Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracownik

Umowa o prace,pytanie?

Polecane posty

Gość pracownik

witam! mam pytanie, kiedy pracodawca powinien mnie poinformowac o przedluzeniu umowy z tej na czas okreslony,na ta na czas nieokreslony.tzn.jesli z koncem miesiaca gasnie mi taka umowa (na czas okreslony - 2 z kolei) na ile wczesniej powinien mnie poinformowac co chce zrobic,przedluzyc czy nie. bardzo dziekuje za ewentualna pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
podciagam,to wazne a moze ktos byl w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co firma to inna
praktyka - pracuje w dużej firmie- i u mnie niektórzy muszą czekać po wygaśnięciu umowy na 7 miś. przez tydzień. Pracują wtedy w zawieszeniu- jak nie dostaną przedłużenia- to tydzień pracowali ku chwale ojczyzny. Idź się zapytaj do kadr, lub kierownika- może zapomniał o tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co firma to inna
ja byłam w takiej sytuacji- i po prostu poszłam do kierownika miesiąc wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
kurcze musi byc to gdzie okreslone w przepisach,nawet wertowalam juz kodeks pracy,ale jakos nie moglam na to wpasc.wiem ze gdzies to jest okreslone i chcialabym znac podstawe prawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co firma to inna
życze powodzenia. Zasłaniając się przepisami możesz zadziałac na szefa jak płachta na byka- twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
moja droga nie szefowi tylko kadrom,a po drugie jesli minal termin to moga mi naswistac bo pojde do sadu pracy,dlatego w polsce robi sie z pracownikiem co chce,bo mozna mu wmowic wszystko i zrobic z nim wszystko.jesli termi ten jest okreslony w kodeksie pracy,to chce sie w razie czego nim zaslonic to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co firma to inna
nie rozumiem o co Ci chodzi - to chcesz być przyjęty na dłużej czy nie? bo się pogubiłam. Wydaje mi się że jeśli po upływie jakiegoś tam czasu (gdyby takowy był) zaproponowano by ci przedłużenie umowy, to ty pujdziesz do sondu z nimi? no bo kurcze nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co firma to inna
tfu sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
nie,jezeli maja jakis okreslony ustawowo termin, a go nie dotrzymaja,po czym powiedza mi,ze niestety nie przedluzaja,a ja mam np.iles dni ustawowych wolnego na poszukiwanie pracy,to dziekuje ich nie wykorzystac z zjelenic do konca. chce wiedziec wczesniej tak,czy nie i szukam innej pracy jesli powiedza mi ze nie i biore przepisowe wolne na szukanie nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co firma to inna
a t oteraz zyskało to dla mnie sens-tye że nie słyszałam nawet do tej pory o czymś takim. Kiedyś w autobusie jakaś babeczka opowiadała 2 że musisz być poinf. 2 tyg . przed końcem pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
no wlasnie o to mi chodzi :),nie chce byc wykorzystana na maksa i czesc,jesli mi przysluguje cos to chce z tego skorzystac,ja tez slyszalam o 2 tyg,ale chce jakiego potwierdzenia w przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiak
jeżeli pracodawca nie zamierza przedłużyc umowy o pracę to obowiązkiem jego jest wystawienie śwadectwa pracy w ciągu 7 dni oraz wyrejestrowania z ubezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
nie ma ustawowego terminu na to aby cie poinformowano czy ci przedluza czy tez nie. ale jezeli nic ci nie pwoiedza a ty po wygasnieciu pracy dalej bedziesz pracowac to jest to rowoznaczne z przeluzeniem twojej umowy na czas NIEOKRESLONY tzn jezeli masz umowe do 31.maja i nic ci nie powiedza a ty bedziesz pracowac 01.,02.czerwca to jest rownoznaczne z przedluzeniem twojej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
te dwa tygodnie to wypowiedzenie, ale oni nie wypowiadaja ci umowy, ona po prostu wygasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
to juz lepiej jakby mnie pewnie zwolnili,a co jest wtedy z zasilkiem dla bezrobotnych,przysluguje mi od razu,po tych 3 miesiacach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
jezeli nie przedluza z toba rozmowy to przysluguje ci od razu zasilek dla bezrobotnych zasilek dla bezrobotnych jest odwieszony na 3 miesiace w przypadku gdybys TY sama zwolnila sie. nie chcesz tam pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiak
umowę na czas określony można wypowiedzieć tylko wtedy, gdy jest ona zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy i zapisane jest to w umowie o pracę. Wypowiedzieć nie jest dla pracodawcy tak łatwo, bo musi podac wtedy podstawę a z tym może być gorzej (cieżkie naruszenie przepisów kodeksu pracy przez pracownika)bo co innego wymysli. A co do zasiłku dla bezrobotych to wydaję mi się ,że przysługuje po przepracowaniu nie przerwanie przez okres 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
hej.zastanawiam sie nad praca tutaj,to strasznie trudne do wyjasnienia i dlugo by o tym pisac.po porstu i tak zarabiam malo,wiec nie chce byc ze tak powiem wykolowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
do kosiak zasilek przysluguje po przepracowaniu 12 miesiecy w ciagu 18 miesiecy. wiec nie musi to byc bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiak
do Księgowej dziękuje za wyjaśnienie, nie wiedziłam tego, ale i tak trzeba rok przepracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj pracownik
cos mi sie wydaje, ze szukasz dziury w calym:)))) jesli jestes zainteresowany przedłużeniem umowy to powinienes sam sie zgłosic do kadr (szefa) i sie spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×