Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHARISMAA

PRZYGOTOWANIA W TOKU-BO ŚLUB W 2007!!!!ROKU

Polecane posty

CZesc MArta jeszcze chyba nie widzialam Cie na naszym forum :) ja tez mam slub we wrzesniu, narazie przygotowania w miejscu ale nie moge sie juz doczekac kiedy rusza pelną para A suknie wypatrzylam używana i planuję ją w lutym kupic jescze kupa czasu ale mam nadzieje ze mi sie nie odpodoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!No tak, jeszcze mnie tu nie było:)Ja za suknią zaczynam jeździć w tym tyg. Niby jeszcze sporo czasu, ale jak się póżniej wszystko nakumuluje to nei chce wszystkiego robić na ostatnio chwilę. Tym bardziej, że jestem neistety trochę ograniczona czasowo przez szkołe i prace:([Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z noclegami Arabela to tez jest niezle swietne pokoje odrazu w lokalu....30-35zł od osoby......kurcze troche duzo 2000 juz teraz za rezerwacje sali:/ kasiuleg-->nie mam jeszcze pojecia ile jest potraw w tej kwocie...wiem ze restauracja ta jest zawsze mocno oblegana ze wzgleu na \"duza\" ilosc dobrego jedzenia...i ekstra obsluge i sale..wszystkiego sie dowiem w sobote i dam znac:) i w sumie tez chcialam liczyc po 1l na \"głowę\" czystej i jakies dobre winka;)....ma_rta...98zł niezle;) u nas w miescie jest tez taki lokal co po 90zł na osobe sobie zycza...i podobno tez sa wesela calkiem niezle...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to szczęście bo na sali, gdzie będzie wesele bawiłam się na swojej 100-dniówce:)Także wiem hjakie mają jedzenie i jak to ogólnie wygląda.Jestem bardzo zadowolona i mam nadzieje, żę w ostatniej chwili nic nas nie zaskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć DZiewczyny, 🌼 dla Nowych:) jeżeli chodzi o salę to my płaciliśmy 200 zł zaliczki przy rezerwacji terminu ( 11 miesięcy wcześniej) . płacimy 120 zł/osobę, w cenie są już ciasta , owoce... musimy tylko alkohol kupić. połowę płacimy przed weselem ( jakies 2 tygodnie wcześniej , przy omawianiu konketnego menu) a resztę po weselu. nusiaa - salę spokojne możecie zamówic już szybciej, letnie miesiące są bardzo oblegane i później może być problem żeby mieć konkretną salę na konkretny termin. zależy to tez od miejsca gdzie się robi. u nas w wakacie 2006 już dużo terminów na 2008 było porezerwoanych. mój Narzeczony też mówił , że mamy jeszcze czas do momentu jak poszliśmy do pierwszej restauracji i tam sie okazało że wolny termin to jeden w kwietniu a potem jeden w październiku. i tak mamy ślub w środę bo weekendy u nas wszedzie były pozajmowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam gorąco:) zima za oknem:) smiać sie czy płakać? w lutym wysylamy pierwsze zaproszenia do usa:) nie za wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tygrysku:D juz chcesz słac? ale zaproszenie nie będzie szło dłużej chyba niż miesiąc:D spokojnie mysle ze w połowie marca mozesz wysłac na połowe kwietnia góra dostaną zaproszenie i pod koniec kwietnia ci wyśla potwierdzenie. :) Jak obrączki? czekasz na nie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy zimę !! Zamówiliśmy wczoraj obrączki - za tydzień będą do odbioru. Mamy też juz garnitur z wszelkimi dodatkami. Zrobiliśmy też zawieszki na wódkę i wkładki do zaproszeń :) Przygotowania pełną parą. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wcześnei zaczynacie wszystko przygotowywac?My mamy 8 miesiecy do ślubu i chciałąbym wybierać już zaposzenia, kupić garnitur, suknie, obrączki i calą tą otoczke:)Nie za wcześnie trioche?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARABELA no wlasnie nie wiem...mysle wyslac w lutym...i zeby moze zalatwili sobie urlop bo myusi okazac jakis papier ze wyjezdza..na dłzuej..i chce zaproszenie jkao podstawke;) obraczki beda 14 lutego:) ma_rta ja suknie kupowlam 7 m-cy wczesiej;) i bede ją miala dopiero w maju:) a w domku 2 tyg przed slubem:) garnitur mojego kohcania kupimy jak zjadzimey wiecej czasu:( bo narzie mamy go zdecydowanie za malo..:( sesja ..praca.. krotkie dni..i czas za szybko plynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My teżmamy ten problem z małą ilością czasu:(Dzień