Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziubasek_ona22

MONITOROWANIE CYKLU

Polecane posty

Gość dziubasek_ona22

Witam :) Piszę tu 1 raz, więc wypadałoby się przedstawić ;) Na imię mam Gosia, mam 22 lata i jestem z Jeleniej Góry. Z narzeczonym staramy się o dzidzię już 2 cykle, ale bezowocnie. Dziś mam ostatni dzień miesiączki czyli 5 dzień cyklu. Cykle mam regularne, co 25 dni. Więc zaczęłam 3 cykl i chciałabym, aby mój ginekolog monitrował mi go. Powiedzcie mi dziewczyny kiedy wypadałoby iść do ginekologa na pierwsze USG dopochwowe?? Ile wizyt przewiduje monitoring? Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam, Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy od gina ale owu jest zwykle na 14 dni przed kolejna @ a poogladac trzeba zwykle jak pecherzyki dojrzewaja i czy juz ktorys pekl(to akurat jest owu:-))) ) no i grubosc endometrium,zwykle min 3dni,ale warto,zapytaj swojego lekarza kiedy przyjsc bedzie wiedziec najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubasek_ona22
Jutro się zarejestruję i pójdę do ginekologa, może przyjmie mnie od razu. Dziękuję :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziubasku 🌻 Ja właśnie przeszłam swój pierwszy monitoring. Zgodnie z doświadczeniami innych dziewczyn i moim: na pierwszą wizytę idzie sie między 9 a 11 dc. Skoro masz cykle 25 dniowe to może powinnaś iść 9dc... dzwoniąc do rejestracji powiedz że chodzi o ocene owulacji to przyjmą Cię bez terminu, w dniu, w którym potrzebujesz. Z reguły gin przyjmuje na monitoring jak tylko zaczyna dyżur, przed wszystkimi \"zwykłymi wizytami\". Później sie idzie tyle razy ile potrzeba (ja byłam 4) bo gin obserwuje rozwój pęcherzyka, czy pęka, czy jest płyn owu i grubośc endometrium. Pamiętaj, że jeżeli będzie owu to powinniście sie jak najwięcej przytulać :). Ja czekam na wyniki naszych staranek jeszcze 4 dni. Zobaczymy czy będzie @ czy może mała fasolka... :) Powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć nadziejka :) Dziękuję Ci bardzo za wyczerpujące wyjaśnienie całej sprawy. Zadzwonię jutro i dowiem się dokładnie którego mam przyjść. Chodzę do ginekologa prywatnie, więc przyjmie mnie wtedy kiedy będzie trzeba :) A powiedz mi jeszcze nadziejko w którym dniu cyklu byłaś drugi, trzeci i czwarty raz na monitoringu? Czy czwarty raz byłaś może już po owulacji? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :) Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziubasku :) Pierwszy raz byłamw 11dc (bo 10 przypadał w niedzielę) czyli w poniedziałek, później w czwartek, czyli 14dc, sobota - 16dc i wtedy mi sie akurat zaczynała owu. Gin kazał mi jeszcze przyjść w poniedziałek - 18dc, żeby potwierdzić owu - musiał stwierdzić obecność ciałka żółtego i płynu owu. Nic się nie martw - gin Ci powie, kiedy masz przychodzić kolejny raz. Miłego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć nadziejka :) Dzwoniłam dziś do mojego ginekologa, mam przekręcić jeszcze raz koło 16:00 bo wtedy będzie miał przerwę i powie mi kiedy mam przyjść. A Ty nadziejka czekasz jeszcze 3 dni i wszystko się wyjaśni, a jak z objawami u Ciebie? Są jakieś? Pozdrawiam, udanego dnia, Gosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puklaaaaaaaaaaaaaaaaa: MONITOROWANIE CYKLU - OCENA JAJECZKOWANIA (OWULACJI). Jest to badanie mające na celu stwierdzenie występowania jajeczkowania czyli owulacji. USG dopochwowe wykonywane jest zwykle co 1-2 dni, najlepiej przez tego samego lekarza. Podczas każdego badania oceniany jest m.in. pomiar średnicy pęcherzyków i szerokości błony śluzowej macicy tzw. endometrium. W II połowie cyklu celem badania jest znalezienie cech przebytej owulacji. Podsumowując wszystko: lekarz w określonych – na podstawie długości Twoich cykli – dniach wykonuje USG. Obserwuje, jakie rozmiary przybiera pęcherzyk Graafa, oraz określa moment, gdy powinien pęknąć. A tak wogóle to mam wizytę u ginekologa 29 maja, w poniedziałek, rano. Będzie to mój 12 dzień cyklu. Pozdrawiam, Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to nie jest tak
