Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

może wiecie-czy Council Tax płaci się za miesiąc z góry?.Wyprowadzam się i nie wiem czy będę musiała jeszcze ten miesiąc zapłacić pod starym adresem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam mam pytanie..!!!Mój mąż stracił prace nie mamy zadnych dochodów teraz dostawaliśmy tax working i child tax credit.Ja niestety nie pracuje,wychowuje syna i jestem w 8 miesiącu ciąży.Chciałam sie zapytac czy moze ktos wie dlaczego gdy nie mamy zadnych dochodów typu pensja męża obcieli nam wszytskie dodatki jakie mieliśmy?Bardzo prosze o jakąś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewamaj
oj ja zaszlam wciaze i bede samotna matka mam nadzieje ze tez dostane jakies zasilki poza macierzynskim zpracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina a od kiedy bedziecie mieszkać pod nowym adresem? Najlepiej iść do councilu i zgłosić, że od dnia tego i tego zmieniacie adres i poprosić o nowe naliczenie. Kamlo jeśli Twój mąż nie pracuje to nie przysługuje mu już Working Tax Credits, ale wydaje mi się, że dalej powinniście dostawać Child Tax Credits. Zadzwońcie do Revenue i po prostu o to zapytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Working Tax Credit i Child Tax Credit oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
Kochani, jak zalatwic zasilek rodzinny na corke, ktora juz skonczyla 18 lat, ale zostala w Polsce bo tam uczy sie w szkole sredniej, dziennej?? Jestem samotna matka, a z jej ojcem, ktory mieszka w Polsce, jestem po rozwodzie. Dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
Aaaa i zapomnialam napisac, ze za te europejskie akty urodzenia nic sie nie placi. Trzeba tylko powiedziec, ze sa potrzebne do zasilku rodzinnego za granica. Dostaje sie je od reki. tak, ze luzik. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batka
hej kochani.dostaje tax child credits i working tax credits dostalam go w 2007-2008 o wszystkim ich informowalam o tym ze nie pracuje(od wrzesnia) tylko maz ile zarobilismy itd...teraz przyszla nowa decyzja i normalne rozliczenie na nowy rok podatkowy 2008-2009 wszystkie wyliczenia ale nie dostalam pieniedzy na konto i dzwonie ponownie mowia mi ze podalam inne zarobki z tego co teraz czytam z decyzii na 2007-08 wychodzi ze tylko ja pracowalam i moj maz 60h w tygodniu lecz nie ma jego zarobkow wpisanych ale ja im calyczas mowilam ile moze zarobic.teraz nie wiem czy dostane dalej czy nie czy zabiora mi ta roznice i beda dalej placic czy juz wogole nic nie dostane nie przyszlo zadne pismo o co chodzi a jak dzwonie to mi nie mowia co dalej tylko ze im zarobki sie nie zgadzaly czy ktos z was tak mial bardzo prosilabym o pomoc jak to wszystko tu wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batka
ostatnio wyprowadzilismy sie i poszlam do councilu powiadomic ich o zmianie adresu ijesli mieszkasz pod nowym adresem to tylko zaplacisz za te dni ile mieszkalas pod starym(w tym miesiacu) nie za caly miesiac mi zrobili redukcje zaplacilam tylko za te dni co jeszcze mieszkalam pod starym adresem i juz mam nowe rachunki na nowy adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batka
ale sie rozpisalam...droga Markizo mozesz zalatwic zasilek na corke ale to bedzie tylko child benefits musisz wziac z polski ze szkoly zaswiadczenie ze corka uczy sie w pelnym wymiarze godzin czyli dziennie i zlozyc aplikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barkcysia
Czekamy na zasiłki od czerwca 2007 r. i cisza. Mąż składał o child benefit i working tax credit i do dnia dzisiejszego cisza. Dzwoni do zasiłków i ciągle mówią co innego. Co mamy robiC? Proszę o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martw Barkcysiu!!! Ja czekałam ponad 3miesiące,potem jeszcze jako uzupełnienie znów przysłali papiery do wypełnienia,bo czegos tam nie było....... ale potem dostaliśmy wyrównianie do kilku miesięcy w stecz,chyba pół roku,choć mnie tu nawet nie było jeszcze wtedy.Dzięki temu kupilismy nową lodówkę i parę mebli do domu. Głowa do góry,nic nie tracisz,a potem będziesz mile zaskoczona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero,wiem,że juz jesteś ,bo na innych topikach cie widzę....... ale jak możesz napisz,czy już wszystko załatwiłas z benefitami??? Mam nadzieję,że ci się udało!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim nie wiem od czego to zalezy my czekalismy 3 miesiace na tax credit a na child benefit tylko 3 tygodnie dodam ze mamy 2 dzieci teraz ja juz jestem ponad rok z dziecmi w angli (mąż 2,5 roku) aha polecam wam staranie sie o mieszkanie z counsilu ja czekalam tylko tydzien i dostalismy domek 3 sypialie i salon + ogrodek mimo ze wynajmowalismy flata z agencji 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka---> to mieliscie farta, a z jakiego miasta jestes? okon🌻 wlasnie dostalismy papiery do wypelnienia i w poniedzialek wyslemy, zobaczymy ile bedziemy czekac, na CHB czekalismy ustawowe trzy m-ce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsere3t6e4
Libero jeszcze cie tu nie ma ,nie przepracowalas ani jednego dnia i juz krzyczysz o kase !? wiesz ja mam 2 dwojke dzieci ale najpierw charowalam jak wol 2 lata , Nie rozumiem takiego toku myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rzeczka zapomnianego.
