Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gnijąca panna młoda

Stowarzyszenie balkonowo/domowych ogrodników

Polecane posty

Gość gagatek2
Farmerko obiecałaś mi rade o pnączach jestem i czekam z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda,że już mam zaplanowany urlop,bo bym sobie rezerwację zrobiła u Ciebie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moge Was prosic o pomoc w sprawie bazylii? Kupilam juz taka wyrosnieta w doniczce, wystawilam ja na balkon i po zaledwie 1 dniu zauwazam, ze listki robia sie ciemne i sie wysuszaja. I czy taka bazylie powinnam przesadzic do wiekszej doniczki? Dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz poczekać na Farmerkę:)Ja zmarnowałam swoje oregano...ale bazylia w domu to nawet mi rośnie.Tzn.nie padła jeszcze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amita! To zależy, w którą stronę zmierzasz... Czy na polskie plaże, czy Mazury.... Ja rozsiadłam się na skraju Puszczy Noteckiej - tak kole ujścia Drawy do Noteci... No to po drodze, czy nie? Julii. Mam wrażenie, że te ziółka ze sklepu wydelikacone są - nigdy bezposredniego słonka nie widziały, biedule...I pewnie w takiej doniczce - mikro, co? No to powinnaś ją przesadzić do większej donicy z żyzną ziemią i przez kilka dni trzymać na balkonie, ale nie bezpośrednio na słońcu. Okrzepnie wtedy i po kilku dniach można ją już odsłonić... A jak operacja się nie uda i pacjent zejdzie ;) , to najlepiej szarpnąć się na torebeńkę nasion bazyli (ok. 1 zł) i wysiać osobiście do wyżej wymienionej donicy. Wschodzi jak głupia i masz tego na pół hektara. I na pewno będzie zdrowa i nie dyskutująca ! Najpierw siejesz ją w mniejszej, a potem przepikowujesz do większej sadząc 1 roslinke tak co 5 cm. Uprawiam bazylię wyłącznie w donicach, bo one się szybciej nagrzewają, a bazylia ciepełko lubi. Na razie zamykam kącik porad, bo pędzę do skarbówki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerka własnie obejrzałam sobie twoją stronkę internetową - imponująco to wszystko wyglada. Eh poodpoczywało by się w takim pięknym miejscu, chociaż nie mam co narzekac u mnie na skreju lasu jeszcze nie jest tak pieknie ale może kiedyś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdaleno...szkoda,że nie mam zdjęć dokumentalnych - musiałabyś zobaczyć, jak wyglądał nasz dom i ogród 19-cie lat temu...dom wyglądał strasznie... a ogród...nie wyglądał wcale... BO GO NIE BYłO! Więc wszystko przed Tobą ! Roslinki rosną szybko (no , niektóre nie chcą rosnąć wcale ...:) ) , i zaraz będziesz miała swój piekny ogród pod lasem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram sie jak mogę i już mój ogród zaczyna jakoś wyglądac, dużo radości jest jak coś ładnie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podawałaś Farmerko namiary na swoją stronkę a ja to przegapiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie podawałam... może kiedyś na zawziętych 48-latkach... W zasadzie nie wiem, jak mnie Madalena znalazła... albo znowu ten Niemiec namieszał...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madalena! Piszesz, ze mieszkasz pod lasem... A jakim lasem? Sosnowym? Bo to by cos mówiło o glebie w Twoim ogródku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A,podczytywałam,ale ostatnie wpisy:)Ja się udzielam w 30 latkach:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche pokombinowalam i znalazlam adres. A las u mnie z jednej strony sosnowy a z drugiej liściasty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady mary
Posialam do dużych donic kolendrę i tymianek.Wzeszły piękne szczotki. Nie wiem , co dalej? Czy to przerwać? Może rozsadzić na grządki?Czy tak zostawić? Może ktoś mądry ,kto już uprawiał zioła w donicach coś mi doradzi? Jak zwykle liczę na waszą pomoc,kochane balkonowo domowe ogrodniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolendrę trzeba przerwać - tak co trzy centymetry powinna zostać jedna roslinka. Żal, prawda? Ale trzeba to zrobić... Natomiast cenny tymianek rozsadzić albo do małych doniczek po trzy roslinki, albo co 5 cm w skrzynce. Tymianek będzie 1-pędowy z pewnością - tak za trzecim ęzłem trzeba go przyciąć - wtedy się rozgałęzi i stworzy takie zgrabne krzaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady mary
Farmerko Wielkie dzięki za radę .Co my byśmy bez Ciebie na tym forum zrobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę mieć swój kawałek podłogi...znaczy się ogrodu.Jednak kilka lat temu namiętność mnię pachła:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zmoka:)))Pchnęła mnie namiętność do skończenia szkoły:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dołączam do tematu :) Zasadziłam sobie w podłużnych donicach ziółka - na razie lawendę i miętę i strasznie mnie cieszy bo widzę jak pomalutku rosną :) uwielbiam herbatę ze świeżej mięty i postanowiłam sobie sama wyhodować :) na jesień przesadza się do ziemi. Już nie mogę się doczekać! Super sprawa! Mam zamiar jeszcze zasadzić oregano i bazylię... Mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam ziarenka mięty pieprzowej, kurde, nawet nie wiedziałam, ze są inne odmiany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, dobrze... zaczynasz dopiero... Pieprzowa najlepiej \"naciąga\" ;) Inne odmiany rozmnaża się głównie przez odejmowanie rozłogów - mam hjeszcze kędzierzawą , pstrolistną i taką której imienia nie znam - ma okrągłe omszone na szaro listki. No i pieprzową też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×