Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość michah
Witam Kalena : moja córcia ma dziś 5,5 roku, w ciąży nie umieli zdiagnozować co jej jest, to na podstawie usg jeden lekarz powiedział: "jeśli przeżyję będzie żyć jak roślinka, prawdopodobnie to rozszczep kręgosłupa", urodziłam moją córcie, okazało się, że ma wadę serce, zoperowali Ją jak miała 14 dni, też nie zapomnę jej płaczu bez dźwięku...ale mamy to dawno za sobą...teraz buzia jej się nie zamyka, całymi dniami śpiewa, tańczy, biega - jest tylko trochę niższa od rówieśniczek - mam nadzieję, że kiedyś sppotkam z córcią tamtego lekarza... Mam nadzieję, że za kilka lat tak jak my będziecie to wspominać z ulgą, że to za Wami i że jesteście szczęśliwe:) 3mam kciuki za Twoją kruszynkę !!! 3maj się cieplutko! Musi być dobrze!!! Mam nadzieję, że za parę miesięcy przeniesiemy się do Londynu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Kalena .To co piszesz jest wstrząsające bardzo Ci współczuje mam nadzieje że twoja córunia wyjdzie z tego bo jak sama piszesz jest silnym dzieckiem:) trzymam kciuki za Was mam nadzieje że wszystko ułoży sie jak najlepiej!!!!!! Bądz dzielna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanjan
Kalena Moja koleżanka miała podobne przeżycia co Ty, jej synek tesz to przechodził spędził w szpitalu ok 1 roku , na poczatku lekarze tez nie dawali żadnych szans teraz ma 4 latka i jest zdrowym normalnym chłopcem. Trzymaj sie i mysl o chwili kiedy weżmiesz swoją córcie na rece . Nie poddawaj sie nie jesteś Sama. Pozdrawiam mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KENIA
trzeba wykreslic % z nawiasem w adresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KENIA
sorki kalenia a nie kenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Kalenia
chyba nie umie wklejac linków na forum gazeta pl wpisz wcześniaki i będzie tam sporo osób,które mają podobne zmartwienia. Badz silna i trzymaj sie, Twoja córeczka wyjdzie z tego i bedzie zdrowym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjkkll
bardzo współczuję tej sytuacji z córeczką. zastanawia mnie tylko czy to właśnie lkekarze nie wszczepili malutkiej tej infekcji przy tej pierwszej operacji - gronkowiec złocisty jest w uk szalenie popularny i bardzo ukrywają takie fakty. zainteresuj się tym jaka bakteria jest przyczyną tej infekcji i to powaznie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Umówiłam się w konsulacie na wyrobienie paszportu dla naszego synka dopiero w połowie września!!!! szok! mam nadzieje że szybćiutko go dostane bo nici z wyjazdu na święta. Zostały mi 2 tygodnie i 5 dni do porodu! Mam strasznego pietra!! U nas znów dziś leje pogoda do bani! MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM ŻYCZE!! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
dziekuje wszystkim za slowa wsparcia i w koncu dobre informacje mojej corci zaczely pracowac jelitka moze sam widok nie ciekawy bo teraz to wyglada jakby miala odbyt w brzuszku {narazie} ale nie macie pojecia ile taki widok moze przyniesc radosci od razu powydzwanialam wszedzie gdzie sie da zeby sie pochwalic ta informacja .Zaczynam wierzyc ze bedzie dobrze bo roznie to bylo.....strasznie sie balam wychodzac ze szpitala czy ja jeszcze zobacze ale widac jak bardzo walczy o zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalena bedzie dobrze. mojej mamie tez mowili ze max to 6 miesiecy, bo bylam malenka, zylki przeswitywala, kostki byly jak z gumy i zwracalam kazdy pokarm. tak sie sklada ze przezylam juz 26 lat. moja dawna pani pediatra do dzis nie wierzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetas
kalenia będzie wszystko dobrze. Zdawaj nam relacje ze zdrówka maleństwa. Będę sie za nią modlić. Udało się z pracą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
jak narazie pracuje tylko na nocki ale przechodze na zasilek macierzynski bo za duze obciazenie nie ma czasu sie poprostu wyspac codziennie musze dojezdzac 2 godziny do malej i drugie tyle z powrotem mowie o samym dojezdzaniu a gdzie cala reszta jest mi ciezko ale daje sobie rady tylko z przemeczenia mialam ostatnio goraczke myslalam ze skorzystam dopiero jak mala wroci ze szpitala ale do tego czasu to chyba ja bym tam wyladowala bo kompletnie nie mam apetytu do jedzenia do tego brak snu ostatnio jak jechalam do szpitala gdy zadzwonili ze bedzie operacja to o maly wlos spowodowala bym wypadek i to nie jeden dopiero co sie polozylam i tu telefon czulam sie jakbym byla kompletnie pijana 5 godzin spania w ciagu 3 dni i strach myslami bylam przy malej a nie na drodze tak ze musze zaczac myslec tez o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
a dzisiaj mala niespodzianka dostalam benefity i to za 7 miesiecy nadplate bo wnioski skladalam w styczniu tzn CHB dosc spora sumka przynajmniej nie musze sie martwic bo paliwo i parkingi do teraz spory wydatek ale i tak dobrze ze nie musze jezdzic autobusem bo duzo czasu bym zmarnowala mam jeszcze 2 dzieci ktore tez mnie potrzebuja Dzwonilam ostatnio zaCHTC i co sie okazalo pani ktora odebrala powiedziala ze dane dzieci sie nie zgadzaja z tym co poslalam na CHB A CHODZILO o to ze nie podalam drugich imion dzieci (byly na aktach urodzenia) pisze to dlatego zeby ktos nie popelnil takiego bledu jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
ktos wczesniej chcial mi wylac kibel zimnej wody i dac kopniaka ale jak widac radze sobie nie raz mam chwile zalamania ale jak pomysle co by bylo jak bym sie poddala to dostaje takiego powera ze przewrocila bym swiat do gory nogami i poprostu nie wolno negatywnie myslec bo duzu zalezy od naszego nastawienia sami potrawimy sie zdolowac dlatego to forum chyba jest zalozone pomoglo mi wielu ludzi idlatego ja tez chcialabym pomoc innym jesli ktos ma jakies pytania to bardzo prosze pytac chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kalena
jesteś bardzo dzielna i niepotrzebnie sie przejmowałaś negatywnymi wypowiedziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelene
Witam serdecznie Chcem sie szybko pochwalic moja nowonarodzona Julcią. Mala urodzila sie w Cheltencham, 14.05. Jest zdrowiutka, sliczniutka i grzeczniutka. Porod w Anglii i opieke w szpitalu oceniam na 6 z plusem. Rewelacja ! Uciekam bo wzywa mnie moj maly, nowy obowiazek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
Do Jelene gratulacje z tej okazji zeby mala zdrowo ci rosla ja tez chce sie pochwalic ze moja dzisiaj od 3 tygodni dostala mleko a ja robie wszystko zeby wznowic produkcje mleka dostalam nawet tabletki jesli to kogos interesuje a ma klopoty z mlekiem i chce karmic a karmienie to sama przyjemnosc a do tego szybciej mozna pozbyc sie brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
chcialabym jeszcze dodac i sie pochwalic ze dostalam wczoraj kase z CHTC i CHTW czekalam nato 3 miesiace i nic az pomogla mi pani z biura WELFARE RIGHS ADVICE SERVICE jeden telefon i pieniazki po tygodniu oni mi tam bardzo pomagaja byc moze nawt dzieki nim dostane miszkanie ale narazie nie chce zapeszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa34
