Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 38-tygodniówka

Czy oddychanie rzeczywiście jestnajważniejsze podczas porodu ?

Polecane posty

Gość 38-tygodniówka

Witajcie:) Ostatnio od wielu osób słyszę że najważniejsze poczas porodu jest oddychanie .... Że jeżeli podczas porodu skoncentruje sie na oddychaniu przeponą to zafunduję sobie i dziecku szybszy mniej stresowy i ponoć mniej bolesny poród ....... Jak oddychać ? Czy to prawda o tym co słyszałam ? Za odpowiedzi z góry dziękuję ! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja rodzilam 4 m-ce temu; bylam na szkole rodzenia uczylam sie oddychac itd. ale powiem Ci szczerze ze jak przyszlo co do czego, to podczas porodu ... wszystko zapomnialam :) na szczescie lekarz mowil mi dokladnei co mam robic i tak tez robilam i faktycznie bylo duzo latwiej, wiec pamietaj po prostu zeby sluchac instrukcji poloznej badz lekarza, juz oni wiedza jak jest najlepiej; zycze szybkiego i sprawnego porodu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddychanie jest wazne przede wszystkim dla dziecka. Od Twojego oddychania zależy czy dziecko będzie dobrze dotlenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38-tygodniówka
wdychać ustami , wypuszczać ustami i nosem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdychac nosem do przepony, zeby Ci sie brzych uniosl, wydychac ustami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oddychałam samą buzia i jak przychodził skurcz to troche pomagało ale trzeba głeboko i wolno oddychac ja oddychałam dosc szybko i prawie bym odjechała. wiec polecam wolne oddychanie ! choc wiem że to nie łatwe gdy ból Cie przyciska i skurcze coraz częstrze ale nie jest tak źle powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodziłam do szkoły rodzenia ale pamiętam że podczas porodu radzono mi oddychać tak: - głegoko wciągamy powietrze nosem, - powoli wypuszczamy powietrze buzią, - podczas skurczy powietrze wypuszczamy ustami nie napinamy się, - po odejściu bólu odpoczywamy i bierzemy wdech noskiem. Bardzo ważne nie napinaj się przy skurczu. Jeśli możesz to weź kogoś bkliskiego na porodówkę. Ja byłam z mężem i to on mi przypominał żebym głęboko oddychała. Ja panikowałam i oddychałam szybko, krótko i wtedy bardziej bolało. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnnosimmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddychanie jest bardzo ważne, choć może nie dla każdej. W każdym razie mnie BARDZO pomogło. Bardzo szybko - bez szkoły rodzenia - zorientowałamm się jak oddychać, żeby sobie ulżyć w bólu. Metodą prób i błędów, po trzech oddechach już wiedziałam JAK, żeby nie umrzeć z bólu. Natomiast ważna rzecz!!!! To, co często widzimy na filmach - takie bardzo szybko oddychające kobiety - to jest FATALNY przykład i tak robić nie należy. Ponieważ wtedy wprowadzamy do krwi zbyt dużo tlenu, dochodzi do kwasicy i można nawet utracić przytomność - z powodu przetlenowania organizmu. Nie bierzcie przykładu z durnych filmów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axaa
A nie trzeba po prostu kierować się instynktem? W końcu to nasze ciało, a nie lekarza czy położnej? A moze się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×