Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość wisniamama
dziwczynki no nie zle mnie teraz zalamalyscie z tym co wam powiedzialam ze mialam jakies guzki na lewym teraz jescse gozej sie boje aby tylko nie byly zlosliwe ... o boze ajak benda to co ja ftedy zrobie jusz w czwartek ide do domu bardzo sie boje a raczej okropnie nie chce nawet o tym myslec co bedzie jak pszyjdzie ten wynik ze tam tesz bylo cos zlosliwego dziewczyny pomozcie mi jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
sylwia ty mialas oby dwa zlosliwe ? boze nie straz mnie prosze cie dostaje rostroju nerwowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama uspokuj się nic się nie stanie nawet jak okażą się złośliwe, przecież Ci je wycieli. to nie zmienia faktu, że masz już wszystko wycięte. Pisałam Ci, że ja też miałam dwa guzy i Sylwia też, a ja dodatkowo miałam przerzuty, i wszystko jest dobrze. Sylwia ostatnio dostała wyniki badań od swojej dr i okazałó się że są rewelacyjne i jest zdrowa na 100 %. Więc nie masz czym się martwić a raczej powinnaś się cieszyć ze wszystko już masz za sobą. Operacja się udala i wszystko wycięte. Teraz dostaniesz jod i będziesz mogła zapomieć ,ze miałaś raka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama spokojnie eweliza ma rację nawet jesli sie okaze ze te guzki były złosliwe to co i tak i tak miałas juz wycietego raka i wiesz jaki był wariant i ze nie był tym z najzłosliwszych, a na pewno tamte guzki ci nie wiadomo jak nie zaskzodziły bo rak az tak szybko sie nie sieje po organizmie ciesz sie ze operacja sie udała bo kazda kolejna jest bardzo niebezpieczna teraz zaczna cie leczyc jodem pozbyłas sie najgorszego teraz wytepia reszte tego cholerstwa z organizmu i bedziesz zdrowa nie panikuj to podstawabo tylko psychicznie bedziesz sie zle czuła a nastawienie jest bardzo wazne nie takie przypadki wyleczono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
ni niby ze tak ale jak pomysle sobie ze dostane znowu taka wiadomosc to az mi sie niedobrze robi hyba zszokuje sie jescse bardziej bo ci irlandczycy tak mnie zamieszali i z ta tarczyca do takego stopnia pokrecili ze jestem w szoku do tej poryyy troche sie uspokoilam przed swietami ale gdy pszyjechalam do pl to caly czas placze i wszpitalu tesz ze 2 rzy jusz plakalam ...chce miec to wszystko jusz za soba ale to nie moziwe bo na szystko trzeba czekac ...jutro bende wiedziala kiedy na ta scyntografie mam isc dostane termin ...no ciekawe kiedy chcialabym zeby byl za jakies 2 tygodnie i bym jusz dostala wynik tesz i maze sobie zeby na tej scyntografii nic nie wykazalooo i mogla bym wtwdy jechac do domuuuu ta soa moje mazenia na te chwile prosze boga zeby jusz nic nie wyszlo nom ale zycie czasami sprawia figle aa te guzki w twmtej no to one wyszly na usg tylko ze jako torbirlowate zmiany i te 2 najwieksze mialy 6,i 7 mm kila mmniejszych hyba nom tak sie zamartwiam teraz ale jeszcze sos tak se pomyslam z e nawet jak benda zlosliwe to hyba benda chcieli usunos mi ten drugi wezel ??? ktury zostal ojejku nie mam pojecia co mama myslec , leza ze mna kobitki kture so jusz po kilaknascie lat po usunieciu calaej tarczycy i znowu in sie robia guzy tam i babka byla na ich usunieciu to jest okropne ze nawet jak nie masz tarczycy to one moga sie robic nadal ... a tak wogule to dziekuje za slowa otuchy bo bardzo ich potrzebuje odezwijcie sie jeszcze do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama mi tez usuneli 9 wezłów chłonnych na wszelki wypadek spokojnie scyntygrafia pokaze gdzie ewentualnie znajduje sie cos podejrzanego w całym ciele i wtedy podadza ci jod ktory to zabije ja miałam tez dwa guzy w tym jeden miał 3 cm wiec te twoje 7 mm to jak pryszcze wiec spokojnie!!!!!! :) a to ze