a czy to nie jest tak, ze jak jest piekny sluz plodny, a potem rosnie temperatura, sluz ustaje i pobolewaja piersi to jest to ewidentny objaw, ze owulacja miala miejsce??? Po co az takie szopki robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze jest tak pięknie jak piszesz. Szopki nie odstawiam, moitoring to normalna rzecz, nie wiem w czym widzisz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziubasku :) W sumie na podstawie moich przypuszczeń to poczekam jeszcze 5 dni, bo owu była 16 więc +14... Zobaczymy. Na razie nie mam żadnych nietypowych objawów (troszkę jeszcze wcześnuie, poza tym to też indywidualna sprawa) Bolą mnie, standardowo jak przed @ piersi co każe mi wątpić... Nie wiem, bardzo bym chciała... a czy to nie jest tak w wielu przypadkach takie objawy oznaczają PRAWDOPODOBNĄ owulację. Słyszałaś/-eś o cyklach bezowulacyjnych? Gdyby owu była sprawą tak oczywista jak piszesz to by tego badania nie przeprowadzano. DZiubasku - powodzonka na badaniu, napisz co stwierdził gin. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to nie jest tak A propos - POWODZENIA w trafieniu w owulację na podstawie takich obserwacji. Pamiętaj, że jajeczko jest zdolne do zapłodnienia tylko przez 24h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puklaaaaaaaaaaaaaa dlatego można zajść w ciąże ponieważ plemniki są w stanie \"poczekać\" na gotowe jajeczko przez 2-3 dni wewnątrz. Mówi się, że najlepiej robić 2-3 dniowe odstępy, żeby plemniki były silniejsze, ale to tak do końca nie ma znaczenia bo te świeżo wyprodukowane i tak sie od razu nie wydostają. Zajście w ciążę to jest sprawa b.indywidualna i zależna od wielu czynników - jedni przytulą sie raz w dni płodne i po sprawie inni mogą próbować bez końca i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama bellla
dlaczego piszesz "z narzeczonym staram sie o dziecko" wyjdz za maz i wtedy sie staraj,...ludzie, co za czasy!!!!!!!!! albo stawiasz sprawe jasno ze nie chcesz slubu, a jesli sie juz zareczylas to chyba powinno byc troch epo kolei? kiedy ten slub chcecie brac, jak dziecko odchowacie czy z brzuchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama bella to jest MOJE ŻYCIE NIE TWOJE, więc się nie czepiaj! Co za babsztyl, o ludziee! Skoro się zaręczyłam to chyba oznacza, że chcę ślubu! A zresztą co się będę przed Tobą tłumaczyła! Szkoda moich palców na Ciebie, nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zołza pospolita 2
a ja rozumiem o co chodzi mamie belli, to logiczne ze jesli sie chce slubu i tak, to sie go bierze a potem "robi dziecko" nie denerwuj sie tak, nikt cie nie potepia tylko zwyczajnie sie dziwimy dlaczego nie mozna po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, ale nie bierzecie pod uwagę tego, że ktoś chce sobie może zarobić na swój ślub a nie ciągnąć od rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, ale nie bierzecie pod uwagę tego, że ktoś chce sobie może zarobić na swój ślub a nie ciągnąć od rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zołza pospolita 2
