Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

eewulla nie traktuje Angli jak kopalni złota tylko to jest dla nas jedyne wyjsci a co do wyjazdu to pisałam ,że napierw ma wyjechac maz z moją mamą a ja mam dojechac z dziecmi oczywiscie jak jemu sie uda . U mnie z Angielskim nie jest tak tragicznie a Wojtek był w Irlandi i trochę zna . Pozdrowienia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manius30
hej dziewczyny! ja mam takie pytanko: znajoma kiedys cos napamknela ze jest cos takiego jak voucher na bezplatne warzywa i owoce dla dziecka i mozna go otrzymac wypisujac i skladajac formularz od health visitor.czy jest cos takiego? w jaki sposob sie to zalatwia? prosze o podpowiedz jesli ktos cos wie na ten temat!pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera
tak sobie pisze zeby sie wyzalic mam male dziecko (Patunia w czerwcu skonczy 3 lata) jestem w ciazy 5 miesiac mam meza ktory pracuje i.... nie mam mieszkania. Od poniedizalku. W poniedzialek wychodze na ulice z torbami z dzieckiem bo wlasciciel wypowiedzial jakis czas temu wszystkim umowe kazdy juz cos znalazl z ozostalych mieszkancow a my niestety nie. Bo mamy dziecko bo nie mamy wystarczajaco pieniedzy na mieszkanie nawet w councilu mi nic nie pomoga bo moj maz ani ja nie mamy HO.Jestem zalamana siedze i placze. Moge isc gdzies wynajac pokoj ale sie boje bo nie wiadomo kto tam bedzie mieszkal poza tym szkoda mi mojej Niuni ze znowu zmieni otoczenie i ludz to nie sprzyja jej prawidlowemu rozwojowi. Czy jesli wyjde na ulice i bede spala na lawce z dzieckiem nikt mi za to nie zabierze dziecka? czy moge gdziekolwiek sie udac po pomoc? firma mojego meza wyslala mu papiery na HO ale musi czekac. Prosze pomozcie bo autetycznie zyc mi sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do eewula ja już przerabiałam wyjazdy za granicę. Byłam we włoszech 2 razy prawie pól roku za 300euro moze nie dużo ale jeszcze wtedy nie mielismy dzieci to nam starczyło na jakis czas potem Wojtek był w Niemczech .kiedy wyjechał do Irlandi był prawie pól roku to nasza córka zachowywała się tak jak by to był obcy mEZczyzna i dlatego zrezygnował i wiecie ile to musiał sie starac ,żeby Martynka znowu była jego pupilka . Dlatego nie chcemy znowu narażac na to dzieci i rozstani nie może by dłuższe jak 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewula
do wajmajkaj Alez ja nie mowie abys nie jechala tylko zalecam ostroznosc i to bez tego forum powinnas wiedziec.Nie kazdemu sie tu udalo, wielu polakow ma ogromne problemy ale sa i tacy ktorzy tu zyja,dorabiaja sie i sa szczesliwi.Nie chca wracac do kraju,chca tu zyc i umrzec. Jestem zwolennikiem rodziny i sama dolaczylam do meza po jakims czasie kiedy on tu zrobil jakies przedpole dla nas.Mam dzieci takze wiem jaki poczatki sa trudne,jak wygladaja polakow prawa,jak funkcjonuje administracja,szkolnictwo,opieka medyczna.Te sprawy wszystkie przerabialam i dlatego wiem jakie bedziecie mieli poczatki.Znacie jezyk to bardzo dobrze,bedzie wam duzo latwiej poruszac sie,pracowac.Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewula
zreszta co ja ci tu bede radzic.Przeczytaj dobrze nawet to forum.A z niego dowiesz sie o klopotach,radosciach,problemach codziennych.Dowiesz sie jak sobie mozna pomoc, badz komus kto ma problemy.Jak wyglada zycie rodzinne,koscielne. Przeczytaj nawet tak od deski do teski te 32 strony i bedziesz miala obraz jak tu sie zyje i moze znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manius30