komus cos tam hmmm sama mowisz sa sa kilkalat po operacji itd teraz medycyna jest duzo dalej moze czegos im dokładnie nie zaleczyli ale to jest bardzo małoprawdopodobne ze tobie cos odrosnie na razie pozbylas sie jednego to nie mysl o odrastaniu bo to za wczesnie ja mialam na poczatku bardzo zle wyniki trzymali mnie dlugo w szpitalu po operacji nie mogli wybudzic po operacji itd a dzisiaj zobacz ja jestem 4 lata po operacji i co jade do warszawy to mowia ze mam swietne wyniki!!!! ja wiem ze to ogromny stres ale ciesz sie ze masz to na tarczycy a nie w piersiach czy macicy pomysl w ten sposób, masz najlepszy z mozliwych wariant raka nie martw sie bedzie dobrze a jesli tak bardzo sie stresujeszze nie radzisz sobie z tym to popros tam o jakies leki uspokajajace ja jechałam 2 tygodnie na prochach i to dosc silnych bo nie potrafiłam funkcjonowac troche to pomaga... najgorszy ten poczatek ale teraz juz najgorsze za toba pamietaj abys teraz po operacji dbała o siebie unikała mocnego wysiłku i pilnuj sie zeby nie chorowac bo to osłabia organizm potrzebuje ok miesiaca aby dojsc do równowagi po operacji i narkozie wiec teraz dbaj o siebie jakbys była z porcelany :) a ja moge sie z toba chetnie załozyc o grubą kasę ze wyjdziesz z tego pewnie pierzy jod do scyntygrafii dostaniesz za ok miesiac potem jak bedzie trzeba skieruja cie na duzy jod czyli za ok 1-2 miesiecy bedziesz zdrowa :) a wtedy upomne sie o wygraną :D jestem wierząca ale nie praktykująca, ale dla ciebie zrobie wyjątek i pomodlę się o twoje zdrówko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
ojejku asz mi lepiej sie zrobilao .... te kilka slow otuchy tak pomaga lzej czlowiekowi na duszy .... rodzina caly czas mnie wspera i tlumaczy ale to nie pomaga bo co oni moga o tym wiedziec najlepiej gada sie z tymi co jusz to przszeszedli i wycierpieli wtedty to jest przekonywujace . a tak wogule gdze ty mialas tego raka ze ci az 9 wezlow chlonnych usyneli ...boze kochany to bjedula nacierpialas mozesz mi powiedziec z kad ci je usuneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wisniamama eweliza i nastazja maja racje :) spokojnie :) nawet jak te guzy na tarczycy okaza sie rakiem to pamietaj- nie sa to przerzuty bo wszystkie byly na tarczycy :) prawie wszyscy ktorzy dowiaduja sie o raku tarczycy maja wiecej niz jeden guz (ale jesli byly na tarczycy to nie sa to przerzuty) malo kto ma tylko jednego guza a moze to nawet nie byl rak tylko tak jakies guzki. pytasz czy wytna Ci jeszcze wezly mysle ze jak mieliby to zrobic to zrobili by odrazu :) ja mialam 2 guzy i dla mnie wezlow nie wycinali wogole i co mam sie tym martwic bo wszyscy mieli wyciete ? wszystko bedzie dobrze nie mozesz sie tak martwic to ze masz wiecej guzow na tarczycy to normalne prawie wszyscy tak maja. i tak jak mowisz wcale nie musi to byc rak jest duzo radzaji guzow tarczycy ktore sa lagodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wiesz co sama nie wiem dokładnie skąd te węzły mi wycieli na pewno z szyi ;p z tego co mi pani doktor mówiła to one były wzdłuż krtani, były czyste ale wycieli, wiesz pewnie jakby dzielic węzły to pewnie ich ileś tam jest nam lekarze mówią ze wycieli węzły, ale nie podaja liczb itd bo my sie nie znamy :) potrzebujesz czasu zeby sie z tym wszystkimpogodzic czas leczy rany, ale pamietaj ze pozytyne myślenie przyspiesza to wszystko, za2 miesiace zobaczysz ze nie takie to straszne najstrazniejsze jest w tym to ze człowiek nic o tym nie wie jak wyglada leczeni i co oznaczaja różne rzeczy na badaniach a tak na prawde jest to nieskomplikowane ja jak sie dowiedziłam ze mam raka to juz widziałam siebie jako roślinkę i z chustką na łysej głowie, a tu nawet chemii nie podają :) tylko jod o czyms to swiadczy :D gdyby był