ale dziecko kosztuje wiecej niz slub...hm..sam wozek to wydatek rzedu 1000 zł, plus ubranka, wanienka, etc wychodzi prawie tyle co na slub. ja na slub i wesele (pod Warszaw mieszkam) wydalam w 2004 roku okolo 7 tys. zł, tzn maz polowe, druga polowe ja..z zarobionych i zaoszczedzonych pieniedzy-dlatego tylko sie dziwie ze to stanowi jakis problem..no chyba ze sie chce bog wie jakie weselisko na 150 osob :-) zycze powodzenia!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak żeśmy liczyli ile mniej więcej osób by było, z najbliższych obu rodzin oczywiście, to wyszło ok. 110. I tak nie wiemy czy wszystkich policzyliśmy :/ A jeśli chodzi o ubranka dla dziecka to mam ich bardzo dużo, wszystko czego dusza zapragnie, przynajmniej na 4 lata. Wózek, przyszła teściowa powiedziała, że chce kupić, więc czego chcieć więcej. Pozdrawiam Was. Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, kobiety (kobieto)- zołza pospolita 2, mama bellla Po pierwsze - macie dzieci??? Po drugie - gdybym ja wiedziała, że będę mieć problemy z zajściem w ciążę to zaczęłabym starania DUŻO WCZEŚNIEJ!!! a nie np. rok po ślubie, jak sugerujecie KOLEJNOŚĆ. Odczepcie sie od dziewczyny, która i tak jest na dobrej drodze do ślubu. Zaręczyny to też deklaracja, która do czegoś zobowiązuje! No chyba, że WY traktujecie to inaczej i zaręczacie się po to aby za chwilę zerwać... Dziubasek - pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziejka dziękuję, że poparłaś mnie chociaż Ty jedna :) Zresztą powiem Ci szczerze, że ignoruję tego typu komentarze, są różni ludzie i różne poglądy. Ja mam napewno inne niż te dwie kobiety :) Te Ich KOLEJNOŚCI wyglądają mi na starodawny styl no, ale cóż, One niech się sprzeczają co ma być na pierwszym miejscu, a ja żyję nadal swoim życiem ;) haha :) Buźka nadziejka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze odchodzicie od tematu który jest ciekawy a dla niektórych pouczajacy. A po drugie to prywatna sprawa każdego czy bierze ślub czy nie, czy woli np. wolny związek, czy napierw dziecko czy też odwrotnie. Co za zaścianek cholerny! Dziubasek w ogole nie przejmuj się ciemnogrodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczera no już nie chciałam nic pisać, że nastąpiła zmiana tematu. Ale pomimo tego, dzięki życzliwości innych kobiet, dowiedziałam się to co chciałam i dziękuję Wam za to :) Pozdrawiam serdecznie! Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie kobietki, badania mój ukochany ma już porobione, teraz tylko czekam na wizytę w poniedziałek :) Udanego weekendu! Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Cykle mam 25 dniowe, dziś wypada 12 dzień cyklu i byłam na monitoringu. USG wykazało, że endometrium mam 8,1 mm (ginekolog powiedział, że jeszcze wzrośnie); na lewym jajniku mam pęcherzyk dominujący Graffa o rozmiarach 18,3mm x 15 mm. Powiedział, żeby dziś współżyć i pojutrze. A pojutrze mam iść znowu na USG, żeby zobaczyć co się dzieje. Dodam, że to jest mój 3 cykl starań, ja i mój partner mamy porobione badania - wyniki mamy b.dobre. Ginekolog stwierdził, że poprostu mogliśmy nie trafić w \"te\" dni. Aha no i wspomniał też, że jak tym razem się nie powiedzie to 2 dni po skończonej miesiączce mam się zgłosić do szpitala na Jego oddział i będę miała badanie drożności macicy. Czy któraś miała może wykonywane takowe badanie? Jeśli tak, to proszę się podzielić spostrzeżeniami. Dzięki wszystkim z góry, pzdr, Gosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,ja staram sie juz 7miesiecy o dzidzie. poszlam do gina i tez zapropomowal mi monitoring cyklu. kiedys jak bylam mlodsza to widzialam golym okiem czy mam plodne czy nie a teraz NIC. zero jakiegokolwiek sluzu!!!!! nadziejka jak tam? fasolka sie zagniezdzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Dziś miałam znów monitoring. USG pokazało, że nie mam na żadnym z jajników, pęcherzyka dominującego. Endometrium wzrosło na 9,4 mm. Ginekolog stwierdził, że wczoraj lub dziś rano pęcherzyk pękł. Powiedział, że jeśli współżyliśmy przedwczoraj i dziś to jest duża szansa :) Oby tak było! Boli mnie prawe żebro, strasznie :( Pzdr, Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×