Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość myszeczka23

wyjazd do niemiec w 6 miesicu ciazy???czy mozna?

Polecane posty

Gość myszeczka23

witam wszystkich mama problem ,chodzi o to ze mój partner zyciowy jest w niemczech poniewaz ma tam prace ,wraca dopiero za 2 miesiace a nie ma go zuz miesiac ,mam mozliwosc pojechania do nigo na 2 miesiace ,mogła bym jechac z jego bratem samochodem ,ale jestem w 6 miesiacu ciazy i niewiem czy w tym wypadku mogła bym sie wybrac w taka podróz,do lekarza ide 24 maja i mama zamiar sie go o to zapytac ale wczesniej chciaął bym poardzic sie was poniewaz moze któras z was była w takiej sytacji jak ja teras.mogła bym tam urodzic ale chciaął bym wrucic do polski miesiac przed porodem tylko tez niewiem czy podrów w tym miesiacu bendzie mizliwa,pozatym niewiem czy niebendzie sporo kasy kosztował poród tam czy ubezpieczenie i problem z zusem bo pracuje na pół etatu jako opiekunka do dzieci i co by było z moim maciezynskim w razie gdybym tam urodziłą a przeciez z niemowlakiem nie ma mowy jechac trzeba było by posiedziec tam z kilka miesiecy.dziewczyny napiszcie co o tym myslicie i czy wogule to jest mozliwe w moim stanie z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 3 miesiacu ciazy jechalam 2500 km samochodem do Polski, teraz jestem w 5 miesiacu i za 2 tyg.lece samolotem z Anglii do Holandii, a w polowie czerwca jade busem z Holandii do Polski i po 2 tyg.wracam.Jesli dobrze sie czujesz i lekar znie ma przeciwskazan do droga wolna:) Z tego co sie orientuje jesli masz polska wazna ksiazeczke zdrowia to porod w niemczech nie bedzie cie nic kosztowal, poniewaz szpital niemiecki przesle rachunek do twojej kasy chorych (tam generalnie sa darmowe porody i duzo lepszy standard).Czytalam,z dziewczyny mieszkajace blisko granicy niemieckiej decydyja sie rodzic w niemczech. Ale to tylko to co ja sie orientuje-musisz to sprawdzic. A jesli o niemowlaka chodzi to tez nie musisz tam siedziec kilka miesiecy-moja kuzynka latala samolotem z anglii do Polski, kiedy jej coreczka miala 2 miesiace. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok malinowy
jak masz wybór czy rodzić w niemczech to ja bym się ani minuty nie zastanawiała, NFZ to pokrywa, a komfort o niebo lepszy niż w naszym zacofanym położniczo kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeczka23
dzieki dziewczyny za wasze rady boje sie tylko ze podróz moze byc dlamnie meczonca .martwie sie jeszzce tym ze jak bym tam urodziła i została na te 2 miesiace to jak załatwie sobie wychowawcze i co bendzi z becikowym,bende mogła to sobie załatwic jak wruce po tych 2 miesiacach?czy nie?bo opłacam składki zusowskie i chce miec te macieznynskie czy wychowawcze ,nieorjentuje sie w tym zabardzo.poza tym obawiam sie ze niebende umiałą dogadac sie z niemcami bo ja niezmama jezyka ,mój partner zna ale nie az tak zeby dogadac sie na porodówce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
moja kuzynka w 6 mies. leciała do Stanów i na dodatek miała stres związany z ukrywaniem ciązy przed służba celną ;) ale czuła sie dobrze i dojechała szcześliwie,było to 6 lat temu teraz juz maja zielona karte i sa szczęsliwi,ze sie zdecydowali na ten krok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA CHETNIE DORADZE
Ja rodzilam 4 miesiace temu w niemczech. Mam tu ubezpieczenie i staly pobyt. Moge cie zapewnic ze w kazdym szpitalu w niemczech pracuje conajmniej jedna polzna polka. W moim bylo 3 lekarzy i 7 poloznych mowiacych po polsku. Jak masz jakies pytania to pisz.Chetnie pomoge. W jakim miescie jest twoj facet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeczka23
witam was mój facet jest w Wormsie czy cos takiego ,czy ja mósiała bym wykupic ubezpieczenie?dziekuje za wasze odpowiedzi naprwde mi pomogłyscie.jak bym wruciła 2 miesiace po porodzie to dostała bymm becikowe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastia_12345
ja rodzilam 3 miechy temu,z becikowym nie ma problema bo przeciez rodzisz polaka:),jak masz banie to sobiee wykup ubezpieczenie chyba 60-100 zeta na miesiac i bedziesz spokojna-a najlepiej by bylo gdybys ubezpieczyla sie przy mezu(o ile ten pracuje legalnie)to wtedy nie tylko mialabys porod w suuuuper niemieckich warunkach szpitalnych ale rowniez przyslugiwalyby ci wszelkie niemiecki swiadczenia rodzinne z tytulu urodzenia dziecka..pozdrawiam!!!!teraz tylko dogadac z facetem twoim ci pozostaje,nikt ci tu juz wiecej nic nie poradzi!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej 11111111
Dlaczego twoja kuzynka musiala ukrywac ciaze przed sluzbami celnymi ??? Nie mozna do Usa w ciazy przyleciec czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111
pewnie można ale nie chciała,żeby domyślili się,że jedzie tam po to ,żeby urodzić dziecko i zostać na stałe,miała wizę turystyczną,po prostu wolała udawac prawdziwą turystkę;) chyba bała się kłopotów ,które mogłyby ją spotkać ,nie wiem ,mówiła mi,ze tak sie ubrała,zeby ciąża nie była widoczna-tak chciała tak zrobiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gold-misteria
ty sie nie pytajk na kafe tylko kkonsultuj z lekarzem prowadzacym ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×