Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Renola

alergia u niemowlaka

Polecane posty

moje miesięczne dzieciątko ma ciągle wysypke na buzi, ulewa pokarm i ma wodniste kupki. Czytałam ze to moze byc objaw alergii. Czy wiecie cos na ten temat? Ja jestem alergikiem od kilku lat i bardzo sie boje żeby moje maleństwo nie miało alergii. I te objawy mnie przerażają. Nie jem w ogóle mleka i przetworów i nic alergennego, ścisła dieta a i tak objawy są. Raz mniej raz wiecej ale są. może są tu jakies mamusie małych alergików - prosze o jakies informacje jak postępowac z alergiią u takiego malenstwa. Jak wyglada leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa mama
leczenia żadnego nie ma, moja córcia ma atopowe zapalenie skóry co kiedyś nazywano skazą białkową(ani mój mąż ani ja nie jesteśmy alergikami a córka jest) kąpię ją w oilatum, smaruję ciałko diprobase i do tego trzymam dietę bezmleczną i czekam aż przejdzie bo podobno przechodzi z czasem ta alergia. ale i tak mimo moich starań jest raz mniej raz więcej wysypana. tak już jest z tym:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja wiem......w koncu Maluch ma tylko miesiac... za wczesnie na spekulacje:) moje dziecko ulewalo b dlugo,tez mialo wysypke na buzi,czerwone policzki i faktycznie byla to alergia pokarmowa(dzis prawie kazde dziecko ja ma). ja poki co nie sialabym paniki,miejmy nadzieje,ze tak jak u mojego dziecka wszytsko przejdzie z czasem.(Antos dzis ma 1 i 7 mies) ale do lekarza zawsze mozna sie udac z pytaniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza mała tez ulewała i miała luxne kupki okazało sie że to tzn skaza białkowa wiec nabiał odstawiłam i reszte alergenów kapiemy ja w Oilatum i stosujemy tez krem tym krememe wyleczyłam jej zawalone łuskami brwi bużke ma teraz gładka i jest wszystko ok myjemy ja w mydełku iwostin bo oilatum mało sie pieni mam nadzieje że ta alergia przejdzie proponuje pogadac z lekarzem zycze powodzenia bedzie wszytko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuje za Wasze wypowiedzi. Pediatra poleciła eliminowac z diety kolejne produkty chociaz już prawie nic nie jem. te wodniste kupki i ciągłe popuszczanie do pieluchy spowodowały pieluszkowe zapalenie skóry i teraz tylko siedze i pielęgnuje - non stop przebieram, myje, kremuje. Życze Wam wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiko
Moj synek 5 tyg ma podobne objawy do twojej córci z tym ze on ma dodatkowo problemy z oddawaniem gazów. Mnie tez sugerowano iz moze to byc skaza białkowa, do tej pory jadłam nabiał, od dzis z tym koniec. na żadkie kupki polecam Lacidofil a z odparzona pupcia poradziłam sobie raz dwa, przemywałam pupe rumiankiem i smarowałam Bepantenem-krem cudeńko. jest stosunkowo drogi bo mała tubka ok 14 zł ale ja ja cały czas stosuje nawet teraz gdy pupcia jest zdrowa. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×