Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość wisniamama
ja bylam a wlasciwie moj wujek byl na kosultacje z paierami z irl do szpitala kopernika lodzi jakis doktor czy docent habilitowany w tej dziedzinie i dlatego nie wiem czy mam isc do kopernika na opercje czy do zgierza bo tam tesz rozmawiano a ordynatorem hyba ktory powiedzial ze lepiej jest poczekac 2,3 miesiacew na druga operacje... a zreszta wszystkie z was jezdza na te jodowanie do zgirza czy gliwis czy gdzies indziej tego nie mozna zrobic czy tylko w tych szpiatalach maja sprzet ? o co chodzi dziewczynki wytlumaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wiśniamama ja też słyszałam, że na drugą operację trzeba czekać około 3 miesięcy. Pisali tak nawet ludzie na forum co leczą się w Gliwicach. Jeśli chodzi o szpital sama możesz zdecydować się gdzie chcesz mieć operację, nie musi to być łódź czy zgierz. Możesz ze swoimi papierami jechać nawet do Gliwic bądź do Warszawy. Ja byłam operowana w W-Wie i jod też przyjmowałam w W-wie. Musisz się spokojnie zastanowić i przemyśleć wszystko a z operacją radziłabym poczekać do 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nidhi pamiętam o Tobie jak tylko będę mieć to odrazu Ci prześlę dziewczyny pomocy Sylwia i nastazja czy wy też po jodzie miałyście tak, że smak straciłyście. Jakoś dziwnie mi dzisiaj wszystko smakuje tak samo i nie wiem co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza tez tak mialam jakies 2 tygodnie po jodowaniu i utrzymyalo sie tak ze 4 tygodnie teraz jest ok przetrzymaj to- nie jest to zbyt mile, ale wszystko wroci do normy pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nidhi zajrzyj na pocztę i napisz czy doszło dzięki za odpowiedź. Przyznam, że to dziwne uczucie i wrażenie. Już wczoraj jakoś mi się zdawało, że coś jest nie tak ale dzisiaj już wiem napewno, że nie odróżniam smaków hihi. Szczerze to trochę się wystraszyłam, że może mi się coś dzieje ale uspokoiłaś ,mnie tym, że miałaś tak samo. Jak ma to potrwać tak długo to fajnie w święta będzie mi obojętne czy jem karpia czy kapustę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wielkie dzieki, zadzwonie tam i umowie sie na jakis sprzyjajacy termin poniewaz musze tam dojechac z mojego wybrzeza a co do smaku to naprawde wroci, lepiej zeby wrocilao do swiat bo szkoda takich smakolykow pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) eweliza Tak jak pisze NIDHI mozesz stracic smak.Czytam forum od poczatku,teraz juz jestem na tym drugim bo go przeniesli i wlasnie dzis bylo o dziwnym smaku na jezyku.Duzo ludzi po jodowaniu sie na to uskarza.Niektorzy maja jakis metaliczny posmak na jezyku a inni w ogole nie maja smaku.Dziwne to musi byc uczucie.Mam nadzieje,ze szybko Ci minie.A jak tam poza tym samopoczucie? nastazja Wykurowalas sie juz? Milego wieczoru wszystkim zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Ale napisalam:)Ze dzis bylo o tym na forum,hi,hi.Jestem dopiero na 30 stronie i dzis o tym czytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica30 wiesz co ja sama nie wiem czy straciłam smak czy mam metaliczny posmak, ale co by to nie było to jest dziwne. Wiesz co napisz jak możesz jak długo to się utrzymuje u innych , Nadhi napisała że 4 tygodnie u niej a jak na to inni. Przyznam, że chciałabym krócej hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
