Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jeszczenieposlubiona

co z golymi ramionami do Kosciola

Polecane posty

Gość jeszczenieposlubiona

mam suknie bez ramiaczek a wiec gole ramiona i podobno nie powinnam tak isc do Kosciola nie wiem jak zakryc ramiona?? moze szal jakis?? poradzcie czy o bedzie dobrze wygladalo?? slub w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie pasuje iść z odkrytymi. Możesz kupic sobie taka narzutkę lub bolerko. Np z muślinu lub koronki. Po ceremonii można zdjąć. Na wieczór gdy się ochłodzi , będzie jak znalazł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też coś
... A CO TO ZA BZDURA!? Pierwsze słyszę, kto tobie naopowiadał takich rzeczy? Miałam piękna suknię z odkrytymi ramionami i nawet mi do głowy coś takiego nie przyszło, a rodzinę mam bardzo wierzącą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcia85
ja bym czyms zakryła kościół to nie rewia mody ale zrobisz jak zechcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuda na kiju
no ja miałam gorset bez ramiączek i odkryte ramiona i nikt ztego powodu nie robił problemów...w koncu mamy XXI wiek-ludzie co wy dziewczynie w głowie mącicie...a slub jest raz w zyciu i zakładasz to w czym się najlepiej czujesz a nie pod publikę czy księdza bo to twoje święto a nie ich:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy jak Ty sie bedziesz
czuła z odkrytymi ramionami :-) wiekszość ludzi już się przyzwyczaiła do sukien bez ramiączek - szoku nie bedzie :-D ale wizualnie lepiej wyglądają ramiona z szerokimi ramiączkami (jak od gorsetu), albo własnie z bolerkiem (narzutką) dopasowaną do sukni. pozdr. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczenieposlubiona
no wlasnie mysle ze pasuje cos narzucic moze jakis delikatny szal bo do bolerka jakos ciezko bedzie mi sie przekonac mam jeszcze chwilke 2 i pol miesiaca to pomysle dzieki ale jakby jeszcze jakies sugestie to poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kainkas
ja mialam slub 22 kwietnia i kupilam szal niebieski bo mialam niebieskie kwiatki przy sukience a mialam tez bolerko ale bylo za cieplo daj meila to Ci zdj wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesczenieposlubiona
monikagr@poczta.onet.pl dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka mądra głowa
sądzę , że ludzie i księża tyle już się tych sukni z gołymi ramionami naoglądali , że nie wydawało by im się to "niestosowne' - ale jak masz się źle czuć , to zakryj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poslubionaaa
hm, ja proponuję Ci jednak zarzucic coś na ramiona, bo blisko godzina w chłodnym kościele + stres zrobi swoje - katar gwarantowany. Nawet jeśli na zewnątrz będzie te plus 30 stopni to w starym kościele najwyżej 20... Zresztą moim zdaniem bolerko, narzutka czy szal są bardzo eleganckie. Co do bolerek mi też się wiele modeli nie podobało i niepodoba. Proponuję takie z prostym długim rękawkiem albo nawet nieco rozkloszowanym, kołnierz taki większy, półstojący (poszukam Ci linka do podobnego). Materiał gładki np. atłas. Bez jakiś bufiastych ramion:P Z szalem może być kłopot jesli masz welon - chyba nie pasuje. No i trzeba uważać, aby go nie zgubić;) Nie wiem czy jest wygodny, niech się może wypowiedzą dziewczyny, które brały slub w takim stroju. Pogoda w lipcu może być różna, więc bolerko z długim rękawkiem możesz mieć tylko do kościoła, na chłodny wieczór albo (czego nie życzę Ci) chłodny i mokry dzień. Na weselu możesz za to spokojnie pokazywać swoje piękne ramiona;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina_24
Ja będę mieć suknię odkrywającą ramiona i welon będzie mi je zasłaniał. Myślę że jest to dobry i delikatny sposób żeby lekko okryć ramiona. Szczególnie latem welon wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczenieposlubiona
nede miała welon i to nawet dwa bo jeden bedzie taki krotki dwuwarstwowy a drugi dlugi na 3 metry i beda mi go niosly dwie male dziewczynki nabialoubrane wiec chyba masz racje ze szal mozenie pasowac i byc niewygodny jakbysznalazla linki do tych bolerek to bylabym bardzo wdzieczna pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja brałam ślub w zeszłym roku w kwietniu i suknie mialam z gołymi ramionami bez żadnych ramiączek. Bolerko kupiłam tylko na wszelki wypadek jak by było zmino, a ze bylo ciepło to poszłam bez. Ja sie tak lepiej czułam i suknie sie ładniej prezentowała. Zobacz w czym sie lepiej czujesz, i jeśli plecy nie są tak wydekoltowane ze widac pośladki to spokojnie mozesz leciec bez szala itp nakryć :) pamiętaj taki dzień jest jeden jedyny i bedziesz go wspominac przez cale zycie a aby wspomnienia i zdjecia były piękne Ty musisz sie czuc dobrze. Pannie młodej wypada większość rzeczy bo to jej dzień i bardziej gośćie powinni zakrywac ramiona niż Ty:) Jeśli tak sie czujesz pieknie to idz tak do ołtarza, nikogo nie zgorszysz odkrytym ramieniem Pozdrawiam i życzę szczęścia :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poslubionaaa
