy dabaja o swoje kochanki fajnie ze przedstawilas to tez z tej strony ich ale wiekszosc ludzi nie jest wyksztalcona mowimy tu o zwyklych ludziach ze zwyklych rodzin bo wszystko zalezy od inteligencji a przy tym jest tez i kultura ....ale nic mi do tego czy ktos bedzie z turkiem czy nie to jego wybor tylko bardz mi szkoda mlodych dziewczym ktore nie trafia na takiego jak Ty a szkoda mi bardzo bo juz sa zakochana po uszy niech sie dowiedz chociaz troszke ze zycie z nimi moze byc piekne albo bardz przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Po pierwsza - JA NIE JESTEM NICZYJĄ KOCHANKĄ!!! Jego rodzina mnie zna, mama, rodzeństwo - kochanki jak mniemam nie przedstawia się krewnym. Po drugie - zawsze w życiu są dwie możliwości - albo będzie dobrze albo źle - i to obojętnie na jakim polu: zawodowym, prywatnym, uczuciowym. Życie to możliwość podejmowania dezycji, prawo wyborów i ryzyko, które ona za sobą niosą. Wybrałam - wyszłam za mąż za "cudownego" Polaka i bardzo długo nie mogłam się uwolnić z piekła. Nie będę tu wchodzić w szczegóły, bo to nie to forum powiem tylko, że byłam bliska załamania psychicznego nie mówiąc już o groźbach, jakie słyszałam (co mi zrobi jeśli będę chciała odejść). Nieważne... Zawsze trzeba uważać i do myślenia sercem dołączyć także myślenie rozumem - tyczy się to wszystkich ludzi i wszystkich narodowości!!! Ale nie generalizuj, nie mów czegoś co gdzieś ktoś powiedział albo o czym nakręcił film - życie pisze różne scenariusze i albo chcemy w tym brać udział albo nie - i tyle. Kto nie ryzykuje ten nie ma nic - najbezpieczniej byłoby siedzieć w domu, bo na przykład na ulicy jest wielu wariatów drogowych i anóż staniemy na ich drodze... Zalecałabym poczytanie Kapuścińskiego - pięknie pisał o Islamie i tłumaczył na czym tak naprawdę polega ta wiara - może to da odpowiedzi na wiele pytań... I jeszcze jedno - tak do wszystkich. Każdy może mieć swoje zdanie, ale nikogo nie należy obrażać i dyskryminować - czyż nie tego uczy nasza religia...? Miłego dnia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aster7 rozumię, że Ty jesteś negatywnie nastawiano do Turków bo miałaś złe doświadczenia z nimi związane i rozumię, że mnie ostrzegasz ale ja nie jestem już młodą smarkulą i myślę, że dam sobie radę. Podobnnie jak nocka73 jestem po nieudanym związku z Polakiem (10-letnim) i różnych rzeczy doświadczyłam niekoniecznie miłych... Mam 30 lat i myślę, że moje decyzje są przemyślane. Mój znajomy Turek też już ma swoje lata i raczej myśli poważnie o naszej przyszłości. Też mam córkę i nie jest to problem, poznał ją i zaakceptował. Byłam już 2 razy w Turcji, ale nie leciałam nigdy sama do Istanbułu i dlatego prosiłam o radę ale myślę, że nie będzie tak strasznie. Dziękuję nocka73 za miłe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super nocka piszesz, popieram cie w 100%. nie chce skreslac kogos tylko dlatego ze sie nasluchalam tych wszystkich stereotypow. jak nie sprobuje to nie bede wiedziala...... proste. moze nic z tego nie wyjdzie a moze tak.... zobaczymy. moj turek ma 28lat a nawet blizej mu juz do 29 wiec tez nie jest juz takim dzieciakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asret7
DO maadziary .......... nie jestem negatywnnie nastawiona turcy jako mezczyzni podobaja mi sie z urody sa przystojni i ciemnoskorzy ....pewnie lec ..poznaj to wszystko Ty masz swoich znajomych ja tez mam pozniej Ci jeszcze napisze jak bym kochalam to tez polecilabym dzuo szczescia Ci zycze kochany jesli mi tak wolno pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aster7
jeszcze raz wpadlam na ta strone .....mnie to oklamywal podle ..ale nie bylam glupia jak facet lecial to ja go krotko ..pokaz mi swoj dom ..pokazal ale pozniej musial pokazac zone kto byl gosciem w jego domu .jego syn mnie zanal ale sie nie wtracal w to i udowodnilam facetowi ze klamie .................. wiedzial ze mam syna ktorego sie troche obawial bo mi nie moze wlos z glowy spasc ale wszystko zawdzieczam znajomemu ktory zna postepowanie ich i charaktery i ZAWSZE MU BEDE ZA TO WDZIECZNA DO GROBOWEJ DESKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ibrakasza SADECE GÜSEL SEVGİLİM AŞKIM NURAN TABİKİ.... To oznacza \'My one and love... Nuran\'\'.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ibrakasza Male sprostowanie ;-)) SADECE -tylko GÜSEL- ladny SEVGİLİM- moja dziewczyna AŞKIM-kochanie TABİKİ- oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Realista Ja mam 17 lat zaniedlugo mi uderzy 18-nastka... moj chlopak bedzie mial 20 w listopadzie.. wiem mozecie sobie teraz pomyslec,ze jestem gowniara, ktora leci na Turka.. ale tak nie jest mam glowe na karku i wiem co robie ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
ja Turek ale nikt nie mówi tu po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista
A gdzie mieszkasz Turk Kizi? W polsce czy w niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Use the language on these pages to role play these situations.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Sevgilim to też zamiennik do Askim, Canim, Balim (mój miodku), Bitanem (mój jedyny) - to tak jak nasze Kochanie, Skarbie itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista
jusz o. W anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×