Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malująca

Jakim sposobem dobrze pomalować ściany?

Polecane posty

Gość malująca

Kochani dziś po raz pierwszy maluję ściany. Kupilam farbę -Dulux. Zabarałam sie do malowania. trzzeba bedzie malować po dwa razy, tylko wlaśnie jak dobrze trzymać pędzel zeby ine robić smug w miejscu jego oderwania. Jak malować zeby wyszedł ladny jednolity kolor, bez jaśniejszych i ciemniejszych plam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malująca
naprawdę bardzo proszę o radę. nigdy nie malowalam ścian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malująca
no to chyba nikt nie wie jak to dobrze zrobic :( będę musiala jakos sobie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malująca
akurat mam tylko pedzel, nie dorobilam sie wałka, to nowe mieszkanie, mamy malo rzeczy. ale pomalowałam już pol ściany i jet calkiem nieźle, może sie uda uzyskać ładną jednolitą powierzchnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli miałaś kolorowe ściany przedtem, to najpierw pomaluj je unigruntem, dzięki temu nowy kolor pięknie złapie, nie będzie plam i przebarwień i wystarczy pomalować tylko raz :) najlepiej malować wałkiem, ja ostatnio malowałam ( to znaczy mój facet malował ;) ) takim włochatym :D super mu sie malowało i wyszło rewelacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie masz wałka to będzie trudniej... ale jak sie postarasz to będzie ok :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malująca
hmm to moze jednak kupię ten walek. jedna ze scian jest całkiem nowa nie malowana jeszcze, ale zagruntowalam ją, reszta była malowana i niestety w peknięciach tynkowana :( więc gorzej będzie te miejsca pokryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świeży tynk dobrze pierwszy raz pomalować zwykłym wapnem. Potem dopiero unigrunt i farba. I rzeczywiście polecam wałek - sama ostanio malowałam - po pędzlu są smugi. Mój mąż zawsze malował euro- malem - to tak sprytna szczotka nie chlapiąca - ale ostatnio kupiliśmy emulsyjną akrylową i euromal nie zadziałał - słabe krycie i smugi. Poleciałam wałkiem - prawie 0 chlapania i świetne krycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malujaca
dziękuję za poradę, przeszukalam stare graty i znalazlam walek pokryty futerkiem.. takim czymś na serio da sie malować? A moze to jakiś niewłaściwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malujaca
moze dla WAs moje pytania wydawac sie będą glupimi, ale w poprzednim domu nie mialam malowanych scian, ale wszystko w panelah, dlatego tak mało wiem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malujaca
przepraszam "panelach" oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warsawsquaw
narobiszsie jak glupia z tym pędzlem, walek szerszy lejesz na kuwetę farbę , maczasz i machasz ja juz nawet okna popylam jak zawodowiec...cwiczenie czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malujaca
dzięki :) faktycznie narobilam sie tym pedzlem. Został mi jeszcze kawalek, ktory nim dokończę. Drugą warstwę naniosę juz tym wałkiem :) ciekawe czy wyjdzie tak ladnie jak mi się marzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wałek futerkowy
do duluxa się nie nadaje.Musi być gładki.Zapytaj w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie dołacze do tematu
Też zamierzam "porwać się" na malowanie ścian, a wlasciwie zamalowanie starego koloru- ktory okazał sie nie wypałem :( Mam jasne cappuccino które jeszcze przezyje ale moze jednak i je zamaluje ale najgorszy jest kawałek ściany w kolorze brązu (paskudnego a fuuu) Chyba nadszedl czas w koncu zamazac to paskudztwo- jak myślicie czy jasna farba to zakryje czy jest to większa praca ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tu pada i po rowerku
no własnie czy uda sie przykryc ciemniejszą fabrbe? a wrazie czego trzeba ja usunąc pokryc zeskrobac :):):) ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam w zeszłe wakacje pomysł na odmalowanie pokoju, chciałam odświeżyć kolor, kupiłam farbę Beckersa (taka była użyta pierwotnie), wybierałam ją chyba z pól godziny w Castoramie :D (gdzieś zapodział się jej numer, więc musiałam brać \"na czuja\" ;) kolor był piękny, o ton ciemniejszy od pierwotnego, to połączenie brzoskwini z pudrowym delikatnym różem ale niestety moje zdolności malarskie pozostawiają wieeeele do życznia, przyszedł malarz i poprawił po mnie te smugi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shovel
ja tez pierwszy raz malowalam! ale fajnie wyszlo! tylko mam odciski na dloniach od walka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze farby kryją świetnie! Nie stać mnie było na Duluxa - kupiłam eko-nowinkę . Malowałam wałkiem - jedna warstwa pokryła znakomicie! A Dulux to już na pewno wymiata! Mają taką wersję pt. \"Emalia- once\" - podejrzewam , że z tą farbą to już wogóle nie ma kwestii pokrycia poprzedniego koloru. Nawet ciemniejszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia67
A może zamiast malować warto położyć jakąś tapetę na ścianę? Ja szczerze polecam takie z marynarskimi elementami. Osobiście wybrałabym taką : http://artcorestudio.pl/casadeco-marina-3 Świetnie będzie wyglądać w salonie, pokoju, a nawet kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×