Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

micha

Świnki morskie w domu

Polecane posty

Gość właścicielka uroczego prosiaka
nie otwiera? dziwne :o Podejrzewa, ze twoja świnka ma świerzb lub innego pasożyta. Co to za weterynarz, który nie wie co podać na drapiące się zwierzatko. Skoro nie otwiera ci się strona, którą ci podałam, to poszukaj w google jakiegokolwiek forum o gryzoniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie....:-0 Nie mam wyboru, niestety, a mała już sobie sierść wydrapuje. Poszukam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirsza
"a co do ogórków, salaty, czy kopru to wszystkie świnki to uwielbiają i mogą jeść bez końca," co to za bzdury!!! Moja swinka wlasnie sie wyknczyla przez salate!!! Dostala wzdec ( a tez ja uwielbiala) i niesety gazy tak sie zagromadzily ze wszytsko jej peklo.......mam dobrego weta ( ale poznalam go niestety z pozno) i wiem ze to od salty tak sie dzieje, bedzie ja jadla do czas wiec odstaw salate, obecnie mam w domu swinke kolejna i krolika i zade z nich nawet nie wiem jak smakuje salata ani kapusta!! jedza za to: liscie rzodkiweki, mlecz liscie, seler liscie, liscie od mlodej marchewki, natke pietruszki i koper z takich swiezych rzeczy i z calego serca radze wszystkim ODSTAWCIE salate swinkom i krolikom bo powoduje wzdecia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirsza-własnie o tym była mowa-uwielbiają, ale nie nalezy im dawać. Przepadaja za mleczem i natką pietruszki, która dostarcza im wit.C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Niedawno znalazłam to forum i mam kilka pilnych pytań co do moich świnek które są u nas w domu od roku i do tej pory nic się nie działo ale tydzień temu Max zaczął się strasznie drapać. Nie wiem co zrobić. Czy można kąpać świnki w letniej wodzie bo wszyscy mi mówią że nie powinno się ich kąpać. Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może ma to samo, co moje---obserwuj skórę,mogą to byc pasozyty- świerzb, grzybica....Nie radze kąpać-swinki sa bardzo podatne na przeziębienia, które łatwo moga przejść w zapalenie płuc. Wróciłam własnie z kolejnej wizyty u weta. Dała im (bo mimo odseparowania Klemens też złapał) kolejne zastrzyki, dopiero przy kolejnej wizycie-gdyby się nie poprawiło-ma pobrać próbkę ze skóry--słowem, dalej chyba nie wie, na co je leczy (podobno dostaja antybiotyki na świerzb). Cholera mnie bierze.Mam nadzieję,że wie co robi, bo mi się serce kraje, jak patrzę na podskubaną Kleo. CZytuję różne fora i tam lekarze dają jakieś masci, płukanki...Nie wiem, co robić. Wyrzuciłam z klatki granulat (chyba był niewygodny dla ich delikatnych łapek--za rada weta zresztą-)-i wyścieliłam ją grubo papierowymi ręcznikami.Na czym Wy trzymacie małe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - micha Ja moim świnką ściele w klatkach (dokładniej w tekturowych pudełkach bo w klatkach nie mają swobody ruchu ) pociętymi na niszczarce starymi gazetami ponieważ Pusia druga z moich ulubieńców raz zjadł kawałek tablicy korkowej która jakimś cudem znalazła się w paczce trocin i to mogło jej zaszkodzić ale naszczęście nic jej nie było. Rwę im też chusteczki higienicznych i gdy idę na konie do Podhalanina biorę im sianka które ze smakiem zjadają. Pusia prawdo podobnie będzie mamusią tak przynajmniej mi się wydaję gdyż ostatnio dochodziło do takich rzeczy że to może być prawdopodobne. Więc rozdzieliłam je i tylko na wybiegu są razem nie wiem ale boje się bo wszyscy mi mówię że pierwsze młode są raczej zagryzane przez samiczki. Czy to prawda ? Dziękuję za poradę ja też z moim Maksem wybiorę się do weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirsza
moja swinka i moj krolik caly czas sa na wolnosci... wogole ich nie zamykam PELNA swoboda, swinka nauczyla sie od krolika zalatwiac w 1 miescuw klatce wiec mam czysto w domu nic mi nie gryza i maja wolnosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Dzięki -kirsza Ale ja niestety mam w domu jeszcze psa który gdy raz próbowaliśmy oswoić do niego świnki a raczej jego do świnek to o mało co nie zjadł Pusi od tej pory psa bierze się na 2godzinny spacer a świnki chodzą po korytarzu. Jest jeszcze jeden minus bo one gryzą co popadnie raz pogryzły buty co mogło im zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnoszę topik :-) Swinki juz zdrowe :-D To był swierzbowiec, po serii zastrzyków minęło. Kleo odrasta sierśc, robią się wielkie i grubasne :-) Ale bez przesady. Pytanie mam--ile własciwie taka swinka powinna jesć? Mam wrażenie,że zjadłyby wszystko, ile im się poda :-0 Karmię je 3 razy dziennie i pcham na pasnik sporo trawy i mlecza. Dodatkowo mają sucha karmę i sianko. JAk to u Was wygląda? Mam podejrzenia, że Kleo jest w ciazy :-) Pozdrawiam swinkowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×