eweliza nie pisza dokladnie ile to trwa,jedna osoba pisze,ze miala jodowanie 9 stycznie a ma dalej taki metaliczny posmak,a data tego postu to 16 luty.Zreszta daje Ci linka,mozesz sama poczytac,nie jest duzo postow na ten temat,ale moze sie uspokoisz. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3898874&start=690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki! u mnie troche lepiej ale gardlo ciagle boli ;/ co do smaku, ja już przed jodowaniem straciłam smaki potem jeszcze chyba z 2miesiace nie miałam, ale to podobno ja tak miałam bo mi lekarze przedawkowali wapno w szpitalu i wpędzili mnie w hiperkalcemię i uszkodzili nerki :) fajnie co :) nie ma to jak zaufnie do lekarzy no i mi sie ciagle przez to pic chciało i nic nie miało smaku, jak mi odstawili wapno to wszystko powoli wróciło do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nastazja fajnie, że trochę lepiej się czujesz. Ja od wczoraj jakoś tak z tym smakiem dziwnie się miałam hihi, ale dzisiaj już wiem, że nie bardzo go czuję. Na szczęście wy też tak miałyście więc się nie martwię za bardzo tylko chciałabym aby jak najszybciej to przeszło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka dziewczyny :) Jak tam u Was ? :) eweliza nie martw sie utrata smaku lub dziwny smak to normalne po jodowaniu :) ja jak szlam na jodowanie lekarz powiedziala mi ze pewnie strace smak az na 2 miesiace !!!! i ze wazne wtedy jest jedzenie cytryny lub czegos co jest mocno kwasne zeby pobudzic swoje slinianki i zeby smak szybciej wrucil :) ja odrazu po jodowaniu jadlam duze ilosci cytryny i naszczescie nie stracilam smaku :) nastazja kuruj sie tam i szybko wracaj do nas :) mnie tez cos rano gardlo bolalo ale juz jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIDHI co szwu to moze i byc prawda :) jak jak bylam u lekarze i powiedzialam ze zle mi sie lyka to powiedziala ze to napewno jest od szwu-ale nie tego co my widzimy na naszej szyji tylko przez ten co jest w srodku (bo mamy tez blizne ktora jest w szyji) no ale jak zapytala mnie czy mialam to tez przed operacja powiedzialam ze tak to lekarz odrazu powiedziala mi ze jak tak to u mnie nie jest to spowodowane szwem jesli masz cos takiego po operacji to napewno jest to spowodowane przez szew w szyji :) i nic juz na to nie poradzisz niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 25 Troche duzo mi sie nazbieralo tych roznych klopotow- moj szew masuje sobie, szczegolnie z jednej strony bo on jakos mnie tam ciagnie- nie moge dzwigac za bardzo. Mialm tez klopoty z poziomem wapnia i duzo go lyknelam. Dzieki forum doczytalam ,ze powinien byc tez przyjmowany alfadiol. Poza tym mialam uszkodzone struny glosowe- bralam nivaline i mialam zabiegi rehabilitacji- bylo OK, ale znowu mam klopoty z oddychaniem. Przydalby sie jakis wypoczynek po tym wszystkim. pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
czy ktos wie po jakim czasie mozna zrobic druga operacje drugiej polowy tarczycy ? jestem ciekawa dlaczego tszeba czekac 2,3,4, misiace sama niewiem .... 26 grudnia minie 2 miesiace i nie wiem czy to dobrze czy zle ,doktozy mi powiedzieli w irl ze w lutym bym mogla a wlsciwie ustalili by termin drugiel operacji ... w pl znowu jeden jak najszybciej tym lepiej no bo to jest rak .... drygi ze lepiej poczekac bo moga byc jakies komplikacje ale hyba z e strunami glosowymi czy wogule ogulnie jakies ? nie mam pojecia co zdecydowac czy to bedzie ok jak w styczniu bende miala jusz operacje ? doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama mozesz poczekac :) nie martw sie przy takim rodzaju raka lekarze sie nie spiesza bo nie musza (a pozatym Ty juz nie masz raka :) tylko polowe ''czystej'' tarczycy ) :) jak jak dowiedzialam ze mam guzy - lekarz ustalila mi operacje na za 2,5 miesiaca !!! bylam przerarzona- bo przeciez zawsze sie slyszy ze przy raku trzeba sie spieszyc ale lekarz mi wytlumaczyla ze nie przy tym raku co my mialysmy :) (naszczescie ktos zrezygnowal z operacji i mnie wstadzili na miejsce tej osoby wiec operacje mialam szybko) nie martw sie jestem pewna ze mozesz poczekac :) a pozatym lekarze musza i tak odczekac bo mialas juz jedna operacje i teraz wszystko musi sie dobrze zagoic w szyji zeby mogli Cie znowu tam operowac no i przeciez Ty juz pozbylas sie tego cholerstwa wiec nie ma co sie martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
