Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mam pytanie, moze ktos wie jak to jest. Jestem na stazu w pewnej firmie, umowa na rok czasu. Zaznaczam ze staz z Up. Ostatnio okazalo sie ze jestem w ciazy ;), bardzo sie ciesze, ale jest jedno ale... Nie wiem jak to jest, bo termin wypada mi na styczen a staz koncze w lutym. Czy przysluguje mi cos w rodzaju macierzynskiego? Czy moze bede musiala przerwac staz? Nie wiem moze ktos mi pomoze. plz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadzwoń do Urzędu
Pracy tam będziesz miała odpowiedź która na pewno będzie zgodna z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mysle ze najlepiej
zadzwonic do UP jak widac jestes nieliczna z takim przypadkiem a i kazdy up ma swoje widzimisie. gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Było juz pare przypadków u nas stazystek ktore zaszły w ciąze. Macierzynskie nie przysługuje, ale mozesz iść na chorobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim za odpowiedz na moje pytanie ;) Racja zadzwonie do UP, bo nie wiadomo jak to bedzie w mojej miejscowosci. I dzieki za gratulacje hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikoooo
ja tez bylam na stazu ale nigdy nikt u nas nie dostal umowy na rok,zazwyczaj na 3 miesiace a pozniej bylo przedłuzanie na kolejne 3 m-ce.wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze nie przysluguje ci.ale moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc na stażu cały czas jesteś osobą bezrobotną. Urząd Pracy podpisuje umowę z konkretną firmą, a nie z Tobą, zatem chorobowe, macierzyńskie, tym bardziej wychowawcze nie przysługuje. Jeśli ze względów zdrowotnych nie będziesz mogła odbywać stażu Twoje miejsce zajmie inna osoba, a Ty nadal będziesz figurowała jako osoba bezrobotna, jeśli lekarz wypisze Ci zwolnenie to i tak nie będzie to zapłacone, ponieważ osoby bezrobotne nie mają prawa do chorobowego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola__689
A mam troszkę inne pytanie. Otóż mam 6-cio miesięczny staż, przepracowałam już prawie 5 miesięcy ale chcę zrezygnować z ostatniego (z powodów osobistych). Czyli przypuśćmy-przerywam staż, jakie są konsekwencje? i czy dostanę jakieś zaświadczenie że odbyłam 5-cio miesięczny staż? Czy kończę i nie mam żadnego papierka że pracowałam prawie pół roku?-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hymymym
hej! ja wlasnie przerywam po 3 mieisiacach, nie wiem czy powod - "z powodow osobistych" bedzie dla nich wystarczajacy musisz chyba cos wymyslec :) jesli przerywasz to ponosisz koszty stazu czyli jesli mialas placone za bilety na dojazd musisz to oddac oraz zworcic za koszty badan lekarskich, papierek dostaniesz jak najabrdziej, przynajmniej tak wyniklo dzisiaj z mojej rozmowy z pania z PUP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola___689
no cóż oczywiście cośtam sobie wymyślę:) , nie miałam płaconych przejazdów, więc nie bede musiała tego zwracać, ale mam pytanie ile płaci sie za te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinkietka
Jeśli miałaś podstawowe badania to do 50 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola__689
dzięki wielkie za odpowiedż i mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego zaświadczenia o ilości przepracowanych miesięcy. czy ktoś takie zaświadczenie otrzymał bez problemów, czy to zależy od tego w jakim mieście jest urząd w jakim jest sie zarejestrowanym. chodzi mi o to czy jest jakiś przepis mówiący że mam prawo otrzymać to zaświadczenie, czy napotkam na tzw. "schody" i pani w urzędzie (oczywiście na pewno bardoz miła jak zawsze) będzie mieć mnóstwo pytań i jakieś zastrzeżenia. Dzięki, przepraszam ze tak drąże ten temat ale mam niemiłe doświadczenie z tymi paniami i wolę wiedzieć wcześniej czy takie mam prawo czy ona musi sie specjalnie " fatygować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik PUP
Kazdy dostaje zaświadczenie o odbytym stazu. Jesli chodzi o przerwanie stazu to mozna go przerwac bez zadnych konsekwencji tylko na podjecie pracy. Na Twoim miejscu dogadałabym sie jakos z pracodawcą, ze to on z ciebie rezygnuje a nie Ty Jesli chodzi o to co nalezy oddać to wersje są rózne. Dawniej twierdzono ze badania lekarskie, zwrot kosztów dojazdu plus stypendia za wszystkie miesiące bycia na stazu. Mysle jednak ze stypendia nie wchodzą w gre. Natomiast jesli chodzi o zwrot kosztów dojazdu to nasz radca prawny mowi ze tego nie powienien zwracac, bo to jest koszt poniesiony przez stazyste. Gdzies jednak w wyjasnieniach czytałam ze koszty dojazdu tez nalezy oddać. To jest zakrecone jak baranie rogi. Co chwile cos sie zmienia. Zapisy sa bardzo niejasne i róznie ludzie je interpretują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiii
mam pytanie o zaświadczenie o odbytym stażu czy to wystawia pracodawca czy urząd pracy? i czy jest to na moją prośbę czy robią to zawsze? nie upomniałam się o to przy zakonczeniu stażu, czy mogą mi to przysłać pocztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiii
no wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracodawca wystawia ci opinię, musisz ją zanieść do UP, ty sama pisesz sprawozdanie z przebiegu stażu i też je zanosisz do UP, a po np miesiącu (lub krócej) UP przysyła ci pocztą zaświadczenie o odbytym stażu. To ich obowiązek. To zaświadczenie pełni potem rolę jakby świadectwa pracy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×