Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chyba ryba

polędwiczki wieprzowe

Polecane posty

Czy ktoś mógłby mi podrzucić linka do przepisu na faszerowane polędwiczki wieprzowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poledwice wieprzowe, sole, pieprze i wkładam go garnka na ok 2-4 min. i obsmażam jakby (bez tłuszczu ) z każdej strony, nastepnie panieruje je w drobno posiekaniej pietruszce zielonej, wkładam do garnka podkladam masła i dusze pod przykryciem ok. 20 min. Nast. kroję ją w ukośne plastry i podaje z ziemniakami i surówka, jest to pyszny obiad SMACZNEGO ! PS 1 polędwica wieprzowa na 1 osobę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żrobiłam polędwiczki faszerowane boczkiem i pieczarkami z cebulką. Pycha,polecam wszystkim (mniam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polędwiczkę zamrozić(na kość)Naciąć schab i wepchnąć polędwiczkę w środek...obtoczyć polędwiczkę można różnie a goście się dziwią jak żeś ją w schab wepchnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaaaardzo polecam przepis pt. poledwiczki w cebulowej konfiturze z Bon Apetit. jest absolutnie genialny i strasznie latwy w wykonaniu (wbrew pozorom). niestety nie mam w tej chwili czasu na wyszukanie linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka nadziewa polędwiczki serem pleśniowym. Najlepszy jest lazur (lub coś podobnego - dor blue czy cuś). Przedtem moczyła przez noc polędwiczki w marynacie z oleju, soku z cytryny i miodu. Po obsmażeniu iwłożeniu serka zapiekała w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam carpatio :)) usunąć wszelkie żyłki , umyć owinąć w aluminiową folię i wrzucić do zamrażalnika< mają się sciąć a nie zamrozić na kość > Przygotować mazidło tj. olej z oliwek , pieprz grubo zmielony , posiekane orzechy wloskie , magi Zmrożone poledwiczki pokroić w cieniusie!!! plasterki , niemal przeźroczyste , ulozyć na duzym talerzu , polać mazidłem < duzo orzechów i bardzo drobno posiekanych> udekorowac listkiem pietruszki . Podawać z goracymi grzankami i masłem czosnkowym :)) smacznego:) wolowa poledwica idealna na strogonowa ... z kluseczkami :))mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sie nazywa
carpaccio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety Maxmara tu chodzi o polędwiczki wieprzowe,a nie polędwicę wołową.Wieprzowiny nie jada się na surowo,wołowinę tak. Carpaccio można robić tylko z polędwicy wołowej. Natomiast ja polędwiczki wieprzowe robie bardzo prosto.Obieram ze ścięgien ,kroje wzdłuż i układam na półmisku na którym wcześniej ułożyłam cebulę pokrojoną w krążki.Solę niewiele,ale bardzo dużo pieprzę kolorowym młynkiem Kamisu.Polewam olejem i do lodówki na całą noc ,żeby się maserowało. Następnego dnia rozgrzewam w woku olej i kładę polędwiczki,gdy się zrumieniaą odkładam na bok i smaże cebulę. Gdy się wszystko usmaży podlewam odrobiną wody i jeszcze pod przykryciem kilka minut duszę. Podaję z ziemniakami i sałatą z sosem winegrede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alanko jesteś w błędzie :(( i to wielkim ... albowiem poledwicę wołową również jadam na surowo .Jest jaśniejsza niż wołowa , ma nieco inny smak .. jednakze tak samo nadaje sie na carpaccio . Jeszcze zaden z moich gosci nie narzekał na niestrawnosci ::))Przede wszystkim jest duzo tańsza a nie kazdego stać na luksus za 47 zł :((a zatem polecam. A jesli chodzi już o typowe danie z poledwicy wieprzowej ... to po prostu up[rzednio zamarynowane zapiekam w sosie beszamelowym:)) i podaje z pikantna sałatką z pomidorów i oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wołowinka
luksus luksusem- moża zrezygnować z surowego - z prostej przyczyny surowa wieprzowina grozi zarażeniem włośnicą!!!!!! dlatego nie jada sie jej na surowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×