Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość betonówka

Stare betonowe schody...

Polecane posty

Gość upppp
tak parapety w kaflach i schody w podobnym wykonczeniu;) jaki kolor planujesz na sciany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla siebie bym zrobił tak
potrzebne są listwy drewniane 40/25 o długości schodów oraz pręt okrągły stalowy o średnicy 6 mm ....... w każdym trepie nawiercam kilka otworów wiertem do betonu o średnicy 8 mm na głębokość ok. 4 - 5 cm i w te miejsca wkładam pręt stalowy ( robię wąsy ) i zazbrajam ( wzmacniam zgrojeniem - robię tak zwaną siatkę zbrojeniową ) listwy drewniane ustawiam wypoziomowane na brzegu trepów , czyli robię noski ( cztery centymetry do przodu i 25 milimetrów do góry ) zalewam szalunek i powierzchnię całego trepa mocnym betonem a na górną powierzchnie zalewanego trepa daję kamień drobny wymieszany z zacierem cement plus woda ( lastriko ) i wyrównuję pacą metalową warstwę , nie wolno dopuścić aby kamień związał się cementem , już po godzinie od położenia warstwy należy rozpocząć 'płukankę' , czyli należy szczotą ryżową i za pomocą wody szlifować i wypłukiwać cement z całej powierzchni trepa , po tak zwanej płukance kamyki na trepie muszą być widoczne i powierzchnia musi być szorstka , na takich schodach nikt się nie poślizgnie i wygląd schodów będzie ładny robiąc bardzo szybką i tanią metodą . oczywiście na trepy zawsze można będzie położyć terakotę uważam, że noski na schodach są bardzo wygodne i schody dobrze się prezentują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
co to jest `trep `?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
kurcze chyba muszę to z 10 razy przeczytac zeby cos wiedzizec z tego, heheh to mozę później :) ściany - myslalam o fioleach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
tzn do połowy ściany jakaś chropowata tapeta, pomalowana na fiolet, dół gladki w innym odcieniu fioletu, miedzy to sztukaterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
nie dziel ścian fiolet to smutny kolor , może coś ciepłego pastele ;)ekri , słoneczne kolory ;) tapety to koszmar:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że chropowata tapeta bardziej by pasowała na dolną część ściany, a na górę gładka. A nie myślałaś ro raczej cieplejszych odcieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
są różne odcienie fioletu, ja myslalam o bardziej pastelowych, lawendowych, lub coś jak "słodkie lila" z Duluxa. Ściany chcialam podzielić wlaśnie ze wzgledu na to, ze korytarz i skos nad schodami to ogromna przestrzeń. Dolna i górna częsć byłyby w podobnych odcieniach, lub w takim samym. Tapeta miałaby być od razu pomalowana i chce ją jedynie dlatego żeby uzyskać te chropowatość. Znając zycie to pewnie i tak wybiorę jakiś inny kolor, bo takie decyzje to pedejmuję na miejscu w sklepie... taka juz moja natura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
część gladka od części chropowatej oddzielałaby taka "listewka" ozdobna... poziomo... Teraz tak myslę jeszcze o tym korytarzu, być moze te fiolety rzeczywiscie nie będa pasowac, bo z niego mam widok przez drzwi na kuchnię. Kuchnię mam w dosć mocnych kolorach - sciany w kolorze caglanym (imbirowe pola z Duluxa), dodatki w zieleni, podłoga w panelach "postarzanych". muszę wiec wybrac kolor ktory będzie pasowal do tego ceglanego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
może odcień ceglanego pastelowa brzoskwinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
może :) biorę wszelkie pomysły pod uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśląca inaczej
Przy okazji remontu schodów można pomyśleć o zamontowaniu na nich tzw. windy schodowej. To urządzenie pomaga zarówno kobiecie w ciąży jak i osobie starszej lub niepełnosprawnej - po prostu każdemu, kto ma problem z wchodzeniem po schodach. Widziałam takie urządzenia na stronie www.windy-schodowe.pl. To czasami nazywa się również krzesła schodowe lub samobieżne. Koszt jest spory (około 6 tysięcy), ale na pewno warto nad tym pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiknowa
Hej co do parapetów to też miała stare takie z lastryko .Nie wyrywałam ich bo by mi ściany się posypały . Miałam do wyboru okleinę lub takie płytki z korka. wybrałam to drugie . Płytki są dostępne na allegro. Myślę , że podsunęłam wam nowy pomysł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my z mężem przy budowie domu korzystaliśmy akurat z tej firmy www.hydrobudowa1.pl/betoniarnia.htm sprawdzili się jako fachowcy od betonu i cenę też mają w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
My niedawno kupiliśmy stary dom na wsi a którym są betonowe schody. Mąż postanowił połozyć na nich panele dębowe z systemu schodowego QUICK STEP. Panele i listwy już mamy. Brakuje nam tylko takich pod profili http://podlogi24.net/quick-step-pod-profil-schodowy-do-profilu-incizo-5w1-konstrukcyjny,-z-aluminium-o_2405.html i będziemy mogli zaczynać odnawianie schodów. Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać bo dom ma naprawdę świetny klimat a z dębowymi schodami będzie jeszcze piękniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja odnowiłam schody przed domem korzystajac z oferty tego producenta www.styl-bet.pl znalazłam też gdzieś w internecie jego realizacje i tak mi się spodobaly, ze musialam je miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowa13
Betonowe schody to ciężka sprawa, szczególnie jak są stare. Moim zdaniem takie które mają jakieś ubytki najlepiej zabetonować i położyć na nie drewno. Taki efekt bardzo mi się podoba http://budpartnerzy.pl/budowy/schody-w-domu,198 . Fajne rozwiązanie i bardzo ładnie się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omoki
Najlepiej je wymienić - dobrze sprawdzają się metalowe i wcale nie są drogie (moje, wykonywała ta firma - http://merim.pl/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie schody można wymienić lub wykonać na nich stopnie zrobione z drewna. Jeżeli chcecie poddać takie schody renowacji lub zastąpić je innymi to polecam wam zgłosić się do www.schody.szczecin.pl Mają duże doświadczenie w wykonywaniu schodów innych konstrukcji drewnianych na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×