to rak złosliwy jak inne to by nas chemia leczyli a po jodzie nawet łysa nie bedziesz :) bo tylko troszke włosy wychodzą najlepiej bedzie jak ci hormony ustawią bo twoje samopoczucie jest tez złe przez rozchwiane hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) wisniamama Nic sie nie martw,teraz juz bedzie wszystko w porzadku:)Jutro do domu wracasz to nabierzesz sil:)Trzymaj sie cieplo! dziewczyny co u Was nowego? U mnie ni ciekawego,ale jest ok.Zdrowko dopisuje i niestety apetyt tez:( Nie mam pojecia dlaczego?Moze w koncu jakas sroga zima nadejdzie i organizm magazynuje zapasy? Pozdrawiam Was goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia u mnie wszystko ok :) przez pare dni strasznie boli mnie kregoslup ale mam nadzieje ze niedlugo mi przejdzie :) a tak to u mnie nic nowego dzisiaj wkoncu troszke w nocy przymrozilo bo bylo -12 no ale sniegu nie widac dalej :/ no a jutro ma juz byc 5 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia Wspolczuje,bol kregoslupa to nic przyjemnego.Mam nadzieje,ze szybko Ci przejdzie. Minus 12 u Was?Tez bym chciala.Tu ciagle w plusie i pogoda typowo jesienna ze strasznymi wiatrami.Na snieg tez sie nie zanosi,moze w marcu?To pora sniegu i mrozow tu na poludniu.Oby tak bylo:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
tak fajnie was sie slucha jestescie takie pewne siebie a ja biedna ..... moglabm was sluchac i sluchac az mi sie to wbije w ten muj leb ale do mnie nic nie dociera.... narazie daja mi wapn i vitamine d mam czekac na wynik i pod koniec stycznia termin w zgiezu narazie zadnych lekow na tarczyce mi nie daja zobaczymy co dalej ... ten nie pokuj mnie dobija ... wiem ze was zatruwam ale tak was teraz potszebuje ze niewyobrazam sobie dnia bez tego forum bo lekaz to tylko wpada na obchd i .. jak sie pani czyje ? i to wszystko a takej dokladnej rozmowy z tym lekazem to jeszcze ie mialam moze dlatego tak sie steresuje... sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
witam wszystkie kobitki jak samapoczucie u was bo mnie to przeziembienie dopadło i walcza juz4 dzien z nim tak mnie w gardle drapie ze jest inaczej po opercji niz przed,chciałam was sie dziewczyny zapytac czy tez mieliscie takie uczucie ze szwy was ciągneły w szyji i swędzi ciagle smaruje mascia kontratubeks i po niej tak samo mnie swedzi zastanawiam sie jak długo to moze potrwac juz jestem ponad 3 miesiace od opercji, ale powiem wam zie samopoczucie mi sie troszkie poprawiło9 jakos lepiej sie psychicznie czuje zobaczymy co do niedzieli bendzie:) nastazja mam pytanko jeszcze czy ze sobo bende mogła wziac tel komorkowy czy bende musiało sie z nim kryc ze go mam;) wisniamama wiem jak jest ci ciężko jaki strach w tobie jest ja tak samo mam przedemna jodowanie i najgorsze mysli mi sie pełentaja po głowie ale jak juz nbendziemy miec to za soba to udowodnimy sobie ze fdałysmy rade to pokonac,lekarze to zawsze nie zbyt duzo mówia bo mają za duzo pacjentów i dlatego a jakby co9s było niepokojacego to zapewne by ci powiedzieli i staraj sie otym nie myslec ja tez tak robie i pomaga i uwiez mi ze jest lepiej bo jak sie stresujesz to gorzej bendziesz miała samopoczucie i popadniesz nie daj boże w depresje,powinnismy sie cieszyc że jest takie forum jak te i są sympatyczne osóbki co nam odpowiedzą na kązde pytanie związane z tarczycą bo bez nich tak samo nie dałaby,m sobie rady bo nawet z rodzina otym nie rozmawiam pierwsze co to siadam przed kompa i pisze do dziewczyn sa nie zastąpione:):):)uwież mi wszystko bendzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aska wiesz co mozesz mieć tel tylko w CO trzeba go w reklamówce trzymać. U nas normalnie miałyśmy tel na dużym jodzie, nawet pytałam i powiedzieli ze spoko nie trzeba nic z nim robić i można było gadać do woli. Ale jeszcze nich nastazja napisze jak to jest u was ;-) fajnie, że psychicznie lepiej się czujesz. Co do przeziębienia to taka pogoda, ciągle na plusie i w dodatku mokro. Jeśli chodzi o bliznę ja swoją smaruję no-scar, a nawet czasami sobie jeszcze ją porządnie masuję. Też mnie swędzi czasami i szczypie a nawet ciągnie. To sie ciągle wszystko goi no i w dodatku ja mam duże cięcie. odką zaczełam smarować i masować bliznę to widzę różnicę, że szybciej się goi. A jak twoja blizna wygląda???