powinien być zdecydowanie dłuższy o jakieś kolejne 12h bo kiedy to wszystko załatwiać??:(I jeszcze mam pytanko- czy trzeb azałatwić jakiś papier z Urzędy Stanu Cywilnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Dzieki za wszystkie opinie dotyczace sukni. Zanim ja nabede przejade sie po sklepach i dopiero zdecyduje sie ostatecznie. Czy moglybyscie podac linki albo wyslac zdjecia Waszych sukien??? Poki co jestesmy na etapie fotografa, mam nadzieje ze kogos sensownego znajdziemy. Jesli chodzi o koszty wesela to u nas w 100% pokrywaje je nasi rodzice. Gosci bedzie ok 150, za osobe placimy poki co 120 zl. nie wiem ile to bedzie razem z alkoholem i innymi wydatkami. Suknie, garnitur i inne tego typu rzeczy kupujemy sami. Suknia pewnie z dodatkami 4 tys. + garnitur i dodatki dla niego - 2,5 tys. Plus makijaz itd... Ech... troche tego bedzie. Chyba zaczne oszczedzac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) W Wawie też zima :) Ma_rta -> witaj :) Moim zdaniem wcale nie jest za wcześnie abyś zaczęła rozglądać się za suknią i całą resztą którą wymieniłaś. Mieliśmy mieć ślub w sierpniu 2007, więc jakoś rok wcześniej oglądaliśmy obrączki i niestety okazało się, że podoba się nam zupełnie co innego. Ponieważ wyszliśmy z założenia, że jak już je kupimy to po to aby je nosić więc musiały się podobać nam obojgu. Potem trochę się nam wszystko pozmieniało i ślub wzięliśmy w listopadzie 2006 -> ma dwa tygodnie przed ślubem dopiero zdecydowaliśmy się na obrączki i cieszę się, że to nie było w sezonie bo inaczej mielibyśmy problem. Obrączki odebraliśmy niemal w ostatniej chwili czyli w czwartek, a ślub był w piątek. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z naszych obrączek, model wybrał mój mąż, chociaż ja wybrałabym zupełnie inne, ale nie było już na to czasu. Dziś zanoszę nasze obrączki do jubilera do odświeżenia + grawerunek drugiej daty ślubu (kościelny w maju 2007) + rubiny do mojej obrączki. Tym razem nie chcę się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famme Fatale-coś strasznie dużo chcesz wydać nam tą sukienkę!Z czego ona w atkim razie będzie?Ja przeglądałąm już dla siebie i tak za 1500 zl. spokojnie już coś kupię. Ajak nie to sibie uszyję dany model.To też wychodzi taniej Ashia dzięki za rade i chyba tak zrobię-zaczne sobie po mału wszystko załatwiać.Mamy już zespół, kamerzyste, zespół , salę i księdza:)Resztą zajmę się już chyba teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arabela -> co do USC to się zgadzam z tym co napisałaś. Ale co do zaproszeń to się nie zgodzę, my mamy ślub 5 maja, nasza wizja zaproszeń zmieniła się przynajmniej kilka razy. Trzeba wziąć pod uwagę, że: a) mają się podobać obojgu b) cena musi być przystępna -> ważne zwłaszcza gdy robi się duże wesele -> ok.120 osob zamówiłam 80 szt -> 240 zł + cena znaczków i kopert bo niektóre zaproszenia wysyłam zagranicę c) trzeba się zastanowić na ile wcześniej wysłać zaproszenia -> jeśli się robi wesele w okresie wakacyjnym to trzeba się liczyć z tym, że wcześniej goście muszą zaplanować urlop (zwłaszcza jeśli jadą z daleka). d) w niektórych drukarniach w sezonie trzeba długo czekać na realizację zamówienia. Tak więc zorientowanie się w temacie już wcześniej na pewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba jednak zacznę sobie po mału wszystko załatwiać i kupować bo, ajk już wczesniej pisałam, rzadko mam wolny czas by gdzieś wyskoczyć i coś sobie pooglądać.Zaproszenia przecież się nei zmarnują jeśli będę je miala wcześniej i suknia tez nei z szarzeje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arabela -> obecnie mieszkam w Wawie. Jednak ślub i wesele będzie w moich rodzinnych stronach czyli pod Przemyślem. Obrączki, zaproszenia zamawiałam w Wawie. Przed nami szukanie koszuli i nowych butów dla M. (albo opcja rozchodzenia tych co ma - założył je raz, niestety skończyło się obtartą stopą i teraz ma do nich uraz :P) Fotografa zamówiłam w grudniu, podpisałam umowę, wpłaciłam zaliczkę. Zostały nam do zrobienia nauki przedmałżeńskie, zaraz się biorę za pisanie maila do księdza który prowadzi nauki u Dominikanów na Freta bo niestety u Pallotynów (jednodniowe) najbliższy wolny termin to koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o tym, ze suknię odbiera się parę dni przd ślubem i zdaję sobie sprawę, że nie będę jej trzymać w domu.Obawiam się poprostu że później w wirze sesji, pracy i innych obowiązków zabraknie mi czasu by wszystko zalatwiac na trzy miesiace przed slubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Został mi jeszcze rok studiów:(Mama mi pomoże, ale ja mieszkam w Wawie a mama w moim rodzinnym mieście oddalonym stad o 100km., więc nie wiem czy damy rade jeżdzić tam co weekend, by coś załatwiać tym bardziej, ze mam jeszcze zjazdy a chciałabym wszyustko sama załatwiać (tzn. oczywiście wspólnie zprzyszlym małżonkiem:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rta -> to tak jak u mnie. Też chcieliśmy sami bo daleko mamy z Wawy do Przemyśla i musieliśmy tydzień wolnego wziąć żeby wszystko załatwić (sala, zespół, fotograf, ksiądz). Co do alkoholu to myślę, że jak tylko jakaś ciekawa cenowo oferta trafi się w Makro to mój tato kupi alkohol. Podobno ma być \"Pan Tadeusz\", mi tam obojętne bo nie pijemy wcale wódki (oszczędność dwie butelki mniej hehe). Ponieważ z tego co kojarzę wspomniana przeze mnie wódka ma całkiem ładną butelkę więc nie będziemy kupować naklejek itp. http://www.allegro.pl/item159101837_zaproszenia_zawiadomienia_1223_1260_od_s_s_.html Zamówiliśmy takie zaproszenia i właśnie nasze zamówienie jest w trakcie realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narzeczony na pewno mi pomoże, zresztą nigdy by nie zostawił wszystkiego na mojej głowie:)Na tanią wódkę mamy już namiar, bo moja koleżanka kupowała dobrą na swoj ewesele w zeszłym roku i dostali wino i szampana gratis. Promocja trwa cały czas, więc luzik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można zakupić takie naklejki?W sumie nie planowałąm, by mieć naklejki na wódce ale kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.vodkahaus.de/popup_image.php?pID=18&image=0 Tylko taka fotkę mojego alkoholu znalazłam. Jakoś mi tu naklejka nie pasuje.... Może już jakąś zawieszka, ale nie mam ochoty wydawać na to kasy. Podobnie z tablicami rejestracyjnymi. Chyba zostały z kuzynki wesela, jeśli mi pożyczy to chętnie skorzystam (+ wstążki do dekoracji auta też chyba zastały po weselu) , ale nie zamierzam wydawać pieniędzy na coś co nie jest mi do szczęścia niezbędne :P Ale szanuję decyzję tych osób które chcą mieć takie dekoracje bo przecież każdy ma inny gust no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ashia, jestem \"za Tobą\", w kwestii naklejek do Pana Tadeusza, i w kwestii naklejek w ogóle :-) Co do Twojej wódki, to jest na tyle \"ozdobna\", że naklejka mogła by być już czymś nadto, a co do innych butelek, to owszem ładnie to wygląda na czyimś weselu, ale na moim nie będzie, bo jak dla mnie, to zbędna czynność, pochłaniająca mój wolny czas, którego i tak nie mam w nadmiarze :-) Poza tym ja mam alkohol w cenie, razem z salą i jedzeniem, więc nie będę specjalnie przyłazić, żeby naklejki zawieszać ;-) Ale owszem, ładne są, jak już ktoś sie zdecyduje na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja tu tylko na chwilę w przerwie od nauki. Zastanawiałyście się już może nad biżuterią ślubną? Mnie by interesował jakiś ładny biały naszyjnik + kolczyki (jeśli w końcu zdecyduję się ruszyć przekłuć uszy). Pewnie coś takiego można dostać przy salonach ślubnych i pewnie nieźle się tam przepłaci. Na Allegro nie znalazłam nic fajnego. Jestem ciekawa gdzie jeszcze możnaby dostać takie \"ślubne\" błyskotki. Życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka masz może namiar na ta pania \"od poradni\" z nauk u Pallotynow ? Byłabym wdzięczna za namiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ashia, mam ale w domu - więc przypominać mi musisz, bo zapominalska ze mnie osoba :-o Bardzo fajna kobieta - no oczywiście lekko \"nawiedzona\", ale miła i tolerancyjna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra to będę przypominać albo wyślę Ci mailem mój numer telefonu i podeślesz mi smskiem namiar na ową panią? Może tak być? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×