Chcialabym ci doradzic jak najlepiej, ale ostatnio spotkalam sie z pewnym przykladem. Otoz aby urodzic w Anglii musisz miec przychodnie, w kter bedziesz miec opieke, niestety np w moim miescie przychodnia zdrowia rejestruje osoby dopiero po pol roku od zlozenia wnioskow. Moze lepiej urodzic w polsce a dopiero potem sie przeniesc do Anglii, a wtedy i tak dostaniesz dotacje. Anglicy boja sie troche,bo coraz wiecej Polek chce rodzic w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 a wlasnie ze juz tu jestem, i skoro nie rozumiesz mojego toku myslenia to przykro mi, moze troche sie postaraj wysilic IQ i wcale nie krzycze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixissss
dziewczyny mam do was pytanie :sytuacja wyglada tak: kolezanka Polka ma dziecko z anglikiem ktory zneca sie nia psychicznie ona nie pracuje zajmuje sie kilku miesiecznym dzieckiem on pracuje w pubie przychodzi napity etc... w kazdym razie ona nie wie gdzie szukac pomocy tu w anglii gdzie powinna sie udac z tym jest w fatalnym stanie ledwo wie co sie dzieje jest psychicznie wykonczona !!! mieszka z tym facetem...moze council jej pomoze np.w spraiwe mieszkania ...nie wiem moze wy wiecie gdzie powinna sie udac po pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghyujtfgtfgtfgtfgtfgtfgtfgtfgt
No liberro twoj tok myslenia jest oczywisty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem nowa. ;-) pix... niech ta twoja kolezanka idzie do chil suport agency, http://www.csa.gov.uk/ , tu jest link, jest tam tez ulotka po polsku. niech powie im o co chodzi, powinni jej pomoc. tylko musi go zostawic, tzn tego gacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawel
witam jestem w angli i mam auto kolegi on ma wykupione wszystkie ubezpieczenia itp i insurance jedynie na siebie. Czy wie ktoś co może mi krozic za jazde tym samochodem? pilnie potrzebuje odpowiedzi wszystkich ktorzy moga pomoc prosze o kontakt na gawel0102@gmail.com, gg : 9216921 lub poprostu odpowiedź w tym temacie:) z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawel
mam ubezpieczenie na samochod w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytkowo
witaj mam pytanie do was chyba jestem w ciazy poczatki pracyje w angli od 6 miesiecy legalnie u jednego pracodawcy bo wczesniej pracowalam ale nie legalnie na czarno i jak jestem w ciazy to czy bede otrzymywala jakes pieniadze po odejsciu z pracy do porodu i po porodzie prosze was jak ktos cos wie na ten temat to prosze o odpowiedz dzieki z gury pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich,strasznie rozrosl sie ten wasz topik i jesli pozwolicie to sie do was dolacze... Mieszkam z partnerem od 2.5 roku w Walii,nigdy nie pobieralismy zadnych zasilkow,ale w styczniu lub lutym pojawi sie na swiecie nasz bejbiaczek i stad pytanie czy jesli ja pracuje 15 godzin tygodniowo bedzie mi sie nalezalo macierzynskie?Pracuje w jednym miejscu od 2 lat ale wczesniej bylam zatrudniona przez agencje a teraz od tego roku 26,01, mam podpisany kontrakt.Zarabiam 5,72 na godzine+covery tzn w tym samym czasie 3 g robie dotatkowa prace i wychodzi ze pracuje 4 albo 5 godz Moj partner pracuje na full time 40+g Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich,strasznie rozrosl sie ten wasz topik i jesli pozwolicie to sie do was dolacze... Mieszkam z partnerem od 2.5 roku w Walii,nigdy nie pobieralismy zadnych zasilkow,ale w styczniu lub lutym pojawi sie na swiecie nasz bejbiaczek i stad pytanie czy jesli ja pracuje 15 godzin tygodniowo bedzie mi sie nalezalo macierzynskie?Pracuje w jednym miejscu od 2 lat ale wczesniej bylam zatrudniona przez agencje a teraz od tego roku 26,01, mam podpisany kontrakt.Zarabiam 5,72 na godzine+covery tzn w tym samym czasie 3 g robie dotatkowa prace i wychodzi ze pracuje 4 albo 5 godz Moj partner pracuje na full time 40+g Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×