Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka5

Czy pracodawca ma prawo zwolnic mnie z pracy kiedy się dowie, że jestem w ciąży.

Polecane posty

Gość milka5

Czy pracodawca ma prawo zwolnic mnie z pracy kiedy się dowie, że jestem w ciąży. Planuję zajść w ciążę, pracuję na umowę na stałe ale ostatnio coś mi sie obiło o uszy, że ma prawo wymówić mi umowe przed ukończonym 3 miesiącem ciąży. Wydaje mi sie to trochę dziwe wieć pytam się Was, dziewczyn jak to było u Was. Znając mojego szef chętnie pozbędzie się takiego balastu jak kobieta w ciąży. Nie wiem czy ukrywac sie do tego 3 miesiaca czy zachowac się uczciwie = tak jak to powinno być. Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
jezeli masz umowe zawarta na czas nieokreslony to nie moze cie zwolnic jezeli jestes w ciazy juz nawet w 1miesiacu natomiast jezeli masz umowe zawarta na czas okreslony to moze zwolnic cie przed ukonczonym 3miesiacem ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka5
Dziękuję bardzo, bo już się zmartwiłam,że będę zmuszona kombinować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot3
a ja słyszałam ze przepisy ostatnio sie zmieniły- czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 177. § 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. § 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca. § 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. § 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. § 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×