Witam wszystkich serdecznie,mam pytanie,za tydzień wyjeżdżam na stałe do UK,czy kyoś mógłby mi powiedzieć czy opieka zdrowotna dla dzieci jest darmowa i co trzeba zrobić,żeby iść z dzieckiem w razie potrzeby do lekarza.Chciałabym się dowiedzieć jak to jast ze szczepieniami dzieci(moje mają 8 i 5 lat).Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalena co to za biuro ? czy jest w kazdym miescie ? bo my zlozylismy jakis m-c temu niestety i nic ja jeszcze nie mam NINu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa34
Dlaczego nikt mi nie powie,co z ta opieką zdrowotną?Widać nie tylko na obczyznie Polacy stronią od pomocy.Na wszelki wypodek podam mój nr GG 5517947,dzięki jeśli się ktoś odezwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nowa34
chcialabys uzyskac odp w 5 minut. poiem ci ze wiekszosci o tej porze to nawet na forum nie ma a ty obrazasz. A na ten nr gg to moge ci wirusa wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Do Jelenie- Gratulacje Mamusiu! jak będziesz miała chwilke to opisz jak było w szpitalu jak Ci poszło?! Całuski dla twojej Córuni! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelene gratulacje duzo zdrowka i szczescia ❤️ Nowa - to racja ze nie zawsze otrzymasz tu odpowiedz w ciagu jednej minuty po przyjezdzie trzeba pojsc do najblizszej przychodni wypelnisz tam formularz zgloszeniowy recepcjonistka umowi cie wtedy na pierwsza wizyte na ktorej pielegniarka zwazy zmierzy i zada kilka pytan potrzebnych jej do zalozenia \"kartoteki\" a dostaniesz tez jeszcze jeden formularz do wypelnienia w domu - tam sa pytania dotyczace twojego zdrowia , nawet czy palisz i ile alkoholu wypijasz (tego nie wypelnialam bo fakt czasem sie napije winka ale nie w takich ilosciach jak Angole), czys tosujesz jakas antykoncepcje, czy w twojej rodzinie wystepowaly wymienione powazne choroby itp itd na formularzu dzieci sa pytania dotyczace szczepienia i tez stanu zdrowia no i to wszystko zabierz ze swojej przychodni w Polsce karty szczepien dzieci - napisz olowkiem przy nazwach chorob na ktore bylo szczepienie nazwy przetlumaczone na angielski ( roznia sie bo np rozyczka to nie rose po angielsku-a z tym sie spotkalam ze ktos probowal tak pielegniarce prztelumaczyc .dobrze ze nie tlumaczyl ze swinka to pig :D ) jesli dziecku bedzie brakowalo jakiegos szczepienia wedlug angielskiego kalendarza szczepien to pielegniarka nawet moze zaszczepic je na miejscu (ostatnio bylam z jedna dziewczyna i jej dziecmi jako tlumacz i pielegniarka zapytala czy chce to szczepienie od reki) no to chyba tyle jakby co to pytaj i cierpliwosci troche w oczekiwaniu na odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
nie wiem czy jest w kazdym miescie ale biuro takie sluzy do pomocy emigrantom ze mna to bylo tak w szpitalu zglosili mnie ze potrzebuje pomocy i przyszli do mnie do domu na wywiad a to dlatego ze wiecznie chodzilam zmeczona pielegniarka sama sie zaoferowala z pomoca i one z wywiadu mnie zglosily do tego biura mysle ze powinnas zapytac w CANSILU bo to z tamtad byl ten wywiad albo wyszukaj na internecie te panie poparly rowniez moj wniosek o przydzial mieszkania jak zobaczyly jak mieszkamy i ile placimy {600f) za flata ja nie mam miejsca nawet na lozeczko ja bylam wczoraj zszokowana jak zobaczylam ile mam kasy na koncie a nie dostalam jeszcze zadnej decyzji i wystarczyl jeden telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze Nowa pytala czy jest darmowa opieka dla dzieci owszem za lekarstwa wypisane na recepcie dla dziecka nie placisz nic a jesli chodzi o te biuro to moze to jest cos takiego jak CITIZENS ADVICE BUREAU? powinno byc w kazdym miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×