dziewczyny co z wami jeste ze nie odpowiadacie na moje pytanko? moze sie z tym wyglupilam ale nie mam pojecia czy takie vouchery na bezplatne owoce i warzywa dla dziecka istnieja , a jesli tak to jak je zdobyc. badzcie tak mile i odpowiedzcie mi prosze. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem juz na necie mówilam ze sie odezwe,wiec jestem ... Child benefit otrzymalismy po 3 miesiacach przebijajac sie przez stos wymaganych dokumentów ale juz mamy. zlozylismy juz o tax credit ale to jeszcze mysle że do czekania mamy jakies pół roku plus wyrabianie przeze mnie NINu. Pozdrawiam Was kobitki :) bede sie odzywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam co do tych czeków na owoce i warzywa z tego co wiem dziecko musi byc do 5 lat i musisz isc do job center i zapytac o Tokeny na mleko i owoce podadza Ci numer i tam powinni przeslac Ci formularz na takie Tokeny. Ja dzwonilam w zeszlym tygodniu i podobno jak wszytsko dobrze podalam powinien przyjsc formularz w tym tygodniu no zobaczymy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molkij
nie rozumiem o co chodzi z tymi tokenami??? dostajesz token i co dalej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witam was dawno mnie tu nie bylo mam do was pytanie bo nie wiem czy nie jestsm w ciazy jestem tu z mezem i 2 corkami od prawie 2 lat maz pracuje legalnie 2 lata tutaj a ja nie pracuje czy jak bym byla w ciazy to naleza mi sie jakies pieniadze na dziecko jak ja nie pracuje tylko maz prosze o odpowiedz pa pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojaqwert
nie rodziłam tutaj, ale z tego co czytałam na tym forum to jak najbardziej należą ci się pieniądze. cofnij się trochę do tyłu i napewno znajdziesz potrzebne informacje. coś było na temat jednorazowej kwoty po urodzeniu, no i potem oczywista sprawa CHB oraz zwiększy się CTC WTC. dziewczyny- proszę napiszczie ile płacicie za prąd mieszięcznie- w 1 bedroom flat (czyli living room, bedroom, kuchnia i łazienka) jeśli nie ma wogóle gazu, czyli ogrzewanie i kuchenka gazowa na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość close
Witam bardzo gorąco mam do Was ogromną prośbę, piszę pracę magisterską i potrzebne mi są wiadomości na temat pracy za granicą, przygotowałam w tym celu ankietę, bardzo proszę wypełnijcie ją, będę BARDZO wdzięczna oto link: http://brylant.iit.pwr.wroc.pl/~feeg/m/ankieta .html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manius30
do asiulek27 witam wielkie dzieki za informacje.jesli mozesz to pisz na bierzaco jakie sa twoje rezultaty w tej sprawie.moja corka ma skaze bialkowa wiec mleczko chyba bedzie miala na recepte z gp.zeby sie o te vouchery ubiegac to ma znaczenie czy ktos pobiera jakies benefity czy nie.jak myslisz? ja niedlugo tez zloze forme na te owoce .jak by cos u ciebie poszlo do przodu to daj znac prosze .pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
czy moge starac sie o zasilek income support jesli pracuje 6 godzin tyg i mam 4 dzieci ,gdzie najmlodsze ma 1 rok i nie jestem w stanie podjac pracy na wiecej godzin...prosze moze ktos mi odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baypera
Baypera z tego co wiem to nie mogą cię wyrzucic. Nigdzie się nie wyprowadzaj, li nie masz gdzie. nie moga cie z dzieckiem wywalic z mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manius30 moja mala tez jest alergikiem i miala w Polsce mleko Bebilon Pepti tutaj tez dostaje odpowiednik tego mleka nazywa sie Cow & Gate Pepti ja dostaje 6 puszek 900 gr na recepte i bez oplat moge odebrac w aptece tez bardziej zalezy mi na owocach i warzywach dam znac jak tylko cos dostane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi..........