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wogóle to gdzie pojawia się dzila i AniaC dziewczyny zapomniałyście już o nas???:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
DZIWCZYNY MOJA BLIZNA WYGLADA OKROPNIE ALE JESTEM KILKA DNI PO OPERACJI ALE POWIEM WAM ZE CIECIE ZROBILI MI W TYM SAMYM CO MIALAM POPSZEDNIO I NIE JEST TAKIE DUZE WCALE ALE BRZYTKO WYGLADA NARAZIE ....NO W KARCIE WYPISOWEJ PISALO ZE USUNELI MI WEZEL PRAWEGO PLATA I JESCSE JEDEN JAKIS SRODKOWY CZY COS TAM KOLO KRTANI NIC NIE ROZUMIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
CZY KTOS MI MOZE POWIEDZIEC JAK WYGLADA TO JODOWANIE RACZEJ TEN MALY JOD TA SCYNTOGRAFIA ? ILE TO TRWA I PO JAKIM CZASIE WYNIK , WOGULE JAK DLUGO TSZEBA TAM BUC CZY TAM JAKAS IZOLATKA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
wisniamama widze,ze bardzo sie stresujesz w dalszym ciagu.Mysle jednak,ze nie powinnas bo najgorsze masz juz za soba.co do jodowania to Ci nie pomoge,ale dziewczyny napisza na pewno.Mam nadzieje,ze nabierasz sil. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska mozesz miec telefon i nie musisz go trzymac w folii na małym jodzie eweliza musiała bo dostała duzą dawke na 5 dniówce to co innego niz ty bedziesz miała ty dostaniesz malenka dawke mozesz miec telefon, mp3 laptopa i co tam jeszcze chcesz nawet radio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama dostaniesz kapsułkę do połknięcia i potem na drugi dzien zrobią ci takie jakby przeswietlenie szyi icałego ciała w warszawie trwa to 3 dni a samo badanie kilka minut i nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
AHA ROZUMIEM A PO ILU DNIACH WYNIK ? TO BEDZIE HYBA NAJGORSZY DZIEN .... ALBO I NIE ALBO NAJLEPSZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
dziękuje wam dziewczyny że mi dodajecie wsparcia bez was nie wiedziałbym jak to bendzie wyglądac odrazu lepiej umnie z psychiką powiem wam ze z dnia na dzien coraz lepiej:) nastazja mam jeszcze pytanie do ciebie przepraszam że tak cię mecze wybacz mi:) jezeli mam w niedziele sie wstawic to jet duze prawdopodobienstwo ze mnie wypuszczą we wtorek jak 3dniówka?i czy jak mam sie tam wstawic to musze byc na czczo bo do 13 godzinki to umre z głodu i sie tak zastanawiam hi i jeszzcze jedne mam pytanie czy w dzien wyglada to tak ze moge w swoich ubraniach chodzic czy w pizamach bo mysle zakupic sobie jakis dres bo dzinach to nie bardzo pardowac;)i czy potem jak juz wyjde i wypiore te ubrania i pizamy to bende mogła nadal ich używac normalnie bo szkoda mi ich wyzucac a takich nie potrzebnych ubran niemam:( powiem wam ze ten niepokoj jest wemnie coraz to bardziej jestem przygotowana na najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
