Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawie mama

Czy karmienie na zadanie jest naprawde takie dobre?

Polecane posty

Obserwując mnożące się na forum pytania i opinie, dochodze do wniosku, że im większe ułatwienia mamy w życiu, tym o więcej prosimy... Poprzednie pokolenia nie miały do dyspozycji pieluch jednorazowych, gotowych obiadków w słoiczkach, chodzików, krzesełek do karmienia z pięciopunktowymi pasami itd i ludzie mieli po kilkoro dzieci. Teraz się okazuje, że mając to wszystko i nie musząc spędzać całego dnia w kuchni na gotowaniu pieluch i mozolnym przecieraniu marchewki przez sitko, nadal uważmy, że \"dziecko to straszne poświęcenie! I te karmienie na żądanie! Toż to terror po prostu i do kina nawet nie ma kiedy pójść\"... Myślę, że to żałosne. I dalej ewoluując w tym kierunku za parę pokoleń dzieci będą wychowywały roboty. A może nawet uda się je hodować jak w Matrixie, żeby nie było problemu z dźwiganiem wielkiego brzucha, rozstępami i i porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000
shalla,ja mam 5 dzieci,wszystkie wykarmione piersią,mam równiez rozstępy na brzuchu ,nie pracuję tylko siedzę w domu i pilnuję swojej gromadki i jestem szczęśliwa:) nigdy nie przyszło mi do głowy,że sie poświęciłam,że z czegoś musiałam zrezygnować,chyba jestem po prostu z innej epoki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000
ale potrafię również znaleźć czas dla siebie:) napewno nie jestem zaniedbaną ,sfrustrowaną mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 11111111
wcale nie jest to takie oczywiste, ponieważ obecnie pediatrzy zalecają również karmienie butelką na żądanie a nie co 3 czy 4 godziny, oczywiście bez przekraczania dobowej dawki pokarmu i nie tucząc dziecka. Mój mały je np. zamiast co 3, 4 godziny po 150 ml, co 2 lub 2,5 godziny po ok 90 ml. Ogolnie zauwżyć można że tendencja jest taka: pediatrzy starszej daty zalecają karmienie co 3 godziny, młodsi na żądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobrze ale
powiedzcie mi jak pediatrzy to argumentuja? Tzn co mowia: jakie karmienie na zadanie ma zalety i w czym jest lepsze od karmienia co trzy godziny? Bo to wlasnie jest dla mnie niejasne. Dadam,ze chodzi mi o konkretne argumenty pediatrow,bo na razie nic takiego tutaj nie padlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi
odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
karmi się dziecko na żądanie bo z piersi nie wiadomo ile wyssało,bo mleko matki szybciej jest trawione niz mieszanki,bo oprócz głodu zaspokajamy dziecka pragnienie,karmimy na żadanie nie tylko dziecka ale jak mama czuje ,że w piersiach nagromadziło sie juz duzo mleka to też może przystawic dziecko żeby jej odessało pokarm,moja córcia była kieduś bardzo niespokojna-miała 9 mies. nie chciała sie bawić ,spać podałam jej piers i szybciutko sie uspokoiła a więc potrzeba więzi z mama:)ja dawałam też piers jak chciałam uśpic dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×