jesli w rodzinie pracuje tylko ojciec,matka nie pracuje i maja 3 dzieci to jakie zasiłki im sie nalezą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te tokeny jakies zarobki sa brane pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Hej! dawno mnie nie było na forum poniewarz się przeprowadziliśmy i nie miałam przez jakiś czas internetu.Został mi 1 miesic i 2 tygodnie do porodu!!!!!!!!!!!!! aż mam gęsia skórke! musze się pochwalić dostaliśmy mieszkanie socjalne 2-poziomowe,2 bedroom ,living, kuchnia ,łazienka 70 metrów.Mieszkanie bardzo fajne obok mamy lasek.Właśnie robimy remont bo dzidzia już nie długo bedzie.Nie poddawajcie się my czekaliśmy na mieszkanie ponad miesiąc to jest bardzo krótko.A wiec jest to mozliwe ! Pozdrawiam Serdecznie!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
a skad jestes ze tak szybko dali ci mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
prosze napisz jak wygladala cala procedura zalatwienia takiego mieszkania czy to skomplikowane bardzo cie prosze i czy ktos ci pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super345
super ze dostaliscie mieszkanie,napewno sie cieszycie.fajnie tak urzadzac swojemieszkanko,gdzie mieszkacie ze tak szybko wam dali? juz niedlugo czeka cie porod,napewno bedzie wszystko w porzadku trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze pomózcie mi to przetłumaczyć na angielski. Potrfię mówić ale natomiast kompletnie nie potrafię pisac po angielsku: *****\\\"Bardzo proszę o odpowiedź odnośnie rezerwacji, ponieważ nie wiemy czy rezerwacja jest nadal aktualna\\\"*********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super 345
napisz jak to wszystko wygladalo zanim dostaliscie to mieszkanie? czy chodziliscie czesto do urzedu i pytaliscie ?czy duza byla kolejka oczekujacych ludzi? moze masz jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manius30
do asiulek 27 witam moja malutka dostaje preparat hipoalergiczny o nazwie nutramigen.w polsce mam to mleczko na recepte.przypuszczam ze w uk musza przepisywac ten sam preparat.nie jestem pewna jednak jak to wszystko wyglada formalnie.wybieramy sie do uk 15.06.2007 i szczerze mowiac bardzo sie boje podrozy z moim dzieckiem i oczywiscie poczatkow na wyspach. przezywam ogromne stresy w zwiazku z tym ale wierze ze wszystko bedzie ok.a moze napisalabys mi jak bylo z toba?(pytam o rejestracje w gp itd-ogolnie o przychodnie, mleko) jeszcze mam pytanko w zwiazku z mieszkaniem:czy pobierasz housing benefit i council tax? jesli tak to czy najemca waszego mieszkania jest jedna osoba (np.ty lub twoj maz) czy oboje?to chyba ma jakies znaczenie w councilu? jakie to sa pieniadze? pytam poniewaz moj maz byl w biurze gdzie zalatwiaja benefity i powiedziano mu ze sa to groszowe sprawy! co do tych tokenow to caly czas sledze forum i czekam na dalsze postepy w twojej sprawie!(choc podobno mozna dostac taki formularz od health visitor-ale nie wiem czy to prawda!) troszke tych pytan sie nazbieralo.jesli masz ochote na nie odpowiedziec to bardzo prosze. pozdrowionka dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Mieszkamy w Coventry to małe miasto,ale dużo ludzisków tu mieszka. Złożylismy 2 aplikacje do City Council i Whitefriars.Po ok 2 tygodniach dostalismy odp. iz jesteśmy na liscie oczekujących napisali nam jakie mieszkanie nam się należy i jak coś znajda to dadzą nam znać.Po ok 3 tygodniach wysłaliśmy list z prośbą o przyspieszenie przydzielenia nam mieszkania. Opisaliśmy nasza sytułacje,właśnie kończyła nam się umowa ja w ciąży nie pracuje,mój mąz utrzymuje nas i nie mamy się gdzie podziać,a zaraz urodzi sie nasze dziecko! Po 3 dniach dostaliśmy pismo z cuncilu że możemy się z nimi umówić na spotkanie (jako bezdomni). no ale bez przesady aż tak żle nie było i po 2 dniach dostaliśmy list z Whitefriars że maja dla nas propozycje 2-poziomowe mieszkanie.Pojechalismy obejżelismy no i się zdecydowaliśmy.Następnego dnia podpisaliśmy umowe i dostalismy klucze.Dostaliśmy kupon do zrealizowania na farby,pedzle,tapety itd...Po roku można to mieszkanie wykupić i napewno tak zrobimy.W mieszkaniu które się dostaje nie ma nic! Musieliśmy kupić lodówke,pralke,piekarnik,płyte,łóżko,sofe itd... poprostu wszystko. Polecam IKEA sklep za nie duże pieniądze można naprawde fajnie mieszkać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×