tak wiem... tak mi tlumacza nawet tu w tej holernej irlandii ale .... poprostu mam pietra i panikuje CHCE MIEC JUSZ TO ZA SOBA!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Ciebie ja tak samo chcialam miec wszystko za soba jak najszybciej i chyba kazda piszaca tu osoba najgorsze w tym wszystkim jest to czekanie- kazda z nas to przeszla- inaczej sie nie da :/ musisz uzbroic sie w cierpliwosc bo niestety czasu nie da sie przeskoczyc wszystko bedzie dobrze a czas szybko zleci zobaczysz :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiśniamama pośpiech i strach są często złymi doradcami. poczekaj 3 miesiące bo organizm musi pozbierać się po pierwszej operacji. druga operacja to druga narkoza a to nie jest obojętne dla naszego organizmu, on potrzebuje czasu by się zregenerować no i oczywiście dobrze jak się jedno zagoi zanim znowu cie rozetną i będą wycinać rugi płat. Wiem, że się denerwujesz ale Sylwia dobrze Ci napisała, że raka Ci już wycieli teraz tylko muszą usunąć drugi płat a potem dostaniesz jod i po sprawie. :-) Więc głowa do góry bo wszystko będzie dobrze.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Co slychac dziewczyny? Bylam dzis u lekarza z moim nieszczesnym gardlem,jakis wirus,ktory moze utrzymywac sie dosc dlugo.3 tygodnie to czeste zjawisko:( Przy okazji lekarz pokazal mi opis usg z wtorku.Podobno wyglada to wszystko normalnie,nie ma zadnych niepokojacych sygnalow.Stawiaja na jakas cyste,ale wiadomo,dopiero wynik biopsji pokaze co to dokladnie jest.Nie pocieszam sie tym,tylko troche mi smutno,ze lekarz w Polsce to wszystko tak dramatycznie okreslil.Wiem,ze co ma byc to bedzie,ale po co mi bylo tyle stresu i to juz od pazdziernika?Mogl tylko powiedziec,ze guz trzeba zbadac dalej.A nie jakies hasla o naciekaniu,ktorych tam nie widac. Powiem Wam,ze mam naprawde mentlik w glowie,juz sama nie wiem co mam myslec.Musze jakos przezyc do srody. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Halo,halo jest tu ktos??Gdziescie sie pochowaly kobitki?Czy forum znow szwankuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ właśnie wróciłam. Z córką poszłyśmy na spacer bo spadł dziś u nas pierwszy śnieg. Fajnie było nawet porzucałyśmy się trochę odległość utrzymana jak zawsze hihi ( odstęp 2 m ). Małej tak weszło w krew że jak zobaczy męża troszkę bliżej mnie to odrazu nas upomina hihi. Madzica do środy coraz bliżej i napewno wynik będzie dobry. Niektórzy lekarze tacy są zrobią z byle czego coś strasznego a znowu niektórzy coś poważnego uważają za błachostkę. Teraz wiem że najlepiej wyniki potwierdzić u innego lekarza. Zawsze to pewniejsze jak dwóch lekarzy potwierdzi co nam jest. a tak na marginesie ile przeszłaś od października i zmarnowałaś nerwów to lekarzy nie interesuje. Pacjent zostaje sam ze swoimi myślami i kłopotami i to w tym wszystkim jest najgorsze. Ale na szczęście już niedługo wyniki i czuję że odzyskasz spokój :-) Madzia mam do Ciebie jeszcze takie pytanko i chciałabym od Ciebie porady. Pisałaś, że trochę malujesz jak moja bratowa i mam problem co jej kupić na gwiazdkę i pomyślałam ,ze coś co jej się przyda do malowania ale nie mam pomysłu. Co możesz poradzić. Co jej się może przydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
madzica30 powiem ci jedno jesli nie masz guzow w tarczycy tylko cysty to znaczy torbiele to tesz moze byc groznie tak jak w moim pszypadku takze nie czekaj z operacja jesli lekaz ci powie ze to nic groznego to super bedzie ale z doswidadczenia nie trzymaj tego jusz w sobie ja mialam torbiele od 12 roku zycia i muwili ze to nmic groznego , 2002 roku leczylam sie w irlandii tesz mi muwili ze to sa cysty robili biobsje i usg nic tarczyca pracowalo ok zadnej nad albo niedo... iii rok temu zauwazylam na moim gardele takie jajko z prawej strony ..... moj endo skierowal mnie do hiryrga i na usg caly czas nic zlego muwili wlutym byla wizyte u hirurha mialam na pazdziernik lub wrzesien wogule sie nie steresowalam po 2 tygodnia zrobili mi