A TEN DUZY JOD JAK WYGLODA NA WSZELKI WYPADEK ZEBY WIDZIEC O CO CHODZI I JAKOS SIE PSYCHICZNIE PSZYGOTOWAC CZY JA TAM BENDE SAMA W POKOJU NAWET NA MALYM JODZIE HYBA OSZALEJE TAM NAWET NA TYM MALYM JODZIE BO NIKT MNIE NIE BEDZIE ODWIEDZAL ... BOZE HYBA ZACZYNAM PANIKOWAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia wybaczam :) ale tez po to tu jestem :) ja chodziłam w dresie jesli cie przyjma w niedziele to wychodzisz w srode bo w niedziele nic ci nie beda robic chyba nie musisz byc na czczo ale na wszelki wypadek nie najadaj sie po wyjsciu normalnie pierzesz i nic nie wyrzycasz twoje rzeczy nie beda napromieniowane na tyle zeby je wyrzucac w srode przy wypisie powiedza od razu jaki wyszedł wynik scyntygrafi wisniamama od razu po ostatniej scyntygrafii powinni podac ci wynik od razu ci mowie tak nastaw sie na duzy jod bo ten maly jest po to zeby zlokalizowac złe komorki wtedy wiedza juz co i jak u 99% ludzi pierwsza scyntygrafia wychodzi nie za dobrze wiec nie stresuj sie na zapas po prostu operacyjnie nie da sie wszystkiego wyciac zawsze jakies mikroskopijne komoreczki zostaja za pewne skieruja cie na duzy jod jest on podobny do małego tylko ze lezysz w pokoju i nie mozesz chodzic po szpitalu i lezysz 5 dni, pokoje sa zazwyczaj 2 osobowe z telewizorem, czajnikiem i toaleta da sie przezyc mozesz miec telefon przy sobie po wyjsciu z dyzego jodu znowu robia scyntygrafie i wtedy juz jestes czysta :) nie mart sie pierwsza scyntygrafia im szybciej ci ja zrobia tym szybciej pojdziesz na duzy jod i bedziesz zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama SPOKOJNIE !! :) strasznie panikujesz ale naprawde to wszystko nie jest takie straszne. wiem co czujesz bo ja to chyba panikowalam jeszcze bardziej niz ty :/ wpadlam prawie w depresje :/ potem po roku znalazlam to forum i to dzieki niemu zrozumialam z ten rak nie jest taki straszny. dla mnie lekarz od poczatku mowila ze wszystko bedzie dobrze ale jakos im nie wierzylam (dzisiaj wierze tylko mojej lekarz-endo) blizna bedzie wygladala brzydko jakis czas :) moja wygladala okropnie a teraz juz jej nie widac :) (nawet wysylalam zdjecie do ewelizy wiec moze to potwierdzic) :) jod tez nie jest straszny ja nawet nie odczulam ze go mialam (tylko na drugi dzien troszke mnie bolalo w niejscu gdzie byla tarczyca ale dzien pozniej bylo juz ok- to temu ze mialam jakies komorki tarczycy zostawione i jod je niszczyl) :) dziewczyny wczoraj byl pogrzeb kojego sasiada :( potem cala jego rodzina sprzatala jego mieszkanie- powynosili wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama p.s. na małym jodzie moga cie odwiedzac tylko musisz zachowac ok 2 metry odstepu ni szkodzisz osobom dorosłym musisz unikac tylko dzieci i kobiet w ciazy a tak to spokojnie moga do ciebie przychodzic w wawie pozwalaja na odwiedziny nawet jak zaplacisz to dostawia lozko do pokoju dla osoby towarzyszacej ale to w uzasadnionych wypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
WIECIE CO... BOJES ISE JEDNEJ RZECZY ZE OKAZE SIE ZE MUJ RAK KTURY MI WYCIELI ZA PIERWSZYM RAZEM TAM W IRL MIALA JAKES PSZEZUTY A ONI NIE WIEDZIELI OTYM I TU W PL JAK MNIE OPEROWALI TO WIDZIELI TO DLATEGO MI USUNELI TE WEZLYY I BOJE SIE ROWNIEZ ZE JAK PSZYJDZIE TEN WYNIK I MI POWIEDZA ZE TAM TEZ SA TE GUZKI ZLOSLIWE TO NIE WIEM CO SIE ZE MNA STANIE.... A TO JODOWANIE ... JUSZ NIE BENDE KRAKAC ALE TAK SIE STRESUJE ZE BENDE MUSIALA DOSTAWAC TEN DUZY JOD I JESCSE NIE WIADOMO CZY TO WSZYSTKO BO ROBIA SCYNTOGRAFIE CALEGO CIALA .... O BOZE ZWARJUJE JAK JA BENDE GDZIS COS MIALA W INNYM MEJSCU NIZ TAM BOZEEE KOCHANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisiamama ja nie miałam przerzutów a wycieli mi 9 wezłów po prostu w polce wycinaja i uwierz ze mozesz spokojnie bez nich zyc to akurat nic nie znaczy ze je wycieli a jodem nie ma co sie stresowac bo berzesz tabletke i nic nie czujesz nic nie boli nie czujesz sie dziwnie no nic jakbys wziela witamine c bo duzym jodzie nie ma bata zeby cos zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
A JESCSE JEDNO PYTANIE POTEM JAK JUSZ WEZME TEN DUZY JOD... TO CO ILE SIE ROBI TO BANANIE KONTROLNE I TO NA TA SCYNTOGRAFIE SIE BEDZIE JEZDZIC CZY COS INNEGO ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×