było takie bolerko w zeszłym roku na http://slubne.pl/ ale juz nie ma:( napisz maila to postaram Ci sie przesłać zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik25
A ja miałam ślub w pażdzierniku o 19 więc już było chłodno i suknia - gorset bez jakichkolwiek ramiączek więc w pogotowiu było bolerko...ale było mi naprawdę gorąco z emocji więc poszłam bez bolerka i było bardzo ładnie... Muszisz zrobić tak byś Ty czuła się najlepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczenieposlubiona
monikagr@poczta.onet.pl prosze o zdjecia bolerka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja w lato chodzę w krótkich
spodenkach i koszulce na ramiączce do Kościoła. Co prawda parę razy ksiądz mi zwracał uwagę, że jemu się to nie podoba, ale nie zamierzam się pocić w T-shircie i długich spodniach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja w lato chodzę w krótkich
miało być: "koszulce na ramiączkach" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna lisica
jak za 50 lat polscy katolicy będą tak chodzić do kościoła , jak dziśniemieccy czy francuscy , czyli raz na rok , to księża przestaną sie tak stawiać i z pocałowaniem w ręke przyjmą takiego parafianina czy parafiankę , nawet i w krótkich gaciach; na razie im sie w dupach przewraca , bo i kościoły pękają w szwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jeszcenieposlubionej
ja mialam tez sukienke bez ramiaczek, dlatego uszylam sobie bolerko, ekstra do sukienki to moze byc bolerko koronkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu nie chodzi
o co mysla kszieza czy inni ludzie tylko o takt i szacunek. jezeli tego ktoras ja nie pojmuje to ja nie pojmuje po co wogole bierzecie slub koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna lisica
ale co jest nietaktownego w gołych ramionach ? przepisowo wstydliwe miejsca , do zakrywania , to cycki , dupa i z przodu, wszystkie z wymienionych rzeczy są niewidoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogole co za glupota
z tym zaslanianiem ramion. przeciez to nie jest zadna wstydliwa czesc ciala. czym sie rozni ramie od np.łokcia jesli chodzi o "stopien intymnosci"? bo ja nie wiem :( Jesli masz ladne ramiona to wg mnie nie ma sensu ich zakrywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu nie chodzi
nie chodzi o twoj wstyd czy nawet o to czy to jest nieprzyzwoite tylko o pewne przyjete reguly, tak samo jak sa przyjete reguly czy dogmaty wiary. do teatru nie wypada isc w dresie, do kosciola nie wypada isc z golymi ramionami. po prostu. jestem mloda i nie jestem fanatyczka- uprzedzajac wasze pytania i domysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna lisica
no to idźmy dalej - do kościoła nie wypada iść w spódnicy , spod której wystają nogi , a już broń boże kolano - więc spodnie albo spódnica do ziemi; do tego spodnie nie za ciasne , żeby kształt tyłka pozostał nieczytelny; oprócz tego góra tylko całkiem pod szyję albo nawet lepiej z golfem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu nie chodzi
nie wiem czy na prawde nie rozumiesz tego co pisze czy bardzo lubisz ironizowac. nie popdaj w skrajnosci. a moze nie bylas nigdy w kosciele albo twoi rodzice zapomnieli o tej czesci wychowania zw. dobre maniery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna lisica
Nie , moi rodzice nie zapomnieli o tej części wychowania , a w kościele też byłam. Po prostu nie wiem , skąd masz takie dokładne wyczucie , jak cienkie mogą być ramiączka albo jak długi ma być rękaw czy nogawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcde..
Niezapominajcie, że Kosciol to jest MIEJSCE SWIETE! Nalezy je uszanowac. Czy naprawde zaslonienie ramion jest dla Was takim ogromnym problemem? Bedziecie mogly je odslaniac przez cala noc na weselu. W Kosciele obowiazuje zasada: nalezy zachowywac sie i wygladac skromnie! A jesli ktos nie zna granicy, nie wie co moze odslonic a co nie, to jest naprawde biednym czlowiekiem, ktoremu rodzice nie wpoili tej zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna lisica
No to powiedz - skoro jesteś taka doskonale wychowana i dokładnie znasz granicę : gdzie ona przebiega ? Ile cm od pachy jest przyzwoicie i "skromnie" , a ile już nie. I w którą stronę. podobnie ze spódnicą czy spodniami. No , bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×