termin na poeracje gdy pszyszedl wynik to byl szok wycieli mi tylko prawy plat tarczycy ten z cystami wiekszymi a tamten zostawili zeby paracowala dalej . wynik brzmial rak brodawkowaty variant pechezykowaty 1.1 cm iiiii...... szok bo nikt tego nie pszewidzial ale gdym poszla na operacje w 2002.... jak mi powiedzieli ze moge ja zrobic ale wylacznie dla estetyki bo nie ma zadnego zgrozenia i teraz bardzo zaluje tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Dzieki wisniamama za rady.Na razie niczego nie wiem do konca,w srode bede na konsultacji wiec bede rozmawiala co i jak. eweliza Tak prawde mowiac malarz ucieszy sie z kazdej rzeczy potrzebnej do malowania.Plotna i pedzle(tego nigdy nie jest za wiele),farby albo terpentyna i olej lniany jak maluje olejnymi.Mi terpentyna szybko schodzi.Werniks tez sie moze przydac jak uzywa i konserwuje obrazy:)Ale mysle,ze plotna te gotowe w roznych rozmiarach na pewno sie przydadza:) Co do konsultacji u dwoch lekarzy,hmm,teraz dopiero bylam u endo,na scyntygrafii i tej biopsji z usg bo ten w Polsce to byl internista.W srode tych lekarzy jest wiecej bo zawsze maja takie spotkanie i dlatego kazdy przyjezdza tam po wyniki i na konsultacje.Mam nadzieje,ze co do mojego przypadku nie bedzie to tylko opinia jednego lekarza. Piszesz,ze spadl snieg?Ale mala ma radoche,co?Tu sypalo w mikolaja i jest bialo jak na razie,tylko ciut za malo zeby na sanki sie wybrac. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica30 wiesz to dobrze ze zawsze jest więcej lekarzy i spojrzą na wyniki. Bądź dobrej myśli, napewno będzie dobrze :-) A co do śniegu to spadło go trochę, musiałyśmy kombinować by śnieżki zrobić i w dodatku zaczął padać deszcz no i oczywiście jest na plusie więc nasz śnieg nie poleży długo zresztą już go prawie nie ma. Dlatego pobiegłyśmy poszaleć na tym co jest hihi. dzięki za radę. Popatrzę tych rzeczy co pisałaś. Teraz przynajmniej będę wiedziała co szukać hihi, bo nie znam się na tych sprawach. Jeszcze raz wielkie dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) widze ze u Was juz bialo :) u mnie niestety jeszcze nie :/ wogole jest cieplo bo po 17 stopni w wiadomosciach mowia ze nie bylo tak cieplo w grudniu od 30 lat (ja to se okno w nocy otwieram zeby mi sie lepiej spalo) Madzia30 spokojnie :) zobaczysz ze ja mam racje ze to nie rak :) no ale dobrze ze nastawiasz sie na wszystko bo potem mozna sie bardzo zdziwic. tak bylo w moim przypadku. ja szlam na usg bo mialam zapalenie ucha- a tu dwa guzy po 3 cm- SZOK potem biopsja- nie ma komorek rakowych - radosc ze to nie rak (no ale chcieli wyciac bo guzy byly spore) po operacji najwiekszy szok jaki przezylam w moim zyciu :/ -rak tarczycy (wogole to ja nigdy nie slyszalam o raku tarczycy nie wiedzialam ze takiego wogole mozna miec) a dzisiaj przy kazdej kontroli ogromny stres !!! a potem tak samo ogromna radosc ze wszystko jest ok :) no ale w Twoim przypadku bedzie dobrze zobaczysz :) eweliza fajnie masz z ta Twoja Corcia :) musi to fajne wygladac jak przypomina swojemu Tacie ze ma sie nie zblizac do Ciebie hihi :) Wiecie co dziewczyny ja juz wczoraj ubralam choinke hahaha wiem ze to wczesnie ale tutaj ludzie juz dawno maja poubierane i niemoglam sie powstrzymac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia moje jodowanie to teraz jest dobry ubaw mała upomina wszystkich ze za blisko mnie stają albo jak podchodzi do mnie bliżej to zatyka nos hihi bo boi się zarazić no i wszyscy nazywają mnie świetlik albo żarówa ogólnie jest fajnie Sylwia zastanawiam się na prezentami i dzięki madzi mam już bratową z głowy ale mam jeszcze super pomysł bo bardzo mi się podobały twoje kapcie co przysłałaś mi zdjęcie , gdzie je kupiłaś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza no niestety kapcie nie sa moja haha sama bym takie chciala :D :D a jaki prezencik sprawisz bratowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×